X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O i moje całe dobre nastawienie szlag trafił... Mam 18 dc. W poniedziałek byłam na monitoringu pęcherzyk miał 17 mm dzisiaj 16 i dalej jest. Nie pękł.... A moje temperatury pokazuje że owu się odbyła w poniedziałek.... Jak to zinterpretować? A i jeszcze przeszłam w 2 fazę cyklu bo coś tam mam....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Hej dziewczyny! Ja również jestem tu nowa:) staraczką jestem od pazdziernika ubiegłego roku. W lutym zmieniłam lekarza po powrocie do rodzinnego miasta i po zmianie pracy.Okazało sie ze mam torbiel na jajniku, dostalam tez skierowania na badania ze wskazaniem w ktorym dniu cyklu je zrobic. W styczniu robilam prolaktyne ktora wyszla 3 x podwyższona. Mam nadzieję ze to byl wynik stresu w poprzedniej pracy. Badania przede mna, ale zaczynam sie martwić tym wszystkim i czasami czuje sie ze nie mam siły a to dopiero jest poczatek....

    Podwyższoną prolaktynę stosunkowo łatwo się leczy. Ja miałam lekko podwyższoną, ale najprawdopodobniej to ona blokowała mi owulację.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Keyb gratulacje :D
    Ale szybko te drugie ciążę, wariatka ;p ja to chce się małym nacieszyć, do pracy wrócić na trochę :)

    Paulina tsh powinno być poniżej 2,5 przy staraniach i przy takim zazwyczaj nic się nie bierze :)

    Co do pęcherzyków to ja nie sprawdzałam czy pękają.. raz miałam usg w 10dc i lekarz stwierdził że jest i rośnie :) więcej nie sprawdzalismy. Ale to było takie usg kontrolne czy tam w środku wszystko ok tylko A nie monitoring.
    Swoją drogą miałam mieć usg kontrolne po porodzie w lutym.. i dostałam okres ;p przełożyłam na uwaga.. 30.04. A mam już 4 okres każdy cykl innej długości i coś czuję że w tym kwietniu też mi wypadnie.. ;p i będę musiała iść gdzieś prywatnie już po roku bo trzeba się zbadać po ciąży wkoncu.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 8 marca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Podwyższoną prolaktynę stosunkowo łatwo się leczy. Ja miałam lekko podwyższoną, ale najprawdopodobniej to ona blokowała mi owulację.

    Jak tylko dostane okres ide na badania miedzy 3-5 dniem cyklu. Dzis ostatni dzien luteiny.Tak naprawde to jeszcze nie wiem z czym mogę mieć problem oprocz prolaktyny, ponieważ poprzedni gin olał sprawę. I teraz jak patrze na badania ktore robilam, to oprocz morfologi i prolaktyny nic innego nie mialam zleconego. A na usg stwierdzil nieaktywny jajnik i nic z tym nie zrobil, zadnych lekow, badan dalszych nie zlecil. Po zmianie lekarza w lutym okazalo sie ze jeszcze jest ten torbiel. Wiec narazie tak średnio sie to uklada...

  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 8 marca 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A szkoda czas marnować na złe prowadzenie leczenia, jak tylko będę miala wyniki napisze, może któraś z Was miała podobnie i cos podpowie :) a do nowego gin ide z wynikami miedzy 9 a 11 dniem cyklu lacznie z monitoringiem. Czy dziewczyny komus to ułatwiło zajście w ciąże?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Keyb gratulacje :D
    Ale szybko te drugie ciążę, wariatka ;p ja to chce się małym nacieszyć, do pracy wrócić na trochę :)

    Paulina tsh powinno być poniżej 2,5 przy staraniach i przy takim zazwyczaj nic się nie bierze :)
    A z tym tsh to moze co innego u mnie bo mam niedoczynność.. wiec moze stad zabijanie do 1. ☺

    I nie czepiaj sie z tymi szybkimi ciazami, bo ja tez planuje ciążę w okolicach roczku Hani. ☺ teraz na powrót do pracy patrzę inaczej niz jak mojej księżniczki nie bylo..
    Teraz nie wyobrazam sobie oddac roczne dziecko na 8-10h w obce ręce 😭😭😭😭

  • Sarcia1 Znajoma
    Postów: 29 7

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie u endokrynologa mam jeszcze gorszy mętlik w głowie. Wg niego wszystko jest ok wyniki dobre więc te zaburzenia miesiączkowania to raczej sprawy ginekologiczne ... Także teraz spróbuję się umówić do innego ginekologa i zobaczymy co on powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ile lekarzy tyle opini. 🤣 to chyba najgorsze, że zrobią człowiekowi taki sajgon w głowie, że nie wiadomo jak sie połapać w tym wszystkim.🤣

  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta dziekuje:) ah odchowam.dwojke i spokój zanim wyszlam z pieluch 😂

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 11 marca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Hehe, ile lekarzy tyle opini. 🤣 to chyba najgorsze, że zrobią człowiekowi taki sajgon w głowie, że nie wiadomo jak sie połapać w tym wszystkim.🤣

    I pojawia sie pytanie, któremu zaufać;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży miałam z tym problem.. rozejscie spojenia lonowego - co polozna, co lekarz to inna opinia.. 😡

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 12 marca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    key_b wrote:
    Marta dziekuje:) ah odchowam.dwojke i spokój zanim wyszlam z pieluch 😂

    Idealnie to ujęłaś :D
    "odchować i mieś spokój" ja to właśnie chyba chcę się tymi pieluchami jak najdłużej nacieszyć i rozciągnąć to w czasie :D Nie mówię, że mała przerwa to źle ;)
    Ja sobie zmniejszę etat na rok, a po roku pracy może się uda rodzeństwo, to będzie krócej w żłobku. My i tak mamy luksus, nasze mamy miały 3 miesiące macierzyńskiego tylko i jak ktoś nie miał babci to był problem :)

    A ufać z badaniami trzeba sobie, samemu przeanalizować i jeżeli źle się czujemy z opinią jednego to szukać innego.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze mamy mialy 3msc macierzynskiego. Ale 2 lata byl płatny wychowawczy + 3 rok za darmo.😉😉😉

    + to ze wtedy babcie szybko szly na emerytury. I moglo sie liczyc na nie..

    Aaa i to byly prawdziwe babcie.. jak patrze na moją mamę 😲 to ona babci nie przypomina..

    Aktywna zawodowa babka z rudymi wlosami, z tatuazami, czesto eventy firmowe, podróże.. 😲😲😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2019, 15:00

  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 13 marca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny więc odebrałam wyniki. Zaraz zakopie sie w lekturze żeby sie dowiedziec do oznaczaja. Narazie widze ze prolaktyne mam powyzej przedziału,teraz wyszła 53 ng/ml (przedzial 5.18 -26,53). I tak lepiej niz w styczniu gdzie mialam 64 jednostek. Wit D3 21.40 ng/ml (w wynikach jest to przedział określony jako niewystarczający). Czy któraś może miała podobnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam ze witamine D mialam jednocyfrowa.. suplementacja i tyle.☺ endokrynolog nie zaglebiala sie w temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2019, 21:41

  • karakorum Autorytet
    Postów: 706 622

    Wysłany: 13 marca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, ja coraz rzadziej zaglądam na forum, bo moja mała mi nie pozwala na zbytek czasu ;) Cieszymy się czasem razem. Pierwsze miesiące były takie sobie, ale teraz bym ją schrupała na żywca, uwielbiam każdą chwilę z nią i codziennie dziękuję gwiazdom za ten dar.

    Powoli zbliża się czas, kiedy moja mała Nastusia będzie się musiała mną podzielić z siostrzyczką. Cieszę się z drugiego małego cudu przeogromnie, ale już się stresuję jak starsza to przeżyje. Mój mąż będzie dwa miesiace na zwolnieniu rodzicielskim, to będzie łatwiej. Jestem podekscytowana, chociaż mam lekkiego cykora :) No ale mam co chciałam ;) Rodzeństwo to chyba tak czy siak stres.

    Nie wiem, czy ktos tu mnie jeszcze pamieta, ale co sie wygadalam, to sie wygadalam :D ;)

    Pozdrawiam Was wszystkie przeserdecznie, ściskam mocno i niezmiennie trzymam kciuki, za znajome i nieznajome. Sercem jestem z Wami. Ten wątek od przeszło dwóch lat jest mi bliski.
    Całuję Was <3

    MartitaS, Marta..a lubią tę wiadomość

    A. - 03.18 ❤️
    V. - 05.19 💜
    O. - 10.22 🩷
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2019, 05:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum to juz 30tc ?!😲😲😲 oo jejku jak ten czas leci..
    Będzie dobrze ! U takich maluchów nie ma jeszcze zazdrości.. jedynie trzeba umieć sie rozdwoic.🤣😍

  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 16 marca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:) u nas 2 babelki na usg. jestem.w szoku!!

    PLPaulina, Marta..a lubią tę wiadomość

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    key_b wrote:
    hej dziewczyny:) u nas 2 babelki na usg. jestem.w szoku!!
    Super !! Gratulacje😍😍 jak sie z tym czujesz ?? Pozytywnie nastawiona ?

    Mój mąż sie boi właśnie tego, hehe..
    A jeszcze kilka msc i zaczynamy starania..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 21:42

  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 17 marca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Super !! Gratulacje😍😍 jak sie z tym czujesz ?? Pozytywnie nastawiona ?

    Mój mąż sie boi właśnie tego, hehe..
    A jeszcze kilka msc i zaczynamy starania..
    ja sie czuje troche przerazona ale szczesliwa :) maz zachwycony

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ