X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam teraz takie fajne spanie. Myslalam ze z takim duzym brzuchem bedzie mi sie zle spalo, ale teraz dobrze spie. 1 i 2 trymestr potrafilam spac czasami po 4 godziny..
    wiesz co jest bardzo duzo tego na necie bo tez patrzylam, ja akurat mam sciage z bloga mamaginekolog( polecam pisze naprawde przydatne rzeczy nie tylko o wyprawce a takze wiele ciekawych rzeczy, jest ginekologiem i mama 2 dzieci. Ja bardzo lubie ja czytac). Niewiem jak tam u Was w szpitalu ale tu u nas znajome mowily ze jest calkiem inaczej niz w Polsce. Majtki poporodowe, podpaski, podklady, a nawet pieluszki dostaly wszystko w szpitalu. Rzeczywiscie jak lezalam w szpitalu to widzialam na sali, i poduszka ciazowa tez juz byla na lozku ale ja akurat nie korzystalam. W Polsce calkiem inaczej jest, tam wszystko trzeba miec swoje. Ale ja mimo wszystko zamowilam sobie pare sztuk tak na pare dni i wezme swoje w razie czego.
    Ja procz siebie i dziecka jeszcze mojego bede musiala spakowac bo bedzie mogl spac z nami, takze w 3 bedziemy w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 22:24

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tej mojej mojej liście jest właśnie że trzeba mieć ze sobą takie rzeczy jak :
    Woda w spreju :O
    Woda do picia
    Muzyka :D
    Majtki (dają tylko jedne), podkłady..
    Termometr dla dziecka i dla mnie tez ma być
    Ciuszki, ręczniki, kremy itp itp... a i jeton do szafki :O
    Jest tego trochę ;)

    Nawet nie wiedziałam że mąż moze tez „zamieszkać” w szpitalu.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr? To tam w szpitalu nie maja? To rzeczywiscie dluga lista. Ja tez nie wiedzialam, z opowiesci dziewczyn ktore rodzily w tym szpitalu mowily ze ich partnerzy zostawali tak samo w szpitalu na noc. Jak ja lezalam to sama polozna pytala czy chce zeby moj ze mna spal, ale szedl do pracy na 6 takze wrocil do domu. Jest taka kanapa rozkladana specjalnie obok lozka szpitalnego.
    Widze ze co szpital to inaczej, tu gdzie ja bede daja prawie wszystko podobno od poczatku do konca pobytu. Ale ja wole miec na zapas swoje.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno Twój szpital ma swoją listę. Dowiedz się może żeby pozniej Twój mąż nie musiał latać za majtkami czy podkładami hehe :D
    Ja moja ściągnęłam ze strony internetowej szpitala.

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczescie majtki i podklady i reszte innych rzeczy zamowilam sobie i spakuje w razie czego, bede spokojniejsza ze to mam. Az moj popatrzy jutro czy nasz szpital ma jakas liste. Bo nawet nie wiedzialam ze kazdy szpital ma swoja liste. Podpytywalam znajome ktore rodzily to mowily tylko ze praktycznie wszystko daja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 20:01

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie nieszczęść ciąg dalszy. Dziś byłam na usg, Mała pomiarami odpowiada 14 tc i nie mam praktycznie wód płodowych, szanse praktycznie zerowe .. Koszmar

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze Evli... az mnie ciarki przeszly :( Bylas na tym lepszym usg? Moze skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem? Moze malutka nadgoni jeszcze wymiarami. Trzymaj sie!!

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 lutego 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na tym lepszym usg. Ostatnią decydującą kontrole mam za tydzień. Bez wód płodowych nie ma szans raczej.
    W czwartek mam spotkanie w szpitalu tez to zobaczę ile tam się czeka na konsultacje.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli mam nadzieje ze jakos sie poprawi, trzeba miec nadzieje do konca. Juz tyle zlych informacji dostalas a jednak okazalo sie ze jest dobrze. Mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie. Trzymaj sie cieplo ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 23:30

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 5 lutego 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, nie mysl tak ze szanse sa praktycznie zerowe , wiem ze cie to zalamalo, ale szanse sa , nie jestem ekspertem wiadomo, ale natrafilam na zapytanie i odpowiedz ginekologa na temat plynow , przekopiuje ci tu :

    "Moja przyjaciółka trafiła do szpitala w 16 tygodniu ciąży (po całkowitym odejściu wód płodowych). Dzisiaj mija 21 tydzień ciąży, a ona nadal leży bez wód płodowych w szpitalu. Lekarze nie robili do tej pory nic oprócz monitorowania pacjentki i podawania antybiotyku. Dzisiaj nawet stwierdzili, że organizm musi odpocząć od antybiotyku i zaprzestali jego podawania.(...)Przecież w każdej chwili może wystąpić u niej ryzyko sepsy (szczególnie po odstawieniu antybiotyku). Jak długo w takim przypadku lekarze mogą jeszcze czekać?

    odpowiedz ginekologa:
    Nie ma Pani racji. Płyn owodniowy wprawdzie odpływa, ale produkowany jest przez całą ciążę. Dziecko ma gorsze warunki rozwoju, ale rośnie i się rozwija. Po ukończeniu 22 tygodnia ciąży są szanse na utrzymanie dziecka przy życiu. Im ciąża będzie starsza, tym szanse na przeżycie dziecka są większe."

    no i gdzies czytalam ze moga uzupelnic te wody ? nie pamietam jak sie ten zabieg nazywal , ale jest taka mozliwosc...



    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby tu chodziło "tylko" o wody a tu dochodzi jeszcze to że Mała rozmiarami nie odpowiada na ten tydzień.. 3 tyg to jest duża różnica :( Nie rośnie tak jak powinna :( Do tego nie mam jeszcze pełnego kardiotypu z biopsji.
    Tym razem raczej szczęśliwie nie będzie :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 6 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli , trzymam kciuki , juz tyle roznych rzeczy widzialam, gdzie wydawalo sie sytuacja jest beznadziejna a jednak konczylo sie dobrze. Zupelnie nie wiem czy 3 tyg to jest znaczaca roznica , jak sie poczyta rozne fora to tam dziewczyny pisza ze mialy taki obraz usg ze roznica byla jak nie w wielkosci glowki to nozek nawet na 3 tyg i pozniej gdzies nadrabialy dzieciaki i wszystko dobrze.
    Ja bym poszla do tego szpitala jak najszybciej , bo nie rozumie na co ta lekara czeka ten tydzien, moze da cos sie zrobic , te wody uzupelnic , wtedy i lepsze warunki beda dla malej. Juz wiele spotkalam roznych lekarzy, skonsultuj z innym, moze bedzie mial inne zdanie nt dalszego dzialania...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 6 lutego 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli dokladnie zgadzam sie z eM80. Skonsultuj to wszystko z innym lekarzem. A na badaniach prenatalnych nic nie widzieli ze cos sie dzieje?? Skoro nie masz wod plodowych to pewnie i wtedy bylo ich malo. Dokladnie moze da jakos sie uzupelnic, a mala poprostu nie rosnie bo tych wod brak.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kiedys strasznie sie balam ze dostane krwotoku a lyzeczkowanie mialam miec po okresie , wybralam szpital gdzie przyjmuje kilka ginekologow w poradni , dzwonilam ni cholery nie zapisali mnie na pilne na za miesiac mi znalezli termin, ale wzielam tam pojechalam , do tej rejestratorki prawie zem sie rozryczala , ze ja musze i ze spytam kazdego tam lekarza czy mnie poza kolejka przyjme i kobita mi znalazla termin na juz, tam tez ludzie pracuja , ja bylam tak zdesperowana ze faktycznie mialam zamiar kazdego lekarza spytac, sprobuj evli podjechac , no musza cie przyjac, masz prawo do drugiej konsultacji u kazdego specjalisty to jest nawet w prawie zapisane.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, smutna wiadomość, ale nie poddawaj się jeszcze. Tak jak dziewczyny mówią, może być różnie - serduszko nadal jest, więc mała walczy. O uzupełnianiu wód płodowych nic nie wiem, ale co do wielkości płodu, to zawsze można to błędnie oszacować. Więc albo konsultacja u kolejnego lekarza, albo czekaj na za tydzień - pewnie chodzi o to, żeby zobaczyć różnicę.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dziewczyny, ja już nic nie wiem.
    Wczoraj na usg Mała była ściśnietą jak sardynka, bez wód nie ma nawet jak palcem ruszyć...Nie wiem czy to przez to nie rośnie, tak jak powinna? A gdzie mi się podziały wody? Na prenatalnych były. Nie wiem może ta biopsja nie poszła tak jak powinna...
    Dzwoniłam do szpitala gdzie robiłam biopsje, wyników jeszcze nie ma, wytłumaczyłam babce sytuacje i kazała mi im przesłać wyniki usg mailem żeby „przyspieszyć” procedurę..
    Jutro ide do szpitala publicznego, mam nadzieje że znajdę tam jakieś zrozumienie i szybka wizytę. Na prywatne wizyty już mnie zaczyna powoli nie stać, ostatnio zostawiłam prawie 1000 euro, wczoraj 200..
    Ehh...jak sobie pomyśle że raczej dobrze już nie będzie i będę musiała ją urodzić to ..ja nie wiem jak ja to przeżyje

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe kiedy teścik?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja mam nadzieje caly czas ze bedzie dobrze. Idz do szpitala, nawet na pogotowie maternity, musi ktos Cie przyjac, taki jest ich obowiazek. Niech ktos inny Cie zbada i powie co i jak. Moze jest szansa, moze rzeczywiscie mala nie ma jak rosnac bo nie ma wod plodowych. Az sama juz czytalam na necie ze kobietom wody odchodzily bardzo wczesnie, lezaly w szpitalu, podawane mialy leki, byly pod obserwacja, wody sie nowe gromadzily i rodzily dzieciaki. Ja nie rozumiem czemu ta lekarka nie dala Ci skierowania do szpitala.. to jest bardzo powazna sprawa. Powinnas byc pod stala opieka.
    No wlasnie co sie stalo z tymi wodami? :( skoro jeszcze miesiac temu wszystko bylo dobrze.Nie mialas zadnych saczen? Nie mysl narazie o zadnym porodzie,
    Walcz kochana do konca ❤️ Od wczoraj caly czas mysle o tym wszystkim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 13:15

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, gdzieś mi się rzuciło w oczy, że jeśli wód nie ma, to przez to dziecko nie rośnie :( więc, to chyba za sobą powiązane. Miałaś jakieś upławy, albo coś?

    testuję się w sobotę.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytanie do Basi i EM80, czy po waszych ivf miałyście brać jakieś leki (progesteron etc.) po teście ciążowym pozytywnym, lub negatywnym?
    Z mojego protokołu wynika, że mam brać hormony tylko do testu, nie ważne, jaki wynik. Na tym forum pacjentki w Pl biorą mnóstwo leków jeśli potwierdzą ciążę.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ