X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, broń Boże nie myj tych okien!!! Szalona kobieto, odpuść sobie. Moje ostatnio były myte latem, potem jak zaszłam w ciaze i w sumie mogłam jeszcze umyć to tak nie miałam na nic siły, ze sobie odpuściłam ale teraz to już nawet nie myśle o tym! Kinga, zabraniam! Nie wolno i już. Ja myśle, ze może poproszę siostrę jak przyjedzie i mi te okna ogarnie, idzie szybciutko ale ja sama to już naprawdę sobie takie porządki z głowy wybiłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, co do przybierania na wadze to ja sama już nie wiem. Moje dzieciątko wazy już 420g!!! Lekarz mowi, ze dobrze wazy ale według belly powinien ważyć 350g. Chyba troche za duży.....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa, i masz racje. Najważniejsze aby dzieciątko było zdrowe. Teraz mogę szaleć bo jeszcze mam wiele do kupienia ale nie byłam pewna w jakich kolorach kupować. Choć i tak kupowałam uniwersalnie ale gdyby miała być dziewczynka to pewnie pozwoliłabym sobie na kilka różów :)

    Mootylkoowa lubi tę wiadomość

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak - super! az zazdroszcze... te zakupy to chyba najfajniejsza czesc przygotowan do przywitania malenstwa :- )

    Mootylkoowa lubi tę wiadomość

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Kinga, co do przybierania na wadze to ja sama już nie wiem. Moje dzieciątko wazy już 420g!!! Lekarz mowi, ze dobrze wazy ale według belly powinien ważyć 350g. Chyba troche za duży.....
    Tzn że jest dobrze odżywiony :) i nie musisz się na razie martwić tymi przepływami. Ta dziewczyna, co ostatnio urodziła 800 g malucha, właśnie miała problem z przepływami (głownie odbija się to na odzywieniu dziecka), Mi Sara na drugim polowkowym też mocno skoczyła wymiarowo. Bo wcześniej była mniejsza niż by wynikało z tc. Ale też brałam na to poprawkę, bo je liczą zgodnie z okresem, a moja owul. była tydzień później, dlatego się zdziwiłam, że zaczyna wyprzedzać wagowo swój tydz. Ale dla równowagi babka na szkole mówiła, ze 500 g przy wadze okreslanej na usg, to margines błędu...

    Oj kuszą mnie te okna, ale wypada poczekać tak do 35 tc, bo poźniej duża aktywność to nawet wskazana.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:

    Oj kuszą mnie te okna, ale wypada poczekać tak do 35 tc, bo poźniej duża aktywność to nawet wskazana.
    Dokładnie, pod koniec niektóre kobiety stosują mycie okien na wywołanie akcji porodowej :) ale na Twoim etapie jest to moim zdaniem naprawdę niewskazane :) wiec poczekaj jeszcze :)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi Krysiak, Max-tak nazywał się mój Dziadek i przeszło mi przez myśl dać też tak na imię. Ale w końcu chyba jak będzie chłopiec to będzie "No Name" bo nic nam się nie podoba!! Jakie macie pomysły na chłopców? Tak jakby co pytam; p
    Bo dziewczynka miała być po mojej Cioci Lidii, która zmarła mając 4latka. Ale zakochałam się w imieniu Zośka- Sophia.
    Kinga wow ten czas leci. Naprawdę! Dziewczyny życzę Wam i Waszym fasolkom dużo zdrówka ;*

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Kobietki :)
    Krysiak... Ja chociaz jeszcze w ciazy nie jestem to juz mam oare spioszkow kupionych hihi jak widze takie male ubranka to nie moge sie powstrzymac bo one takie peikne hihi
    widze ze juz kazda z was ma imiona wybrane, ja tak szczerze to jeszcze nie mam :)
    Kinga... jak chcesz to przyjade umyc tobie te okna ;) ty lepiej nawet nie probuj, moje nie sa myte od prawie roku bo nie mam za bardzo czasu na to :)

    krysiak lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile nie znoszę sprzatać, to okna lubię myć ;) No może ostatnim razem jak zdawaliśmy poprzednie mieszkanie i robiłam to w środku nocy, to się wkurzałam bo byłam już mega zmęczona, a rano i tak się okazało, że są zacieki... :(

    Teraz mam budowę na przeciwko, a że tu jest wilgotno, to ten cały pył się od razu do szyb przykleja...Także mam taką skorupkę ;) A do tego nadal mąż nie zamontował karniszy.. więc nawet ciężko udawać, że się nie zauważyło... Ale po kolei. Chyba udało mi się go przekonać, by kupić lepszą wiertarkę, więc liczę na to, że teraz wiercenie w tych pancernych ścianach będzie prostsze i szybsze...

    Jakoś ta ciąża mnie trochę mobilizuje, bo zdaję sobie sprawę, że najblizszy rok będzie trochę z życiorysu wyrwany, no i chyba zostaniemy tu trochę dłużej (przed ciążą planowałam ze na wiosnę/lato się gdzieś indziej przeprowadzimy, no ale trzeba zmienić plany... bo nie widzę przeprowadzki, z takim małym dzieckiem, zwłaszcza, że tu nie mam jej komu podrzucić na przechowanie ;)

    Mootylkoowa powiem ci, że kupowanie wcześniej nie jest takie głupie... Mi wszyscy odradzali (bo róznie może być), ale nie wyobrazam sobie, że po porodzie wysyłam męża z listą do sklepu. To była by masakra...i z każdą pierdołą pewnie by dzwonił...A najlepsza była moja mama. Kazała mi nic nie kupować, ale jak przyjechałam do Pl. to miała juz reklamówkę ciuszków (bo nie mogła się oprzeć...;)).

    Na najbliższe 3 dni mam zabawę ze stołem. Wczoraj już raz go zabejcowałam, dziś poprawiam, jutro powinien przyjść olej, to będę mogła go zacząć olejować. Zobaczymy czy wystarczą 2 warstwy, jak zapewnia producent... No a jak efekt końcowy mi się nie spodoba, to będzie szlifowanie i od nowa :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Hihi Krysiak, Max-tak nazywał się mój Dziadek i przeszło mi przez myśl dać też tak na imię. Ale w końcu chyba jak będzie chłopiec to będzie "No Name" bo nic nam się nie podoba!! Jakie macie pomysły na chłopców? Tak jakby co pytam; p
    Bo dziewczynka miała być po mojej Cioci Lidii, która zmarła mając 4latka. Ale zakochałam się w imieniu Zośka- Sophia.
    Kinga wow ten czas leci. Naprawdę! Dziewczyny życzę Wam i Waszym fasolkom dużo zdrówka ;*
    Alinsien, ja od zawsze chcialam miec synka Daniela. tak jak Ty z imieniam Lidia, mam pewne skojarzenia z tym imieniem. Gdy bylam dzieckiem moj sasiad o imieniu Daniel zginal w takim glupim wypadku podczas zajec w szkole, mial wtedy pewnie z 13 lat. Nikt nigdy nie dal potem juz zadnemu dziecku tak na imie we wsi a ja mam taki sentyment do tego imienia wlasnie przez tego chlopaka. Ale poniewaz mezowi nie bardzo sie podoba to poszlam na kompromis. Ogolnie oboje bardzo chcielibysmy dac na imie naszemu synkowi Alexander, ale nasi bardzo dobrzy znajomi dali tak na imie w zeszlym roku swojemu synowi a ze niedlugio chcemy przeprowadzic sie w ich strony i nasze dzieci beda duzo czasu razem spedzac to stwierdzilam, ze bez sensu jest dawac takie samo imie. Choc juz zapowiedzialam, ze jesli drugi tez bedzie syn to wtedy juz dam mu Alexander :-) Maximilian i Alexander bedzie ladnie :-)

    alinsien lubi tę wiadomość

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylkoowa, z tym kupowaniem nie takie głupie ;p haha
    Krysiak- Alexander też ładnie <3

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam jakies glupie myslenie ze dopoki ni zajde w ciaze to nie chce kupowac, bo sie boje nie chce mowic hop zanim nie skocze.

    Chociaz kedys dostalam taki fajny bujak dla dziecka ktory mozna nastawic z melodyjkami albo wibracjami. (prawie nieuzywany) i do tego jeszcze taki lezaczek na sprezynach.
    Teraz leza te 2 rzeczy na strychu. ale jakos ciuszkow nie moglabym nie wiem. boje sie...

    Z imionami to Zoska- Sofia byl rowniez moj faworyt dla dziewczynki, obie formy bardzo mi sie podobaja. - ale E. nie za bardzo sie podoba.
    Ja mysle ze kiedy juz bede "zafasolkowana" przyjda do mnie nowe pomysly tak intuicyjnie.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2016, 16:13

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to napewno Aleksa, choc ja mialam tak, ze przed ciaza mialam mnostwo pomyslow a teraz naprawde mialam Problem by sie na cos zdecydowac. Najgorsze bylo to, ze gdy tylko komus powiedzialam na glos na jakie imie sie zdecydowalismy to od raz to imie przestawalo mi sie podobac. Zeby bylo smiesznie zawsze mowilam, ze napewno nie dam na imie dziecku Maximilian, bo beda na niego Maxi mowic, a to kojarzy mi sie z takim dziwnym chlopakiem ktory robil u nas praktyki. Ale jak widac dojrzalam do tego by tak nazwac swe dziecie a teraz nie powiem juz nikomu jak bedzie mialo na imie. Umowilam sie z mezem, ze dopiero jak sie urodzi wyslemy sms-y z wiadomoscia.

    alinsien lubi tę wiadomość

  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak no i masz racje tez jestem za tym zeby nie zdradzac imienia przed porodem, bo jak juz wszyscy beda je znac nie bedzie tego napiecia tego zaciekawienia.

    no i rowniez uwazam ze kiedy wypowie sie to imie to staje sie ono jakies takie oklepane i juz nie takie fajne jak do tej pory.

    na forum mozemy soebie wszystko pisac :D

    krysiak lubi tę wiadomość

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak święta prawda, ja miałam tak z Maxem i kiedy powiedziałam paru dziewczynom i mi się znudziło i z Lidka tak samo ;p

    krysiak lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) witam wszystkie nowe użytkowniczki
    Mam do oddania Chlormadinon 2mg
    Gonal 300
    Agnus Castus ok 40 tabletek

    dwa pierwsze leki nie używane. Gonal nie rozpakowany, przebywa grzecznie w lodówce. Gdyby ktoś był zainteresowany - proszę pisać. Koszt to przesyłka, w przypadku Gonalu jakieś wkłady chłodzące.

    Mam takie pytanie do zaciążonych - na jakie świadczenia mogę liczyć w Niemczech? Wiem, że Kindergeld to 188 euro. Ja nie pracuję. Mąż ma umowę o pracę na czas nieokreślony od 2 lat. Czy jakieś "becikowe" lub Elterngeld wchodzi w grę? Będę wdzięczna za odpowiedzi

    pozdrowienia dla Was wszystkich

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    Cześć dziewczyny :) witam wszystkie nowe użytkowniczki
    Mam do oddania Chlormadinon 2mg
    Gonal 300
    Agnus Castus ok 40 tabletek

    dwa pierwsze leki nie używane. Gonal nie rozpakowany, przebywa grzecznie w lodówce. Gdyby ktoś był zainteresowany - proszę pisać. Koszt to przesyłka, w przypadku Gonalu jakieś wkłady chłodzące.

    Mam takie pytanie do zaciążonych - na jakie świadczenia mogę liczyć w Niemczech? Wiem, że Kindergeld to 188 euro. Ja nie pracuję. Mąż ma umowę o pracę na czas nieokreślony od 2 lat. Czy jakieś "becikowe" lub Elterngeld wchodzi w grę? Będę wdzięczna za odpowiedzi

    pozdrowienia dla Was wszystkich

    Kg i Eg na pewno dostaniesz tez

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie po szkole rodzenia. Właśnie skończyliśmy
    makota wrote:

    Mam takie pytanie do zaciążonych - na jakie świadczenia mogę liczyć w Niemczech? Wiem, że Kindergeld to 188 euro. Ja nie pracuję. Mąż ma umowę o pracę na czas nieokreślony od 2 lat. Czy jakieś "becikowe" lub Elterngeld wchodzi w grę? Będę wdzięczna za odpowiedzi

    pozdrowienia dla Was wszystkich
    Jesli nie pracowałas w ciągu ostatnich 12 mcy, to dostaniesz 300€ EG, jesli pracowałaś to wyliczą ci z zarobków (będziesz potrzebowała zaswiadczeń od pracodawcy itp, tzn we wniosku wszystko jest wymienione. Jeśli twoj mąż zamierza skorzystać z Elternzeit, to są na necie kaluratory, ktore w przybliżeniu wyliczą ile dostanie EG

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makota trzymaj dla mnie agnus zglosze sie do Ciebie, powoli koncza mi sie tabletki.

    Co do imion dla chlopca bym chciala dac na imie Nathaniel a dla dziewczynki Aurelia :)

    Ubranka tez juz troche pokupowalam :)

    W worms drugiego lutego bedzie pl dyskoteka.

    Witam dziewczyny, ja juz po okresie czekam na owulke.

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makota, tak jak dziewczyny piszą, należy Ci sie Kindergeld i Elterngeld, w wysokości jak Kinga pisze.

‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ