X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam po przerwie :)

    Oficjalnie - kariotypy ok, komórki NK w normie, więc zaczynamy starania od kolejnego cyklu. Z tego wszystkiego, z tej radości, ale tez i z okazji mojej 30stki lecimy za 2 tygodnie na Teneryfę i kto wie, może nie wrócimy tylko we dwoje ;)

    Oby ten 3 raz był szczęśliwy

    Rubii lubi tę wiadomość

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 20 lutego 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien super że wszystko jest dobrze i zazdrosze wyjazdu 😁 u nas taka ponura pogoda że nic się nie chce. I życzę Wam oby ten wyjazd był owocny 😘😘 często się tak udaje jak się człowiek odstresuje 😘 czekamy na jakaś fotkę pięknego widoku żeby móc Ci zazdrościć 😁🏖😘

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 12 marca 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Co tam u was? Nagle taka cisza na naszej grupie...

    Jak nastroje w związku z koronawirusem? Ja przyznaje, że do poniedziałku byłam mega wyluzowana, a teraz żyje trochę w stresie... czy nie moge w spokoju przechodzić tej ciąży? Najpierw długie starania, potem krwiak, a teraz ten wirus... martwię się o najbliższych. Ale niestety, pewnie ciężko się teraz przed tym uchronić. Zachowujmy rozsądek i dbajmy o higienę, kaszlmy i kichajmy w łokieć. Tylko tyle nam pozostaje ;)

    Ja jakoś z początkiem kwietnia będę miała badania połówkowe. Jak dotychczas wszystko jest ok i mam nadzieję, że tak pozostanie!

    Niezmiennie trzymam kciuki za nasze szaraczki z rocznika 90! Skoro mi się udało to i wam się w końcu uda ❤️

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4145 1772

    Wysłany: 13 marca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmka ja czekam na @ miała dzisiaj przyjść jest brązowe plamienie z krwią. Dziwny ten cykl... Bardzo..

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4145 1772

    Wysłany: 13 marca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nic u mnie tradycyjnie @. w tym miesiącu mam umówioną laparo. będę też robiła homocysteinę. Może dochodo do zapłodnienia ale nie może się za implementować?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4145 1772

    Wysłany: 16 marca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny przesunięte laparo na maj że względu na pandemię. A tym czasem mamy 2 cykle. Bez lekarzy USG.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 17 marca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMi no niestety takie czasy :( jak rozumiem do maja możecie się starać naturalnie? A może akurat zdarzy się cud w tej całej panice i pandemii :) mocno trzymam kciuki!

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Dołączam. jestem z listopada 90' ;) Powiedzcie mi, czy wstrzymujecie starania z uwagi na pandemię ?
    My rozważamy taką opcję, ale zastanawiam się czy ma to sens.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4145 1772

    Wysłany: 21 marca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wstrzymuje. Za długo się staram żeby wstrzymać się kilka cykli aż się uspokoi.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 31 marca 2020, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tam U was słychać? Ktoś tu jeszcze zagląda? Jak się mają nasze młode mamuśki? A jak nasze staraczki? Dajcie znać co u Was I jak radzicie sobie z obecną sytuacja.

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 31 marca 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moje starania zawieszone, najpierw wyniki męża się pogorszyły i nie nadawały się aby podejść do inseminacji, a teraz pandemia więc nie można powtórzyć badań, swoją drogą badania też nam w czerwcu przepadną :/ inseminacje nie są przeprowadzane... W związku z wynikami męża odstawiłam też stymulację, pierwszy cykl z ovarinem i Dong Quai za mną (owulacja nawet była) :) więc starania z pomocą medyczną zawieszone a my teraz bez spięć próbujemy dalej :)
    MalaMi a u Was jakie postępowania, Twój lekarz przyjmuje? U nas w klinice kontynuowane są tylko zaczęte procedury IVF...

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie starania wstrzymane. Zaczęłam leczenie u legendarnego już dokora Paśnika w Łodzi. Czekamy na badanie cross-match i allo mlr, a później zobaczymy.
    Póki co, ginekolog i immunolog zabronili mi zachodzić w ciążę bez tych badań.

    No właśnie, dziewczyny, które się staracie - robiłyście te badania ? może to na tle immunologicznym nie chce zaskoczyć ?

    Poznałam na leczeniu dziewczynę, która nie miała Kirów plus słaby wynik allo mlr i żadne invitro nie zaskakiwało do czasu jak tego nie unormowała. Obecnie 2 ciąża i to naturalna !
    Czy w klinikach wykonują badanie Kir, cytokiny, allo mrl i teog typu?
    Ta cała immunologia tak mnie zaskoczyła i te historie pełne pozytywnych zakończeń po latach prób, że jestem teraz bardzo dobrze nastawiona i w ogromnych szoku, że ginekolodzy ciągają ludzi po badaniach, klinikach, a tu czasem brakuje kilku rzeczy, które da się w 3 miesiące naprawić.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien myślę że immunologia to dobry pkt zaczepienia jeśli te podstawowe badania u obojga partnerów są ok. Może rzeczywiście to czas aby poczytać o immunologii... a jak ogólne wrażenia po wizytach u dr Paśnika?:)
    Czyli macie naprawdę konkretny plan :) teraz czekać tylko aż ten okropny wirus się wyciszy...

    joanien1104 lubi tę wiadomość

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy plan - w zależności od 2 ostatnich badań i ich wyników mamy różne opcje. Wszystko wytłumaczył w jasny i konkretny sposób. Aż żałuje, że tak późno do niego się zapisałam. Bardzo jestem zadowolona, spotkanie tego lekarza to dla mnie punkt zwrotny w leczeniu. Dla mnie immunologia to w tej chwili podstawa, na równi z HSG itp. Jeśli nie można zajść w ciążę, a wszystko niby gra to i tak warto iść. Jak nie gra to też :) Doktor Paśnik mi tyle z potencjalnie dobrych wyników wyczytał, że szok.

    Jeśli się okaże, że problem nie jest aż tak złożony to i nawet jest szansa, że do lipca u mnie wszystko się ogarnie :)

    Ale to dla mnie i tak kamień z serca, ta przerwa mnie nie demotywuje. Wprost przeciwnie, to odpoczynek dla głowy i wszystko jakoś tak mi lepiej idzie.


  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4145 1772

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Hej. Moje starania zawieszone, najpierw wyniki męża się pogorszyły i nie nadawały się aby podejść do inseminacji, a teraz pandemia więc nie można powtórzyć badań, swoją drogą badania też nam w czerwcu przepadną :/ inseminacje nie są przeprowadzane... W związku z wynikami męża odstawiłam też stymulację, pierwszy cykl z ovarinem i Dong Quai za mną (owulacja nawet była) :) więc starania z pomocą medyczną zawieszone a my teraz bez spięć próbujemy dalej :)
    MalaMi a u Was jakie postępowania, Twój lekarz przyjmuje? U nas w klinice kontynuowane są tylko zaczęte procedury IVF...


    Odwołany mam zabieg i do maja staram y się bez lekarza...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 25 maja 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) ten cholerny wirus nie odpuszcza i ciężko teraz ze staraniami więc życzę cierpliwości;) nam w styczniu po transwerze niestety pokazała się jedna kreska:( więc odpuscilam na kilka miesięcy ale w maju poczułam nową energię i ruszyliśmy do akcji. Tak więc jestem tydzień po transwerze:) klinika trochę robiła problem bo epidemia i transfery robią tylko w nagłych przypadkach A że ja za taki się uważam :) to przekonałam moją doktor i w papiery wpisała mi zły stan psychiczny długimi staraniem:) więc za kilka dni zobaczymy co z tego będzie bo to mój ostatni zarodek :(

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo trzymam kciuki !
    Badałaś może KIRy i cytokiny przed transferami ?

    u mnie już na 100% wyszło, że mam problemy immunologiczne - moje allo mlr wynosi 0, więc nie mam szansy by zarodek się utrzymał i dlatego tracę ciąże. 4 czerwca zaczynamy szczepienia limfocytami męża w Łodzi u docenta Paśnika. Czekam jeszcze na badanie KiR i HLA-C, bo być może brakuje mi kilku implantacyjnych i to też wpływa na problemy z utrzymaniem ciaży.
    Jestem mega szczęśliwa, że trafiłam do Łodzi, w końcu są jakieś działania, dzięki którym wierzę, że będę mamą :)

    Od lipca mamy zielone światło :)

  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 25 maja 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    liliputkowo trzymam kciuki !
    Badałaś może KIRy i cytokiny przed transferami ?

    u mnie już na 100% wyszło, że mam problemy immunologiczne - moje allo mlr wynosi 0, więc nie mam szansy by zarodek się utrzymał i dlatego tracę ciąże. 4 czerwca zaczynamy szczepienia limfocytami męża w Łodzi u docenta Paśnika. Czekam jeszcze na badanie KiR i HLA-C, bo być może brakuje mi kilku implantacyjnych i to też wpływa na problemy z utrzymaniem ciaży.
    Jestem mega szczęśliwa, że trafiłam do Łodzi, w końcu są jakieś działania, dzięki którym wierzę, że będę mamą :)

    Od lipca mamy zielone światło :)
    Nic z immunologi nie ruszyliśmy:( trafiam na samych takich lekarzy którzy w immuno nie widzą sensu...Ja chciałam to przebadac po 4iui ale wtedy się załapałam na badania kliniczne in vitro i czasu nam zabrakło.. ale też i energii bo transfery i samo ich planowanie zabiera jej sporo..:( fajnie że ruszacie z pełną parą od lipca:) pewnie już odliczasz godziny:)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 26 maja 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z perspektywy czasu i historii, które znam, uważam że zanim się podejdzie do invitro to immunologia powinna być obowiązkowa - wielu ludziom zaoszczędziłoby to pieniędzy, czasu i przede wszystkim zawodów. To samo po poronieniach - porządnie pod każdym kątem trzeba przebadać parę. Mi te badania i leczenie dają nadzieję, że się uda.

    Niestety, u nas w PL immunologia bardzo raczkuje, ginekolodzy nie mają o niej zielonego pojęcia, a gdyby kliniki wprowadziły badanie immuno i leczenie przed invitro to by dużo kasy straciły. To przede wszystkim biznes. Niestety.

    Trzymam kciuki by u Was teraz zaskoczyło, byście już nic nie musieli badać :)

  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 26 maja 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Z perspektywy czasu i historii, które znam, uważam że zanim się podejdzie do invitro to immunologia powinna być obowiązkowa - wielu ludziom zaoszczędziłoby to pieniędzy, czasu i przede wszystkim zawodów. To samo po poronieniach - porządnie pod każdym kątem trzeba przebadać parę. Mi te badania i leczenie dają nadzieję, że się uda.

    Niestety, u nas w PL immunologia bardzo raczkuje, ginekolodzy nie mają o niej zielonego pojęcia, a gdyby kliniki wprowadziły badanie immuno i leczenie przed invitro to by dużo kasy straciły. To przede wszystkim biznes. Niestety.

    Trzymam kciuki by u Was teraz zaskoczyło, byście już nic nie musieli badać :)
    Też tak uważam:( ogólnie patrząc na moje lata starań co ginekolog to inne podejście.. pierwszy ginekolog stymulowal mi owulację ktora u mnie jest zawsze nie badając partnera bo stwierdził że nie ma takiej potrzeby...szybko od niego uciekłam.. mogłabym książkę napisać o lekarzach i ich interpretacji naszych niepowodzeń. Ale trudno jak ma być to będzie:)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ