X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 :)
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 :)

Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dolacze i ja. Dlugo szukalam tutaj watku rocznika 90, nawet planowalam zalozyc ale na szczescie zrobil to juz ktos przede mna :D
    Jak po nicku widac, mam na imie Agata i mieszkam w Niemczech.

    Widze, ze staram sie krocej niz wiekszosc z Was (obecnie 5 cykl) i jutro w prawdzie bede 11dpo (fl trwa u mnie 12dni) ale planuje zrobic 1 test. Jesli jest cos na rzeczy to powinno byc cos widac. Nie wiem czy sie uda, nie mam zadnych przeczuc jedynie wczoraj w nocy bolal mnie brzuch jakbym miala zaraz biegunki dostac no i troche ciagnie mnie w podbrzuszu, jakbym miala tam jakis lekki ciezarek.
    Co do stanu zdrowia to u mnie hormony w porzadku, nasienie mojego R. bardzo dobre (normozoospermia) u mnie jedynie problem czasem z suchoscia i podejrzenie o macice lukowata. Niby z taka macica nie ma problemow z zajsciem ale juz jeden ginekolog raz w Polsce nastraszyl mnie, ze jak zajde to moge poronic tak wiec ziarno strachu zasiane.
    Tak wiec dziewczyny, trzymajcie za mnie jutro kciuki, mam nadzieje ze w koncu sie udalo :) Byloby milo urodzic w styczniu, gdyz sama jestem ze stycznia :D Czy bylby lepszy prezent na urodziny? Raczej nie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2014, 20:18

    wff22n0ab6iac00e.png
  • lilianna Autorytet
    Postów: 428 537

    Wysłany: 6 maja 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo mnie tu nie było :) a tu nas coraz więcej. Pozdrawiam i życzę owocnych starań :)

    3i49p07wxglh0lzs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte, to jest już nas dwoje, też mieszkam w niemczech :)

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 7 maja 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w koncu doczekalam sie tematu z rocznikiem 90 :D moze napisze cos o sobie...jestem Marta, o dziecko staram sie juz ponad 2 lata, z kalendarzem mija juz 12 cs. Teraz w ostatnim cyklu wykryto u mnie endomentrioze i policystyczne jajniki. Zaczynam leczenie w klinice nieplodnosci, czeka mnie laparoskpia z hsg. O meza zolniezy tez walczymy bo jak narazie ma tylko 1% zdrowych. Wiec zobaczymy jak to bedzie po laparo. Jesli sie do roku nie uda to odpuszczamy sobie na dobre. In vitro i inseminacji jednak nie chcemy...

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 8 maja 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrth666 wrote:
    No w koncu doczekalam sie tematu z rocznikiem 90 :D moze napisze cos o sobie...jestem Marta, o dziecko staram sie juz ponad 2 lata, z kalendarzem mija juz 12 cs. Teraz w ostatnim cyklu wykryto u mnie endomentrioze i policystyczne jajniki. Zaczynam leczenie w klinice nieplodnosci, czeka mnie laparoskpia z hsg. O meza zolniezy tez walczymy bo jak narazie ma tylko 1% zdrowych. Wiec zobaczymy jak to bedzie po laparo. Jesli sie do roku nie uda to odpuszczamy sobie na dobre. In vitro i inseminacji jednak nie chcemy...

    u mnie wykryto tzw. nadżerkę.
    lekarz powiedział że w chwili obecnej
    nic z nią nie trzeba robić
    ale ziarenko niepokoju jest zasiane....
    tym bardziej ze staramy się z moim M o dziecko któryś cykl z kolei

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 9 maja 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Dawno mnie tu nie było, jakieś dobre nowiny dziewczynki? U mnie dziś termin spodziewanej @, ale chyba już dziś nie przylezie. Zrobiłam test - negatywny niestety. A już tak się cieszyłam, że się udało, jednak chyba moje przeczucie mnie zawiodło (oczywiście póki @ nie ma to nadzieja nie gaśnie :), no zobaczymy. My się staramy 5 cykl. Ostatnio mój ginekolog mnie strasznie zdenerwował, muszę go zmienić koniecznie - zrobić mi cytologię i USG piersi, takie podstawowe badanie pochwy i powiedział że jestem ładna i wszystko spoko a nie udaje nam się "bo za mało się bzykamy". Zero zleconych badań krwi, poziomu hormonów, nasienia. Trochę się czuję samotna, bo mój mąż ma podejście: bez spiny, będzie jak będzie, jakbym mu zaproponowała testy owulacyjne albo badanie nasienia to by mnie spławił, uważa, że mamy się po prostu kochać i jak będzie dzidzia to super, a jak nie to bez stresu. Szkoda tylko że ja tak nie potrafię
    :(

  • anka17189 Przyjaciółka
    Postów: 147 39

    Wysłany: 9 maja 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zara wrote:
    Cześć :) Dawno mnie tu nie było, jakieś dobre nowiny dziewczynki? U mnie dziś termin spodziewanej @, ale chyba już dziś nie przylezie. Zrobiłam test - negatywny niestety. A już tak się cieszyłam, że się udało, jednak chyba moje przeczucie mnie zawiodło (oczywiście póki @ nie ma to nadzieja nie gaśnie :), no zobaczymy. My się staramy 5 cykl. Ostatnio mój ginekolog mnie strasznie zdenerwował, muszę go zmienić koniecznie - zrobić mi cytologię i USG piersi, takie podstawowe badanie pochwy i powiedział że jestem ładna i wszystko spoko a nie udaje nam się "bo za mało się bzykamy". Zero zleconych badań krwi, poziomu hormonów, nasienia. Trochę się czuję samotna, bo mój mąż ma podejście: bez spiny, będzie jak będzie, jakbym mu zaproponowała testy owulacyjne albo badanie nasienia to by mnie spławił, uważa, że mamy się po prostu kochać i jak będzie dzidzia to super, a jak nie to bez stresu. Szkoda tylko że ja tak nie potrafię
    :(


    powiem tobie że moj mąż na poczatku staran tez tak podchodził zero stresu tylko sie staramy natomiast teraz chce sam isc na badania i mnie goni do lekarza wiec sie nie denerwuj przejdzie mu takie myslenie :) musi dorosnąćdo tego by chciec ale tak naprawde chciec starac sie o dziecko :)

    "Bo każdy z nas ma takie marzenie,
    za którego spełnienie oddał by wszystko"

  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 12 maja 2014, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka17189 wrote:
    powiem tobie że moj mąż na poczatku staran tez tak podchodził zero stresu tylko sie staramy natomiast teraz chce sam isc na badania i mnie goni do lekarza wiec sie nie denerwuj przejdzie mu takie myslenie :) musi dorosnąćdo tego by chciec ale tak naprawde chciec starac sie o dziecko :)
    Obyś miała rację kochana!

  • magdalenka Autorytet
    Postów: 1306 760

    Wysłany: 12 maja 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dołączam do staraczek z rocznika `90
    W sumie to nasz pierwszy cykl starań o dzidziusia.
    Z ovu mierzę temperaturę i obserwuje śluz juz kilka miesięcy. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dołączam sie do wątku :) Staramy sie juz prawie 2 lata, udało mi się zajsc 2 razy ale obie ciąże poroniłam ... :( Czekam obecnie na owulacje a juz 31 dc...

  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki ;)) dołączam do Was! jesteście?:)) jak tam sprawy? ja kilka dni po owulacji...3 cykl co prawda, ale juz zaczynam miec czarne mysli..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem Wam, ze ten watek jakis słaby...chyba mało dziewczyn jest z rocznika 90...u mnie dobrze, odpoczywam bo znow pojawiło sie plamienie, to bedzie strsujacy I trymest...

  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Że też ja tego wątku nie zauważyłam ;) Faktycznie nie jest liczny ten rocznik. Trochę mnie przeraża, że w tak młodym wieku pojawiają się tak liczne problemy z płodnością.
    Życzę Wam jak najszybciej fasolek :)

    Pozdrawiam! :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wchodzilabym wczesniej, ale gdzies mi te watki gina i po kilku dniach nie moge cos znalezc..;;/ Taak to prawda, ja bylam pewna ze okres plodny= 100% ciaza...aaa tu 3 miesiac niby ale ciezko to widze..;/ Myslalam ze plodnosc od 18-26 roku zycia jest doskonala..2 tygodnie mam do testowania..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj jest tych problemow nawet wtakim wieku i duzo młodszym

  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wiecie co bardzo sie ciesze ze zaczelam juz starania, bo niewiadomo ile to potrwa...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczełam starania majac 21 lat...bardzo dobry moment na zdrowa ciaze, teraz mam 24 lata, 2 poronienia i 3 ciaza...dzieci jeszcze nie mam...ta ciaza jest zagrozona, znow plamie, znow sie boje....

  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeej Karola wspolczuje a zarazem gratuluje;) Zobaczysz ze bedzie dobrze, wysylam Ci Aniolka zeby bylo wszystko tym razem dobrze..;)) bedzie! aa masz jakies problemy z tarczyca czy cos zdiagnozowanego?

  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiat wrote:
    dziewczyny wchodzilabym wczesniej, ale gdzies mi te watki gina i po kilku dniach nie moge cos znalezc..;;/ Taak to prawda, ja bylam pewna ze okres plodny= 100% ciaza...aaa tu 3 miesiac niby ale ciezko to widze..;/ Myslalam ze plodnosc od 18-26 roku zycia jest doskonala..2 tygodnie mam do testowania..

    Też mi się tak wydawało :) Ba, nawet "zaplanowałam" sobie konkretnie dziecko w tym i w tym czasie. Dlatego kolejne nieudane próby wiązały się u mnie z dość dużą frustracją. Życie jak widać uczy pokory :)
    kaarolaa wrote:
    oj jest tych problemów nawet w takim wieku i duzo młodszym

    I to jest okropne. Takie mamy czasy. Życie w biegu, ciągły stres. A potem co piąta para problem ze staraniami...
    kasiat wrote:
    i wiecie co bardzo sie ciesze ze zaczelam juz starania, bo niewiadomo ile to potrwa...

    Oby trwało jak najkrócej :)

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 13 maja 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja zaczełam starania majac 21 lat...bardzo dobry moment na zdrowa ciaze, teraz mam 24 lata, 2 poronienia i 3 ciaza...dzieci jeszcze nie mam...ta ciaza jest zagrozona, znow plamie, znow sie boje....

    Współczuję i życzę aby ta ciąża przebiegała spokojnie. Musisz być naprawdę bardzo silna psychicznie, nie jestem chyba w stanie wyobrazić sobie ile Cię to wszystko kosztuje.

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ