X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wida witaj w naszym gronie. Wieez po samym wykresie nie mozna nic stwierdzic. Dobrze zrobic monitoring i sprawdzic czy cos Ci rosnie i peka. Mialas moze monitoring w tym cyklu?

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz wątek ostatnio coś podupada hehe Może kwestia weekendu :) Dziewczyny opowiadajcie nowe wieści od Was :) Ja dzisiaj robiłam proga rano i po pracy skoczę po wynik :)

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Odebrałam wyniki badań . Polepszyły mi się i to całkiem ok tylko TSH skoczyło co mnie martwi... i estradiol jest ciutkę niski ale to 3dc a faza folikularna ma przecież 14dni wiec potem rośnie wiec chyba całkiem ok...

    FSH - 6,74 mlU/ml (norma 3,50 - 12,50mlU/ml)
    LH - 11,21 mlU/ml (norma 2,40 - 12,60 mlU/ml)
    Estradiol - 50,30 pg/ml (12,40 - 233,00 pg/ml)
    Prolaktyna - 11,93 ng/mL (norma 4,79 - 23,30 ng/mL)
    Testosteron - 0,59 ng/mL (norma 0,06 - 0,82 ng/mL)
    TSH - 1,500 uIU/mL (norma 0,220 - 3,050 uIU/mL)

    Ft4 - 1,40 ng/dL (norma 0,93 - 1,70 ng/dL)
    Ft3 - 3,29 pg/mL (norma 2,00 - 4,40 pg/mL)

    A było:
    FSH - 7,55 mlU/ml (norma 3,03 - 8,08 mlU/ml)
    LH - 20,42 mlU/ml (norma 2,39 - 6,60 mlU/ml)
    Estradiol - 64.66 pg/mL (norma 12.40-233.00)
    Prolaktyna - 11.34 ng/mL (norma 4.79-23.30)
    Testosteron - 0.47 ng/mL (norma 0.06-0.82)
    SHBG - 38.43 nmol/L (norma 26.10-110.00)
    TSH - 1,086 µIU/ml (norma 0,35 - 4,94 )

    Co myślicie?

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie podpowiem bo nie znam sie az tak ale chyba jest w porządku, ja dzisiaj 7dpo i progesteron 23,14 :)

    Marcowa2017.23 lubi tę wiadomość

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny progesteron ABI :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzajacy owulacje, to najwazniejsze :)

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:55

    7 cykl staran
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wKratke, jesli doczekam to w niedziele raczej. Jeśli @ mnie nie uprxedzi :)
    To do ilu spadlo Ci tsh? My to sie mamy, jak nie za duzo to za malo i non stop cos :)

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:55

    7 cykl staran
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi czekamy z Toba do niedzieli :)

    Wkratke ósemka u góry czy na dole? Niestety te ósemki takie są że trzeba się ich pozbyc.

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam dwie dolne ósemki zatrzymane i wrrrr źle to wspominam bardzo... Teraz powinnam usunąć górne ale mam uraz i póki nie bola to nic z nimi nie robię.
    Marcowa co u Ciebie? Nie dlugo 3 trymestr:)

  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Abi mam podobnie, bo dwóch dolnych osemek się pozbylam a z górnymi zwlekam, mój dentysta cały czas mnie o to upomina a ja się zwyczajnie boję, przy jednej osemce prawie zemdlalam na fotelu :p

    A ja już jestem w 3 trymestrze, wczoraj rozpoczęłam :) za tydzień mam wizytę u lekarza i kolejna już chyba w nowym roku i już ruszę z szykowaniem ciuszków :)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa to widzisz ja mysclalam ze jeszcze chwilka, sugerujac sie suwaczkiem. Jejkuuuu kochana iekny czas przed Toba :) tyle ladnych malych ubranek :)

  • wKratke Autorytet
    Postów: 530 120

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2021, 20:55

    7 cykl staran
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkratke mogę jeszcze Ci powiedzieć i uspokoić, że mnie nic kompletnie nie bolało ani w trakcie wyrywania ani później. Wszystko bez problemu się zagoilo. A prawie zemdlalam przez to że dentysta długo się męczył i cały czas czułam jak ciągnie nieprzyjemnie. Ale później luz ;)

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem nowa na forum. Czytam Wasze posty z zaciekawieniem i ciągle dowiaduje się dzięki Wam nowych rzeczy - stąd pomyślałam sobie, że zapytam Was o radę.
    Przez prawie 4 lata przyjmowałam leki a później antykoncepcje z powodu podwyższonego testosteronu (niewłaściwy stosunek do SHBG). W tym roku postanowiliśmy, że od listopada z mężem rozpoczniemy starania o dzidziusia. W lipcu odstawiłam wszystkie leki a moja Pani doktor kazała zbadać pod koniec sierpnia TSH, ATPO, testosteron, SHBG i witaminę D. We wrześniu byłam na wizycie - TSH w połowie normy (podobno i tak za wysoki jak na osobę chcącą zajść w ciążę), niedobór witaminy D. Stosunek testosteronu i SHBG niezadowalający. Zrobiono mi USG - nie było śladu po owulacji, mimo, że teoretycznie to ten czas (szczególnie po odstawieniu antykoncepcji). Mimo to Pani Doktor stwierdziła, że czasem tak się zdarza i zleciła, żeby między 3-5 dniem cyklu powtórzyć TSH i prolaktynę (cykle po odstawieniu anty miałam regularnie z zegarkiem w ręku 28dniowe). TSH spadło o 1 a prolaktyna wyszła idealna - wyniki zadowoliły Panią doktor i koniec końców nie przepisała mi Euthyroxu. Kazała łykać witaminę D i dwa razy dziennie brać Inofolic. Powiedziała, że możemy rozpocząć starania. Pierwszy dzień cyklu 8.11.
    Od 13ego prowadziłam wszystkie obserwacje oprócz temperatury. (dopiero zakupiłam termometr:)). Wszystko szło jak z płatka - robiłam testy owulacyjne, gdy mój organizm zaczął wysyłać mi sygnały, że może coś się dziać - negatywne - powtarzałam je przez kilka dni. Cztery dni przed ewentualnym rozpoczęciem nowego cyklu pojawił się na papierze toaletowym gęsty jasnoróżowy śluz (bardzo mało). Codziennie pojawia się z czego dziś był dalej tylko na papierze, ale był już ciemniejszy (dziś teoretycznie powinien być pierwszy dzień nowego cyklu). Robiłam wczoraj rano test - wyszedł negatywny, więc jak się domyślam normalna @ to tylko kwestia czasu :)
    Chciałam się skonsultować dziś z moją Panią Doktor, ale jest na urlopie i wraca dopiero po nowym roku. Wiem, że dopiero rozpoczynamy swoją wędrówkę, ale zastanawia mnie trochę te, że na USG nie było śladu owulacji a dwa miesiące później testy też jej nie wykrywały mimo, że inne objawy na nią wskazywały. Czy z własnego doświadczenia uważacie, że warto by było to jeszcze jakoś inaczej sprawdzić czy na razie odpuścić i zacząć działać jeśli przez kilka miesięcy sytuacja się będzie powtarzać? Na forum czytałam o FSH, LH, progesteronie - uważacie, że warto to zbadać już teraz biorąc pod uwagę historię z testosteronem i SHBG? Dziękuję za podpowiedzi :)

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emila witaj ale sie rozpisalas :-) co do owulacji to poradze Ci zeby udac sie na monitoring, czyli kilka wizyt w okolicy owulacji zeby sprawdzic czy pecherzyk rosnie i czy peka :-) jesli urosnie to zawsze mozna użyć zastrzyku na pekniecie i wtedy napewno cos peknie :-) to dobry sposób na sprawdzenie owu bo testy czesto oszukują :-) a skoro dzis nie masz jeszcze @ to mkze zrob bete? Moze cos tam sie kryje dobrego?

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • eemmiilliiaa Autorytet
    Postów: 413 432

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykrakałam - @ właśnie mnie nawiedziła. Wyjątkowo zamiast rano to wieczorem..

    Dziękuję Rubii :)))) Miło mi - czytałam Was jeszcze zanim podjęliśmy z mężem decyzję. A że jestem z rocznika 92, to wiadomo:))) A tak w ogóle to słynę z gadulstwa :P

    O monitoringu też myślałam. Zastanawiam się czy warto robić jakieś badania dodatkowo. Nie chce wychodzić na "panikarę" czy coś.. :P Chodzi mi tylko o kompleksowe sprawdzenie siebie na początku drogi a nie np po rocznych bezowocnych próbach, żeby zaoszczędzić ewentualnych rozczarowań :) Chyba za dużo szperam po necie wieczorami i mam już mętlik powoli..

    q5nLp2.png
    FKUbp2.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Emilia :)
    Szkoda że już @ zdążyła przyjść. Ja bym poleciła tak jak Rubi, w pierwszej kolejności monitoring i zobaczysz na czym stoisz.

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym tak zrobiła. Lubię wiedzieć na czym stoję a monitoring taka wiedzę mi dostarcza :) czy jest przed czy po owulacji, ile ma pęcherzyk inkardynowany owulacja może przyjść, czy pęcherzyk dobrze rośnie, czy endometrium jest dojrzałe :) bez monitoringu ani rusz.

    Ja idę w ten piątek na Monitoring vol. 1. Zobaczymy czy wszystko tan dobrze rośnie

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
‹‹ 262 263 264 265 266 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ