X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki.
    Wanienke zamowilam juz w Polsce :) ma przyjsc w przyszlym tygodniu z duperelami ktore zamowilam i nie zdazyly mi przyjsc w tym tygodniu.
    Dziewczyny rzeczywiscie 3 czy 4 pietro to jest wyzwanie z wozkiem i dzieckiem. Ja mieszkam na pierwszym i mam do pokonania
    jedna mala dlugosc schodow a tez bedzie nie latwo bo jest tak wasko ze nie wezme wozka bokiem tylko bede kombinowala przodem brac. Kupilismy adamex barletta.
    Basia na lydki to magnez. Mnie z 2 razy zlapal w nocy taki skurcz ze myslalam ze bede krzyczec na cale mieszkanie tak bolalo.
    Evli mam nadzieje ze przyjma Cie do szpitala w ktorym chcesz rodzic. U mnie problemu zadnego nie bylo, zapisalam sie 3 tyg temu, ale to mala miejscowosc oddalona ode mnie 30 kin drogi autem.
    Ams dziekuje za polecenie wanienki. Mam do Ciebie pytanie czy orientujesz sie jak to jest z wyborem lekarza dla dziecka po urodzeniu? Kiedys znajoma mi mowila ze nie ma we francji czegos takiego jak pediatra, ze dziecko przejmuje moj lekarz rodzinny. A ja bardzo bym nie chciala( szczepienia itp). Moze gdzies w szpitalach czy cos jest pediatra gdzie normalnie bede mogla zapisac dziecko?

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia z tego co wiem to pediatra istnieje jak najbardziej we Francji :)
    Właśnie zadzwonili ze szpitala, szybcy są :) Mam się zjawić 7 lutego z papierami :)
    A tak w ogóle to wyliczyli mi datę porodu w moje urodziny :O
    Mam nadzieje że malutka zawita wcześniej jednak :)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie będe miała innego wyjscia ...stelaż jest bardzo lekki gondola no cóż .... okaże się jak to będzie w praktyce.. ale wole żeby mała miała wygodnie ... siostra w polsce też mieszka na 3 pietrze bez windy i wnosi quinny także da się ;)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja stwierdziłam że nie dam rady, bo mam jeszcze tak zwane półpiętra i idzie się w nieskończoność, sama ledwo daje radę :D

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)
    Tak woze jeszcze Mloda w gondoli, mysle, ze gdzies w kwietniu/maju przejde na spacerowke :)

    co do pediatry, to Szarlotka jest zapisana do pediatry. Moze sie dzieckiem zajmowac lekarz rodzinny, ale pediatra lepiej... :)

    Evli super, bedziesz rodzic gdzie chcesz :D a ktorego masz urodziny? :D

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli bo we Francji tak robia... poczatek ciazy plus 9 miesiacy :D dlatego ja mialam termin na 7 listopada, a urodzilam 22 pazdziernika :D

    i z 'moich' obliczen wychodzilo najpozniej 30.10 ...

    takze odejmij sobie faktycznie te 2 tygodnie i tego sie trzymaj - dla siebie, a lekarzom mow o 29.07 :D

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem po punkcji. :) Pobrzli 11 dojrzałych komórek, transfer w poniedziałek. W weekend klinika pracuje nad naszymi potencjalnymi zarodkami i zadzwonią z info w poniedziałek wcześnie rano i powiezą na którą stawić się na transfer. Czyli info co do ilości zapłodnionych komórek etc. będzie dopiero po weekendzie.

    Byliśmy pozytywnie zaskoczeni całą logistyką kryjącą się za punkcją. Wszysko działało naprawdę sprawnie i nawet już po przynieśli mi śniadanko :) Punkcję robią tu tylko na znieczuleniu miejscowym ale też już na samym początku podają valium. Więc byłam super spokojna, a czułam się między słabo a sennie, ciężko to określić. Co ciekawe jakiś ból w trakcie czułam tylko na jednym jajniku, z drugiej strony nic nie czułam. Mąż dzielnie siedział obok w trakcie zabiegu :)

    Wczoraj całe popołudnie przespałam. Musiałam wziąć paracetamol, bo ból się pojawił, ale w natężeniu podobnym do bólu przy okresie. Mój brzuch nadal jest wielki i twardy, ale nie boli jako tako, tylko jest pewne uczucie dyskomfortu. Mam nadzieję, że obejdzie się bez jiperstumulacji.

    Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super że już po :) Teraz trzymamy kciuki za dużą ilość zapłodnionych komórek :) Czyli już w poniedziałek będziesz mieć groszka przy sobie ♥️ A tak w ogóle to wiesz już czy będziesz brała 1 czy ewentualnie 2?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    To super że już po :) Teraz trzymamy kciuki za dużą ilość zapłodnionych komórek :) Czyli już w poniedziałek będziesz mieć groszka przy sobie ♥️ A tak w ogóle to wiesz już czy będziesz brała 1 czy ewentualnie 2?

    Jeśli będzie wystarczająco zarodków, i jeśli mi nato pozwolą, to chciałabym wziąć dwa. No ale co będzie to się okaże :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe - super wieści :):) ja punkcję wspominam średnio bolało trochę no ale czego się nie wytrzyma żeby spełnić marzenie ... ! daj znać w poniedziałek! trzymam kciuki!

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe trzymam mocno kciuki! Mam nadzieje ze sie uda.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jestem już po transferze - podali mi tylko jednego kropka. :)

    Co do zarodków, to z 11 dojrzałych komórek zapłodniło się 9(!):
    - 1 dzisiaj podany
    - 3 dzisiaj zamrożone
    - 5 pod obserwacją do 5 doby, jak przetrwają, to też będą mrożone.

    Receptę na bete dostałam na dopiero za 12 dni. Jak nie dostanę po drodze okresu, to raczej zrobię wcześniej, ale bez przesady :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe super ♥️ ♥️♥️ Jak miałaś ovitrelle to wcześniej robić bete chyba nie ma sensu. Chyba że chcesz sikać tak jak ja i patrzeć kiedy się wypłukał ;)
    Kciuki, kciuki i jeszcze raz kciuki za pięknie zagnieżdżenie się maluszka!!!!!!!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellade super!!! trzymam kciuki :):)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Znowu cisza nastała ;)

    EllaDe jak się czujesz po transferze?

    U reszty dziewczyn, co tam u Was?

    Ja już się nie mogę doczekać wtorku bo mam podglad małej i tej pępowiny. Kurcze jak ta ciąża jest stresująca. Chciałabym już dostać kopa od małej jako sygnał że wszystko ok :)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Evli, ja mam chyba objawy lekkiej hiperstymulacji - cały czas wzdęcia, duży brzuch etc. Problemów z oddychaniem nie mam, więc chyba źle nie jest :P Pozatym niewiele robię - siedzę z ksiązką lub na necie. Jutro planujemy wypad weekendowy, jak mi się nic nie pogorszy to pojedziemy. :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dużo miałaś tych jajek :O :) Ale to jest chyba objaw w miarę „normalny” po lekach. Odpoczywaj i dbaj o fasolkę :)
    Dużo wolnego dostałaś?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, ja ogólnie nie pracuję od dłuższego czasu, więc tak, dużo wolnego dostałam ;)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. U mnie wszystko wporzadku. Tak naprawde to od 3 trymestru ja sie zaczelam dobrze czuc, a teraz to naprawde odpukac zeby nie zapeszyc ale czuje sie rewelacyjnie. Niuniek grzecznie spi w nocy razem z mama :) coraz blizej dziewczyny, juz jestem podekscytowana. Od 3 dni wisze na zelazku, bo mam tyle prasowania malego rzeczy ze masakra.. w sobote przyjedzie reszta rzeczy z Pl i bede sie juz pakowac do szpitala.
    Evli trzymam kciuki, daj znac jak po wizycie. Jeszcze chwilke i poczujesz kopniaczki, pamietam tak samo niecierpliwie czekalam.
    EllaDe niech sie tam fasolka grzecznie zagniezdza :) czekam na wyniki testu ciazowego i mocno trzymam kciuki.
    Basia, ams co slychac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 18:32

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Olcia już koniec tuż tuż :) bliżej niż dalej ;D super że się dobrze czujesz.
    Ja śpię po 11 godzin hehe. Jak się kładę koło północy to tak do 10-11 śpię. A najlepiej to mi się śpi miedzy tą 7 rano a 10 :D
    Ja jeszcze nic nie kupiłam, pewnie po połówkowych dopiero pomału zacznę :)
    Ty tez masz strasznie dluuuugą listę do szpitala? Ja wydrukowałam sobie listę z mojego i zrobiłam karpia ile to rzeczy trzeba wziąć. Nawet poduszka do karmienia jest na liście :O

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ