X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Miałam dziś iść do ginekologa i dostałam okresu przed chwilą...

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i teraz muszę przełożyć wizytę u ginekologa. I może też kupię te testy owulacyjne żeby sobie sprawdzać. I w między czasie zrobię sobie te badania żeby do ginekologa iść już z kompletem. Brała może któraś z Was Castagnus? Mogę to brać na własną rękę czy lepiej nie Kombinować?

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam kiedyś, ale nie planowałam wtedy ciąży. Mnie osobiście pomógł uregulować cykl, ale dość krótkotrwale. Teoretycznie to tabletki o bardzo małej zawartości ziół, na rynku bywają dużo mocniejsze. Z tego co widzę większość lekarzy jest podobnego zdania do mnie, że raczej nie zaszkodzi, ale każdy przypadek jest indywidualny i jeżeli nie musisz to nie zawracaj sobie nim głowy lepiej. Jednak lek to lek.

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe jak sie czujesz? Ja obserwuje Wasze wykresy, Twoj podgladam tez i wyczekuje zielonej kropki :)

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanowię się jeszcze z tym Castagnusem. Na razie nowy cykl-nowe nadzieje:)

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak Chmurko :) Ja miałam brać od nowego cyklu ale chyba jeszcze poczekam. Zobaczymy co powie lekarz.

    Karakorum jakoś tak czuję, że nic z tego nie będzie i myślę, że raczej nieprędko ujrzę dwie kreski. Mimo wszystko nie mogę się doczekać testu

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie gadaj! :) Wierze w dwie kropki :)

    Ja natomiast postanowiłam pójść na kompletny żywioł. Bez mierzenia, bez pilnowania dni płodnych. Aczkolwiek tak latwo powiedziec ;) W przyszlym tygodniu wypadaja moje dni plodne i przylapalam sie na mysli, ze dobrze, ze bede miala pierwsza zmiane w pracy, bede mogla powykorzystywac mojego chlopa :P
    Jak sie w tym miesiacu nie uda, zaczynam znowu mierzyc, i chyba skusze sie na probowanie testow owulacyjnych.
    W tym miesiacu oczekuje sluzu plodnego, od odstawienia tabletek jeszcze sie nie pojawil. A przed tabletkami mialam, jestem tego pewna. Co miesiac sie dziwilam, co to za galaretkowate cuda niewidy :P

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • Monia26 Koleżanka
    Postów: 106 5

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z ciekawosci zrobilam test owulacyjny i ku mojemu zdziwieniu dwie krechy...fakt ze jadna troszke slabsza ale nie duzo. Czy to znaczy ze owulacha sie zbliza czy moge taki test miec pare dni i dopiero za pare dni mi wyjda dwie takie same. Bo jestem w szoku , dopiero @ sie skonczyla ...

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możesz mieć taki test parę dni a dopiero potem taki ładnie pozytywny. Ale może tez być tak, że jutro wyjdzie negatywny a dopiero za kilka dni pozytywny. a ta delikatna kreska teraz to po prostu jakiś nieduży wzrost lH który test wykrył. Tak myślę. (ja miałam testy owulacyjne prawie pozytywne jakieś 5 dni temu - po cichu myślałam ze owulacyjny wykrył ciąże a tu klops:P)

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karakorum też bym chciała tak wyluzować, ale ja już tak mam, że jak w coś się angażuję to na 100% a potem biadolę :D

    Z tymi testami to teoretycznie jest tak, że gdy będzie naprawdę pozytywny (dwie takie same grube krechy) to w ciągu 48h powinno dojść do owulacji. W praktyce jednak wychodzi tak jak u Chmurki :)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Monia26 Koleżanka
    Postów: 106 5

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sa prawie takie same jednak jedna troszke mniej , ale to dopiero 6dc...

  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też robię testy owu w tym cyklu, tylko że ja nie potrafię nie pić przez dwie godziny.
    Dzisiaj 12 dc, a mnie wychodzi blada nawet ta pierwsza kreska, a druga to cień cienia.

    Letitbe głowa do góry i tylko pozytywne myślenie.

    Byłam dzisiaj znowu na monitoringu.

    wczoraj pęcherzyk 12 x 17 mm i endo 6,5 mm,
    dzisiaj ma 14 x 17 mm i endo 8,5 mm.

    Wolno rośnie w tym cyklu. /w tamtym tego samego dnia miał już 24 mm

    W piątek znowu monitoring

    65cs, 30 lat
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K91 może do owu jeszcze Ci brakuje trochę czasu i zdąży podrosnąć.
    Jakie testy kupiłaś? Podobno te allegrowe często tak właśnie pokazują. Słabe pewnie są i dlatego nic na nich nie widać.

    Wolę się nastawić na najgorsze, ale ja to czuję a mam niezłą intuicję ☺️ wyczułam ostatnio ciążę u kobiety, z którą nawet nie rozmawiałam. To było zaraz po terminie @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 21:36

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe Ty szarlatanko :D

    Kupiłam testy Vitam z Diagnosisa, takie w zielonym opakowaniu (w aptece)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 23:17

    Letitbe lubi tę wiadomość

    65cs, 30 lat
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, OF sam mi przesunął dzień owulacji... Nie nadążam za tym wykresem ;)
    dobra nie ma co jak ma być dziecko to będzie ;) przeglądam wykresy zaciazonych i czasami fale dunaju temp skacze jak szalona a ciąża i tak jest więc nie ma co się tak denerwować;)

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to zauważyłam Key_b. Czasami to wygląda tak, że jak jest piękny wykres to nici z niego, a jak takie właśnie fale dunaju to na końcu jest zielona kropeczka :)

    Ogarnęłaś już te wykresy i oznaczenia? Gdybyś czegoś nie wiedziała, to chętnie pomogę :)

    65cs, 30 lat
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K91 ja generalnie mam od zawsze niskie temperatury, i lekarze nawet mówili ze przy poważnej chorobie mam od razu zgłaszać, także na moich temperaturach ovu może wariowac ;)

    Jak coś to będę pytać dzięki k91 :*

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to owu czasem irytuje. Miałam ostatnio wyznaczoną owulację zaraz przed wyższymi temperaturami. Po 3 dniach dodałam równie wysoką temperaturę i owulacja nagle się przesunęła o jeden dzień. Z ciekawości posprawdzałam co by było gdybym dodała inną temperaturę i również było przesunięcie. Czyli jeżeli 3 dni po owu zmierzę temperaturę to mi ją przesuwa, jak nie zmierzę to jest ok. Nie rozumiem czasem czym ten algorytm się kieruje

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Monia26 Koleżanka
    Postów: 106 5

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobilam dzis drugi test owulacyjny i dzis dwie mocne krechy. Juz nic z tego nie rozumiem jestem dopiero w 7dc a cykle mam 26-28 dniowe czy to jest mozliwe zebym miala juz owulacje ?

  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te testy wskazują ze moze być owu albo w ciągu najbliższych 24-36h będzie dla mnie one dają wynik mniej więcej...;)
    chociaż moje pokryły się ze sluzem i bólem jajnika więc chyba była. Pierwszy czas wykres wskazał idealnie w owulacje a teraz zmienił, ale jestem pewna ze źle, bo to już było po

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ