X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 12 października 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia tak się pytałam z ciekawości o szczepionke. Ja się nigdy nie szczepiłam na grypę i szczepić nie będę.
    Z tego co mówił gin ostatnio, ze to ostatni cykl na clo, pozniej przechodzimy na zastrzyki. Zobaczymy...
    Kuruj się! Niestety nie pomogę co do leków.

    Miłego weekendu dziewczyny!!!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 12 października 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams dziekuje za rady, niestety u mnie w 2 aptekach Panie powiedzialy ze nie dadza mi nic bo jestem w ciazy i tylko lekarz moze wypisac.. w 3 aptece dala mi tylko jakies pastylki homeopatyczne ktore chyba nic nie pomoga. Ide w przyszlym tygodniu do lekarza

    Evli ja sie nigdy tez na grype szczepilam i szczerze mowiac nie mam pojecia czy to jest bezpieczne w ciazy. Bede u lekarza to go
    podpytam co i jak. Mam nadzieje ze cos ruszy u Ciebie wkoncu.

    Milego wieczorku

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 12 października 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie o te pastylkihomeopatyczne mi chodzi! Nigdy w to nie wierzylam, ale mi pomogly dwa razy i to z dnia na dzien :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 13 października 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:
    Neytiri masz racje, duzo siedzi w glowie... A kolezanka moze jeszcze zobaczy 2 kreski w tym cyklu, moze testowala za szybko...

    Wozek kupowalam w Polsce ten : https://www.riko.pl/nano-ecco/ kolor z mietowymi wstawkami (trzeba zjechac troszke nizej zeby zobaczyc).

    Jest bardzo fajny i mysle, ze Charlotte bedzie zadowolona ze swojej pierwszej karocy, haha :D

    Ja po wczorajszym badaniu szyjki czulam sie okropnie... nie dosc,ze krwawilam to wszystko bolalo... o 22h30 lezalam juz w lozku, czulam sie taka "chora", masakra
    Niestety kolezance sie nie udalo :/ @ przyszla, ale mysle, ze u niej pojdzie szybko, bo ostatnio jakos po 3 miesiacach staran juz byla w ciazy. A kilka lat wczesniej z innym facetem 1,5 roku sie starala i nic. Mysle, ze glowa tutaj duzo zmienia.
    Piekny wozek :) a to badanie szyjki to na czym polega?

    Milego weekendu dziewczyny! U mnie imprezka sie szykuje (akurat w dni plodne) i tak, mam zamiar pic i dobrze sie bawic :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 07:51

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 13 października 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie szyjki polega na tym, ze najpierw ja szuka palcem i jak stwieedzila, ze jest otwarta, to sprawdzila, czy zmiesci sie palec... Zmiescil sie, czyli rozwarcie jest na jeden palec albo 1cm jak kto woli. Nie jest to przyjemne bo robi to troche na sile... I bez zadnego zelu itp...

    Ja dzis przez godzine mialam regularne skurcze... Teraz juz mi troche lepiej...

    Udanej imprezki zycze :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 października 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JAKA tu cisza ! :)

    Hmmm wczoraj o 23 myslalam, ze urodze. Strasznie mnie wszystko bolalo, plus skurcze... polozylam sie spac i stwierdzialm, ze albo nie zasne, albo sie wszystko uspokoji.

    No i sie uspokoilo :)
    Za tydzien przylatuje moja Mamuska i chcialabym sie z Nia zobaczyc jeszcze w dwupaku, no ale nie wiadomo co zadecyduje Charlotte... :)

    jak Wam minal weekend? :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 października 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano cisza cisza.
    Czyżby poród zbliżał się małymi krokami? :) Mogłaby Charlotte poczekać na babcie :)

    Mi weekend zleciał na zakupach, kinie i przed tv :)

    Czekam na owulacje ale kurcze wyskoczyły mi jak na złość czerwone plamy w okolicach pachwin. Już smarowałam tribiotykiem, pozniej maścią grzybiczną, kupiłam bokserki bawełniane, nawet kupiłam produkt na dezynfekcji ubrań i to cholerstwo nadal nie zeszło !
    Kiedyś już miałam takie plamy jak były upały. Wtedy stwierdziłam ze to przez przepocenie się przez noszenie slimow. Wtedy zeszło, teraz nie chce :( Cholera zawsze coś :(

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 października 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    u mnie weekend też luzacki - zakupy, spacerek etc.
    Nasze walizki siedzą sobie otwarte od paru dni i tak powoli dokładamy do nich rzeczy. Jutro muszą być gotowe. Lecimy na dwa tygonie w rejon Karaibów. Jak wrócimy to Charlotte pewnie będzie już spała w swoim łóżeczku :) Już sobie wyobrażam ile tu będę miała czytania do nadrobienia!

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 15 października 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, na jakim filmie bylas? :)
    Ja wlasnie mam ochote sie na cos wybrac, ale jakos nic do mnie nie przemawia.

    Kurcze, biedna jestes. A swedzi Cie to? Moze faktycznie to tylko jakies podraznienie... Moze po prostu posmaruj jakims tlustym kremem?


    EllaDe Jeeeeeej Karaiby.... Dokladnie rok temu (21/10) lecielismy na Dominikane w nasza podroz poslubna. Do tej pory zspominamy ten wyjazd przynajmniej raz w tygodniu... Bylas juz tam kiedys? Jesli nie, to bedziesz zachwycona!!! (a jak bylas, to dobrze wiesz o czym mowie :D)
    Baw sie dobrze, wypoczywaj i wracajcie we troje:)


    Olcia, Basia, jak sie czujecie? Co tam u Was ciekawego?

    Neytiri, pisalas ostatnio, ze sobie robisz przerwe od forum, napisz co tam u Ciebie :)


    Mi dzisiaj glowa peka... Chyba za chwile sie poloze...

    Milego dnia !! <3

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 15 października 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Film mąż wybierał. Byliśmy na Venonie. Niezły :)

    EllaDe ale Ci fajnie!! Ja poza Europę nigdy nie wyruszyłam :( Profituj, relaksuj się!!

    Ams wydaje mi się ze to coś co mam to nie zwykle podrażnienie bo już się z tym „bawie” od jakiś 3 tygodni. Plamy nie rusza ani maść antybiotykowa ani grzybiczna także lipton :( aż się boje jaka diagnozę postawi moj gin w czwartek :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 16 października 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli zal mi Ciebie... Ciagle jakies cholerstwo sie do Ciebie przyczepia. To niesprawiedliwe.

    Mam nadzieje, ze to "nic takiego" i szybko sie z tym uporasz <3
    Powodzenia kochana :*

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 17 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, wracam powoli do zdrowia. Jeszcze kaszel meczy, ale juz jest o wiele lepiej. A tak to nic ciekawego, rosniemy powoli, we wtorek usg i mam nadzieje ze dzidzia nie ukryje co ma miedzy nozkami, bo chce wiedziec juz na 100% i zaczac kupowac ubranka :)

    Ams widze ze juz coraz blizej spotkania z coreczka, powodzenia. Narazie nic sie nie dzieje??

    Evli moze idz do dermatologa? Moze od czegos cie wysypalo?? Mam nadzieje ze to nic powazniejszego i szybko zniknie!

    EllaDe udanych wakacji. Jejjj zazdroszcze! Marza mi sie wlasnie Karaiby albo Meksyk. Moze kiedys :)

    Milego dnia dziewczyny

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 października 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ams wrote:

    Neytiri, pisalas ostatnio, ze sobie robisz przerwe od forum, napisz co tam u Ciebie :)


    Mi dzisiaj glowa peka... Chyba za chwile sie poloze...

    Milego dnia !! <3
    Robie przerwe od forum, ale watek francuski caly czas podczytuje :)
    U mnie w tym cyklu mega dziwnie, chyba przegapilismy owulacje :O tzn testy zaczelam robic 10 dc i druga kreska byla juz malo widoczna, a z kazdym kolejnym dniem jeszcze slabsza. Temperatura spadla mi znaczaco juz w 10 dc ale ze byl to dzien po imprezie, gdzie zmeczenie i alkohol dalo znac to nawet nie bralam tego pod uwage jako potencjalny dzien owu. Poza tym zadnych innych objawow. Niby serduszkowanie bylo (i to z nowym zelem), ale chyba raczej niewystarczajaco. Takze tyle.
    Impreza w kazdym razie sie udala, mega sie wyluzowalam :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 17 października 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie Evli, probowalas sie skonsultowac z dermatologiem? Trzymam kciuki, zeby Ci szybko przeszlo.

    Olcia, powodzonka na usg :) wiadomo, ze super znac plec, ale w razie czego mozesz kupowac "neutralne" kolory : bialy, szary, bezowy, zielony, zolty, hehe :)


    Olcia a bylas u lekarza czy samo Ci przeszlo ? :)

    Neytiri dobrze, ze sie troszke wyluzowalas :)
    A moze owu przyjdzie pozniej niz zwykle?


    Ja od wczoraj wieczora mam skurcze, ale takie, ktore za bardzo nie bola i nie sa regularne... wiec siedze i czekam :D

    Mam takie przeczucie, ze urodze w przeciagu najblizszych 3 dni... no ale zobaczymy co z tego przeczucia wyjdzie... Czasem mnie listopad zastanie :D

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 października 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams, wydaje mi sie, ze owu juz byla, wskazuje na to nagly spadek i potem skok temperatury. Spadek bylby jeszcze wiekszy, gdybym tego dnia zmierzyla tempke jak zawsze o 5h00, a nie o 7h00 ;) niby przy takiej roznicy czasu nalezy odjac 0,5 stopnia na kazde 30 minut, wiec wychodzi, ze spadek byl do okolo 36,00 stopni tak jak w poprzednim cyklu. Pozostaje obserwowac tempke w kolejnych dniach...

    Wszyscy czekamy niecierpliwie na Charlotke :) mam nadzieje, ze po porodzie jeszcze tu bedziesz zagladac :)

    EllaDe, zazdroszcze! Karaiby to moje marzenie :)

    Olcia, trzymam kciuki za usg. Masz jakies preferencje co do plci? Myslalas juz o imieniu? :)

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 17 października 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :)
    Ams tak byłam u lekarza, dostałam leki ktore nie zaszkodzą dzidzi. Dzisiaj byłam znowu bo kaszel sie nasilił, az spac w nocy nie moge tak mnie dusi, dobrze ze gorączka bol gardła i katar przeszły. Dostałam jakies wziewne leki i tabletki, mam nadzieje ze pomoze.
    Noo to Ams czekamy na cudowne wiadomości :)

    Neytiri co do płci kiedys strasznie chciałam dziewczynkę, pozniej jak poroniłam i teraz zaszłam w ciąże nie mam takiego parcia jak kiedys co do plci. modle sie tylko zeby ciąża sie utrzymała , zeby wszystko było dobrze. Od początku jak tylko zrobiłam test powiedziałam do partnera ze bedzie chłopiec, takie przeczucia miałam od początku. Zobaczymy czy ginekolog potwierdzi mi to co powiedziała w 13 tygodniu ze widzi chłopca :) jezeli bedzie chłopczyk to myśleliśmy nad Szymonem, Adrianem albo Bartkiem. Jezeli dziewczynka Julia, Nikola albo Oliwia :) neytiri dobrze ze troszke odpuscilas, im bardziej sie chce tym bardziej nie wychodzi...miałam tak w wielu kwestiach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 21:30

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 17 października 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki chyba moj skarbek daje pierwsze niesmiale znaki ze mieszka w moim brzuszku!
    Takie bulgotanie czuje, delikatne musniecia i drgania. Nie sa to napewno wzdecia :) cos pieknego! Leze i leca mi lzy i gadam do brzuszka ❤️ Czekam na kopniaczki, pewnie niedlugo sie pojawia :)
    Milej nocki ❤️

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 18 października 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, moje Malenstwo tez na poczatku sie "przelewalo" no i tez dalo o sobie znac wieczorem :)

    Korzystaj na maksa !!! Za kilka miesiacy te kopniaki beda meczace haha :D

    Ja wczoraj mialam skurcze caly dzien, wymeczylo to mnie i Dzidzie, ktora pozniej miala nas gdzies i nawet jak Ja zaczepialismy to sie nie chciala ruszac. Ale troche kontrolnych kopniakow dostalismy i obylo sie bez szpitala i ktg. Dzis od rana Mloda szaleje i skurcze w dalszym ciagu sa. Nie bola, ale wkur... :)

    Czekamy, czekamy. Bomba tic tac tic tac... :D

    Milego dnia !!

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 18 października 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :) troche mnie tutaj nie było ale codziennie was podczytywałam ... u Mnie wszystko dobrze ale od jakiś dwoch tygodni mam "spadek formy" spac w nocy nie moge:( nic mi sie nie chce na nic nie mam smaka jakoś dziwnie tak ...

    Ams no to jeszcze troszkę i Niunia będzie z Wami :):)
    Olcia to super że już "coś" czujesz.. :)ja tez czekam na te kopniaki :) po ostatnich prenatalnych ciąża mi sie "przesunęła o 5 dni... wiec dzisiaj 14tc i 2dni
    Evli hmmm może jakbys to czymś nawilżyła ?? mi od poczatku ciązy coś "wyskoczyło na palcu ;/ najpierw była to kurzajka ale ja zlikwidowałam a teraz gorzej ;/ takie jakby ropiejące kropki ;/;/;/ szukałam dermatologa który mowi po polsku ale niestety najblizszy jest bardzoooooo daleko ;/ i nie wiem czy czekać aż moze do polski na swieta pojedziemy i umówić sie tam do dermatologa ;/ ehhh

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 18 października 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, ja mysle, ze warto isc do dermatologa tutaj. Takiego roznego rodzaju infekcje nie sa Ci potrzebne....
    Idz chociaz do lekarza rodzinnego, moze cos poleci, cos doradzi...
    Bo czekac do swiat wydaje mi sie troche dlugo...

    Jak nie mozesz spac w nocy to spij w dzien :D Jak bedziesz miec dzicie, to tez tak bedzie, ehhe :D

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ