X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    A jakie dokumenty trzeba miec ?
    Generalnie wszytskie jakie skladasz starajac sie o prace... Zyciorys, swiadectwa ukonczenia szkol, dyplomy itd.. :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkoowa wrote:
    dziekuje bardzo za slowa otuchy :-)
    Jakis plan na ten cykl? Nie pamietam czy pisalas cos na ten temat czy staracie sie ze wspomagaczami czy bez?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak... u nas tez pogoda gorsza ale juz starczy tych upalow jak trzeba pracowac :)
    moja gin chce wlasnie ze mna na ten temat rozmawiac co robimy dalej... w srode mam termin wiec ten cykl odpoczywamy i zbieramy sily na nastepny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no widzisz, to dobrze. Pokombinujcie :-) zeby dzidzia byla ;-) A odpoczynek tez sie przyda. My tez serwujemy sobie takie od czasu do czasu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze sie wlasnie przez stres nam nie udaje bo mamy wlasny sklep i cale dnie w nim spedzamy 6 dni w tygodniu. No i z odyzwianem tez troche kiepsko bo gotuje zawsze po pracy czyli ok 21. Wczoraj zrobilam liste co musze zmienic i od dzisiaj zaczynamy 'porzadki' :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a nie doczytalam do reszty... bralam od lutego CLO z pregnylem ( chyba) na uwolnienie jajeczka a co miesiac robilismy przerwe bo zostawaly mi cysty. To byla ostatni cykl z CLO bo juz za dlugo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak... z jakiego miasta jestes bo nie wiem czy pisalas czy nie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mootylkoowa wrote:
    krysiak... z jakiego miasta jestes bo nie wiem czy pisalas czy nie
    Mieszkam w München. Ja tez biore CLO, wlasnie sprawdzilam i ja mam za soba 4 cykle z CLO ale pierwszy byl w sierpniu zeszlego roku i potem, wrzesien nastepny, potem byl cykl bez CLO bo jajeczka za szybko urosly a potem byla przerwa bo operacje kolana mialam, potem mialam znowu w marcu CLO, gdy sie nie udalo to znowu byla przerwa bo stwierdzilismy ze decydujemy sie na iui i czekalismy na moja @ bo ona to wielce laskawa pani i kaze zawsze na siebie dlugo czekac i potem w lipcu byl znowu cykl z CLO przy iui i teraz znowu przerwa bo dopiero we wrzesniu mam wizyte w Kinderwunschzentrum. Do tej pory leczylam sie u gina-endo ale teraz postanowilam sprobowac w KiWuZ.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dokumentow mam w pl to bede musiala przywiesc

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dlugo musisz czekac na termin? jejku to chyba musi byc bardzo dobra. Ja tez chodze do Kinderwunschzentrum tu w Berlinie i termin mam czasem na drugi dzien jak cos trzeba. Ja tez mialam @ strasznie nieregularnie ale przez CLO mi sie wyregulowala. A jak wyglada to iui? Czytalam ze tutaj refunduja po skonczonym 25 roku i jesli jest sie po slubie czy cos takiego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do refundowania to Roxa chyba lepiej sie zna. W moim przypadku jest tak, ze place polowe ceny a druga polowe pokrywa kasa chorych. Lekarz mowil, ze koszty jakie bedziemy musieli my poniesc to okolo 200-250€. Podobno sa kasy chorych ktore 100% refunduja, sa tez takie ktore mniej ale ja szczerze mowiac ani z jedna ani z druga opcja u nas w Bayern sie nie spotkalam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na termin troche czekam, bo to pierwsza wizyta, pozniejsze czytalam ze dostaje sie na biezaco gdy jest potrzeba. No musze sie najpierw przedstawic :-) Ja mialam juz termin na 10 sierpnia w innej klinice, sama sobie wyszukalam a jak poszlam na wizyte do mojego gina to mi ja rozradzil i radzil pojsc do tej innej. Wiec nadal czekam :-)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko ale z czyms innym zwiazane, moze orientujecie sie ile bierze opiekunka do dziecka w Niemczech ?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanko ale z czyms innym zwiazane, moze orientujecie sie ile bierze opiekunka do dziecka w Niemczech ?
    No ja niestety wypadlam juz z obiegu jesli chodzi o te tematy i naprawde nie wiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Huhuhu, jest tu kto? Jak samopoczucia Dziewczeta??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej trochę mnie nie było, ale u nas baaardzo intensywny weekend... W sobotę poimprezowalismy na Kirmes a potem u nas jeszcze trochę że poszłam spać na 3h i wstawałam do pracy... A w niedzielę wróciłam na gotowy obiadek, potem się zdrzemnęłam i bylismy zobaczyć na Kirmes jeszcze ale była tragiczna pogoda i poszlismy do naszej ulubionej włoskiej... oczywiście cały weekend z kuzynkami i ich chłopami... No a wczoraj też na rano do pracy a potem byłam z kuzynkami w innym mieście i zakupiliśmy a właściwie ja zakupiłam na prośbę męza bo on w pracy Shishe...



    Motylkowa ja też na pierwszy termin czekałam przeszło miesiąc a teraz mogę nawet z godziny na godzine zadzwonić, ze np dziś przyszła @ i przyjadę zaraz krew oddać itp...
    A z refundacją to jest tak, że zależy od tego jaką masz Krankenkasse... Jedne nie mają wymagań żebyś miała minimalny wiek czy żeby sie było małżeństwem inne tak... Jedne refundują iui czy ivf tylko o konkretną kwotę inne o 50% a są też takie które refundują 100%... Refundacja tak naprawdę zależy od tego jaką masz KK a nie ile masz lat czy od tego czy jesteś po slubie...
    Ogólnie koszt iui w zależności od kliniki i miasta to jest najczęściej ok 400-500e + koszty leków...

    Ja np bedąc w mojej KK która pod tym względem jest beznadziejna otrzymuję jedynie 50% do kwoty 300e co daje jedynie 150e "dodatku" na jedno iui, a koszty wygladają tak że moja iui w całości z lekami kosztuje prawie 1100e bo iui w okolicach 400-500e a koszt leków to ok 600-650e

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zajmuje sie przez ten tydzien synkiem znajomego

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O sa, dobrze, najwazniejsze, ze zyja ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie dzisiaj strasznie dluzy w pracy. Wychodze dzisiaj wczesniej bo juz o 16 ale mimo to to jeszcze 1h45min :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Mnie sie dzisiaj strasznie dluzy w pracy. Wychodze dzisiaj wczesniej bo juz o 16 ale mimo to to jeszcze 1h45min :-(
    Ja się cieszę, że ja mam dzis wolne

    werni lubi tę wiadomość

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ