X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice dzielnie walczy. Są momenty gdzie jest gorzej a są takie że jest ok. Hustawke nastroju mam nieziemską, wykończe się. Te pikajace maszyny mnie też wykończą..
    Wagowo nie przytyła. Tzn. co przytyła to spadła i wróciła dziś do wagi urodzeniowej.
    Operowana może być dopiero od 1200gramów także jeszcze trochę ;)
    Wyników moich nie ma także mojego mleka jeszcze dostać nie może a że uzbieralam już pokaźną ilość to wyślą je do pasteryzacji.

    Neytiri pokaźnych jajeczek i przyjemnych staranek!
    Ja już zapomniałam co to sex... 😅

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 29 maja 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice sie dzielnie trzyma, za pare miesiecy juz nie bedziecie pamietac, ze w ogole byla w szpitalu :*

    Wczoraj byl moj wielki debiut, bo tez zapomnialam co to sex ;) przez te przeboje z hsg, a potem z laparo nawet nie mialam wczesniej na nic ochoty..

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 31 maja 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri powroty sa fajne... :) heheh wiem z wlasnego doswiadczenia :D

    Evli piekna stopka :) co tam slychac u Malej Wojowniczki?

    ja zaczynam dzisiaj pakowac kartony - mam czas do 21.06 no ale przy Szarlotce to i tak malo czasu haha

    Pozdrawiam :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 31 maja 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ☺️
    Coś ta moja mała krewetka nie chce przybrać na wadze. Wczoraj było 970 już się cieszyłam że zaraz dobijemy do kilograma a tu dziś 945..
    Od wczoraj dostaje moje mleko w końcu, tylko jak na złość napuchło mi pół twarzy od zęba i jestem na antybiotyku :( Oczywiście pytalam czy mogę dać jej mleko w tym wypadku, powiedzieli że tak ale jakoś przekonana nie jestem.. zawsze coś ;)
    Ogolnie dobrze sobie radzi 💪

    Najlepsze jest to że u mnie w bloku nikt nie wiedział że jestem w ciąży, bo specjalnie widać nie było i też nosiłam luzniejsze koszulki i mąż się ostatnio pochwalił sąsiadom, wieść się rozeszła i wszyscy w szoku 😂😅 Każdy z nas ma jakąś taką wscibska sąsiadke która wszystko musi wiedzieć a tu przegapiła moja ciąże - jak ona to przeżyję-mdr 😅
    Ams współczuję przeprowadzki. Ja od 10 lat mieszkam w jednym bluku, jedynie piętra zmieniłam także przeprowadzka na luzie :)

    EllaDe, Basia, eM80 co u Was?

    Neytiri dostałaś coś na symulacje?


    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, Haha ciąża widmo :D generalnie zaraz plota pojdzie, ze surogatke wynajelas ;)
    Ams, powodzenia! Sama sie ostatnio przeprowadzalam i bylo ciezko.. ;)

    Ja nic jeszcze nie dostalam na stymulacje, bo kontrole mam dopiero w poniedzialek. Mysle, ze juz wtedy powinno byc po owulacji, wiec jak cos to od kolejnego cyklu. Dzis jestem w 13 dc, a owuluje zwykle wlasnie miedzy 11 a 14 dc, takze w poniedzialek moze byc za pozno by chocby pecherzyk zobaczyc.

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri żeby oni na policję nie zadzwonili że porwałam czyjeś dziecko 😂😂😂😂

    Rzeczywiście na symulacje za późno, w takim razie owocnych staranek! 😘

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem mialam bardzo silny bol owulacyjny z lewego jajnika, ale normalnie tak mocno to mnie nigdy nie bolal... no i tak sobie mysle, ze jesli owulka byla z lewego to raczej nic z tego nie bedzie w tym cyklu :( sama juz nie wiem, bo nie pamietam kiedy mnie ostatnio bolal lewy jajnik, zawsze to prawy sie odzywa, dlatego cieszylam sie, ze odblokowali prawy jajowod.
    No nic, jutro mam wizyte to sie moze dowiem, z ktorego jajnika byla owulka.

    Evli, jak tam Alice?
    Ams, spakowana?
    Gdzie reszta dziewczyn?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 21:03

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wszystko jest możliwe :) Trzymam kciuki za owulke z prawego i daj znać jutro po wizycie.

    U nas ok :) Ci lekarze mnie tylko do zawału doprowadzą. Alice codziennie ma usg serca żeby sprawdzać czy przewód Botalla jest nadal otwarty i wczoraj nie znaleźli go na usg :O :O
    Nie mogli stwierdzić czy on się przymknął czy może zamknął.. A on zamknąć się nie może bo ma zwężoną aortę, którą ma mieć poszerzaną operacyjnie ! Tą aortę też mierzą i wychodzi na to że się poszerza sama! Jutro ma być inny kardiolog zobaczymy co on zobaczy....Parametry ma dobre wiec twierdzą że nie ma się czym martwić. Po raz pierwszy to oni są pozytywnie nastawieni a mnie to przeraża ..
    Wczoraj zaczęliśmy kangurowanie ♥️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wspaniale wiesci! Czy to znaczy, ze operacja moze okazac sie zbedna? I jak poszlo pierwsze kangurowanie?

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się tak okazać ale ..jeszcze nic pewnego. Jejku po tym wszystkim co usłyszałam będąc w ciąży to byłby naprawdę cud jakby się okazało że jednak nic jej nie dolega!

    Kangurowanie super ♥️ W sobotę ja przytulałam, wczoraj była kolej tatusia :) Teraz to już codziennie będziemy się przytulać ♥️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Evli - wielkie gratulacje! Zostałaś mamą! Czekam na kolejne dobre wieści od Ciebie.

    Na chwilę znikłam, bo się wczasowałam. Dostałam protokół z kliniki, idę na cyklu stymulowanym od najbliższej @ (powinnam @ dostać w ciągu tygodnia). Gorzej, że klinika ma wolne 20/07-20/08, więc jak w tym cyklu się nie uda, to znowu 2 miesiące czekania... :(

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, az mam ciarki i lzy w oczach !!!!! cudownie, ze sie mozecie juz przytulac !!!! wyobrazam sobie jak bardzo musialas byc wzruszona !!!!! Cudownie !!!!

    Trzymam kciuki za aorte, niech sie poszerza ! :)

    p.s.
    Ja jestem po operacji serca, bo przewod Botala mi sie nie zamknal do 2 roku zycia (a powinien kilka dni po urodzeniu...). Ponoc bylam operowana w "ostatnich dniach" , a teraz jestem Mamusia !!! :) wszystko bedzie dobrze <3

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz Evli ile dobrych wiadomosci! Wszystko bedzie dobrze :)

    EllaDe trzymam kciuki! Oby poszlo sprawnie! Swoja droga dlugie sobie robia te wakacje..

    Bylam na kontroli u gina. Ze szczegolami opowiedzial mi jak przebiegla moja operacja i co dokladnie zrobil. Okazalo sie, ze mialam ogniska endometriozy o czym mi nie powiedzial w szpitalu i dalej twierdzi, ze to nic takiego i mam sie tym nie przejmowac :/ Lewy jajowod byl nie do uratowania. Prawy jest odblokowany i sprawny, ale dosc „wolny”. Na poczatku wrzesnia mam powtorzyc hsg, jesli nie bedzie zrostow to mozemy jeszcze troche sie postarac naturalnie. Jesli zrosty - od razu fiv. Nie chcial mi dac nic na stymulacje.. powiedzial, ze mam potwierdzone owulki i zeby nie faszerowac sie na darmo. Niestety jak poprosilam, zeby mi potwierdzil przebyta owulacje (wg mnie mialam 2 dni temu), to nic nie zobaczyl oprocz paru niedojrzalych pecherzykow. Ja czuje, ze ta owulka byla tylko nie wiem, z ktorego jajnika :p
    Korci mnie, zeby znow zaczac mierzyc tempke codziennie, ale boje sie, ze znow sie zafiksuje i bede tylko o tym myslec, a teraz jestem naprawde wyluzowana i biore te staranka na luzie poki co.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ale Ci dobrze. Co chwila piszesz że się wczasujesz :P zazdraszczam ;D
    A to Ty teraz stymulację masz, nie miałaś mrożaków?

    Neytiri to ten Twój lekarz nic nie widział, nawet płynu w zatoce?
    Z tempka to może daj sobie spokój, będziesz się stresować niepotrzebnie.
    To teraz odliczania czas -start ;D

    U nas kardiolog wczoraj nie potwierdził co by ta aorta się poszerzyła :(
    Za to mamy dziś 1005 gram ciałka :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz nic nie zobaczyl i powiedzial, ze czesto nie zostaje nawet slad po owulce, zwlaszcza jesli byla ona jeszcze wczesniej np. w piatek, a nie w sobote. Ponoc samo uwalnianie jajeczka nie boli, tylko wlasnie krew/plyn po owu, ktore wywoluja podraznienie. Ostatnio jak bylam w 11dc to widzial piekny pecherzyk i kazal sie starac, a teraz to jednak byl 15dc, czyli troche pozno. Widzial tylko mnostwo malutkich pecherzykow, ale zadnego dominujacego.
    Tak w ogole, to od niechcenia zrobilam elektroniczny test owulacyjny w sobote i byl negatywny, ale jak wyciagnelam pasek to zobaczylam dwie niemalze tak samo mocne kreski :o w Niedziele juz ta druga kreska byla zdecydowanie jasniejsza, wiec w sumie owulka mogla byc wczesniej niz w sobote.. ot takie zgadywanki ;)

    Evli, Malutka ladnie przybiera :) trzymam kciuki za serduszko :*

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, mam 4 mrożaki. Będę miała criotransfer jednego z nich, ale na cyklu stylulowanym. Dawka leków jest dużo mniejsza niż normalnie. Ze stymulacją są w stanie lepiej kontrolowć owulację i znaleźć optymalny czas na transfer. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Osobiście wolałabym na naturalnym, ale klinice na sztucznym jest wygodniej.

    Gratuluję pierwszego kilograma :) x

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a pierwszy transfer mialas na jakim cyklu? Wtedy chyba swiezy zarodek dostalas?

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe duzo cierpliwosci i oby udalo sie jak najszybciej :) :*

    Neytiri dzialaj tam ostro z przyszlym Tatusiem :D


    Evli, Alice rosnie !!! fantastycznie ! teraz bedzie juz tylko lepiej ! :) Kompletujesz wyprawke? Macie juz lozeczko, wozek? Jak sie czujesz? Psychicznie i fizycznie? Buzka <3


    Mi pakowanie idzie slabo.... Szarlotka zamiast mi pomagac to ciagle chce na rece i nie chce spac w ciagu dnia, w nocy tez kiepsko :D w poniedzialek przylatuje moja Mamuska zeby sie Nia troche zajac, a ja bede grzebac w kartonach. Maz ma taka prace, ze go wiecej nie ma jak jest, takze wiekszosc musze przygotowac sama...

    Neytiri lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams widzisz jednym kanał nie chce się zamknąć a mojej jak na złość się zamyka i lekami trzymają go otwartego ;)
    Dziś mamy transfer Małej do Neckera. Tam ma być operowana i kardiolodzy chcą ja poznać :)
    Jeśli chodzi o wyprawkę to jeszcze nie kupuje. Oglądam narazie co bym chciała kupić :)
    Ty masz to łóżeczko z Ikei z trzema szufladami?
    Dobrze że mama do Ciebie przyjeżdża będziesz mieć więcej czasu :)
    Ja już zapomniałam co to jest mieć czas na cokolwiek a jeszcze Alice nie mam przy sobie.

    EllaDe i Neytiri piszcie na bieżąco jak tam cykl Wam się posuwa :) kciuki!!


    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, to jest ten szpital, gdzie sie tylko dziecmi zajmuja, prawda? duzo dalej bedziesz miec? Jak Alice? Zaaklimatyzowala sie w nowym miejscu?
    Wiesz juz kiedy bedzie operowana?

    Co do lozeczka to tak, mam z ikei z 3 szufladami i jest calkiem spoko (dokladnie to, ktore ja mam jest juz niedostepne w sprzedazy).

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ