X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywka wrote:
    Abi jak wygląda zabieg HSG? Jutro będę rozmawiać o tym z ginem.
    Ja sie mogę wypowiedzieć o sono hsg. Moja ginekolog poleciła mi tą metodę bo jest mniej inwazyjna i nie przepada cykl. Po zastrzyku przeciwbólowym wprowadzają wziernik póżniej cewnik z balonikiem, kontrast i poprzez usg okreslają co tam się dzieje. Ja badanie miałam w invimedzie i potrzebowałam takich badań :cytologia oraz posiew z kanału szyjki macicy, badania wirusologiczne(Anty HIV 1,2, HBS Antygen, VDRL, Anty-HBc, Anty HCV). Dla mnie badanie było bezbolesne jedynie trzy dni po badaniu krwawiłam.

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Niestety to nie moj czas...
    :( :( a który masz dzień po owu? Jest jeszcze szansa że kreseczka się pojawi?

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19 dc lekarz stwierdził że pęcherzyk lada moment pęknie bo sie już zniekształca i tego samego dnia test owu był pozytywny, a 26 dc progesteron 23,14 więc owulacja była w tamtej okolicy. Dzisiaj 33 dc i ja już nie mam nadziei. Już dawno nie byłam w takiej kropce :| Nie wiem co powinnam zrobić :| Nie wiadomo czego się chwycić :| Sprzeczne sygnały, życie sobie ze mnie drwi... Piersi mam nabrzmiałe i bolące, cały czas od owulacji mokro i sporo śluzu ale to nie to. Zamiast pracować to myślę co powinnam teraz zrobić...

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcowa2017.23 wrote:
    Abi testowalas?

    Martek jak po monitoringu?

    nie udało mi się pojsc do gina, maż źle sie czul i zostałam z nim w piatek w domu a i ja się nie do końca czulam :( pozatym jak to przed swietami nie mam za bardzo środków niestety :(

    wiec pomecze lekarza w luxmedzie xD - znienawidza mnie tam za to bo juz kiedys uslyszalam ze oni monitoringu nie robia :p

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety zaczęło się plamienie i się rozkręca wiec już po marzeniach. Napisałam do lekarza i mam brać teraz całą tabletkę przez 6 dni, z tym że monitoringu też nie uda mi się zrobić bo idzie na urlop. Ewentualnie może do jakiegoś innego lekarza... chociaż ciekawe czy ktoś się podejmie :)

  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje rady. W styczniu będę mieć robioną drozność jajowodów. Ustaliłam termin z ginem tylko że dupa z tego bedzie bo moj poprzedni cykl sie skrócił i termin badania wypada na termin owu ( a musze być przed). I tu moje pytanie, potrzebuje przedłużyć ten cykl i mam duphaston tylko powiedzcie kiedy ga wziąć i jak długo brać zeby sie udało?

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi przykro mi, tak bardzo wierzylam, ze Wam sie uda :(
    Szkoda, ze monitoringu moze sie nie uda zrobic, ale starac sie trzeba! Wiec trzymam kciuki za nowy cykl baaaardzo mocno :*

    7 cykl staran
  • Pozytywka Ekspertka
    Postów: 336 58

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii i Liliputkowo90 Dziękuję za odpowiedź :-) umówiłam się z ginem na histeroskopie po następnym okresie. Dziś robiłam test owulacyjny dwa razy. Raz ok godz 12 i później po godzinie 17 i wydawało mi się że były dwie grube kreski. A o godzinie 19 u gina już był płyn w zatoce douglasa...więc ciężko powiedzieć kiedy pękło..wróciłam do domu zaciagnelam męża do łóżka:-P no ale raczej się nie nastawiam;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:52

  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywka wrote:
    Rubii i Liliputkowo90 Dziękuję za odpowiedź :-) umówiłam się z ginem na histeroskopie po następnym okresie. Dziś robiłam test owulacyjny dwa razy. Raz ok godz 12 i później po godzinie 17 i wydawało mi się że były dwie grube kreski. A o godzinie 19 u gina już był płyn w zatoce douglasa...więc ciężko powiedzieć kiedy pękło..wróciłam do domu zaciagnelam męża do łóżka:-P no ale raczej się nie nastawiam;-)
    Trzymam kciuki :)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi bardzo mi przykro :( jak się czujesz?

    Pozytywka trzymam kciuki & & &

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcowa, dziękuję nie jest źle. Próbuję "wyluzować" :) Także będzie mnie troszkę mniej. Trzymam kciuki za Was i wierzę że i Wam i mi w końcu się uda :)

  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To odpoczywaj Abi :) najlepiej wiesz czego teraz potrzebujesz. Trzymam mocno kciuki, powodzenia :) ale odzywaj się do nas :)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,jestem tutaj swiezakiem ,aczkolwiek zmagam sie z tym samym problemem co wy ,staraniem o dzieciatko. Kto jak kto ,ale staraczki ,wiedzą co i jak...:( . Starania rozpoczęliśmy rok temu , zmagalam sie z podwyzszona prolaktyna okresowo była(50,czasami 29,26,24-takie wartości)zmienilam ginekologa,bo nic nie reagowal a ja dalej nie mogłam zajsc w cuaze,w końcu endokrynolog dostrzegł tsh powyżej 2 ,dostałam letrox , zeby tez przy okazji zmiejszyc prolaktyne (bo to jest korelacja),chodze do pracy na zmiany,wiec wartosci mogs byc rozne , w razie w ,dostałam dostinex 1,2tbl na 2tyg od listopada..ciaza jedna byla biochemiczna we wrześniu....:(, nastroj moj jest coraz gorszy...szczególnie przy zblizajacych @ ,dziewczyny co ja robie nie tak? Owulacje czuje , jest śluz, czasami z widocznymi strzepkami krwi to tez dobrze , progesteron 21dc mam 22 ng/ml ,czyli owulacje sa..,ostatnimi czasy tak naprawde od marca miałam stres ,ze wzgledu na brata meza ,ktory nie slubny ma dziecko (wpadka)tesciowa zakochana ,caly czas mowi a ja misze tylko robic mine do zlej gry i wiecznie sie stresuje ...doradzcie co mam jeszcze robic..

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska Witamy!

    A czy Twoj maz sie badal? jak wygladaja jego wyniki?
    Moze warto jak masz mozliwosc przejsc sie na monitoring zobaczyc czy pecherzyk peka prawidlowo?

    U mnie w tym cyklu owulacja byla okolo 11 dnia, biore duphaston jestem w polowie w niedziele biore ost tabletke i czekam na @

    Mam przeczucie, ze nic z tego jakos tak podswiadmie juz mega pozytywna jestem przy owu a pozniej spadek nastroju i formy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 16:03

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm chyba sie przejde czy pękł czy ni e , w następnym cyklu, bo ten czuje ,ze ...

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła dziś wredna @. Zrobiłam bete tak na wzelki wypadek. D...a z tyłu :(

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • paulina_ w_oczekiwaniu Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobiety :)
    Jestem nowa, chwilowo w Niemczech,kupiłam tutaj w aptece Folio Forte i chciałam się zapytać czy wiecie może czy może to wywołać wcześniejszą OWU?? Wg kalendarza mam jeszcze tydzień +1 dzień do Owu a dzisiaj mnie brzuch pobolewa i śluz mam lepki i przezroczysty jadę... Za tydzień do domu.. i mogłoby coś wyjść a tak?? Chyba zwariowałam Pomóżcie

    Mama Szymonka 21.05.2013
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja! :) Jestem świeżaczkiem tutaj, ale postaram się wczytać we wszystkie tematy by zapoznać się dokładnie z forum :)
    Tak jak Wy staram się o dziecko. W sumie sama już nie wiem w czym jest problem bo każdy lekarz mówi coś innego. Od marca mam problemy z miesiączka - zniknęła. Organizm reagował jak zawsze, czyli jak powinien się pojawić okres to wszystko bolało itp ale okresu nie było. Za 2 miesiące przyszedł i znowu zniknął. Lekarz przepisał mi duphaston na wywołanie i kazał brać leki do końca tego roku. w międzyczasie zrobiłam badania i 2xusg. Lekarz podejrzewał PCOS bo są pęcherzyki w usg. Badania hormonalne wychodzą ok, jedyne co jest nie tak to FSH wynoszące 15,33mlU/m. Na usg doktor nie stwierdził owulacji, pęcherzyki 7mm. Lekarz powiedział mi, że krótko się staramy i nie ma czego szukać w badaniach bo wyniki są ok, a 2 badania nie stwierdzają faktu, że owulacji nie ma. Kazał obserwować przez dłuższy czas czy owulacja jest i odesłał mnie z receptą na duphaston żebym miała na kolejny miesiąc. Taaaa i już zgłupiałam. :(

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo90 wrote:
    Przyszła dziś wredna @. Zrobiłam bete tak na wzelki wypadek. D...a z tyłu :(
    Przykro mi :( szkoda :(

    Paulina ja niestety nie pomogę.

    Maymasza na Twoim miejscu szukalabym lekarz który się Toba zajmie a nie powie że za krótko się staracie i wyniki ok,
    Przecież brak okresu przez 2 miesiące to nie ok i owulacja niepotwierdzona. Ewidentnie potrzebna lepsza opieka i chociażby monitoring.

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Jak tam przedswiateczne przygotowania?
    Jak Wasze cykle kto testuje kto czeka na ovu?

    Jak skonczylam dupka w niedziele i czekam narazie na @

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ