X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 :)
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 :)

Oceń ten wątek:
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr jest ok. Mam wrażenie, że dochodzi do owulacji, ale coś potem nie do końca działa. Może jakaś niedomoga ciałka żółtego czy coś. Na szczęście staranie się jest przyjemne, więc można czekać:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperatura bardzo pomaga w ustaleniu kiedy jest owulka...ja z tego korzystałam, ale w naszym przypadku za duzo to nie dało...jednak upewniłam sie, ze owulka wystepowała i była w polowie cyklu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damaris wrote:
    Termometr jest ok. Mam wrażenie, że dochodzi do owulacji, ale coś potem nie do końca działa. Może jakaś niedomoga ciałka żółtego czy coś. Na szczęście staranie się jest przyjemne, więc można czekać:)
    to sprawdz 7 dni po owulce progesteron...jesli bedzie niski to znaczy, ze moze byc to nidomoga ciałka zołtego...

  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 13 maja 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię:)

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 13 maja 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie że temat się rozwija :D
    trzymam kciuki za nasz najlepszy rocznik :)

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 13 maja 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trzymam kciuki. Każdy zasługuje na szczęście :)

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 14 maja 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz sie tez nie nastawiam, chociaz naczytalam sie statystyk i teraz jestem znowu nastawiona "moge sie miescic w tych 68%;)) :

    Naukowcy z Niemiec przeprowadzili badanie mające na celu określenie po jakim czasie starań, kobiety zachodzą w ciążę. W badaniu wzięło udział 346 kobiet, które praktykowały naturalne metody planowania rodziny. W celu określenia najbardziej płodnych dni korzystały z wykresu podstawowej temperatury ciała oraz obserwowały śluz szyjkowy. Badanie trwało rok.

    Wyniki są następujące:

    Spośród 346 kobiet, 310 zaszło w ciążę w trakcie trwania badania
    Po miesiącu prób w ciąży zaszło 38% kobiet
    W ciągu trzech miesięcy w ciąży było 68% kobiet
    Po szczęściu miesiącach w ciąży było 81% badanych
    W trakcie trwania badania (12 miesięcy) 90% kobiet zaszło w ciążę

    Zobaczymy..ale jak przez pol roku nic sie nie zadzieje to ide do lekarza.

    Jak się czujecie;))?

    beti97 lubi tę wiadomość

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 14 maja 2014, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj owulacja przesunęła się z 15 dnia na 17. Hmm ja mam wrażenie obserwując swoje ciało że była wcześniej. Chyba zabiorę z domu od mamy termometr rtęciowy, stary i mierzący temp na 100% dobrze. Może i ten elektroniczny mierzy dobrze, przekonam się jak dostanę @.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez niby mialam w sobote, ale dopiero w poniedzialek sluzu bylo najwiecej i bolal mnie jajnik...;/

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 14 maja 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę głupieje bo zawsze miałam krótkie cykle 25-26 dniowe. Po odstawieniu tabsów dostałam @ po 21 dniach, a OF pokazuje że @ dostanę w 31 dniu cyklu. Sama już nie wiem teraz kiedy dostanę. Pewnie okaże się w najbliższych dniach.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie @ dostaniesz normalnie bo ovu dopiero sie "uczy" twoich cykli...

    beti97 lubi tę wiadomość

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 14 maja 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dopiero zaczynam to jakoś ogarniać :) No i uczę się siebie na nowo.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja swoj organizm znałam, ale ovu mi pomogło i upewniło ze owulka jest dokladnie w połowie cyklu :)

  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 15 maja 2014, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przez długi czas wydawało się, że znam swój organizm. Miałam regularne cykle i ładny wzrost temperatury. A prawie rok temu wszystko mi się poprzestawiało i teraz już niczego nie jestem pewna.

    Elmo13 lubi tę wiadomość

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 15 maja 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam swój organizm z przed tabletek , natomiast po lekach jest już inaczej. Endometrioza plus szalejące tsh ostatnio ciężko mi to będzie ogarnąć.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Kociubka90 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 16 maja 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! I ja jestem z rocznika 1990 więc dołączam do forum :) Staramy się z mężem od 5 m-cy, ale na OF to mój pierwszy cykl. Oby się udało tym razem :) Za Was również trzymam kciuki!

    beti97, kaarolaa, Z. lubią tę wiadomość

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przybywa nas :) Super

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witamy, witamy :)

  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 16 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kociubka90:):):)

  • Kociubka90 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 18 maja 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    Trochę głupieje bo zawsze miałam krótkie cykle 25-26 dniowe. Po odstawieniu tabsów dostałam @ po 21 dniach, a OF pokazuje że @ dostanę w 31 dniu cyklu. Sama już nie wiem teraz kiedy dostanę. Pewnie okaże się w najbliższych dniach.

    Powiem Ci, że u mnie podobna sytuacja, gdyż cykle mam zazwyczaj ponad 40-dniowe, a OF pokazuje @ 14 dni po owulce czyli w 30 dniu. Ale to przecież chyba niemożliwe, żeby faza lutealna trwała dłużej niż 16 dni? No chyba, że trafił mi się akurat taki krótszy cykl, bo różnie to u mnie bywa (nawet 55 dniowy był całkiem niedawno więc teraz może na odwrót - krótszy..

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ