X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co tu pisać.. lepiej nie jest, nadal Mała jest za mała na ten tydzień, płynu nadal praktycznie brak.
    Przyczyna tego stanu nie znaleziona. Zaproponowano mi zakończenie ciąży, a że się nie zgodziłam to kontrola za dwa dluuuugie tygodnie..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 lutego 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli podjelas dobra decyzje... przeciez malutka walczy, bije jej serduszko. Nie zaproponowali uzupelnienia jakos tych wod plodowych? Urosla cos Mala od ostatniej wizyty? Mam ogromna nadzieje ze przez te 2 tygodnie Mala nadgoni i wody plodowe sie uzupelnia. Wyobrazam sobie jaki koszmar przechodzisz, musisz czekac teraz 2 tygodnie chociaz wiem ze to latwe nie bedzie.. trzymaj sie kochana! Sciskam bardzo mocno i ciagle trzymam za Was kciuki!
    Ja wczoraj mialam chwile grozy. Maly nie ruszal sie praktycznie caly dzien... pojechalam sprawdzic co sie dzieje, ale jest wszystko
    dobrze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2019, 20:30

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 12 lutego 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, bardzo Ci współczuję i tak mi smutno przez to co Cię spotyka. :(

    Wczoraj w nocy wróciłam do siebie i zaraz jadę na powtórkę bety.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 12 lutego 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli moge sobie tylko sprobowac wyobrazic przez co przechodzisz... te 2 tygodnie beda okropne... Postaraj sie myslec pozytywnie i mysl o wszystkim tylko nie o czarnych scenariuszach... Zeeen... (wiem, ze sie nie da...)
    Trzymaj sie! jakbys chciala "pogadac" z kims innym niz Maz, Mama, przyjaciolka, mozesz do mnie napisac... mozemy popisac nawet o pogodzie:)
    Trzymaj sie! <3


    EllaDe, kciuki na maksa i czekam na wiesci jak bedziesz miala wyniki :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki. dzisiejsza beta 242, czyli wzrost w normie.

    ams, Evli, olcia77, eM80 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 14 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe kiedy robisz dzis bete? :)

    Ja dokladnie rok temu zobaczylam bladziocha !!!! <3 a teraz ten "bladzioch" daje ostro popalic... to juz nie jest ta grzeczna Szarlotka hehehe

    EllaDe lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 14 lutego 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellade - super wieści gratulacje!!:)
    Evli- przykro mi!! ale walcz nic jeszzce nie jest na straconej "pozycji"

    Ams pytanie do Ciebie jak tutaj chodziłaś na wizyty kontrolne do szpitala też miałaś takie wizyty ...? mierza cisnienie waża a sage famme pyta czy ok czy dziecko sie rusza mierzy brzuch sprawdza czy serduszko bije i zapisuje na kolejne rdv i tyle ... ;o jestem troszke zdziwiona że nikt nie bada mnie nie sprawdza czy tam "na dole" nic sie nie dzieje nie wiem jakies to dziwne ??? przynajmniej dla mnie ;p jak chodziłam prywatnie zawsze na każdym rdv miałam robione usg badała mnie "na dole" czy wszystko ok itd....
    i jeszcze jedno pytanko 130euro za dobę za pokoj 1 osobowy to według was duzo czy mało ???;>

    Olcia - Jak się czujesz?? Już tuż tuż i synio będzie z Wami :):)

    My dzisiaj bylismy na rdv w szpitalu i malutka juz była główką w dół :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 14 lutego 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia czujemy sie super! To najlepszy okres z całej mojej ciąży. 3 trymestr to dla mnie wybawienie.. zero mdłości a jakie spanie mam jak nigdy. Tak jeszcze chwilke i zobacze synka juz sie doczekac nie moge! Ty tez Basia jeszcze troszeczkę i bedziesz córeczkę tuliła. Basia co do położnej to ponoć wszedzie tak jest. Znajoma teraz była to mowila tak samo ze sage famme robi wywiad, mierzy brzuch, sprawdza serduszko i bada palcami tam na dole czy rozwarcia nie ma. Usg juz nie ma i nie bedzie miała i to ponoć jest normalne. Chyba ze dzieje sie cos złego sa jakies komplikacje wtedy lekarz robi usg, ale tak to ja tez juz usg nie bede miala. Ostatnie miałam w 30 tyg i na tym koniec. Tez mnie to martwiło, bo skąd ja mam wiedziec czy tam wszystko jest wporzadku ? Zostaje mi liczenie ruchów kazdego dnia a ostatnio byłam na ktg bo słabo czułam małego. Ja w poniedziałek ide na pierwsza wizytę do położnej. Basia a ty jak tam sie czujesz??
    EllaDe beta piekna, dbajcie o siebie ❤️
    Ams malutka daje popalić? Ciekawe czy to prawda ze jak w brzuszku dziecko jest takie ruchliwe i kopie ciagle to ze na zewnątrz tez bedzie takie żywe.. był krótki okres czasu gdzie moj mały szalał sobie, a teraz taki leniuszek sie z niego zrobił. No i w nocy on
    spi a jak tylko oczy otworze i napije sie wody to juz czuje stopki pod żebrami. Ale ogolnie spokojny jest. Ciekawe czy da mi pospac jak sie urodzi bo raczej przygotowana jestem na mało przespane noce hehe.

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 lutego 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    na razie bety nie powtarzam. Ogólnie w klinice mi nie kazali robić więcej, ale chyba zrobię na własna rękę na początku przyszłego tygodnia. Pierwsze usg mam dopiero za 3 tygodnie, nie u gina, a u speca od usg. W poniedziałek mam wizytę u lekarza rodzinnego, bardzo konkretny gość, chcę z nim pogadać o badaniach etc, no i kiedyś mi mówił, że jego gabinet to taki `kolektyw` i ginekolog tez tam przyjmuje ale tylko na rdv. Aktualnie chcę zmienić gina (nie chcę kontynuować u tego u którego byłam przez prawie 3 lata), więc muszę to szybko załatwić (jeśli ten z jego gabinetu będzie niedostępny, to zabukowałam wizytę startową u innego na 19/03, niestety takie terminy), więc chcę, żeby jakby co to lekarz rodzinny był na bierząco przez ten miesiąc.
    Jeszcze w sumie nie myślę, że jestem w ciąży, czy jakoś się tą betą cieszę. Raczej wolę trochę poczekać (na usg), bo wydaje mi się to takie kruche i niepewne ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 14 lutego 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam znów nawrót nieprzespanych nocy .... bleee a po obiadku znow zasnac nie moge tez na drzemkę brzuszek okrąglutki wiec na lewym boku zle prawym zle na wznak jeszcze gorzej hehehe tez się ciesze że juz nieduzo zostało a z drugiej strony zaczynam się stresować jak to będzie z porodem czy dam rade itd .... torbe juz mam spakowana tylko tam jeszcze jakies "pierdołki" dorzucić ... :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 lutego 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - myślami jestem z Tobą!

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 18 lutego 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, w szpitalu nie zawsze sprawdzali co sie dzieje na dole. Znaczy jak juz bylam w 8 miesiacu to tak, alz wczesniej to tylko obwod brzucha i heja...

    Szarlotka miala ciezki miesiac, duzo plakala i w sumie nie wiemy czemu...

    Dzis bylismy u lekarza - bilans 4 msc plus szczepienia - teraz spi jak noworodek hehehe :D


    Ogolnie jest bardzo ruchliwym i ciekawskim dzieckiem :D


    Troche malo przytyla, ale lekarz nie kazal mi przerywac kp poki co, zobaczymy co bedzie za miesiac.

    EllaDe jak tam po rdv u rodzinnego?

    Olcia, jeszcze chwilka i Malenstwo juz bedzie z Wami !!
    Basia zdrowka ! jeszcze troszke cierpliwosci :)

    Evli niezmiernie trzymam kciuki!!!! Jak sie czujesz? Sciskam <3

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki.
    Ja dzisiaj jestem po wizycie w szpitalu u poloznej. I powiem Wam jestem zadowolona. Dokladnie mnie zbadala, zrobila wymaz i usg zeby upewnic sie czy maly lezy glowka do dolu, na szczescie tak. Zapisala mnie takze do ginekologa bo mam podwyzszona tarczyce. Wszystkie badania dokladnie przegladala. Takze naprawde na plus. Jutro pakuje sie do szpitala bo jeszcze tego nie zrobilam czekalam na reszte rzeczy ktore przyszly i czas juz sie spakowac.
    Basia jak tam sie czujesz? Ja niestety lapie coraz wiekszego stresa.. niewiem co mnie czeka, boje sie porodu :(
    Ams tak jeszcze chwilke i maly bedzie z nami ale im blizej tym mam wiekszego pietra.. dobrze ze moj bedzie przy mnie..
    Ams moglabys mi napisac jak to jest z tym lekarzem dla dziecka? Czy chodzisz na szczepienia do rodzinnego ktorego ty mialas?
    Dzisiaj polozna mi powiedziala ze owszem jest pediatra dla dzieci ale on przyjmuje jak tylko dziecko choruje. A szczepienia itp robi lekarz rodzinny. A zeby zmienic lekarza rodzinnego trzeba isc do niego po zgode.. bedzie mi troche niezrecznie tak zrobic bo my jestesmy u niego, ale dziecko chcemy dac do lekarza ktory przyjmuje normalnie caly tydzien a nie 3 dni w tygodniu. Polozna caly czas mowila o jakims PMI. Wiecie co to takiego? Niewiem jak to wszystko ogarnac. Bede wdzieczna za wszelkie informacje.
    Ams ile malutka wazy? Ciekawe czy synek da mi pospac chociaz troszke ale chce karmic piersia takze bedzie pewnie przy cycu czesto :)
    EllaDe jak samopoczucie? Jakies objawy ciazy? Bylas jeszcze na becie?
    Evli jak sie czujesz?? Czy cos nowego wiadomo? Mysle o Tobie kazdego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 21:50

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Rodzinny dał mi info, które chciałam i receptę na mnóstwo badań. Wizytę u lekarki co pewnie poprowadzi ciążę mam na 1 marca. Zrobiłam dziś badania - 7 fiolek krwi!!! - ale nie jestem pewna kiedy będą wszystkie wyniki, bo był i cukier i beta i tarczyca i grupa krwi i jakieś `nieprawidłowe przeciwciała`...

    Z objawów to w sumie mam tylko lekko powiększone i bolesne piersi i popołudniami żołądek jest jakiś `dziwny` ale nic pozatym.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta w końcu wystrzeliła. dziś 3581 (wzrost z 242 tydzień temu). Lekko mi ulżyło, bo początki przyrostu były raczej leniwe. :)

    Evli, ams, eM80 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, super że u Was wszystko w porzadku :)

    Ja pomału oswajam się z faktem że mamą w najbliższym czasie nie będę i że najbliższe tygodnie będą bardzo trudne :(

    Byłam dziś u mojego gina sprawdzic czy serce nadal bije. Bije ale wód nadal brak. Według niego to coś z genetyką, bo o wiele za długo czekam na wyniki biopsji :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe super!!! bardzo sie ciesze i gratuluje !!! jeszcze chwila i usg, nie?

    Evli... ale genetyka przeciez wskazala, ze wszystko dobrze.... ech... caly czas trzymam kciuki i mam nadzieje, ze wszystko sie ulozy! trzymaj sie Slonce.

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia ja niestety nie pomoge z pediatrą bo wiem tylko tyle że istnieją :D

    EllaDe moim jedynym „objawem” były też bolesne piersi. Kiedy masz usg?

    Ams ten wynik biopsji miałam tylko częściowy, całości czyli pełnego kardiotypu nadal nie mam.
    Tak czy siak wód nie mam i mała ma wymiary poniżej 3 centyla, także dobrze nie będzie :(

    Dziewczyny jakbym chciała być już po wszystkim. Już się w miarę „pogodziłam” z tym że mamą narazie nie będę. Ale niestety nie można tak zakończyć tego wszystkiego przez pstryknięcie palcami.. będę musiała malutką urodzić :( :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 lutego 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, tak mi przykro. Mam nadzieję, że dostaniesz w końcu pełne wyniki biopsji, bo jeśli coś było naprawdę nie tak, to przynajmniej będziesz miała jakieś wytłumaczenie. Chyba najgorsze jest pytanie się w kółko `dlaczego?`.
    pierwszą wizytę mam dopiero 1/03, więc jeszcze tydzień muszę wytrzymać. Za to będzie to już miesiąc po transferze, więc jak ma być coś widać, to raczej będzie.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe to już pewnie serduszko usłyszysz ♥️ :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ