X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cześć dziewczyny!
    Poczytałam troszkę co tam słychać.
    I co do śluzu mam to samo, czyli praktycznie jego brak. Muszę też te tabletki kupić.
    A jak się nazywa ten olej z wiesiołka i siemienie lniane po niemiecku?
    Werni - Gamoń jest zachwycony bo on Kocha czerwone włosy hihi
    A ja 3 dzień po urlopie w pracy i nie umiem się ogarnąć w pracy, padsm na pyszczek po....dzisiaj nawet na siłownię rady nie dałam ;/

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, skontaktuj się z lekarzem. Kto pyta nie błądzi! A lepiej spytać!
    Werni a co bd na tej Polskiej imprezie w wormsie? ?

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa87 wrote:
    No super dziewczyny jak ja sie ciesze ze tutaj Was mam.:-D

    Tyle ile ja sie nowych Rzeczy ile sie tu dowiaduje.
    zaraz po pracy kupie sobie ten Nachtkerzenöl i to drugie Lniane.
    Czyli ten Wisiolek przyjmuje sie jak zrozumialam tylko w dniach owulacji.

    No dobrze to wyprobuje i tego. Na razie przyjmuje tylko Kwas Foliowy i moje tabletki na Tarczyce.
    Byloby super gdyby mi ten wisiolek pomogl
    Wiesiołek od początku cyklu do owulacji (a raczej chwilę przed odstawić), siemie tak jak pisała krysiak, można przez cały cykl.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Kinga, skontaktuj się z lekarzem. Kto pyta nie błądzi! A lepiej spytać!
    Werni a co bd na tej Polskiej imprezie w wormsie? ?
    Jutro mam wizytę, ale dzis już jest zdecydowanie lepiej...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, siemienie lniane to Leinsamen (ewentualnie jako olej Leinsamenöl) a wiesiołek to Nachtkerze (albo Nachtkerzenöl) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Jutro mam wizytę, ale dzis już jest zdecydowanie lepiej...
    Kinga, a Ty miewasz problemy z krążeniem? Ja po wypadku na nartach dostałam zakrzepicy i mimo, ze wyniki mam dobre, bo robiłam jakis czas temu badanie na przepływy żylne, to gin odkąd zaszłam w ciaze każe mi brac tabletki ASS100 na rozrzedzenie krwi zapobiegawczo.

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny moja temperatura sie dzis zatrzymala....
    pierwszy raz to robie i za bardzo nie mam z czym porownac

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bym musiala sprawdzic na tej stronce co napisali o tej dyskotece.
    Ja mam duzo w domu len mielony ale nie pije go teraz, jakos na mnie nie dziala. W tamtym cyklu jak wzielam tylko jedna tabletke dopochwowa iladian to po tym plywalam z kilka dni, zastanawiam sie czy tym razem tez wziac.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa87 wrote:
    hej dziewczyny moja temperatura sie dzis zatrzymala....
    pierwszy raz to robie i za bardzo nie mam z czym porownac
    Przy pierwszym wykresie i to niepełnym trochę trudno wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Z temperatury i testów wynika, że być może miałaś owulację. Ze śluzu, że nie, więc mierz temp, bo moze ci się ponownie organizm do owulki przygotowywać, albo bedziesz w miare szybko podejrzewać ciążę. Ilo dniowe masz zwykle cykle? bo zapowiada się krótki cykl, no chyba że temp ci zleci i znow się podniesie... Temperaturę mierzy sie od konca krwawienia. Przy plamieniu juz powinnaś mierzyc. Potem bierze sie pierwsze 6 temp, by ustalić średnią (ta pozioma kreska) i dopiero jak sie podniesie bodajże o min 0,3 st. przez 3 dni lub utrzyma się 4dni powyzej tej poziomej kreski, to uznaje sie owulację za względnie potwierdzoną (wyjatek stanowi LUF)

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Kinga, a Ty miewasz problemy z krążeniem? Ja po wypadku na nartach dostałam zakrzepicy i mimo, ze wyniki mam dobre, bo robiłam jakis czas temu badanie na przepływy żylne, to gin odkąd zaszłam w ciaze każe mi brac tabletki ASS100 na rozrzedzenie krwi zapobiegawczo.
    Ogólnie, to mam słabe krążenie, niskie ciśnienie i niewielką wadę serca. Wczoraj zobaczyłam, że mi żyły powyłaziły, ale była histeria, że będe miała żylaki... Trochę je masowałam (choć przy podejrzeniu zakrzepicy się nie powinno, ale co tam...;) i dziś jest trochę lepiej, ale zastanawiam sie czy nie prosić lekarki receptę na rajstopy uciskowe...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga,
    ja kupilam za pozno ten termometr i zaczelam jak tylko paczka doszla.
    Cos mi sie wydaje ze nic z tego w tym miesiacu nie bedzie. ja mam ogolnie 24-26cio dniowe cykle ostatnio bylo 27.
    dziwne ze te 2 testy byly pozytywne a wczoraj juz nie...

    moze ja wcale tej owulacji nie mam....

    jeszcze tydzien do wizyty u lekarza.

    Dziekuje Ci za odpowiedz bede mierzyc dalej w sumie dzis o 5 wstalam do toalety a mierzylam dopiero ok 6:30 jak juz wstawalam ale nie sadze zeby to mialo znaczenie i ze mogloby zmienic to temp.

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry i informuje ze ide na obiad :-)
    Tak ze.... smacznego :-)

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak haha dzien Dobry, :-D glodek szybko Cie dopadl :-D

    a co robisz na obiadek?
    ja wczoraj mialam gnocchi ze szpinakiem i pomidorkami koktailowymi z serem zoltym :- )

    a dzis nie mam inspiracji

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa, ja tak wczesnie na obiad chodze w pracy :-) 11.30 to nasza godzina i kazda minuta opoznienia wiaze sie z ogromnym burczeniem w brzuchu :-) Dzisiaj jadlam knedle z mieskiem w zaprzyjaznionej nie-firmowej kantynie. Jedzenie w naszej kantynie jest naprawde katastrofalne i zawsze po zjedzeniu jestem jeszcze bardziej glodna niz przed :-)

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak haha dobre dobre :- )
    Ale fajnie ze taka kantyne macie to jest praktyczne, ja musue zawsze gdzies poza firma czegos szukac z kolezanka.

    a czym sie zajmujesz jesli masz ochote troche opowiedziec o sobie :- )

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, melduje się po wizycie. Oj ponad 2 h tam spędziłam. Po spacerze miałam ciśnienie 56/50 (strach się bać ile mam w spoczynku), wiec mam dużo pić i spacerować. Na ktg okazało się, że mam już skurcze, więc mam zacząć brać magnez, by je uspokoić i zlikwidować twardnienie brzucha (a ja myślałam, że on taki napięty bo małej ciasno ;). Miałam też nadprogramowe usg. Mała jest nadal małą. Nie ustawiła się jeszcze do kanału, więc mam nadzieję, że aż tak bardzo nie będzie się spieszyć. Waży niecałe 1,06kg. Żylaki w ciąży też są normalne (mam robic ciepłe i zimne prysznice, masować, spacerować (2h dziennie) i leżeć z nogami w gorze, do tego mam kupić żel z kasztanowcem i arniką). Przez skurcze mam odpoczywač, nie nosić itp... Chyba się zanudzę na śmierć...

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. ojej musisz dbac o siebie i duuuzo odpoczywac! :- )
    Faktycznie malenka jeszcze ta twoja kruszynka, ale mysle ze teraz w fazie koncowej zacznie przybierac na masie.

    Wez sobie naprawde do serca wszystkie te rady bo tu o Twoje zdrowie chodzi.

    a z tymi zylakami to mialas tez wczesniej problemy czy dopiero w trakcie ciazy zaczely wychodzic ?

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie mam problemów z żylakami. Tzn. mam jedną widoczną zyłę pod kolanem (i ona tam sobie jest od dzieciństwa i wcale się nie powieksza, ani nie wystaje pod powierzchnię). A teraz powychodziły mi wszędzie żyły (a raczej należe do tych co mają je głęboko pochowane) np. na nogach, na ramionach, na piersiach... No i mam też jednego małego hemoroida (ale też nic się nie dzieje, poprostu sobie jest...)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus, jakby nie było nie brzmi to wszystko powalajaco. Uważaj na siebie bardzo, odpoczywaj dużo, leż, spaceruj i nie skręcaj mebli ani stołów. Kurczę, to ciśnienie to faktycznie masz niesamowite. Ja co wizytę mam w granicach 130-140/70 i tak zawsze a położna zawsze mowi, ze dobre jak na wizytę u lekarza. Dzidzia ma jeszcze sporo czasu do wyjścia wiec mam nadzieje, ze da sie opanować te skurcze. A pamiętasz od którego tygodnia masz robione już ktg? Bo ja jeszcze nie miałam robionego a wydaje mi sie, ze u Ciebie to jakos wcześnie było.... Były jakies wskazania do tego? A co do twardego brzucha.... Mówiłaś o tym lekarzowi czy skojarzyłas to dopiero po tym jak skurcze wybadaliscie? Pytam bo mnie czasami tez twardnieje, nie za czesto ale zdarza, np,dzisiaj. Zauważyłam, ze jak mam większy stres w pracy to wtedy, mam wrażenie ze pęknę. Jest to rzecz która należy zgłaszać lekarzowi? Myślałam, ze to normalne i moze sie zdarzać.....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa87 wrote:

    a czym sie zajmujesz jesli masz ochote troche opowiedziec o sobie :- )
    Aleksa, ja pracuje w firmie telekomunikacyjnej w dziale Telesales i jestem odpowiedzialna za rozliczenia i wynagrodzenia naszych zewnętrznych Call Center. Czyli innymi słowy wypłacam prowizje gdy sobie na to zasłużyli :)
    A dzisiaj szefowa mi powiedziała, ze dyrektor się zgodził i przyjdzie ktoś na zastępstwo za mnie na czas mojego Elternzeit. Przez Zeitarbeitfirme. Dobrze dla tego kogoś bo niby na rok ma przyjść ale prawda jest taka, ze ja nie zamierzam wrócić do mojej pracy. Prace moja bardzo lubię, moje zadania są super, wyrobiłam sobie już nazwisko i ludzie mnie już szanują i wiedza z kim maja do czynienia ale postanowiliśmy jakiś czas temu z mężem, ze po narodzinach naszego synka przeprowadzimy się na północ Niemiec do miasta z którego on pochodzi. Tam mieszkają jego rodzice a my tutaj sami jak palec. Doszliśmy do wniosku, ze w życiu nie chodzi tylko o zarabianie i odkładanie pieniędzy ale i o inne rzeczy. Ja chyba bym zwariowała gdybyśmy pierwsze urodziny naszego dziecka obchodzili w trójkę, należę do tych raczej rodzinnych przedstawicieli naszego gatunku. Wiec jak dzidzia ciut podrośnie a ja się ogarnę to przeprowadzimy się. No i mąż musi poszukać pracy. A ja po Elternzeit tez wezmę się za szukanie. Dodatkowy plus jest taki, ze tam będziemy mogli w miarę szybko kupić mieszkanie na własność, a w Monachium ceny sa tak kosmiczne ze wpłacalibyśmy je pewnie przez następne 20 lat a i nie wiadomo czy byśmy zdążyli spłacić :) ale w poniedziałek gdy zadzwoniłam do teściowej poinformować ją, ze będzie wnuk to właśnie mnie na ten temat zagadnęła. Po czym ja mowię, ze niech sobie nie myślą, ze my tam chcemy sie przeprowadzić by oni mi dziecka pilnowali, ze ja sobie dam sama radę, na co ona, ze jakby słyszała siebie przed 40-stoma Laty. Ale chciałam to powiedzieć, bo nie chce potem jakichś niejasności. Dziecko jest moje i już :) a babcia moze rozpieszczać ale mi sie w wychowywanie nie mieszać :)

‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ