X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 listopada 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    No to się pochwalę, mogę zmniejszyć progesteron do 500 :). Niby nie duża zmiana, ale ostatnio mnie tak podrażnił, że z każdej mniejszej dawki się będę cieszyć jak dziecko :). Do tego zmieniam tę nieszczesną Famenitę na Progestan, a wieczorem Cyclogest. Ten ostatni jest dość drogi, ale mój organizm najlepiej go znosi, więc juz się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie i już więcej go nie zdradzę ;)

    Ps. Ostatnio OF (albo mój tablet?) płata mi figle i albo nie dodaje wszystkich postów, albo dodaje je z kilku dniowym opóźnieniem. Także z góry przepraszam jak znów się pojawi jakiś post nie na temat ;)
    Kinga, głupie pytanie. Dlaczego tak niepochlebnie wypowiadasz sie o Famenicie? Ja tez dostałam od mojego gina Famenite, wcześniej miałam Progestan ale one sa po 100mg i moj gin przepisal mi Famenite bo mam w niej 200mg i nie muszę wkładać sobie dwóch tabletek tylko jedna. Ale ani w działaniu ani w samopoczuciu nie zauważyłam różnicy....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to dzień dobry. Znowu nie chce mi sie iść do pracy, znowu mam pełno terminów a oprócz tego pracy od groma. Po prostu nie nadążam i dużo leży i czka na lepsze czasy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ale przeciez famenita to to samo co progestan, nie ma w tym zupelnie zadnej roznicy... mi tez w aptece na poczatku dawali famenite a potem juz utrogestan... nie zauwazylam zadnej roznicy co do samopoczucia czy nawet co do wygladu i w ogole tabletki no moze poza tym ze jedne sa troszke bardziej okragle a drugie jajowate ale to tyle poza tym malym szczegolem to te same kapsulki...
    Za to teraz mialam Lutinusa i to dopiero tragedia bo nie dosc ze 3x dziennie to jeszcze to nie sa takie fajne kapsulki a normalne kruche tabletki i do tego strasznie duze...

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 listopada 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Kinga, głupie pytanie. Dlaczego tak niepochlebnie wypowiadasz sie o Famenicie? Ja tez dostałam od mojego gina Famenite, wcześniej miałam Progestan ale one sa po 100mg i moj gin przepisal mi Famenite bo mam w niej 200mg i nie muszę wkładać sobie dwóch tabletek tylko jedna. Ale ani w działaniu ani w samopoczuciu nie zauważyłam różnicy....
    Ja do tej pory brałam 600 mg (1 rano i 2 wieczorem). Od samego poczatku było mi po niej niedobrze (jak tylko czułam, że się rozpuszcza, to przez dwie godzinki lepiej bym nic nie jadła), do tego po kilku miesiącach tak mnie podrazniła (po niej mam takie jakby"mega upławy". I mimo tego, że to co wycieknie staram się na bieżąco usuwać, to w tych miejscach intymnych mam odparzenia jak niemowlak który lezy cały dzień w pampersie :( Swedzi, piecze... w sumie najlepiej się czuję jak chodze bez bielizny, w jakichs spódnicach, no ale pora roku trochę nie ta, a do tego te jej "białe wycieki". Już nawet konsultowałam to z ginekologiem czy przypadkiem nie zlapałam jakiejś infekcji, ale wszystko jest ok.
    W między czasie lekarka przepisała mi cyclogest, no i róznica była mega. Po pierwsze szybciej się wchłaniał, mam mniejsze wycieki (prawie wcale). Kształtem przypomina czopek , jest taki jakby oleisty (trochę przypomina w dotyku świeczkę), ma dobry "poślizg" (Famenita potrafi mi się przykleić). Także się w nim zakochałam (no ale ma też wady, bo apteka sprowadza mi go na zamówienie (co trwa1-2 tygodnie), no i cena jest też mniej przystępna niż pozostałych

    Ale wiecie, to że ja tak na nią zareagowałam to o niczym nie świadczy, zwłaszcza że mam atopową skórę, która potrafi dostać pokrzywki od wody, źle reaguje na większość detergentów myjacych itp. Choć do tej pory nie miałam nigdy żadnych takich akcji w okolicach intymnych. Dla porównania dodam, że Progestan brałam przez 10 dni przed ciążą i nic się takiego nie działo, więc podejrzewam, że mogę być uczulona np na jakąś substancję pomocniczą w Famenicie.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także mam Famenite 200 mg . Fakt czasami jak się rozpuszcza to jest straszny dyskomfort czuje jak bym dostała plamienie jakieś wiec od razu lece do łazieni , ale po za tym nie jest źle . :) Są dobre w aplikacji

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie Kinga nie masz wesolo. Sama zreszta wiesz najlepiej co Ci najbardziej odpowiada. Ja poki co nie moge narzekac, wiadomo uplawy sa ale da sie to przezyc.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 listopada 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie na początku nie było takiej tragedii, ale ostatni tydzień to już masakra. Jakby u was z czasem też coś podobnego wystąpiło, to pomaga moczenie tyłka w ciepłej wodzie z dodatkiem soli (mam na myśli taką do kąpieli, tylko bez barwników, zapachów itp, by nie uczuliły i nie obniżały za bardzo pH), wystarcza 5 min i przestaje piec;). Potem trochę kremu łagodzacego i można aplikować kolejną porcję progesteronu (skoro trzeba ;))

    Dla równowagi (żeby nie było, że same nieszczęścia mi sie przytrafiaja) dodam że biust przestał mi dokuczać, a do tego się wyraźnie zmiejszył i przestał przeciekać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2015, 13:32

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:

    Dla równowagi (żeby nie było, że same nieszczęścia mi sie przytrafiaja) dodam że biust przestał mi dokuczać, a do tego się wyraźnie zmiejszył i przestał przeciekać ;)
    Musze powiedziec, ze w tym momencie oczy mi sie mega zrobily!!! W tak wczesnej ciazy biust juz przecieka? Dobrze zrozumialam? Cz chodzi Ci o to, ze wprzestal ze stanikow przeciekac bo sie zmniejszyl...? Ja to nie wiem w jakim swiecie zyje :-)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 listopada 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze zrozumiałaś ;) Ostatnio zaczęła mi siara lecieć. Myślałam, że już tak zostanie, ale po kilku dniach się unormowało ;) Właśnie w tym okresie, gdy zaczęłam przeciekać biust stał się taki obrzmiały, bolący i powiekszył mi się praktycznie z dnia na dzień o jakis rozmiar, a potem przy nacisku (mocniejsze przytulenie, albo jak sie zapomniałam i położyłam się na brzuchu, to całkiem sporo się tego wydobywało). Teraz biust wrócił mniej więcej do poprzedniego rozmiaru i jak coś, to teraz się tylko sączą niewielkie ilości (już nie ma plam na ciuchach :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 11 listopada 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny. Ostatnio wieczorami bym tylko spala, moze pogoda tak na mnie dziala.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hejka dziewczyny. Ostatnio wieczorami bym tylko spala, moze pogoda tak na mnie dziala.
    Pogoda jest tragiczna. Tzn jest pięknie i ciepło ale mnie głowa po prostu pęka. A w pracy cały czas ziewałam dzisiaj i inni tez wiec to nie przez ciąże ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Dobrze zrozumiałaś ;) Ostatnio zaczęła mi siara lecieć. Myślałam, że już tak zostanie, ale po kilku dniach się unormowało ;) Właśnie w tym okresie, gdy zaczęłam przeciekać biust stał się taki obrzmiały, bolący i powiekszył mi się praktycznie z dnia na dzień o jakis rozmiar, a potem przy nacisku (mocniejsze przytulenie, albo jak sie zapomniałam i położyłam się na brzuchu, to całkiem sporo się tego wydobywało). Teraz biust wrócił mniej więcej do poprzedniego rozmiaru i jak coś, to teraz się tylko sączą niewielkie ilości (już nie ma plam na ciuchach :)
    Zakładałaś wkładki do biustonosza?

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 listopada 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Typowych wkładek nie zdążyłam kupić :), ratowałam się płatkami higienicznymi. Ale jak najbliższym czasie będę gdzieś w pobliżu Rossmana albo Dmu to profilaktycznie kupię paczkę... Wtedy na pewno nie będą mi potrzebne ;)

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobery. Co tu dziś taka cisza? Dziewczyny mam nadzieję ze dacie znać po jutrzejszej (jak dobrze pamjetam;))wizycie u lekarza.

    Roxa co tam u ciebie w tym cyklu? Trzymam kciuki by było lepiej niż ostatnio.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, Kubecek to juz dzisiaj wizytuje. Czekam na wiesci.

    kubecek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa tez sie malo udziela :-(

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane powiem stresa mam przed ta wizyta jak stąd do kieleckiego ;) cycki mnie bola i zmeczona jestem a do 17 tej tyle czasuuuu oby wszystko bylo dobrze

    krysiak lubi tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 12 listopada 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dlaczego takie duze dawki progesteronu bierzecie?

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    Hej kochane powiem stresa mam przed ta wizyta jak stąd do kieleckiego ;) cycki mnie bola i zmeczona jestem a do 17 tej tyle czasuuuu oby wszystko bylo dobrze
    Kochany Kubecku :-) bedzie wszystko dobrze, ja to wiem :-) Juz sie nie moge doczekac wieczornych wiesci od Ciebie.

    kubecek lubi tę wiadomość

‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ