X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    A powiedzcie mi dlaczego takie duze dawki progesteronu bierzecie?
    Ja biore 400mg na dobe, mam PCOS i bez stymulacji cykle mialam bezowulacyjne. Moj organizm nie produkuje wystarczajaco progesteronu, bo jak to moj gin w KWZ powiedzial, nie nauczyl sie tego. Progesteron jest wytwarzany po owu a jak nie ma owu to nie ma progesteronu. Ot taka historia. Moj gin prowadzacy ciaze mowil, ze do 12 tyg bede brac i szczerze mowiac troche sie boje tego czasu gdy juz nie bede brac bo zadnych badan mi nie robil i smiem twierdzic, ze tak na oko bedzie mi kazal odstawic....

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 12 listopada 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Kochany Kubecku :-) bedzie wszystko dobrze, ja to wiem :-) Juz sie nie moge doczekac wieczornych wiesci od Ciebie.
    trzymam cię za słowo kochana :)

    krysiak lubi tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 12 listopada 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja owiem ci w tej ciąży która się udała pwtedy jescze w Pl mieszkalismy to duphaston 3 razy dziennie plus raz dziennie luteina brałam do ostatniego dnia 36 tc u mnie ktez krucho z progesteronem

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 listopada 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Ja biore 400mg na dobe, mam PCOS i bez stymulacji cykle mialam bezowulacyjne. Moj organizm nie produkuje wystarczajaco progesteronu, bo jak to moj gin w KWZ powiedzial, nie nauczyl sie tego. Progesteron jest wytwarzany po owu a jak nie ma owu to nie ma progesteronu. Ot taka historia. Moj gin prowadzacy ciaze mowil, ze do 12 tyg bede brac i szczerze mowiac troche sie boje tego czasu gdy juz nie bede brac bo zadnych badan mi nie robil i smiem twierdzic, ze tak na oko bedzie mi kazal odstawic....
    U mnie też pco :( W sumie to mi się wydawało,że miewałam owulację ale dość późno tzn tuz przed okresem. U mnie trochę progesteronu organizm wytwarzał, ale ponoć za mało na ciążę bez powikłań (więc chyba mam niedomogę ciałka zółtego, które wraz z ciążą powinno zwiekszyć prod. progesteronu, odpowiednio do kolejnego tyg. ciąży. Moje natomiast się zmeczyło owulacją i od tamtej pory jest na urlopie :() Do tego po każdym cyklu zostawały mi cysty/torbiele z niepęknietych pęcherzyków na kolejny cykl. W ogóle, gdzieś czytałam, że "męskie hormony" (testosteron itp.) działają działają trochę na zasadzie sprzężenia z progesteronem (hamują jego działanie) i pewnie dlatego "wybranki z pcos" mają problemy z niedoborem progesteronu.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednak moj nie poszedl dzis do lekarza, pojdzie w pl

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    jednak moj nie poszedl dzis do lekarza, pojdzie w pl
    ojeja, to czemu? Wystraszyl sie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiem Wam cos co dzisiaj znowu wymyslilam :-)
    Siedzimy z kolega w pracy i rozmawiamy i on mnie pyta w jakim jezyku napisalam wniosek, ktory mialam przygotowac. Po niemiecku, czy angielsku? Na co ja tak jakby to oczywiste bylo: po polsku :-) Oczywiscie chcialam powiedziec ze po niemiecku a nie wiem dlaczego mu tak glupio odpowiedzialam.

    kubecek lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 listopada 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wymyslil ze jak ja sie badam w pl to i on bedzie, ze nie trzeba bedzie tlumaczyc badan na pl

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 listopada 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    wymyslil ze jak ja sie badam w pl to i on bedzie, ze nie trzeba bedzie tlumaczyc badan na pl
    Oj coś czuję, że stóchrzył ;) Ja akurat nie miałam tego problemu, ale kilka koleżanek mi opowiadało, że miały problem by przekonać swoich partnerów, a jak się juz udało to szli jak na ścięcie (no bo jak ktoś moze sądzić, ze facet ma problemy z płodnoscią? Wcale się z tego nie nabijam, ale ponoć wielu panów bierze tę wizytę bardzo osobiście, a ewentualne problemy traktują nie jak jakieś zaburzenie, ale jak podważenie ich męskości...

    werni lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 listopada 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    trzymam cię za słowo kochana :)
    Daj znać czy mogę juz przestać trzymać kciuki :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 12 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec tak lekarz mega konkretny czesc badan dzis zrobione jeszcze w przyszlym tyg tatczyca no i najwazniejsze jest pecherzyk tam gdzie powinien byc czyli w macicy ;) ;) wszystko odpowaiada term z moesiaczki czyli jestem w ciązy 5t4d ;)na dzien dzisiejszy wszystko jest wporzadku musze jedynie zwiekssyc utrogestan do 4 tabletek na dobe czyli co 6 godzin brac ze wzgledu na te wczesniejsze poronienia takze kochane cycki do przodu i bedzie dobrze ;)

    werni, makota lubią tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 12 listopada 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę. Gratulacje!!!! Fajnie, że trafiłaś na konkretnego lekarza. Na kiedy masz zaplanowane kolejne usg?

    kubecek lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, bardzo sie ciesze :) nie doczekałam wczoraj do wieści i padłam :) bardzo sie ciesze, ze wszystko dobrze i tak ma zostać. Niech ten Wasz cud sie rozwija.

    kubecek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wstałam, zjem śniadanko, wyszykuje sie i do lekarza. A dzisiaj pracuje z domu, tak sie ciesze. Po wizycie przyjadę sobie do siebie i bede mieć spokój :)

    Kinga., kubecek lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 13 listopada 2015, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubecek super wiadomosc, oby szczesliwie sie zakonczyla ciaza :)

    Wczoraj mojego zgwalcilam hehe bo mysle ze byla owulka, bo tempka skacze mi do gory, jesli jutro znow skoczy to pewnie kreske przesuna :)

    krysiak, Kinga., kubecek lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 13 listopada 2015, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wizyty mysle ze szef mu nagadal i nie poszedl. Bo szefa zona tez robila w pl badania i musial papiery tlumaczyc. Itd.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 listopada 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Co do wizyty mysle ze szef mu nagadal i nie poszedl. Bo szefa zona tez robila w pl badania i musial papiery tlumaczyc. Itd.
    Werni ja jak do tej pory (a część badań laboryjnych nadal robię w pl, bo prościej:)) wszystko sobie tłumaczyłam sama (zajmuje mi to dosłownie klika minut, oczywiście z Internetem, bo wcale dobrze jezyka nie znam. W sumie jakbym miała tłumaczyć całą historię swoich chorób i wyniki u tłumacza, to bym zbankrutowała bo tego mam cału segregator :(. I powiem ci, że to się przydaje, bo za każdym razem jak zapisuję się do nowego lekarza, to na wstępie jest ankietka do wypełnienia nt przebytych chorób, allergii + czasem wywiad rodzinny.

    werni lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 listopada 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak trzymam kciuki i czekam na info jak po wizycie :)

    Ps. Chyba już mogę się pochwalić, że od tygodnia nie jadłam nic słodkiego, a zamiast tego robie sobie soczki owocowe (niestety od warzywnych nadal mnie odrzuca, ale będę nad tym dalej pracować ;). Do tego codziennie robię jakąś sałatkę/surówkę i w ten sposób właczyłam do jadłospisu surowe warzywa. Także powoli wracam do normalności

    kubecek, krysiak lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 13 listopada 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak trzymam kciuki daj nam znac :)
    Kinga soczki sa super :)

    Werni zgwałciłaś męza powiadasz toz to kryminałem pachnie :) :)
    a ja tak się zastanawiam czy zrobic sobie suwaczek i chyba zrobie co mi tam :)
    w przyszłym tyg musze tylko podjechac na badania tarczycy
    a nastepną wizyte u gin mam 10 listopada nie wiem jak to wytrzymam tyle czekania

    Kinga., krysiak, werni lubią tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 listopada 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    Krysiak trzymam kciuki daj nam znac :)
    Kinga soczki sa super :)

    Werni zgwałciłaś męza powiadasz toz to kryminałem pachnie :) :)
    a ja tak się zastanawiam czy zrobic sobie suwaczek i chyba zrobie co mi tam :)
    w przyszłym tyg musze tylko podjechac na badania tarczycy
    a nastepną wizyte u gin mam 10 listopada nie wiem jak to wytrzymam tyle czekania
    Oj Kubecek chyba grudnia ;) (to tak jak ja :)) ale 3.12 mam tez usg prenatalne, takze może w końcu się dowiem czy to dziewczynka czy chłopiec :)

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ