X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekalnia miałam taką samą sytuację ostatnio i poszłam w poniedziałek. Myślę, że gwałtownie progesteron nie spadnie, więc możesz sobie założyć delikatny margines błędu.

    Frelcia najgorsze jest chyba ten strach, że nie wiadomo dlaczego się nie udaje i że nigdy nie będzie wiadomo. Jak się ma chorobę konkretną i się ją powoli leczy to daje jakieś nadzieje a tak to człowiek taki bezsilny się czuje.

    Jestem po wizycie i w ogole lekarz męża przy okazji zbadał (tarczyca, usg jamy brzusznej itp tak profilaktycznie), zrobił mi monitoring i nie wziął ANI GROSZA! Jestem w szoku.
    Wieści mam niestety złe. Żadnego pęcherzyka nic, pustka, zero. Lekarz aż mi brzuch dociskał żeby cokolwiek uchwycić. Echhh :( Najgrosze jest to, że aktualnie mam 17 dzień cyklu, objawy takie jak zwykle w okolicach owu, śluz i wszystko jest tylko owulacji nie będzie. Wychodzi na to, że pewnie wcale przez ten czas starań pęcherzyka nie było mimo wszelkich potwierdzających objawów.
    Lekarz się zapytał czy chce spróbować z clo i przytaknęłam (będę brała po @- za ponad dwa tygodnie). Przepisał mi 2x1 tabletkę od 3 do 7 dc i jeszcze mio-inozytol. Będę miała piękny prezent na urodziny - miesiączkę :(

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe aż taką dużą dawkę dostałaś? ale lekarz zaczął działać i dobrze! Ja jeszcze nie mam takiego strachu że nie wiadomo co, bo jak nie wiadomo to trzeba zrobić albo hsg, albo laparo albo inseminacja albo in vitro. Jeszcze dużo rozwiązań przede mną :) ale mam nadzieję że nie skorzystam z żadnego i się uda!

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby się udało bez tego, mnie laparo jeszcze dawałoby nadzieję ale juz inseminacja by mnie przerażała.

    Też się dziwiłam, że taka duża dawka aż dopytałam ale u mnie było totalnie pusto. Jaką Ty miałaś dawkę i w sumie wszystkie dziewczyny, które były ba clo?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 1 tabletkę od 2 do 6 dc i dwa jaja wyhodowane. A wcześniej miałam same drobne pęcherzyki.

  • 91Magda Przyjaciółka
    Postów: 214 38

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekalnia wrote:
    Ciężka sprawa, ale najważniejsze to właśnie znaleźć dobrego lekarza, który spojrzy jak człowiek , a nie jak służbista . Tego ci życzę. Do stycznia tylko chwilka :-)

    No właśnie obecna gin wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie, siedziałam u niej chyba z 40 minut, wszystko wyjaśniła, przedstawiła mi pokrótce jaki ma plan działania na chwilę obecną i na koniec powiedziała, że "zajdziemy w ciążę" :) więc jestem pozytywnie nastawiona i jakoś nawet nie jest mi smutno, że dwa cykle będą "zmarnowane". A nuż się może zdarzyć cud i jakimś sposobem się uda :) ale myślę, że do końca roku nie będę miała czasu o tym myśleć, więc będzie dobrze :)

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    ja miałam 1 tabletkę od 2 do 6 dc i dwa jaja wyhodowane. A wcześniej miałam same drobne pęcherzyki.
    No to faktycznie sporą dawkę dostałam. No nic, zobaczymy..:/ mocno źle się po tym czułaś?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Jaką Ty miałaś dawkę i w sumie wszystkie dziewczyny, które były ba clo?

    Ja miałam 2 tabletki na dzień od 5 do 9 dc i nie wyhodowałam nic. Tzn. miałam sznur ponad 20 pęcherzyków, jak zawsze z moim PCOS, ale nie było żadnego dominującego, wszystkie max. 9 mm w 13 dc.
    Z efektów ubocznych tylko uderzenia gorąca, bardzo nieprzyjemne, ale do przeżycia.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Trochę nadrobilam. Trzymamnlciuki za wwzustkie trstyujace w najbliższym czasie i przesylam wam wiruski!!!!

    Co do objawow jestem 22tc a nie mam ich nadal :D ani piersi nie bolaly wcale, ani nie urosly, raz mialam silne kłócie lewego jajnila 7dpo myślałam, ze zemdleje ale po kilku sekundach przestalo. Brzucha dalej noe widać o.O jesteśmy już po połowie na 10000% chłopak. Zbadala wszystko i jest zdrowy:) i duży :-o ma prawie 500gramów a stopkę 3.7cm

    Co do simsow to uwielbiam :D zawsze gralam na kodach zeby miec więcej kasy na meblowanie domu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 09:47

    mala_misia, tym_janek, lollla7, Anetka26 lubią tę wiadomość

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    No to faktycznie sporą dawkę dostałam. No nic, zobaczymy..:/ mocno źle się po tym czułaś?
    czułam się dużo gorzej niż po Lamettcie. W sensie bolała mnie ostro głowa, miałam napady gorąca i trochę zawrotów głowy.

    Ja się już czuję okresowo :( czuje jakby mi zaraz miało "polecieć". Jeśli się nie uda to na pewno przed laparoskopią się nie uda :(

  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe, biedna Ty :( Co to się robi w ogóle, jestem w szoku totalnym jak to przeczytałam.. Patrząc na Twoje wykresy i objawy można powiedzieć, że owulacje były przecież.. Widziałam, że jeszcze w zeszłym miesiącu nawet testy owulacyjne były pozytywne.. To wszystko w ogóle bezsensu.. Zwątpiłam teraz, czy sama mam owulacje i zastanawiam się, czy nie iść do lekarza w styczniu. Muszę to dziś porządnie przemyśleć..

    Ja tydzień przed @, a mam takie piersi ciężkie.. Masakra, wykończą mnie, nie dodźwigam ich jeszcze tyle czasu. PMS w pełni - zmienne nastroje dają popalić :) No ale to moje standardowe objawy przed @, więc chyba trzeba się przygotować na nadejście @. ;) Dziś jeszcze mnie boli mnie głowa, więc żyć nie umierać po prostu ;)

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyznaczylo mi owulacje, ale nie jestem przekonana czy dobrze bo w 18dc a pozytywny test wyszedł mi 20dc i skok dopiero po 20dc. Co wy myślicie o tym? Od tego zależy kiedy zrobię test ciążowy, chociaż i tak zrobię przed świętami ;) może będzie prezent...

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że owu lubi sobie przestawiać dzień owulacji Kruszynko ;)
    Misia ja byłam pewna, że mam owulację - idealne wykresy, śluz, mega pozytywne testy. Kiedyś nawet przeczytałam, że jak podczas @ brzuch boli to dobrze, bo oznacza, że owulacja była. Oczywiście w to nie uwierzyłam i słusznie. Wydaje mi się, że ten niski progesteron już coś sugerował, więc na początek może progesteron sobie właśnie zbadaj ;)

    Frelcia, tym_janek teraz to już się boje skutków ubocznych :( podobno nawet się po tym tyjel...ja pierdziele

    Key_b jeszcze brzucha nie masz a chłop taki dorodny? Jak Ty to robisz? :) cieszę się, że wszystko u Ciebie w porządku

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tyje się tyje ale jeśli jesteś aktywnym człekiem to Ci nie grozi! I nie martw się!! ja mam wadę serca i może dlatego na mnie tak zadziałało.

    Letitbe lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie się tyje, ja osobiście na przykład schudłam :) Najgorzej jak dopadnie bol glowy tak jak Frelcie, to wtedy warto zmienic sposob leczenia. Ale reszta jest do przejścia. Jakby cię uderzenia gorąca dopadły to mów, przez te 2 cykle wypracowałam już kilka patentów, które ułatwiają przetrwanie tego ;) Nie ma sie co bać, trzeba działać ♡

    Letitbe lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejuuuu dziewczyny, jak dobrze, że jesteście :*

    tym_janek lubi tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co Letitbe :)

    kurcze tak się boję testować... bo jak i z fajną owulką i z zastrzykiem i żelem nic..ehhh wiem że marudzę. Przepraszam :(

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale po to jest forum, żeby sobie pomarudzić :)
    Ilu dniowe masz cykle?

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym dniu po owulacji najlepiej zbadać progesteron i czy dostanę na to badanie skierowanie od rodzinnego, czy tez muszę udać się do gina? Jestem zielona totalnie :)

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy możesz testować Frelcia?

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam jeszcze 2-3 dni do @. Planuje siknąć w piątek

‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ