X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    dzien dobry tak w ogóle :)
    u mnie bez zmian plamen brak oby tak zostało :) tylko spac mi się chce jutro test powtórzę od czasu do czasu w brzuchu zakłuje i czasem mnie mdli i strasznie mi ciepło :) dzwoniłam wczoraj do gin w Pl i kazał mi brać rano i wieczorem progesteron mam tylko ten niemiecki utrogest
    jak mezowi wczoraj powiedziałam o tesie az zaniemówił nie mógł w to uwierzyc mowi ze to normalnie cud :) w sumie to musielismy trafic jak przyjechałam z Pl bo 4 pazdziernika dostałam okres i wtedy na 2 tyg jechałam z synkiem do Pl i przyjechałam 18 paz i chyba wtedy sie udało :)
    z jednej strony cieszę sie ogromnie ale z drugiej ogromnie się boję juz 2 razy poroniłam proszę trzymajcie za nas kciuki mocno
    Pewnie, że trzymamy. Z tego co słyszałam, to utrogest jest bardzo dobrym, naturalnym progesteronem (ponoć lepszym niż nasza rodzima luteina), także spokojnie. Jeśli od strony genetycznej wszystko będzie ok, to powinien pomóc, tylko zwróć uwagę by profilaktycznie co jakis czas skontrolowali ci tsh,bo w ciąży potrafi skakać (a skrajności mogą być niebezpieczne dla dziecka), no i opisz lekarzowi te dziwne rzeczy, z poprzedniej ciąży (mam nadzieję, że nie była to żadna reakcja autoimunologiczna)

    Ps Nie macie z mężem konfliktu serologicznego?

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    a powiedzcie mi czy jest cos takiego jak usg 7d bo ponoc ten gin do którego ide ma taki chyba ze sie przesłyszałam :)
    Ooo pierwsze słyszę. W pl są głównie 3d i czasem 4d. Ogólnie na tym sprzęcie lepiej widać, no i obraz jest trójwymiarowy, więc w poźniejszym okresie mozna np zobaczyć twarz dziecka itp. Kilka lat temu słyszałam o filamch 5d, gdzie do trówymiaru był ekstra dźwięk i np inne bajery, tj np w czasie deszczu uruchamiały się zraszacze itp, albo siedzenia były ruchome.

    Także czekamy na relacje po wizycie :)

    kubecek lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubecek, tez mi nic nie wiadomo na temat usg 7d. Ja to w ogóle mało zorientowana jestem jesli chodzi o takie tematy. Co do utrogestanu to ja brałam, zreszta biore nadal tylko już nie utrogestan tylko jakis inny bo mam w nim 200mg w jednej tabletce i nie muszę wkładać sobie dwóch. Bierzesz go doustnie czy waginalnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    ja 12 ide do gin nie zmieniam daty wizyty w sumie miałam zacząc monitoring :)
    Ale fajnie, to już niedługo. Ja 13 mam wizytę wiec będziemy obie czekać te kilka dni z niecierpliwoscią. ;) musi być dobrze, bądź dobrej myśli. Ja odsuwam od siebie wszystkie negatywne, a po co kusić los. Muszę Wam powiedzieć, ze bywałam na czerwcówkach ale tam przezywają dziewczyny albo to, ze maja mega mdłości wiec zle, albo to ze nie maja mdłości. Doszukują się problemów wiec przestałam się tam udzielać. A po cóż mi dodatkowy stres. Zwłaszcza ze u Was mi tak dobrze ;)

    kubecek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle Kubecek to uważaj na siebie, odpoczywaj ile sie da i spij ile potrzebujesz :)

    kubecek lubi tę wiadomość

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Pewnie, że trzymamy. Z tego co słyszałam, to utrogest jest bardzo dobrym, naturalnym progesteronem (ponoć lepszym niż nasza rodzima luteina), także spokojnie. Jeśli od strony genetycznej wszystko będzie ok, to powinien pomóc, tylko zwróć uwagę by profilaktycznie co jakis czas skontrolowali ci tsh,bo w ciąży potrafi skakać (a skrajności mogą być niebezpieczne dla dziecka), no i opisz lekarzowi te dziwne rzeczy, z poprzedniej ciąży (mam nadzieję, że nie była to żadna reakcja autoimunologiczna)

    Ps Nie macie z mężem konfliktu serologicznego?
    wiesz nic mi o tym nie wiadomo on co prawda ma gr krwi ujemna ale ja mam dodatnią :)
    no musze wszysto gin powiedziec jak na spowiedzi a nawet więcej :)

    Kinga. lubi tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    A tak w ogóle Kubecek to uważaj na siebie, odpoczywaj ile sie da i spij ile potrzebujesz :)
    o tak bede odpoczywac ile wlezie tzn w tyg tylko młodego bede zaprowadzac do przedszkola i odbierac i 2 razy w tyg tylko jezdzimy do logopedy a tak to sobie bede lezec a co :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 7 listopada 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz tylko meza wysłałam po kwas fioliowy 5 bo dzis wziełam ostatnią tabletkę i magnez ma mi kupic

    Kinga. lubi tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 7 listopada 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Kubecek, tez mi nic nie wiadomo na temat usg 7d. Ja to w ogóle mało zorientowana jestem jesli chodzi o takie tematy. Co do utrogestanu to ja brałam, zreszta biore nadal tylko już nie utrogestan tylko jakis inny bo mam w nim 200mg w jednej tabletce i nie muszę wkładać sobie dwóch. Bierzesz go doustnie czy waginalnie?
    dowcipnie biorę :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sie sobotujecie ;) tak tu cicho. Ja siedzę a właściwie leżę przed tv ale zaraz zbieram sie do spania wiec już teraz mowię dobranoc i do jutra :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja juz w de

    Kubecek utrogest jest bardzo dobrym progesteronem wiele dziewczyn w pl jezdzi po utrogest do Czech specjalnie... Bierz go na pewno nie zaszkodzi...

    Co do konfliktu serologicznego to my mamy... ja jestem ujemna, przy poronieniu dostalam zastrzyk zeby moj organizm nie zaczal produkowac przeciwcial...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Roxa ze szcześliwie objechaliscie :) mam nadzieje, ze troche odpoczeliscie a nie tylko stres. A powiedz mi, bo zawsze zapomnę zapytać, jak Twój chrześniak ma na imię? A ta kuzynka z De już chyba tez urodziła? A moze już pisałaś a ja zapomniałam....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jedno. Belly kalendarz pokazał mi dzisiaj 11 tydzień (10t0d). Nie wiem dlaczego ten na suwaku jest tydzień do tylu... Jest tez tydzień do tylu w stosunku do tygodni podanych przez lekarza mimo, ze wszędzie podaje te sama datę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak tak kuzynka z de juz urodzila... jutro maluszek skonczy 3 tyg
    A moj chrzesniak to Szymus...

    Jesli o suwak chodzi to na pewno w tym ktory masz podajesz date porodu a suwak wylicza ci tydzień ciazy standardowo wyliczajac cykle 28 dni i moze z tad ta roznica...

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A a co do odpoczynku to faktycznie nawet bylo spokojnie tym razem i mniej stresujaco niz zawsze...

    Stanęliśmy wczoraj tez we Wrocławiu na Bielanach bo mezu chcial sobie tableta zakupic... no i stwierdzilam ze zona tez by cos chciala zeby nie pozazdrościć :P no i nawet sie udalo i zakupilismy dlanie aparat ktory strasznie chcialam miec... teraz tylko trzaskac fotki :D

    kubecek lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 8 listopada 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Roxa witaj z powrotem :) To takim razie będziemy czekać na fotki krajobrazów z twoich okolic, a później na sesje brzuszkowe :D itp.

    krysiak, roxa lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry poniedzialkowo ;) jak Wam minął weekend? Ja wczoraj wyciągnęłam męża na spacer do miasta, lodów sie mi zachciało ale wiecie, takich wypasionych w pucharku. Mimo pięknej pogody naprawde cieżko było, po dwóch godzinach znaleźliśmy lokal gdzie maja jeszcze lody. Ależ to była uczta. Ciasta i czekolady mogą dla mnie nie istnieć a na lody miałam taka ochotę :)

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie co zrobiłam w sobotę... Moja teściowa 8 listopada ma urodziny wiec wysłałam jej życzenia w sobotę na co moj mąż do mnie, czy te urodziny to nie 8-mego, na co ja, ze tak, właśnie 8-mego. A on na to: a 8 to nie jutro? W tym samym czasie teściowa przysłała odpowiedz, ze bardzo dziękuje za życzenia ale poprosi jutro jeszcze raz ;)

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 listopada 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, my w weekend troche imprezowalismy, wczorajszy dzien przewaznie lezelismy.

    12 moj tez ma badanie u urologa, martwie sie zeby ten cykl nie byl stracony, nie wiem co lekarz bedzie mu robil.

    Kubecek, tez nie slyszalam o 7d :)
    Roxa dobrze ze jestescie cali i zdrowi.
    Krysia z tymi datami to podobnie u nas jest :)
    Kinga jak sie czujesz ? :) Alinsien jak minal Tobie weekend ? Co tam u reszty dziewczyn?

    roxa, Kiki97, kubecek lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 listopada 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Nam weekend minął leniwie. Ogólnie już czuję się ok, poza tym że szybko się męczę (i np mimo tego, że cały czas wchodzę po schodach, to zdobycie 3 piętra to tak jak wdrapanaie się na Śnieżkę :), czyli mój układ krążeniowy znów nie wydala ;). Mimo tego, wybraliśmy się na zakupy, bo m.in staniki mam już na styk, a niektóre są już za małe, do tego kupiłam sobie na przyszłość szersze spodnie (takie cieplejsze leginsy), no i mężowi trzeba było kupić jeansy, bo ze swoich trochę wyrósł ;). Tym oto sposobem, w sobotę nie musiałam gotować, bo zjedliśmy na mieście. Maluchowi kupiliśmy taki kocyk (mikrofibra z jednej str. a z drugiej korzuszek), no i okazało się ze strasznie wpadł w oko mojemu psiakowi (normalnie chyba będę musiała mu kupić drugi), nawet nie wiem kiedy zdążył mi go rąbnąć z reklamówki, w każdym razie mąż go zdążył przyłapać w trakcie rozpakowywania :), a potem cały czas nas obserwował czy przypadkiem nie położymy go gdzieś niżej ;). Ot, takiego małego łobuza sobie wychodowaliśmy.

    Dziś planuję wielkie pranie, trochę się nam uzbierało, a do tego dostałam też trochę ciuszków dla malucha, to sobie obiecałam,że w wolnej chwili je wypiorę i przeprasuję

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ