X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka ja to wierze ze wam sie uda w tym cyklu i nie bedzie tu potrzebne zadne in vitro. Jestes kolejna w kolejce do testowania i czuje ze wkoncu beda tu dobre wiesci.

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Jeśli chcesz znać moje zdanie to jest u Ciebie 19 CS. Jeśli nie miałaś HSG to zrób. Koszy prywatny to ok 500-800 zł. Ale warto wiedzieć na czym się stoi. Ja bym zrobiła już teraz bo czuję że invitro mnie czeka nie wiem skąd to przeczucie ale mam je już od dłuższego czasu. Ale czekam do września jak nic to zabieg i później hsg. Nie czekaj kochana.

    Mama mi właśnie będzie załatwić na NFZ

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym nie chciala in vitro ale jak lekarze nie beda dawali nam juz zadnych szans to napewno sie zdecydujemy na zabieg zaplodnienia.

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 25 lipca 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Czemu myślisz że skoczyło skoro bierzesz Letrox50? W ciąży sie go odstawia?

    Nie, wręcz przeciwnie - zwiększa się dawkę bo TSH mocno rośnie


    MałaMi90 też mi się wydaję, że powinnaś zaryzykować. Tak jak pisze Taka_Babka, zawsze czegoś się dowiesz. To musi być Twoja decyzja. A powiedz jaką masz tarczycę (bo widzę, że masz w opisie) i czy sprawdzaliście tarczycę u męża? Czasem się o tym zapomina ale jest też ważna u partnera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 20:01

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 25 lipca 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enka90 wrote:
    Nie, wręcz przeciwnie - zwiększa się dawkę bo TSH mocno rośnie


    MałaMi90 też mi się wydaję, że powinnaś zaryzykować. Tak jak pisze Taka_Babka, zawsze czegoś się dowiesz. To musi być Twoja decyzja. A powiedz jaką masz tarczycę (bo widzę, że masz w opisie) i czy sprawdzaliście tarczycę u męża? Czasem się o tym zapomina ale jest też ważna u partnera.

    U partnera też tarczyca ma znaczenie w kwestii starań o dzidzi?

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 25 lipca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dlatego warto sprawdzić

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 25 lipca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enka90 wrote:
    Tak dlatego warto sprawdzić

    A mężczyzna kiedy bada tarczycę? Nie mają cyklów:P to kolejne badanie u nas w czasie mojej @

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 25 lipca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony tarczycy i tak nie maja nic do cyklów ;p po prostu razem z morfologią :)

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enka90 wrote:
    Nie, wręcz przeciwnie - zwiększa się dawkę bo TSH mocno rośnie


    MałaMi90 też mi się wydaję, że powinnaś zaryzykować. Tak jak pisze Taka_Babka, zawsze czegoś się dowiesz. To musi być Twoja decyzja. A powiedz jaką masz tarczycę (bo widzę, że masz w opisie) i czy sprawdzaliście tarczycę u męża? Czasem się o tym zapomina ale jest też ważna u partnera.

    Moja spadła do 1,8 biorę euthyrox 50 a mąż miał badane też hormony-hormony u faceta tez działają na produkcję plemników, za pierwszym razem lekarz powiedział ze trzeba powtórzyć bo miał takie sobie, za drugim razem miał już lepsze :)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 25 lipca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dopiero usiadlam. 2 prania zrobione, ciasto upieczone, posprzatane, jeszcze ubrania pochowam. Piwo radlera otworzylam ale nawet checi odeszly :-)

  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 26 lipca 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Zrobilam tylko te badania bo dwoch ginekologow mowilo mi ze jeszcze za wczesnie nie ma co panikowac i nie ma wskazan do innych badan bo reszta ok i mam cykle regularne...
    Ale jak teraz piszecie to wiemszosc z Was ma poro ione wszystkie szczegolowe badania wiec tez bede musiala sie wybrac koniecznie nawet prywatnie jak ginekolog odmawia...
    I tak wydawalo mi sie ze wszystko ogarnela bo robilam badania 3 m przed staraniem zeby ewet wszystko unormowac ale i tak nie wystarczajaco, myslalam ze jak wszyscy zachodza bo chca to i tak jestem nadgorliwa:(



    Tego cyklu jeszcze nie wpisalam bo mial byc cykl bezowulacyjny ale to nasz 4 i jak dostane okres to zaczynamy 5cs

    Wiem, ze to jeszcze w miare wczesnie ale jednak nie zaskakuje wiec musze zabrac sie za badania...

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, poszarpałam się z męzem o to że wczoraj piwa się napiłam. No cóż watpie że po 5 dniach od owulacji cos sie moze stac a nawet jesli tak to i tak nie wierze że coś może z tego być. No to bedzie ciężki dzień. Miłego dziewczyny ;)

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciu wrote:
    Hej dziewczyny,

    Zrobilam tylko te badania bo dwoch ginekologow mowilo mi ze jeszcze za wczesnie nie ma co panikowac i nie ma wskazan do innych badan bo reszta ok i mam cykle regularne...
    Ale jak teraz piszecie to wiemszosc z Was ma poro ione wszystkie szczegolowe badania wiec tez bede musiala sie wybrac koniecznie nawet prywatnie jak ginekolog odmawia...
    I tak wydawalo mi sie ze wszystko ogarnela bo robilam badania 3 m przed staraniem zeby ewet wszystko unormowac ale i tak nie wystarczajaco, myslalam ze jak wszyscy zachodza bo chca to i tak jestem nadgorliwa:(



    Tego cyklu jeszcze nie wpisalam bo mial byc cykl bezowulacyjny ale to nasz 4 i jak dostane okres to zaczynamy 5cs

    Wiem, ze to jeszcze w miare wczesnie ale jednak nie zaskakuje wiec musze zabrac sie za badania...
    Powiem Ci że ja dzięki dziewczynom, poszłam do lekarza już z pakietem badań, które zrobiłam na własną rękę - prywatnie. Wyczytałam jakie warto zrobić. Dzięki temu 1 wizyta nie była na zasadzie że zapłaciłam po to żeby mi powiedział jakie badania mam zrobić. Powiedział ze fajnie że już coś mam. 2 wyniki nie spodobały się lekarzowi i kazał zrobić bardziej szczegółowe. Dzięki temu na 2giej wizycie już wiedzieliśmy z czym mamy do czynienia. A na kasę chorych hymmmm trzeba trafić naprawdę na spoko lekarza który zleci Ci tyle badań tak po prostu...

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Cześć dziewczyny, poszarpałam się z męzem o to że wczoraj piwa się napiłam. No cóż watpie że po 5 dniach od owulacji cos sie moze stac a nawet jesli tak to i tak nie wierze że coś może z tego być. No to bedzie ciężki dzień. Miłego dziewczyny ;)
    I masz rację bo tak wcześnie nic nie powinno zaszkodzić... U nas sytuacja odwrotna była w weekend bo ochrzaniłam mojego ze sobie troszkę wypił (a to był grill u teściowej :D), później stwierdziłam że nie mogę popadać w skrajność... Tylko że ja na uwadze mam to że zależy nam na poprawie nasienia... Zresztą małżeństwa bez kłótni się nie da przeżyć :D

  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dziś Wasze nastroje? U mnie bojowo bo zgubiłam męża ładowarkę i nie będzie się odzywał do póki nie znajdę. Eh...

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie całkiem nie źle ale to z powodu nadchodzącego urlopu, zastanawia mnie czy nie zmienić godziny pomiaru temperatury... Bo u mnie znowu raz górka raz dołek. A Wy o której mierzycie?

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi ja mierze od razu po wstaniu z lozka. Budzik mam ustawiony na 6:15 wiec tak mierze. Podobno od razu po wstaniu z lozka jest najbardzej wiarygodny wynik

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę zanim się jeszcze podniosę, o 7 , 6:50 maxymalna różnica jeśli się trafia to 20 min... I właśnie myślałam czy nie anstawiać budzika na wcześniejszą godzinę... Np. 6. Tylko wiadomo że teraz w połowie cyklu tego nie zmienię...

  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierze przed wstaniem koło 6. Dziś nie zmierzylam. Zdolowalam się wczoraj czytaniem o szansach po zastrzyku. Mam dziś nastrój jak przed @ więc przypuszczam że nic z tego nie będzie.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro wstajesz kolo 7 to nie zmieniaj czasu mierzenia temperatury. Wazne jest aby mierzyc o tej samej godzinie codziennie 20 min roznicy jest dopuszczalne. Po co masz marnowac czas na spanie zeby zmierzyc temperature. Zostaw tak jak masz ;-)

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ