X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród odbył się przez cesarskie cięcie z powodu makrosomii i wielowodzia. No i ze samo się nie zaczęło i nie chciało zacząć mimo próby wywołania skurczy poprzez cewnik Foleya.

    Miałam go założonego przez prawie 24h ale nic nie pomogło. 2cm jak było tak było. Ale tez bałam się ze skurcze pójdą a lekarze kazać będą mi rodzic naturalnie - mały miał mieć 4500! 😱😱😱

    A ze zabiegi nie podziałały to w tym samym dniu miałam cesarkę.

    Mały urodził się o 16:57. Przyłożyli mi go do policzka na jakieś 5min jak mnie „naprawiali” :)

    Po cesarce czuje się rewelacyjnie. 5dzien po a ja już prawie nic nie czuje i nie biorę nawet przeciwbólowych :)

    Wyszliśmy już do domu. Pierwsza nocka u siebie już za nami.
    Budził się 3 albo 4 razy z czego 3 na karmienie. Wiec super. Jedynie to przeraża mnie godzina druga w nocy-wtedy robi nam imprezę, bardzo płacze, denerwuje się i przez jakiś czas nie za bardzo daje się uspokoić. W szpitalu tez już tak miał i nie za bardzo się udaje. Ale popracujemy nad tym. Chyba ze obecne tu mamusie maja jakieś swoje sposoby warte wypróbowania :)

    Ależ ja się stęskniłam za domkiem. To był tylko tydzień a czuje się jakby z rok mnie nie było.

    Mały jest kochany, uroczy, słodki. Nie można się napatrzyć na niego.

    😍😍😍

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek ogromne gratulacje 😃😃 mały jest cudowny 😍😍😍 wszystkiego najlepszego dla Was 😊

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek a próbowaliście może szumisia żeby uspokoić synka? Lub wszelkiego rodzaju szum. Szum wody , suszarki, odkurzacza itp. Pełno tego na yt. My mamy akurat karuzele z szumami i pomaga uspokoić maluszka.

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) dawno, dawno mnie nie było;) ale dużo się działo i odpuscilam forum. Dziś o 13 Mamy transfer krio. Zostały nam tylko dwa zarodki więc już krucho z zapasami:(

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliputkowo trzymam kciuki. Tym razem musi się udać i więcej zarodków już nie będzie Wam potrzebnych <3 <3 informuj nas na bieżąco jak wygląda u Was sytuacja !<3 czekam na Twoje dwie kreseczki <3

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi jak tam nastrój przed porodem? 20.02 już coraz bliżej :-) już wszystko gotowe macie dla maluszka?

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Liliputkowo trzymam kciuki. Tym razem musi się udać i więcej zarodków już nie będzie Wam potrzebnych <3 <3 informuj nas na bieżąco jak wygląda u Was sytuacja !<3 czekam na Twoje dwie kreseczki <3
    Dziękuję 😍zarodek podany:) dostałam zastrzyki przeciw zakrzepowe i sterydy o szerokim spectrum przeciw zapalnym . Zobaczymy za 10 dni ;) byle by nie biochem, strasznie mnie ostatnia doświadczyła. Ale jesteśmy dobrej myśli;)

    Mysza, Martek&M lubią tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadySiSi dziękuje, u mnie póki co poza infekcjami wszystko ok :) w połowie lutego pappa i usg genetyczne, czym się stresuje już teraz, ale chyba każda ciężarna przeżywa ten sam stres :(

    Liliputkowo trzymam bardzo mocno kciuki :*** dawaj znać!

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emmka16 wrote:
    LadySiSi dziękuje, u mnie póki co poza infekcjami wszystko ok :) w połowie lutego pappa i usg genetyczne, czym się stresuje już teraz, ale chyba każda ciężarna przeżywa ten sam stres :(

    Liliputkowo trzymam bardzo mocno kciuki :*** dawaj znać!
    Infekcje od luteiny czy całkiem coś innego? Będzie dobrze nie stresuj się;)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek i jak tam pierwsze dni bycia mamą? Jak sobie radzicie?

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 9 lutego 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliputkowo90 jak tam u Ciebie?

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 10 lutego 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliputkowo, właśnie nie mam pojęcia od czego te infekcje. Teraz mi nawraca ciagle zapalenie pęcherza... jutro mam genetyczne i pappa, trzymajcie kciuki dziewczyny ❤️

    Liliputkowo, czekamy na dobre wieści! W weekend oglądałam wywiad z Małgorzata Rozenek o invitro (jest na yt) i pięknie opowiadała. Myśle, ze każda z nas powinna obejrzeć. Mówiła o wzajemnym wsparciu w staraniach, o przyczynach itd. Sama ma 3 dzieci z invitro.

    A co u naszych młodych mam? Martek jak pierwsze dni, miesiące? Daj znać :)
    Rubi, a jak u Ciebie?

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 10 lutego 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Bardzo proszę o poradę bo ja za bardzo się nie znam a chciałabym pewna rzecz zrozumieć :) otóż tak od 3-7dc brałam lamette na monitoring poszłam 16 DC (28.01)lekarz stwierdził że owu była ale nie powiedział mi kiedy dla potwierdzenia kazal iść na progesteron. Wynik w 19 DC (31.01) to 11.39. napisał mi że wynik ok więc pewnie owu była teraz moje pytanie kiedy mogła być owu i kiedy powinnam spodziewać się @? Jak to obliczyć ? Da się ? :)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmka dzięki że pytasz. U nas wszystko dobrze. Mały ma już 3 miesiące i waży uwaga 7.5 kg i mierzy 69 cm 👶 duży chłopak z niego. I szykujemy się w czwartek do drugiego szczepienia i juz się boję bo po ostatnim był ciągły płacz i juz się nastawiam do tego psychicznie.
    Co do infekcji to ja na początku ciąży też miałam ciągle infekcje od luteiny dopochwowej jak bierzesz to może niech lekarz Ci zmieni na doustna? Kciuki zaciśnięte za jutro. Daj znać jak po usg 🙂 ale napewno będzie wszystko dobrze 😘

    MalaMi niestety z tego co napisałaś nie da się dokładnie określić kiedy była owu. Lekarz w 16 dc widział na usg że była już owu ale niestety bez dokładnego monitoringu nie da się określić dokładnego dnia owulacji. Następnym razem jakbyś chciała to musisz częściej chodzić na monitoring. W spodziewanym terminie tak co 2 dni i wtedy byś dokładnie wiedziała kiedy pękł pecherzyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2020, 16:03

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 11 lutego 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi dziękuję za informację. Czuję @ za rogiem. Więc podejrzewam że owu była 15 dc a ten cykl będzie trwał 30 dni.

    Wróciliśmy do kliniki tylko innego lekarza. Sceptycznie jestem nastawiona. Wyniki męża nieco się poprawiły ale nie ma szału... U mnie cykle się wydłużyły po piciu ziół ojca sroki więc nie wiem czy sobie nie namieszalam. Obecnie teraz będzie drugi cykl stymulowany.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 11 lutego 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi to już duży chłopak 😍 mama zakochana? Jakie masz podejście do szczepień tych skojarzonych tak przy okazji? Coś czytałam wstępnie tak sobie i jestem ciekawa :)

    A ja po genetycznych - jest wszystko dobrze, ulga niesamowita. Będzie chłopiec 😍 jakoś zawsze chciałam córeczkę, ale odkad zaszłam w ciąże to przestawiłam się na synka 😂 mam wrażenie, ze więcej osób się cieszy jak słyszy, że chłopak, bo to i mąż dumny i teść i moi rodzice, bo sami maja dwie córki 😬 najwazniejsze, aby był zdrowy 😀

    A co do infekcji to już nie biore luteiny. No nic, ważne aby mieć pod kontrolą ;) czy wy braliście duphaston w 2 trymestrze tez? Bo mi moja dr dziś odstawiła całkowicie jakikolwiek progesteron (już miałam tylko duphaston) i tak się zastanawiam.

    Rubii lubi tę wiadomość

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 12 lutego 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmka gratulacje synka 😘😘😘 niech rośnie silny i zdrowy 😘😘 mysleliscie już coś nad imieniem może? Może macie już jakieś propozycje?
    Co do szczepień to my braliśmy właśnie te skojarzone 6w1 przemawiala za tym mniejsza ilość kluc z 4 do 2. Na pierwszym szczepieniu mój by nie dał sobie zrobić tych 4 szczepionek a dwie jakoś poszło. U mnie w przychodni nie rozbijają tych szczepień niestety bo słyszałam że niektóre przychodnie robią tak że 2 szczepienia na jednej wizycie i 2 na drugiej ale to jeszcze większy stres dla dziecka więc my bralismy te płatne szczepionki. WGL wyczytałam o plastrach przeciwbólowych przed szczepieniem i mąż wczoraj kupił A się okazuje że może użyć tylko 1 na 12 h więc jeden nic nie da i chyba jutro pójdziemy bez plastrów.
    A kiedy będą wyniki pappy za 2 tyg?
    Co do duphastonu to ja brałam jeszcze na początku 3 trymestru. Odstawiłam gdzieś w 36 tc bo ja na początku miałam duże problemy w ciąży A później pojawiły się silne skurcze i brałam żeby nie urodzić za wcześnie i tak syn urodził się w 40+4 tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 10:25

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 12 lutego 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa Emmka tak poza tym to nie powinnaś zostawiać tak z dnia na dzień tylko na początku zmniejszać ilość i stopniowo schodzić z niego żeby to nie był szok dla organizmu

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 12 lutego 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi, tak właśnie stopniowo odstawiam. Dziękuje za troskę i uwagę :)

    Wynik pappy miałam od razu, wszystko jest ok. Co ciekawe bez wyników z krwi ta proporcja wychodziła z uwagi na wiek około 1:600 a po skorygowaniu o krew jest 1:13000 mniej więcej, wiec opłaca się ta pappe robić jednak.

    Co do imienia - na dziewczynkę mieliśmy jeden typ, a na chłopców jest kilka, wiec decyzji jeszcze nie ma :)

    Co do szczepień to jest taka masa kontrowersji z tym wszystkim, ze nie wiadomo jaka opcje i „wyznanie” przyjąć. Każdy rodzic powinien sam decydować oczywiście :)

    Jak synek się sprawuje w ogóle? :)

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmka to super że wszystko wyszło dobrze 😘😘

    Co do szczepień to u mnie w mieście nie ma wyboru bo jak nie zaszczepie dziecka to nie przyjma go do żłobka ani przedszkola. I chciałam jak najbardziej zaoszczędzić mu tego bólu więc wolałam wziąć 6w1 aby nie miał 4 zastrzykow. I o dziwo drugie szczepienie przyjął i zniosl lepiej niż pierwsze oczywiście pomijając fakt że się rozplakal jak go rozebralam bo nie lubi być goły 😁😉

    A synek sprawuje się dobrze. Ma już swój wypracowany rytm. Je o stałych godzinach o podobnych godzinach śpi także super. Jest mega kochany i jest dużym smieszkiem. Ale na początku nie będę ukrywać było ciężko. Chciał jeść co chwilę, dużo marudził i płakał bo męczyły go kolki. Co o dziwo spotka częściej chłopców niż dziewczynki. Przetestowaliśmy wszystkie sposoby na kolki i wkoncu dopasowalismy mu tak że przestał się męczyć i płakać . Jakbyś kiedyś potrzebowała rady w tym temacie to pisz służę rada 😁😁

    A jakie macie typy imion? Nad czym myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2020, 10:20

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
‹‹ 337 338 339 340 341 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ