X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi teściowie też nie wiedzą że się staramy... Tzn tak ogólnie wiedzą bo jakis czas temu rozmawiałam z teściową o tym ale to było w grudniu i mówiłam jej ze nie wiem jak to będzie więc myślę, że temat już odhaczyła 😉 a poza tym ja nie mam z nią jakiegoś super kontaktu, to nie jest zła kobieta ale ona ma taki dziwny zwyczaj krytykowania wszystkiego co ja powiem. Wiem że to może wyglądać jakbym się klasycznie czepiała teściowej i jej nie lubiła ale tak nie jest. Ona ma po prostu taki dziwny sposób rozmawiania ze mną i obojętne jaki temat to ona dla zasady ma odmienne zdanie niż ja (ale takie samo jak dziewczyna która przychodzi do nich sprzątać) 😉😂
    Nawet w niedzielę gdy byliśmy na kawie to zapytała kiedy chce jechać do Polski i gdy powiedziałam że w najbliższą niedzielę to od razu mi zwróciła uwagę, że w niedzielę wyborcza się wybieram. Dawniej może nawet bym jej przytaknęła ale teraz to ja też już dla zasady daje kontrę i w takim samym tonie odparłam że ludzie przecież nie jada na wybory przez całą Polskę autostrada więc nie rozumiem w czym problem. No ale musiała mi coś powiedzieć bo inaczej pewnie by gorzej spala 😉😊
    A tak to nikt za wiele nie wie... Ci którym jesienią wspominałam że się staramy już chyba też stwierdzili ze daliśmy sobie spokój 😂😂😂 tylko ta moja koleżanka wie, która niedawno zaszła w ciążę a leczyła się w tej samej klinice co ja, ale ona nam mega kibicuje.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, to troche jakbys o mojej tesciowce pisala... tez calkiem spoko kobieta, ale tez zawsze uwaza, ze ja nie to, czy ja nie tamto...
    Ale ona to czesto przez takie jej wlasnie gadanie jest moim motywatorem, bo ja mam znow taki charakter, ze ogolnie mam gdzies co mysla inni, a jednoczesnie, jak mi ktos mowi, ze cis powinnam zrobic nie tak a nie inaczej, to uwielbiam tobic na przekór...
    No taka juz ze mnie zolza...

    Wiec jak np przed slubem przeszlam na diete, a tesciowa i szwagierka mnie wysmialy, ze i tak nie dam rady, zaraz sie zlamie, to chociazbym chciala to trwalam przy tym twardo i schudlam jeszcze 6kg... pewnie w normalnych warunkach bym sie zlamala, ale bylam twarda tylko pp yo, zeby im nosa utrzec...

    Albo jak ciocia meza mi o diecie przy kp, to ja jej, ze nie ma zadnej diety i bede jadla wszystko, na co ona, ze jak mala bedzie brzuch bolal to szybko zmienie zdanie, wiec jej mowie, ze jak ja bedzie bolal, to z niedojrzalego ukladu pokarmowego, a nie z mojej diety...
    No i tak tez zrobilam... zwlaszcza przy nich jadlam wszystko to co "zakazane"😂 tesciowa malo sie nie przekrecila, jak mala miala kilka dni, a ja zjadlam talerz bigosu😂 a pomarancze?! No kto to widzial😂
    A zeberka z rippchentonne😱

    Takze wesolo zawsze😂

    Nie zapomne, jak mi tesciowa sie pozapinac kazala w sensie bluze zapiac, bo wiatr wieje, a ja kilka dni po porodzie, zaraz sie nabawie zapalenia pluc... to nic, ze w cieniu bylo 30 stopni😂
    No wiec, zeby sie nie nabawic udaru, w ogole bluze sciagnelam😂 (mialam ubrana, bo w mieszkaniu bylo mi chlodno)

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa widzę że podobny masz charakter jak ja. Ja też po prostu im bardziej teściowa się na coś upiera tym bardziej ide w zaparte. Nawet gdyby ona miała rację to ja i tak będę obstawać przy swoim. Ja się z nią nie kłócę, tylko po prostu w podobnym tonie w jakim ona do mnie mówi, odpowiadam... Bo mnie wkurza to, że ktoś tak ze mną rozmawia.
    Ja się wychowałam bez mamy, z tatą który srdenio się nami interesował i w sumie od zawsze musiałam sama decydować o sobie. I tylko gdy naprawdę potrzebuje rady to dzwonie do osoby, która uważam, że może mi pomóc i pytam. A strasznie nie lubię jak ktoś nie zapyta tylko od razu radzi.

    Tak było no z tym zabiegiem maxiowym na polipy. Zabieg odwołany z powodu corony, ona jakiś czas temu dzwoni do mnie jak tam jego katar i taka szczęśliwa, że dziecko wyrosło. Więc mówię że nic dziwnego skoro od marca siedzi w domu bez kontaktu z dziećmi, bez przedszkola. To chyba nie tylko moje dziecko nagle przedostało mieć infekcje. No i zaczęła żebym sobie całkiem darowała ten zabieg i mi po prostu próbuje przegadać. Już jej nie mowilam, że sama doszłam do wniosku, że skoro odwołany to przez rok będę patrzeć jak się sytuacja ma i wtedy podejmę jakąś decyzję. Ale tego ona wiedziec nie musi, skoro mi nawet do słowa nie daje dojść 😂😂🤷‍♀️🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dostałam właśnie odpowiedź, że mi oddadzą i te 5€ 🎉✌️💪

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, my to jednak z jednej gliny bylysmy lepione😂😂😂


    Ciekawa jestem jak tam Karolcia... nic sie nie odzywa...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę o niej. Mam nadzieję że wszystko ok i da znać

  • Patka6 Przyjaciółka
    Postów: 123 38

    Wysłany: 8 lipca 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no teściową mam bardzo dobrą, za to teść🤦‍♀️ no mało kto mnie tak irytuje gadaniem....a zwlaszcza o polityce:/
    Z teściową mam lepszą relację niż z własną mamą...
    Ale ja jestem ugodową osobą, teściowa tez, więc nie ma o co się sprzeczac;)

    Mamaxa no widzisz i ekstra, jednak Twoje na wierzchu:)

  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tesciow spoko :D Ogolnie i oni i moi rodzice wiedzieli, ze sie staramy i ze nie mozemy zajsc. Powiedzielismy pod koniec zeszlego roku, bo juz mielismy dosc pytan kiedy wnuk.

    Bylismy w Polsce i powiedzielismy rodzicom :D. Dalismy w kopercie zdjecie usg z kropkiem i nawet moj tata, twardy chlop, poplakal sie ze wzruszenia :D. Juz wpadl w ogole w wir zakupow i nakupowal mi ciazowych ubran i pytal sie czy moze juz ciuszki dla wnuka/wnuczki kupowac i nie dociera do niego, ze to za wczesnie :P.

    Mamaxa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mavi fajnie się czyta o tym, że rodzina tak się cieszy 😊😊 ciąża i narodziny dziecka to zawsze taki powód do radości w rodzinie!!!

  • Patka6 Przyjaciółka
    Postów: 123 38

    Wysłany: 8 lipca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mavi to miło 😊 Zawsze jak tak długo się wyczekuje to później człowiek aż się wzruszy jak się dowie.

  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 9 lipca 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    Teściowe to chyba juz muszą takie być. Ja od mojej to z dala sie trzymam. Od wesela widzialam ja 2 razy tak mi ciśnienie podnosi... Bo ja mam ciężki charakter i powinnam sie zmienić blablabla. Na co ja że synek widział co bierze i skoro wziął to znaczy że nie jestem taka zła. A jakbym była taka zła to byśmy do nich nie jeździli. No a ona że by jej serce pękło. Jakby mnie to interesowało... A to była gadka z ostatniej wizyty. Moja teściowa tez nie wie o ivf ani o całej reszcie. Z rodziny męża nikt nic nie wie. Wiedzą moi rodzice chrzestni tylko i nam kibicują bardzo.. Ale ale ustalilam wizyte w klinice na 18.08 więc coś zaczyna u mnie ruszać od nowa. Jade do pl i zaczynam brak kwas foliowy... Co radzicie jeszcze kupić? Pamiętam że pisalyscie o metylach.. I jakieś witaminy. Możecie mi napisać jeszcze raz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 09:25

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 9 lipca 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Widzę że jesteście ciekawe co u mnie...
    A więc w poniedziałek byłam na USG w kiwu i było widać pęcherzyk z ciałkiem żółtym w środku :) Pani doktor powiedziała, że wszystko dobrze wygląda i zaprosiła za tydzień w czwartek na serduszkowe USG.

    Byłam taka szczęśliwa i spokojna, jednak dzisiaj dopadł mnie paniczny strach, że znowu coś będzie nie tak i że nie zobaczymy serduszka...

    Próbuje się uspokoić i modlić, ale jakoś mi dzisiaj strasznie ciężko ;(

    To czekanie jest najgorsze, jednak z drugiej strony ja nie chce co chwilę latać do lekarza. Dostaję duphostan, progestan, acard i clexane i muszę czekać. Nic innego mi nie pozostaje, jednak to chwilami bardzo ciężkie.

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 9 lipca 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89 wrote:
    Hej dziewczyny. Widzę że jesteście ciekawe co u mnie...
    A więc w poniedziałek byłam na USG w kiwu i było widać pęcherzyk z ciałkiem żółtym w środku :) Pani doktor powiedziała, że wszystko dobrze wygląda i zaprosiła za tydzień w czwartek na serduszkowe USG.

    Byłam taka szczęśliwa i spokojna, jednak dzisiaj dopadł mnie paniczny strach, że znowu coś będzie nie tak i że nie zobaczymy serduszka...

    Próbuje się uspokoić i modlić, ale jakoś mi dzisiaj strasznie ciężko ;(

    To czekanie jest najgorsze, jednak z drugiej strony ja nie chce co chwilę latać do lekarza. Dostaję duphostan, progestan, acard i clexane i muszę czekać. Nic innego mi nie pozostaje, jednak to chwilami bardzo ciężkie.


    Supeeeer <3 ! Trzymam za was kciuki!

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 9 lipca 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia , kochana naprwni bedzie wszystko dobrze! Jestes obstawiona lekami jak tylko sie da! Bedzie dobrze!

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, super!
    Teraz będzie już tylko dobrze.

    Ygiywi powodzenia. Ja biorę tylko witaminy b complex metylowane i w sumie póki co tyle. Może przy stymulacji skusze się na ubichinol ale póki co biorę tylko metyle.

    Karolcia89, Ygiywi, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 9 lipca 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi, ja biore teraz metylowany kwas foliowy, ale jego zamienie na metylowany komplex witamin z grupy b jak mi dojda, do tego duza dawka wit d3, wit.k2mk7, a od sierpnia dolacze ubichinol i mio inozytol

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 10 lipca 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi wrote:
    Witajcie dziewczyny.
    Teściowe to chyba juz muszą takie być. Ja od mojej to z dala sie trzymam. Od wesela widzialam ja 2 razy tak mi ciśnienie podnosi... Bo ja mam ciężki charakter i powinnam sie zmienić blablabla. Na co ja że synek widział co bierze i skoro wziął to znaczy że nie jestem taka zła. A jakbym była taka zła to byśmy do nich nie jeździli. No a ona że by jej serce pękło. Jakby mnie to interesowało... A to była gadka z ostatniej wizyty. Moja teściowa tez nie wie o ivf ani o całej reszcie. Z rodziny męża nikt nic nie wie. Wiedzą moi rodzice chrzestni tylko i nam kibicują bardzo.. Ale ale ustalilam wizyte w klinice na 18.08 więc coś zaczyna u mnie ruszać od nowa. Jade do pl i zaczynam brak kwas foliowy... Co radzicie jeszcze kupić? Pamiętam że pisalyscie o metylach.. I jakieś witaminy. Możecie mi napisać jeszcze raz?

    Karolcia trzymam kciuki ✊🍀❤️
    Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze!!!

    Ygiywi jak czytam co piszesz o teściowej to jakbym pisała o sobie i swojej 😁🤣
    Ogólnie starałam się tolerować ją ze względu na męża, ale nie da się... 🤦‍♀️ Po prostu nie.
    Najlepiej ja lubię, kiedy się do niej wcale nie odzywam! 😋
    Też wiele razy pyta się po kim ja taki ciężki charakter mam..

    Karolcia89, Ygiywi lubią tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 10 lipca 2020, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny ja już zapomniałam co się bierze, moj na razie tylko te wspomagacze na żołnierzyki a ja też jakieś witaminy czy kwas powinnam łykać?
    Tak w razie wu

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 11 lipca 2020, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, przynajmniej kwas foliowy ;) i to najlepiej z wyprzedzeniem chociaz miesiaca (najlepiej trzech) w stosunku do staran ;)
    Jak nie masz zadnych problemow zdrowotnych, mutacji, niedoborow itp to wszystko inne srednio istotne, ale kwas foliowy to podstawa, bo ma olbrzymi wplyw na rozwoj od momentu poczecia, przez pierwsze tygodnie ;) jego niedobor zwieksza ryzyko wad cewy nerwowej

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Patka6 Przyjaciółka
    Postów: 123 38

    Wysłany: 13 lipca 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    Ja już po wizycie dzisiejszej. A więc tak, mam brać dalej Triptofem i od jutra już Gonal F i 22.07 kolejna wizyta, lekarz sprawdzi czy coś tam się narobiło i jezeli będzie wszytsko dobrze to mówił że prawdopodobnie 24.07 będzie już punkcja:)

    Ale szybko wszystko. Już nie mogę się doczekać. Mąż się troche zdziwił dzisiejszym rachunkiem za triptofem i gonal 😂 ja mówię co myślałeś że za darmo dadzą 😂 a on że nie chce nawet myśleć ile będzie trzeba zapłacić za punkcje i transfer. Hmm zapomniał o ewentualnym mrożeniu zarodków jakby były🤭

    Tak czy siak jestem zadowolona że można zaczynać stymulacje już teraz:)

‹‹ 786 787 788 789 790 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ