X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiaczku już jestem... Więc tak teoretycznie na tych tempkach bazując to jesteś dziś jakiś 7 dzień po owu, a to znaczy, że twój malutek dopiero co musiał zakończyć swoją wędrówkę z jajowodu do macicy i zacząć się zagnieżdżać... stąd też niska jeszcze beta, bo HCG zaczyna się wytwarzać od momentu zagnieżdżenia... ale HCG rośnie bardzo szybko i gwałtownie, więc na powtórce powinno być już więcej, a przynamniej na tyle, żeby sikaniec juz jakis wyszedł... Mówię ci babo moja że wszystko będzie dobrze... Dodatkowo dodam, że nie ma co popadać w paranoje z tym jaka jest wysokość bety (ja dla przykładu 14dpo miałam wynik prawie 300 a koleżanka w tym samym czasie 134 i co? ona już jest w drugiej połowie ciąży a ja swoja straciłam) najważniejsze, żeby dobrze przyrastała...
    Kiedy masz kolejną bete zrobić?
    A no i jaki bierzesz progesteron i jaki miałaś z nim problemy? Co do dawki to masz teraz taką jak ja zawsze ja biorę 2x dziennie po 200mg...
    A no i jeszcze raz muszę to napisać TAK SIĘ CIESZĘ!!! Aż mi żal doopke ściska, że mieszkamy tak daleko od siebie bo bym cię wyściskała...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 21:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien LH to hormon, którego największe stężenie jest właśnie przed samą owu i to ten hormon wykrywają testy owulacyne... im ciemniejsza kreska tym większe stężenie hormonu i tym bliżej owulki... Po owulacji zaczynają kreski znów blednąć...
    Faza lutealna to faza od owulacji do @... można ją określić na podstawie monitoringu, lub na podstawie prowadzenia obserwacji temperatur...
    Porgesteron po niemiecku nazywa się dokładnie tak samo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów coś forum nie działało chwilę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dziękuje Wam Dziewczynki. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Oczywiście cieszę sie i jakby nie było to jakiś początek jest a kompletnie niespodziewany!!! No nigdy nie pomyslalabym ze w 58 dc taka wiadomość usłyszę. Co do progesteronu to nie znam wartości Roxa. Od zawsze gin mi mówił ze za niski i wczesniej brałam 1x200mg. Choć czytałam w rożnych źródłach ze taka dawka to żadna dawka. Ten gin chyba konkretniejszy, kazał brać 2x200mg. Kinga, progesteron biorę dopochwowo. Zawsze tak brałam i tym razem tez tak mam brać. A następna beta w czwartek wiec w czwartek popołudniu bede wiedzieć czy rośnie ;) A to forum dzisiaj to moja cierpliwość wystawia na ogromna próbę ;) ale dobrze ze przynajmniej od czasu do czasu zaskoczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, terminami i wszystkim innym w materii starań nie przejmuj sie kompletnie. Pytaj o wszystko co wiedzieć chcesz, wrecz uważam to za bardzo "charmant" gdy tak podpytujesz. Ja to tylko czasem mogę cos powiedziec bo mojej głowy terminy i wartości kompletnie sie nie trzymają. Dlatego na pytania typu jaki mam progesteron po prostu nie znam odpowiedzi. Podpytam w czwartek gdy bede pytać o betę ;) a zreszta zobaczysz, za jakiś czas bedziesz juz wszytko wiedziała i tłumaczyła nowicjuszkom ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiak wiesz jak w pl dziewczyny pisza ze biora luteine 50 2 albo 3 razy dziennie to i tak miałaś dawkę dobrą :P a tak serio dobrze, że dostałaś większy... u mnie teraz po poronieniu lekarz przewertował każdy cykl żeby zobaczyć jak na mnie ta dawka i ten progesteron działał bo zastanawiał się czy czegoś nie dodać, ale po przejżeniu wszystkiego stwierdził że progesteron przy tej dawce miałam idealny... Ja biorę Utrogest dopochwowo 2x 2 tabletki każda po 100mg tak więc łącznie 400mg dobowo...
    Wiesz często są takie niespodziewane ciąże bo człowiek nawet nie myślał, ze zajdzie... Moja też taka była, ja już cały cykl miałam w głowie iui i nawet w dzień HCG byłam jeszcze do gina zanieść papierek z KWZ do podpisania i byłam oddać wszystko w KK po czym wracam do domu i w drodze odbieram tel z KWZ że się udało!

    krysiak lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 22 września 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiaku, świetna wiadomość na zakończenie dnia! Moje gratulacje :) Takie totalne niespodzianki od życia, kiedy człowiek na nic się nie nastawia są najwspanialsze! Rośnij zdrowo Malutki :*

    alinsien, krysiak lubią tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 23 września 2015, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, a dlaczego mi czesto ovu wychodziły pozytywne przed miesiączka?

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 23 września 2015, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dzień dobry ;* miłego dnia Wam życzę !! A za krysiaka trzymamy wszystkie kciuki!

    krysiak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa, od wcześniejszego gina tez dostawałam utrogest, wręcz taki "spod lady", bo mi dawał swoje próbki ;) a ten przepisał progestan ale pytalalam i to to samo.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 września 2015, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka tez sie bardzo ciesze ze nasza Krysia w ciazy :)

    Hehe Alinsien jaki ten maly jest swiat :)

    U mnie chyba wczoraj bylo zagniezdzenie bo dzis tempka wzrosla :)

    Makota Kinga co tam u Was ?

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 września 2015, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalam tez ze wczoraj ovu nie dzialalo.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 23 września 2015, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Ok, a dlaczego mi czesto ovu wychodziły pozytywne przed miesiączka?
    Pierwszy raz ci wychodziły przed miesiączką czy któryś raz z rzędu?
    1) Być może miałaś kiepskie testy owulacyjne
    2) jeśli to był którys z kolei pik twój organizm mógł się przygotowywać wcześniej do owulacji, ale ze względu na coś (np stres) została ona zablokowana i jak się warunki poprawią to pojawia się kolejny pik (ale jeśli ma on miejsce tuż przed miesiączką, to nawet jak dojdzie do zapłodnienia, to zarodek nie zdąży się
    zagnieździć, bo zaraz złuszczy się endometrium (krwawienie miesiączkowe)
    a)nie masz prawidłowej owulacji
    b)masz za niski progesteron po owulacji
    3) Owulacja z 2 różnych jajników?
    4) Czytałam gdzieś na forum, że niektórym laskom "pozytywnie wychodzą testy owu" we wczesnej ciąży (czy to prawda nie wiem, ale test ciążowy jest dla mnie wiarygodniejszy)

    Dlatego tak jak radzi Roxa, jeśli masz możliwość, to porób sobie badania hormonalne i monitoring lub przynajmniej zacznij obserwować temperaturę i śluz ( to pomaga we właściwym czasie porobić badania krwi, no chyba że trafisz na lekarza, co regularnie będzie ci monitoring cyklu robić) Zwyke lekarze zlecają badania w 3dc i 22dc (zakładajac, że ma się regularne miesiączki co 28 dni, a owu wypada ok 14dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 07:22

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 23 września 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hejka tez sie bardzo ciesze ze nasza Krysia w ciazy :)

    Hehe Alinsien jaki ten maly jest swiat :)

    U mnie chyba wczoraj bylo zagniezdzenie bo dzis tempka wzrosla :)

    Makota Kinga co tam u Was ?
    Przeziębiłam się... :( Dobiła mnie chyba wczorajsza wizyta u położnej

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Przeziębiłam się... :( Dobiła mnie chyba wczorajsza wizyta u położnej
    Opowiedz o tej wizycie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Ok, a dlaczego mi czesto ovu wychodziły pozytywne przed miesiączka?
    Zalezy co masz na mysli jeszcze mowiac pozytywne... czy wyszla ci jakas tam kreska czy kreska testowa byla rownie mocniejsza lub mocna jak kontrolna? Bo o ile test ciazowy jest pozytywny nawet jak jest bladzioch to owulacyjny tylko jak kreski sa jednakowe badz nawet testowa ciemniejsza od kontrolnej... w innym wypadku test jest negatywny jedynie wykryl u ciebie jakies male ilosci LH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    3) Owulacja z 2 różnych jajników?
    4) Czytałam gdzieś na forum, że niektórym laskom "pozytywnie wychodzą testy owu" we wczesnej ciąży (czy to prawda nie wiem, ale test ciążowy jest dla mnie wiarygodniejszy)
    owulacja z dwoch roznych jajnikow jest mozliwa ale tylko w tym samym czasie lub w ciagu max kilkugodzinowego odstepu bo pozniej progesteron wydzielany przez pekniety pecherzyk blokuje pękanie i wzrost pozostalych a powoduje ze maleja i sie wchlaniaja... dlatego nie możliwe jest zeby pekl pecherzyk w np 14dc a pozniej w powiedzmy 25 znow...

    Co do testow owu testowalam w ciazy z ciekawosci bo mialam jeszcze jeden w domu i faktycznie mi w ciazy wyszedl mega pozytywny... tylko tak jak mowie w prztpadku owulacyjnych pozytywny oznacza testowa taka sama lub mocniejsza od kontrolnej kontrolna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisien proponuje od rozpoczęcia obserwacji cyklu i mierzenia temperaturyod nowego cyklu ;-) wtedy mozesz wiedziec na prawde o wiele wiecej o przebiegu swojego cyklu ;-) tym bardziej ze normalnej dlugosci i w miare regularne cykle wcale nie oznaczaja ze na pewno ma sie owulke ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga duzo zdrowka! Wypoczywaj, wygrzewaj sie i dbaj i was zeby sie nic nie rozwinelo...

    Krysiak tak progestan i utrogest to dokladnie to samo i poza nazwa niczym zupelnie sie nie rozni... to dokladnie taki sam naturalny progesteron...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 09:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa, czy ten progestan/utrogest jest wykrywalny w krwi? :-)

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ