X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, porod jak z platka :) naprawde swietnie ci poszlo, super, ze Hania juz jest z wami. Ale najlepsze, ze urodzilyscie jednego dnia z Olcia! Na takim malym francuskim forum taki zbieg okolicznosci! :) pokaz koniecznie pokoik albo kacik Malutkiej :)

    ams lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak karmię piersią :) Hania załapała od samego początku o co chodzi :) ustawiam budzik i karmie co 2h - 2h30min .. malutka wyszła z lekką żółtaczką troszkę mnie to martwi bo wolno schodzi ... ale mam nadzieję że beedzie dobrze.!
    tak to niesamowite ze z Olcią urodziłysmy tego samego dnia :):) a ja o tyle wczesnie :) no ale tak miało byc:) Hania chyba bardzo chciała nas poznać!!!:):):)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Basia!! Teraz pora na zmianę suwaczka ;D

    Olcia czekamy na wieści, mam nadzieje że wszystko w porządku, odezwij się jak będziesz mogła :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki.
    U nas nieszczesc ciag dalszy.. zauwazylam jeszcze w szpitalu u malego biale plamki na oczach. Nikt w szpitalu go nie zbadal, kazali isc do okulisty. Wczoraj siedzialam godzine czekajac na wizyte miedzy starymi dziadami z tygodniowym niemowlakiem.. lekarz powiedzial ze maly ma zacme i jak nie bedzie operowany jak skonczy 5 miesiecy nie bedzie widzial... dal nr do nantes i kazali dzwonic. Ale nic z tego nie wyszlo, powiedzieli ze ciezko bedzie mu sie dostac bo urodzil sie tutaj a nie tam w okolicy??! Rece mi opadly.. czekamy na odpowiedz rewelacyjnego lekarza w Warszawie w centrum zdrowia dziecka mam nadzieje ze sie dostaniemy i dzialamy jak najszybciej, Pani z recepcji powiedziala ze robia zabiegi juz od 7-8 tygodnia wiec czekac nie bedziemy az do 5 miesiaca i to niewiadomo czy nas przyjma..
    a ja? Jestem zalamana. Spadlo to wszystko na nas tak nagle.. Zamiast cieszyc sie macierzynstwem ja placze nad wlasnym dzieckiem, peka mi serce ze ma tak trudny start. Ciagle wspominam porod. Konowaly zrobili nam taka krzywde, wyciagneli mi go na sile bez akcji porodowej. jest mi strasznie ciezko i obwiniam sie o to co sie stalo. Gdybym mogla cofnac czas.. wybralabym inny szpital :( nie tak mialo byc :( modle sie zeby moje dziecko bylo zdrowe..
    Basia gratuluje i ciesze sie ze wszystko jest wporzadku! Fakt teraz zauwazylam ze urodzilysmy tego samego dnia.
    EllaDe strasznie mi przykro.. ale jeszcze sie doczekasz pieknego dzieciaczka.
    Evli mala jest silna, walczy. Mam nadzieje ze wywalczy!
    Neytiri trzymam kciuki i powodzenia! Bedzie wszystko dobrze
    Ams jak tam malutka?
    Przepraszam ze rzadziej tu zagladam, ale jestem totalnie rozbita i nie funkcjonuje.. mam nadzieje ze to wszystko skonczy sie happy endem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 12:09

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia jeju aż mi ciarki przeszły i łzy poleciały czytając Twojego posta.
    To jest w ogóle nieowybrazalne że zostawili Was tak bez żadnej pomocy. Przecież żyjemy we Francji nie w Afryce, jest tu tyle specjalistów. Nawet nie wiem jak Wam pomoc..to szpital powinien się tym zająć i znaleźć Wam specjalistę! :( Trzymajcie się jakoś.. tule :*

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 02:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Evli tez tego nie rozumiem.. w szpitalu nie przejeli sie niczym. Ale podnioslam sie, jest bardzo ciezko ale musze byc silna dla synka. Zoperujemy oczka i wierze ze to koniec niespodzianek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 02:58

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia codziennie o Was myśle, musi być dobrze. Macie bardzo ciężki start ale będzie dobrze. Trzeba być dobrej myśli. A jak Kordianek? Grzeczniutki? Ile ważył?
    Będziecie z nim jechać do Polski do specjalisty? Czy tu jeszcze szukacie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kordianek w nocy spi ale w dzien jak cos mu sie nie spodoba to marudzi i placze. I tak jest lepiej bo w szpitalu byl strasznie placzliwy, nie dziwie sie, przezyl napewno szok tak samo jak ja tym wyciaganiem mechanicznym. Moj biedny :( kawal chlopa, wazyl 3890 gramow i 52 cm wzrostu. Czekamy na odpowiedz z Warszawy, mam nadzieje ze Nas przyjma.. bo w tym centrum zdrowia dziecka na nfz przyjmuja ale czekam na karte vital i bede robila Ekuz. Mam nadzieje ze to wystarczy. Tutaj nawet sage femme probowala dzwonic do tego Nantes- zbywaja i caly czas ten sam tekst: prosze dzwonic w przyszlym tygodniu. W przyszlym tygodniu mam pediatre, moze on w koncu nam pomoze. Moze gdzie indziej, w Paryzu sa kliniki ale jezeli dostane pozytywna odpowiedz z Polski to nie zastanawiamy sie. Niewiem czujemy sie bezradni.. a dzialac trzeba i zrobic szybko bo to sie poglebia.
    Evli a jak u Ciebie? Jak sytuacja z malutka?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rzeczywiście wielki chłop! :) Mam nadzieje że tutaj Wam pomogą i nie będziecie musieli jechać taki kawał drogi z noworodkiem. Na jaką kartę vitale czekasz? Na tą europejską? Załatwiacie paszport już?
    Ja jutro mam się stawić w szpitalu. Aż się boje co tam usłyszę i czy mają jakieś pomysły ;)

    Edit.
    Olcia żeby mieć tą kartę europejską to wchodzisz na stronę ameli.fr i tam logujesz się na swoje konto i klikasz że chcesz kartę i automatycznie ją masz. Albo czekasz aż ci przyjdzie pocztą albo drukujesz zaświadczenie „attestation” i to też wystarczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2019, 12:39

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja te srednio sobie wyobrazam podroz z tak malym dzieckiem ale jak trzeba bedzie to wyjscia nie mamy. Juz chcialabym zeby ten koszmar sie skonczyl...
    Ja swoja karte vitale i europejska mam, ale czekam na karte vitale malego i bez niej nie zaloze tej europejskiej.
    A paszport to w Paryzu od reki wydaja? Mam nadzieje znajomy mowil ze wydaja odrazu jak sie pojedzie. Mielismy w czerwcu jechac do Bordeaux do konsula no ale wszystko wyszlo inaczej.
    Evli powodzenia, ile wazy mala? Rosnie brzuszek?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że dziecko dorzuca się do karty jednego z rodziców..może się coś zmieniło ;)
    Co o wydaniu paszportu od ręki to nigdy też nie słyszałam.
    Trzymam kciuki żeby wszystko wyjaśniło się na miejscu, bo wyjazd to kurcze nielada wyzwanie :(

    Moja mała tydzień temu ważyła niecałe 400g także malutka ;) brzuszek też mam malutki ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, czytam nie wierze... jak mogli Cie tak zbyc ?! Masakra.

    Trzymam kciuki, zeby Kordianek mogl byc operowany we Francji i zebyscie nie musieli jechac do Polski.

    Moja mala jest przypisana do mojej Carte Vitale - nie ma swojej osobnej.
    Europejska karte za to ma :)

    Co do paszportu to Wam nie pomoge, bo wyrabialismy dla Charlotte dowod osobisty francuski... Jedno co moge powiedziec to zrobienie zdjecia takiemu maluchowi jest mega trudne i nie ma wielu fotografow, ktorzy sie tego podejmuja...


    Evli, moj brzuszek tez byl malutki, wiec wiekszoscia Twojego brzucha sie nie sugeruj :*
    Koniecznie daj jutro znac !!! o ktorej wizyta?


    A my nadal bez zeba :D Ale za to od wczoraj smakujemy jabluszko. Wychodzi roznie haha :D pierwszy raz Szarlotka zrobila taka mine jakbym Jej cytryne dala, a nie pyszne slodkie jablko... :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kochana bardzo mi przykro :(:((:( przeszłaś przez coś strasznego!! ale masz bardzo dzielnego synka! posyłamy całuski dla was z Hania:* nie poddawaj się walcz bedzie dobrze!!!!
    a dziecko dopisuje się do carty vital któregoś z rodziców maluszek nie ma swojej ...
    no mnie też będzie czekała wizyta w konsulacie polskim w paryzu ....
    evli powodzenia na wizycie!!! tzrymamy kciuki!!! daj znać co i jak!!!
    ams o rozszerzanie diety super!! powodzenia!!:)

    My dzisiaj mielismy pół nocy przemarudzonej przez brzuszek tylko u mamy na rączkach ..:( tak mi było źle:(
    a pozatym Hania jest kochana przybiera na wadze jest słodziutka:) a ze mną też ok :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas w MSA powiedzieli ze on jest juz dopisany ale czekamy na wyrobienie jego nr security sociale.
    Pozniej bedziemy dzwonic do konsulatu jak to jest z tym paszportem. Ale mam dobre wiesci, byla dzis pielegniarka, wisiala na telefonie godzine i dodzwonila sie do Nantes- 16 mamy wizyte. Czekamy tez na odpowiedz w CZD , chcemy miec pare opcji.
    Dziekuje dziewczyny za wsparcie! Zaczelam widziec swiatelko w tunelu.. oby wszystko zaczelo sie ukladac i zeby juz nic wiecej nie doczepilo sie do synka.
    Evli powodzenia na wizycie! Czekam na wiesci.
    Basia moj odpukac w nocy nawet spi, ale dzis od rana daje czadu. Nakarmiony, przebrany. I tez tylko raczki :) jak odloze to zaraz smerfik maruda.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia super że macierzyństwo Ci służy, nic tylko pozazdrościć 🥰
    Olcia w końcu jakieś dobre wieści, super 😍
    Ams super że u Ciebie też ok. Fajne teraz eksperymenty smakowe Was czekają :)
    Neytiri jak po badaniu nasienia? Macie wyniki?
    EllaDe jak się czujesz? Miałaś już wizytę?
    EM80 co u Ciebie? Jakieś plany?

    Ja po wizycie w szpitalu. Lekarz po konsultacji z innymi lekarzami i po ostatnich wynikach genetycznych sugeruje problem z nerkami. Co w sumie to już podejrzewałam sama od dawna no ale oni byli skupieni na genetyce.
    Ale to jest wszystko oczywiście „najprawdopodobniej” bo na 100% tego nie mogą stwierdzić. Inna opcja to problem łożyska... ale tutaj znowu doppler jest dobry..
    Niestety tego w „brzuchu” nie stwierdzą. Dopiero po narodzinach można będzie stwierdzić czy to nerki a jeśli tak to czy wada lekka czy śmiertelna...
    Mamy prawo do terminacji ale w tej sytuacji gdzie wszystko jest na „może” a nic nie pewne i po tym jak już dużo przeszliśmy to czekamy z Nasza kruszynką na rozwój sytuacji.
    Najważniejsze teraz żeby przybierała na wadze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2019, 13:39

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jestes bardzo dzielna! Trzymam kciuki i mam nadzieje ze malutka urodzi sie cala i zdrowa. Ja dopiero teraz wiem co to znaczy martwic sie o swoje dziecko, chcialabym zeby ten koszmar sie skonczyl ale wiem ze dluga droga przede mna.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, ciesze sie, ze cos ruszylo i ze widac swiatelko w tunelu, a swoja droga to bardzo mile ze strony pielegniarki, ze tyle na telefonie siedziala i probowala cos wskorac..
    Evli, dobrze robisz trzymajac malutka przy sobie. Swoja droga rece naprawde opadaja.. tygodnie badan i dalej zero konkretnej diagnozy. Tu nawet ciezko podjac jakakolwiek decyzje..

    My czekamy na wyniki nasienia, maja byc jutro czyli w sumie tydzien po badaniu.. a mi mowili, ze 48h :D wizyte u mojego gina mam w przyszlym tyg.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia - cieszę się, że udało się Wam dostać na wizytę w Nantes. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Mam inną znajomą, której dziecko urodziło się z kataraktą (na jednym oku, w drugim była spora wada wzroku). Najeździli się po polskich lekarzach duuuużo (bo trzeba się najpierw dostać, a potem prywatne wizyty etc.). Leczenie operacyjne skończyło się po roczku, potem okulary korekcyjne, zaklejanie oczka, ale po paru latach wszystko jest ok - dziecko nosi okulary, ale widzi dobrze. Wierzę, że u Was bedzie lepiej i że jak już was przyjmą w Nantes, to Kordiankiem się zaopiekują i wszysko będzie o.k.

    Evli - rozumiem twoją decyzję - trzeba małej dać szansę, ale rozumiem, że ciężko jest myśleś tylko pozytywnie w tej sytuacji. :(

    Neytiri - trzymam kciuki za wyniki męża.

    Wczoraj miałam kontrolne usg - wszysko wygląda dobrze, jajniki wracają do gry.
    O RODO we Francji chyba nie słyszeli, i w poczkalni były ze mną: nastolatka z wpadką i mamą (dyskutowały o tabletce na poronienie z recepcjonistką) i para u której najprawdopodobniej zaczęło się trzecie poronienie... ech, ciężkie to wszysko :(
    Wysłaliśmy maila do kliniki i czekamy na ich odpowiedź. Chciałabym podejść do criotransferu już w następnym cyklu, ale nie wiem co klinika na to (mamy 4 zarodki na zimowisku).

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia jak się czujesz? 16 czekamy na dobre wieści :)

    Neytiri kciuki za dużą i sprawną ilość plemniorów :)

    EllaDe mam nadzieje że wszystko pójdzie po Waszej myśli i już niebawem będziecie odbierać dzieciaczki z ferii zimowych! Starczy tego zimowiska ;D

    Co do rodo to tutaj niestety nie znają. Ja przed chwilą byłam w aptece po globulki dopochwowe na florę, od czasu do czasu robie sobie małe leczenie żeby nic nie złapać i oczywiście te farmaceutki tak się drą że cała apteka wiedziała po co przyszłam ;) no cóż.. niech wszyscy se myślą że mam problem z pipką 😂
    Byłam też w labo zbadać cukier na czczo, teraz wróciłam zjeść i po 2 godzinach następne pobranie krwi.. aż się boje co wyjdzie..mam nadzieje że nie wyjdzie mi wysoki ;)
    We wtorek usg, ehhh ta niepewność....Mąż do tego chce jechać na Święta do Polski a ja się boje jak cholera że się coś złego stanie w Polsce..a tam nie mam ubezpieczenia :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - super decyzja!!! Malutka walczy to widać!!:) jestem dobrej myśli będzie dobrze:*:*:*
    Neytiri - powodzenia ! oby wyniki były dobre! trzymam kciuki :)
    Ellade - mam nadzieje że klinika się zgodzi na podejscie w nastepnym cyklu:) i dobrze że jajniki są w "gotowości"
    Olcia - Jak Twoje samopoczucie? Jak maluszek ?? Powodzenia 16 na wizycie!!! trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze i udało się wyleczyc twojego synka tutaj żeby nie trzeba było leciec do Polski :)!!
    U mnie wszystko dobrze ... Malutką niestety "dopadły" kolki :(wieczorem i rano... ale masaże brzuszka całuski mamy i termoforek MR.B dają rade chociaż serce mi pęka jak krzyczy... :( a tak malutka nocki przesypia pięknie :) ( tfuu tfuuu co by nie zapeszyc) hehe dzisiaj idziemy do PMI :) ale widać że malutka przybiera na wadze juz taka się zrobiła okrąglutka :) mleka(odpukać też mam sporo) także super! bo bałam się tego :) wstawiłabym zdjęcie ale nie wiem jak ....

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ