X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe zarodki ladnie sie rozmrazaja w przeciwienstwie do komorek , jak je zamrozili to znaczy ze ladnie sie dzielily inaczej by je przetrzymali zobaczyć czy nadrobią ( tak jak u mnie , nie mrozili a trzymali az stwierdzili ze nie nadają sie do mrożenia). To prawda ze dużo rzeczy jest inne niz w PL , ja jak przeczytałam ze dziewczyny dostają zdjęcia jak sie zarodki rozwijają , ze maja kontakt z embriologiem to w szoku byłam , ja miałam transfer w sobotę i kazali mi dzwonić za tydzień (!) żeby sie dowiedzieć co z reszta zarodków , bo oni tylko odbierają telefony w piątki przez dwie godziny ... porażka po prostu.
    trzymam kciuki , dawaj znać :)
    dziewczyny mam do was jeszcze pytanie , bo zgłupiałam ostatnio , jak jest cytologia po fr ? , bo zawsze myslalam ze frottis , ale mi gine przyslala list ze "frottis" pokazalo brak prawidlowej flory bakteryjnej i stad mam brac przepisane leki , jak patrze na wynik no to jest tam flora bakteryjna , ale nie ma wzmianki o wynikach pod wzgledem zmienionych komorek czy nieprawidlowych (jak to przy cytologii w PL gdzie sprawdzaja czy nie ma raka szyjki macicy) , tylko wyglada mi to na badanie gdzie w PL to jest "badanie czystosci pochwy" . Kurde potrzebne mi jedno i drugie (nigdy oczywiście mi nikt tych badan nie wysyłał wcześniej bo było powiedziane ze w razie złych wyników sie gine skontaktuje a tym razem poprosiłam o wysłanie mi wyników)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, frottis to cytologia. Miałam ostatnio. Wyniki dostaje lekarz i kontaktuje się z tobą tylko jeśli coś jest nie tak. Musisz chyba lekarza poprosić o kopię.

    eM80 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - obawiam się rozmrażania, bo mam 3 zarodki z trzeciej doby i jeden z piątej, czy szóstej. Wiem, że 4 zarodki nie przetrwały hodowli do 5 doby (w trzeciej były jeszcze o. k.) . Miałam podany jeden z trzeciej, dał ciąże, ale na krótko, więc myślę, że zarodki mogą być słabeuszami... Wiem, że potrzeba tego jednego, dobrego, ale statystyka nie jest po mojej stronie ;)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 20 czerwca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mysle, ze to normalne, ze w Polsce tak chuchaja i dmuchaja, w koncu in vitro robi sie tylko prywatnie i to za niemale pieniadze... placac tyle z wlasnej kieszeni to ja bym wymagala kontaktu z lekarzem 24h. To troche jak porownywac w Polsce lekarzy na NFZ i prywatnie.. przeciez to jest przepasc. Mi sie podoba, ze we Francji jest rownosc i wszystkich traktuje sie tak samo. Nie mowiac juz o refundacji in vitro.

    Co do cytologii, tez uzywam slowka frottis, ale wiekszosc Francuzow, a szczegolnie lekarzy rozumie „cytologie”.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2019, 22:46

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri , niestety ale we fr nie ma równości co do in vitro, bo tu trzeba byc zdrowym ze tak powiem żeby zrobili, mi moja pierwsza lekarka powiedziała ze nie mam 30 lat na in vitro (a miałam 34 wtedy) i ze mi nie zrobią :/ , chociaż przecież w przepisach jest ze robią do 43 roku życia , wiec żeby sie zakwalifikować do tego bezpłatnego in vitro to kobieta musi byc zdrowa albo młoda z niewielkimi problemami, bo inaczej nie ma wcale szans. W Polsce zapłacisz (leki sa refundowane a wcześniej cala procedura tez była) i Ci zrobią i chociaż jest ze człowiek próbował ( a to na prawde jest bardzo ważne taka świadomość) a tu nie ma , stwierdza ze nie rokujesz to nie zrobia i nawet jakbyś zapłaciła to tez nie zrobią bo komisja kobiety odrzuca z niska rezerwa i jeżdżą do hiszpani robić ( cześć sie udaje zajść części nie) . Ja stanęłam na rzęsach żeby znaleźć klinikę która sie zgodzi mnie zakwalifikować ( 4-ty lekarz dopiero sie zgodził bo amh 0.9 dla nich bylo za male) i chociaż dostałam od państwa prawo do 4 procedur po pierwszej powiedzieli mi nara (widocznie statystyki im zaniżam) i kolejna klinika tez nie chciała już próbować ...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe , jedna na 3 - 4 komorki jest prawidlowa statystycznie , nie pamietam ile mialas komorek ale duzo :d , wiec te zarodeczki ktore zostaly statystycznie sa dobre i silne , glowa do gory :)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi przysłali już wyniki badan i tam jest tylko ocena flory bakteryjnej nic więcej a mówiłam lekarce ze mi potrzeba frottis i tez pisała w tym liście ze właśnie przyszły wyniki frottis i wysyła mi receptę. Wydaje mi sie ze to wymaz jest dla niej po prostu, no nic najwyżej w Polsce zrobię bo tu umówić wizytę wstrzelić sie w 10dc i poczekać na wyniki to kolejne miesiące a teraz jeszcze sezon urlopowy to już wogóle masakra...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 wrote:
    EllaDe , jedna na 3 - 4 komorki jest prawidlowa statystycznie , nie pamietam ile mialas komorek ale duzo :d , wiec te zarodeczki ktore zostaly statystycznie sa dobre i silne , glowa do gory :)

    No właśnie w moim przypadku statystycznie mi odpadlo 80% zarodkow między 3 a 6 doba. 3 z moich mrozakow są z trzeciej doby, więc te 'trudne dni' dopiero przed nimi. Ale nie myślę o tym za dużo, raczej czekam grzecznie do wtorku, bo i tak na nic nie mam wpływu.
    A Tobie we Fr wogóle nie zaproponowali KD?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 wrote:
    mi przysłali już wyniki badan i tam jest tylko ocena flory bakteryjnej nic więcej a mówiłam lekarce ze mi potrzeba frottis i tez pisała w tym liście ze właśnie przyszły wyniki frottis i wysyła mi receptę. Wydaje mi sie ze to wymaz jest dla niej po prostu, no nic najwyżej w Polsce zrobię bo tu umówić wizytę wstrzelić sie w 10dc i poczekać na wyniki to kolejne miesiące a teraz jeszcze sezon urlopowy to już wogóle masakra...

    Czyli prosilas ja o kopię cyto, a ona ci dała tylko czystość pochwy?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wrote:
    Czyli prosilas ja o kopię cyto, a ona ci dała tylko czystość pochwy?

    dokładnie :(, skocze jeszcze do jej sekretarki , ona mila i uczynna babka , może sprawdzi czy ja miałam ta cytologie wogole robiona czy tylko mi czystość zrobiła.

    Zaproponowali mi KD, nawet na piśmie mi to wysłali z 2 rożnych klinik. Tyle ze we FR na komórki czeka sie około 1.5 - 2 lata co najmniej i to nie wiem czy biorą pod uwagę cokolwiek jak grupę krwi czy fenotyp (choć mi na tym nie zależy akurat żeby był zgodny z moim). Dostałam list od mojej byłej prowadzącej gine do ubezpieczalni ze zaleca ze względu na wiek korzystanie z dawstwa poza granicami państwa bo "nie mam czasu czekać na FR ". Wysłałam ten list z dokumentami wszelkiej maści , ale zero odpowiedzi od miesiąca ( a niby maja 2 tyg na to ) no i znowu trzeba gdzieś sie doszukać czy przyjęli te dokumenty i o co chodzi.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 przykro mi z powodu twoich doswiadczen, nie wiem jakie sa procedury i jak kwalifikuja do zabiegu, ale ostatnio w przychodni spotkalam pare ok 40 i ich wlasnie wysylali do kliniki, takze nie wygladalo to jakby wiek byl przeszkoda.
    Coz, ja moze niedlugo sama sie przekonam jak to jest...

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    eM80 przykro mi z powodu twoich doswiadczen, nie wiem jakie sa procedury i jak kwalifikuja do zabiegu, ale ostatnio w przychodni spotkalam pare ok 40 i ich wlasnie wysylali do kliniki, takze nie wygladalo to jakby wiek byl przeszkoda.
    Coz, ja moze niedlugo sama sie przekonam jak to jest...
    Jak byłam w tym tygodniu na podgladzie, w poczekalni było z 15 kobiet i tylko 3 wyglądały na młodsze odemnie. Podobnie na spotkaniu organizacyjnym w zeszłym roku większość par była starsza od nas. Ale oczywiście nie znam ich historii, czy wyników, wiec nie wiem czemu akurat oni byli dopuszczenie do ivf.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo nie mieli problemu z niska rezerwa pewnie , jest wiele wiele powodów , czynnik męski, jajowody, endometrioza, niepłodność idiopatyczna. Wiele par jest odrzucana z tego właśnie powodu ze refundowane in vitro jest tylko dla pewnej grupy pacjentów tych dobrze rokujących. Cos za cos , tylko my te zle rokujące jesteśmy po prostu zostawieni bez żadnej szansy spróbowania ,a przecież na podstawie kilku wyników hormonow nikt nie może ocenić czy będzie ciąża czy nie ( 3 lata jestem na forum, in vitro z niskim amh znam cale i jest tak ze srednio polowa 35 + zachodzi w ciaze i ma dzieci) , trzeba przeprowadzić procedure zeby sie przekonac... ( ja dostalam w koncu ta jedna szansa bo moje pierwsze wyniki zrobione po roku niepowodzen byly idealnie w normie wszystko i embriolog stwierdzil ze to moze jakis inny problem z zaplodnieniem stad tez ICSI odrazu) , na forach francuskich tez widzialam ze jak juz to dziewczyny dostaja jedna szanse i koniec , reszta szuka gdzies za granica gdzie sie zgadzaja dzialac na niskiej rezerwie. Kiedys sie napatoczylam na artukul fr ze pomiar amh w sumie w młodym wieku nie gra az takiej roli natomiast w wieku 40 lat pozwala wykluczyć szanse na ciąże ... takze tak to wyglada , jak mi pierwszy raz lekara powiedziala ze nie zlozymy papierow bo i tak nie zakwalifikuja mnie to zaryczana wybieglam z gabinetu , druga tez nie chciala mi nawet badan zrobic zeby zlozyc te papiery (dziewczyny z forum tu nie mogly uwierzyc ze mi tak gine mowia i cisnely zeby zmienic i dzieki nim w sumie sie nie poddalam tylko umawialam od jednego do drugiego, choc i tak postanowilam ze zrobie zaplace w PL ale musze sie przekonac). Tez myslalam ze wszystim tu do 43 roku zycia sie nalezy 4 procedury refunowane , choc w jeszcze wiekszym szoku bylam jak dostalam refundacje i mi kliniki odmowily ich zrobienia ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2019, 21:23

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - co nowego u Alice?
    Olcia - jaka decyzję podjeliscie w sprawie operacji Kordianka?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe kciuki za jutrzejszy transfer!!!

    Kordianek miał mieć dziś operacje z tego co pamietam. Olcia odezwij się do nas :)

    U Alice jest różnie, raz lepiej jak gorzej. Raz jest poprawa a raz mam wrażenie że się cofamy znowu dwa kroki w tył.. Leczymy płuca. Od 3 dni dostaje sterydy i dziś była piękna poprawa. Jeśli tak dalej pójdzie to wyjmą jej rurkę z gardła w końcu :) Na początku będzie miała maskę na nosku, później te takie rureczki przy nosie jak maja dorośli. Ogólnie to chyba już sama ma dość tej rury bo cały czas za nią ciągnie i próbuje sobie ją wyrwać (raz jej się udało :O ).
    Sercem się już nie zajmują narazie bo twierdzą że wszystko z nim ok, mimo przewód botalla jeszcze się nie domknął.
    Łudziłam się że może uda jej się wyjść ze szpitala w terminie porodu, czyli końcem lipca ale raczej nic z tego. Najpierw płuca, później musi się nauczyć jeść, przybrać na wadze no i czeka ją odwyk również bo takie wcześniaki są na morfinie :( No i mam nadzieje że nic po drodze nie wyjdzie innego.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Wpadlam na chwilke. Kordianek ma operacje dzis o 9, od wczoraj jestesmy na oddziale. Trzymajcie mocno kciuki. Ja juz 2 noc nie spie... tyle co ja sie tutaj od wczoraj naogladalam... nowotwory itp :( ze jestem zdruzgotana. Do tego sa dzieciaczki po powilkaniach operacyjnych.. zacma wtorna, jaskra.. umieram ze strachu :( nadrobie wszystkie posty jak wroce do domku. Evli trzymam kciuki za kruszynke, ellade neytiri powodzenia w starankach, ams rosnie twoja Szarlotka jak na drozdzach. Pozdrawiam Was

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia trzymam mocno kciuki!!!✊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia trzymamy mocno kciuki!

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe jak tam u Ciebie, jestes juz po tranferze ? :)

    Evli , super ze z seduszkiem Alice dobrze i nie potrzeba operacji, raszta pomalu tez bedzie dobrze , jak sytuacja tak dynamicznie sie potrafi zmienic to i moze koncem lipca bedziecie juz w domu :)

    Neytiri masz monitoring cyklu ?

    Evli lubi tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, Kordianek się pewnie już wybudza. Wierzę, że wszystko przebiegło pomyślnie.

    Wróciliśmy już z kliniki. Tym razem wszystko przebiegło w ekspresowym tempie - 30min i załatwione. Podali mi dwa kropki z trzeciej doby. Najpierw rozmrozili jednego ale był słabszej klasy więc rozmrozili kolejny, który okazał się lepszy. Ostatecznie podali mi oba. Receptę ne betę mam na za 2 tygodnie. Oczywiście zrobię sikanca za jakieś 10 dni- ostatnio sikaniec wyszedł mi w 9dpt. Tak więc teraz znowu czekam :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ