X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Zastanawia mnie ten brak okresu i to że co jakiś czas mam takie plamienia nie krwawe tylko tak brudzę bieliznę ale okres się nie zaczyna a test dzisiaj robiony i ciągle biało. Dobrze ze juz jutro wizyta bo ciekawa jestem co mi powie i czy wypisze cos na wywołanie okresu 🤔

    Niegłupi pomysł z ta szczoteczka i polecam pastę elmex na wrażliwe dziąsła. Zanim się obejrzysz będzie 9ty tydzień i nie stresuj się bo wiesz ze stres szkodzi ! Ta wizytę w czwartek masz w gp czy prywatnie?

    Lilah dziękuję i za Ciebie również trzymam kciuki żebyś jak najlepiej przeszła tą ostatnią prostą ✊🏻 dasz sobie radę i wszystko ogarniesz tym bardziej z pomocą Twojego 😊 wszystkie musimy bardziej w siebie wierzyc bo jesteśmy silniejsze niż nam się wydaje 💪🏻

    Kurcze, to faktycznie dziwny ten brak okresu. Mialas juz tak kiedys? Mam nadzieje, ze lekarz to rozwiarze. Ja tak miewalam czasami przy cyklach bezowulacyjnych, bylo one dluzsze. Mialam moze dwa takie cykle.

    W czwartek mam wizyte prywatnie, pozniej jedna w PL, 9.05 pierwsze spotkanie z polozna, a 31.05 juz skan na nhs wiec niedlugo pewnie bede miala juz dosyc wizyt😅

    Daj znac jutro po wizycie, trzymam kciuki zeby przebiegla bezstresowo, zrobcie sobie jutro randke po wizycie☺️

    W ogoke zrobilam dzis ten test, 3+, wynik sie zgadza, ciekawe jak to sprawdza🤔
    ACF5754-C-22-B7-4313-8561-6-AF385-C330-C9.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 22:18

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Magda gratulacje!! Super wiesci! Rosnijcie zdrowo! Jak samopoczucie? Ja na poczatku kwietnia wlasnie, tylko 2017 dowiedzialam sie o ciazy i na swieta wielkanocne sciemnialam znajomym, ze nie pije winka przez leki 😉

    Misska powodzenia na wizycie 🤞

    Ila no ja mam nadzieje, ze pojdzie szybko. Pierwszy porod w sumie tez byl szybki i sprawny, tylko to wywolywanie mnie wymeczylo. A jak sie czujesz? Chaos na pewno bedzie przez jakis czas, ale wszystko powoli sie unormuje. Ja troche sie boje, jak sobie poradze a z drugiej strony nie moge sie doczekac 🙂. A Twoj starszak chodzi do przedszkola? Masz kogos do pomocy z rodziny?

    Cześć Lilah
    Ja już do siebie doszłam wszytko się zagoiło a no i karmienie się tez już ustabilizowało tylko noce nie przespane ale to długi proces by nauczyć malucha spać w nocy no coś takie zycie trzeba przejść przez to mój starszak chodzi do przedszkola ale niestety musimy go za chwile zabrać bo tutaj jest tak beznadziejne maciezynskie ze cię nie stać by starsze dziecko chodziło do przedszkola jeśli chodzi o jakkoakolwiek pomoc od tego państwa to szkoda gadać a tyle podatków place a oni zero pomocy szkoda gadać gdzie te pieniądze idą rodzina tez daleko wiec jesteśmy sami zdani na siebie i musimy dać jakoś radę 🤷‍♀️

    Lilah prowadzenia szybkiego rozwiązania ci życzę i dawaj znać jak już będzie po buziaki

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Cześć Lilah
    Ja już do siebie doszłam wszytko się zagoiło a no i karmienie się tez już ustabilizowało tylko noce nie przespane ale to długi proces by nauczyć malucha spać w nocy no coś takie zycie trzeba przejść przez to mój starszak chodzi do przedszkola ale niestety musimy go za chwile zabrać bo tutaj jest tak beznadziejne maciezynskie ze cię nie stać by starsze dziecko chodziło do przedszkola jeśli chodzi o jakkoakolwiek pomoc od tego państwa to szkoda gadać a tyle podatków place a oni zero pomocy szkoda gadać gdzie te pieniądze idą rodzina tez daleko wiec jesteśmy sami zdani na siebie i musimy dać jakoś radę 🤷‍♀️

    Lilah prowadzenia szybkiego rozwiązania ci życzę i dawaj znać jak już będzie po buziaki

    Wspolczuje😒 chorobowe i macierzynskie to jakis zart w UK, panstwo takie bogate, a chyba wszystkie z nas maja porownanie jak dobre pieniadze dostaja kobiety w ciazy w PL i fakt, ze praktycznie moga isc na zwolnienie prawie, ze od razu… ja jak mialam covida w styczniu o nawet pracowalam, faktycznie nie czulam sie zle, ale wszyscy znajomi w PL od razu L4 na 2 tyg🙄
    Przykro, ze musisz rezygnowac z przedszkola. Chyba od 3 roku zycia jest juz troche “latwiej”? Nie mam doswiadczenia, ale znajoma cos wspominala. Sami jestesmy przygotowani, ze pierwszy rok bedzie kruchy, planuje byc caly rok, wiec 3 miesiace bez zadnej pensji to bedzie dramat, pozniej juz jakos sobie damy rade jak wroce co pracy.
    Jak opowiadam znajomym i rodzinie w PL to az nie moga uwiezyc, ze jest tutaj tak zle, a tak jak piszesz, placimy wysokie podatki. Najlepiej maja Ci co uszukuja… ostatnio nawet uslyszalam, ze jak ma sie wlasny dom (nawet na kredyt) to nie kwalifikuje sie na zasilek mieszkaniowy😂, ktory normalnie w Londynie jest dosyc wysoki jak ktos na zasilki sie kwalifikuje. Wiadomo, nie myslimy o tym na razie, ale jak ktores z nas zachoruje lub straci prace to bedzie slabo😒
    Haha, musialam pomarudzic na system angielski😅 wybaczcie!

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 17 kwietnia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki ze dopiero teraz piszę ale zakręcone dni ostatnio
    dużo się działo, przygotowania do świąt, byliśmy w zoo, na rybach i dopiero teraz jak goście poszli po śniadaniu to mam chwile luzu 😅 Spokojnych Radosnych Świąt dziewczęta 🐣

    Mam newsa takiego ze lekarka wpisała nas na listę i za jakieś 6 tygodni mamy zaczynać procedurę in vitro 😳 zaskoczyła mnie tym bardzo ale w sumie sie cieszę bo czuje ze w koncu cos ruszy 😄 musze poszukać waszych wcześniejszych postów gdzie opisywalyscie jak to wygląda krok po kroku. Ale stresuje się bardzo przez to ze musze w te 6 tygodni przytyć 4kg zeby mieć minimalna wymagana do in vitro wagę, a dla mnie przytyć kg to jest masakra 😩 teraz będę jadła wszystko z masłem, majonezem i lukrem 😅 No i w koncu 🐵 przyszła i po świętach umowie sie na cytologię.

    Magdak albo będziesz chciała więcej wizyt zeby obserwować swojego maluszka 😅

    A co do tej pomocy tutaj to zgadzam się, słabe macierzyńskie do tego wez płać 1700£ za żłobek tak jak zawołali mojej koleżance 😳 i tak jak Magdak wspomniałaś w Polsce obie moje przyjaciółki siedzialy w domu od 2 miesiąca, bo czemu nie, skoro mogą i im za to płacą. Ale nic nie jestesmy w stanie z tym zrobić poza tym mimo tego i tak tutaj jest lepiej niż w Polsce, oczywiście pod względem komfortu życia

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Sorki ze dopiero teraz piszę ale zakręcone dni ostatnio
    dużo się działo, przygotowania do świąt, byliśmy w zoo, na rybach i dopiero teraz jak goście poszli po śniadaniu to mam chwile luzu 😅 Spokojnych Radosnych Świąt dziewczęta 🐣

    Mam newsa takiego ze lekarka wpisała nas na listę i za jakieś 6 tygodni mamy zaczynać procedurę in vitro 😳 zaskoczyła mnie tym bardzo ale w sumie sie cieszę bo czuje ze w koncu cos ruszy 😄 musze poszukać waszych wcześniejszych postów gdzie opisywalyscie jak to wygląda krok po kroku. Ale stresuje się bardzo przez to ze musze w te 6 tygodni przytyć 4kg zeby mieć minimalna wymagana do in vitro wagę, a dla mnie przytyć kg to jest masakra 😩 teraz będę jadła wszystko z masłem, majonezem i lukrem 😅 No i w koncu 🐵 przyszła i po świętach umowie sie na cytologię.

    Magdak albo będziesz chciała więcej wizyt zeby obserwować swojego maluszka 😅

    A co do tej pomocy tutaj to zgadzam się, słabe macierzyńskie do tego wez płać 1700£ za żłobek tak jak zawołali mojej koleżance 😳 i tak jak Magdak wspomniałaś w Polsce obie moje przyjaciółki siedzialy w domu od 2 miesiąca, bo czemu nie, skoro mogą i im za to płacą. Ale nic nie jestesmy w stanie z tym zrobić poza tym mimo tego i tak tutaj jest lepiej niż w Polsce, oczywiście pod względem komfortu życia

    Ale dostaliscie super wiadomosc na swieta😍 bardzo sie ciesze! To teraz widze, ze juz ruszy na powaznie! Trzymam kocno kciuki🍀🍀🍀 u mnie od razu widac jak duzo jem i zazdroszcze Twojej przemiany materii, ale rozumiem, ze moze byc troche dolujace jak jest sie ponizej progu i trzeba szybko przytyc. Wredna malpa, ale widac juz swiatelko w tunelu odnosnie ivf.

    Wlasnie dziewczyny na marcowym watku pisza, ze niektore juz po prenatanych planuja isc, a ja czytam i mysle, ze bede pracowac dopoki bede w stanie siedziec przed kompem🤣 planuje do konca, ale zobaczymy😅 faktycznie, w PL macierzynskie i chorobowe o niebo lepsze, ale nie chcialabym tam zyc bo wole tutejsza mentalnosc i styl zycia☺️ Az sie dziwie, ze ludzie tutaj jakos glosno nie protestuja, bo nie raz slyszy sie o jakims tube strike, ale o jakims strajku odnosnie macierzynskiego lub chorobowego nigdy nie slyszalam🤔

    Aa, wesolych po Swietach🐣😁 mam nadzieje, ze mialyscie spokojne Swieta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2022, 22:59

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cieszę się bardzo ale stresuje się tym przytyciem, staram się jeść częściej bardziej kaloryczne rzeczy ale chwilami jest ciężko bo czuje presję i wtedy tym bardziej mi nie przechodzi przez gardło 😒 ale mam nadzieje ze waga szybko zacznie isc do góry bo napewno doda mi to powera do jedzenia 💪🏻 no głupia 🐵 ale przynajmniej mogłam się umówić na ten smear test i nie mam już huśtawki nastrojów 😆

    No tutaj to wszystkie ciężarne które znam pracuja do samego końca ale tak naprawdę mysle że tak jest lepiej bo przynajmniej jesteś zajęta praca, nie masz tyle wolnego czasu na zastanawianie sie czy z ciąża wszystko ok itp także wole pracowanie do samego końca niż siedzenie 8 miesięcy 😅 może najwyższa pora zrobić taki strajk, ja jako przyszła ciężarna chętnie się dołączę 🤣

    Święta Święta i po świętach 😅 u nas piątek sobota intensywnie (zoo, ryby, przygotowywanie na śniadanie wielkanocne bo było u nas), niedziela zamulanie a wczoraj mój w pracy a ja odpoczywałam 😊 a jak u Was ? 😄

    Magdak jak tam Twoje ciążowe objawy ? Pojawiły się jakieś nowe ? 😅

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    No cieszę się bardzo ale stresuje się tym przytyciem, staram się jeść częściej bardziej kaloryczne rzeczy ale chwilami jest ciężko bo czuje presję i wtedy tym bardziej mi nie przechodzi przez gardło 😒 ale mam nadzieje ze waga szybko zacznie isc do góry bo napewno doda mi to powera do jedzenia 💪🏻 no głupia 🐵 ale przynajmniej mogłam się umówić na ten smear test i nie mam już huśtawki nastrojów 😆

    No tutaj to wszystkie ciężarne które znam pracuja do samego końca ale tak naprawdę mysle że tak jest lepiej bo przynajmniej jesteś zajęta praca, nie masz tyle wolnego czasu na zastanawianie sie czy z ciąża wszystko ok itp także wole pracowanie do samego końca niż siedzenie 8 miesięcy 😅 może najwyższa pora zrobić taki strajk, ja jako przyszła ciężarna chętnie się dołączę 🤣

    Święta Święta i po świętach 😅 u nas piątek sobota intensywnie (zoo, ryby, przygotowywanie na śniadanie wielkanocne bo było u nas), niedziela zamulanie a wczoraj mój w pracy a ja odpoczywałam 😊 a jak u Was ? 😄

    Magdak jak tam Twoje ciążowe objawy ? Pojawiły się jakieś nowe ? 😅

    Wybacz, ze sie nie odzywalam, ale dostalam plamien we wtorek po poludniu i zaczelam panikowac. Na szczescie nic powaznego bo jest kropek 6mm z bijacym serduszkiem❤️Mdlosci i zmeczenie niestety, ale mozna normalnie funkcjonowac.

    Moze w necie poszukac sobie jakies diety na przytycie? Choc raczej kazda z nas wie co ma duzo kalorii i tuczy, ale moze jakos pomoze.

    Ja idealnie chcialabym pracowac do 6 miesiaca. Wtedy ostatnie 3 moglabym sie skupic na ogarnianiu wszystkiego do porodu, szkoly rodzenia, czytanie ksiazek i ogolnie odpoczynek. Niestety tutaj planuje do samego konca bo chce byc z bobasem jak najdluzej no i zawsze kasa sie przyda.

    Ja zbytnio nie czuje atmosfery swiat wielkanocnych, po prostu wiecej odpoczynku i tyle. Ale dobrze, ze chociaz Wy spedzilismy fajnie czas w dwojke i z bliskimi☺️

    C15-DF1-EC-53-FC-4-F2-A-84-F7-BBB044782588.jpg

    Lilah, Fusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam nadzieje, ze milo spedzilyscie Swieta i udalo wam sie wypoczac.
    My spedzilismy swieta na wyjezdzie, ostatnia szansa, przed porodem, wiec wykorzystalismy ;)

    Magda, super fotka :)

    Zgodze sie z wami odnosnie macierzynskiej placy i urlopu...Jesli sie pracuje w lepszej, wiekszej firmie to czasem mozna dostac cos wiecej i lepsze warunki, ale ta podstawa na ktorej operuje wiekszosc firm srednich i malych to jednak taka sobie. Ale powiem wam, ze jak po 9 miesiacach zatrzymuja maternity pay (a chce sie byc na urlopie przez 12 mcy) to sie zaczyna doceniac nawet to, co dawali ;) Ale podobnie jak Magda, nie zamienilabym tego na warunki polskie.

    A co do przedszkola to trzylatki maja przeciez darmowe 15 godzin, moze nie jest to super duzo, ale zawsze cos. Nie korzystacie z tego Ila? A dowiadywalas sie czy spelniacie wymogi na 30 darmowych godzin?

    Ja z pierwsza corka pracowalam do ok 6 tyg przed porodem. Teraz zaczelam macierzynski na koniec marca czyli 2 miesiace przed. Nie jest to idealne rozwiazanie, bo teoretycznie mam wrocic do pracy jak dzidzia bedzie miec 9 miesiecy (czego na chwile obecna sobienie wyobrazam), ale bylam juz zmeczona ta gonitwa: zawiezc corke do przedszkola, wrocic, szybkie snaidanie, praca, odebrac corke z przedszkola, gotowanie, sprzatanie i wszystko inne.
    Teraz mam wreszcie czas, zeby ogarnac wyprawke, przeorganizowac troche dom i zwyczajnie odpoczac.

    Magdak lubi tę wiadomość

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Hej dziewczyny, mam nadzieje, ze milo spedzilyscie Swieta i udalo wam sie wypoczac.
    My spedzilismy swieta na wyjezdzie, ostatnia szansa, przed porodem, wiec wykorzystalismy ;)

    Magda, super fotka :)

    Zgodze sie z wami odnosnie macierzynskiej placy i urlopu...Jesli sie pracuje w lepszej, wiekszej firmie to czasem mozna dostac cos wiecej i lepsze warunki, ale ta podstawa na ktorej operuje wiekszosc firm srednich i malych to jednak taka sobie. Ale powiem wam, ze jak po 9 miesiacach zatrzymuja maternity pay (a chce sie byc na urlopie przez 12 mcy) to sie zaczyna doceniac nawet to, co dawali ;) Ale podobnie jak Magda, nie zamienilabym tego na warunki polskie.

    A co do przedszkola to trzylatki maja przeciez darmowe 15 godzin, moze nie jest to super duzo, ale zawsze cos. Nie korzystacie z tego Ila? A dowiadywalas sie czy spelniacie wymogi na 30 darmowych godzin?

    Ja z pierwsza corka pracowalam do ok 6 tyg przed porodem. Teraz zaczelam macierzynski na koniec marca czyli 2 miesiace przed. Nie jest to idealne rozwiazanie, bo teoretycznie mam wrocic do pracy jak dzidzia bedzie miec 9 miesiecy (czego na chwile obecna sobienie wyobrazam), ale bylam juz zmeczona ta gonitwa: zawiezc corke do przedszkola, wrocic, szybkie snaidanie, praca, odebrac corke z przedszkola, gotowanie, sprzatanie i wszystko inne.
    Teraz mam wreszcie czas, zeby ogarnac wyprawke, przeorganizowac troche dom i zwyczajnie odpoczac.

    Cześć Lilah
    Tak maja darmowe wiem o tym i dostanę te darmowe 30h ale dopiero we wrześniu bo mój syn się urodził koniec kwietnia dokładnie dziś kończy 3 lata ale przez to musimy czekać do nowgo termu co za bzdura i teraz mam bardzo ciężkie 4 miesiące bo jestem na tym kiepskim macierzyńskim bo tylko 3 miesiące dostaje 90% mojej wypłaty wiec nie stać nas z jednej wypłaty by płacić za przedszkole tak jest beznadziejnie ustawione w tym kraju ze teraz gdy naprawdę potrzebuje przedszkola bo mam jeszcze teraz noworodka to mnie nie stać aż mi się płakać chce ze tak mało pomocy w tym kraju a rodzina daleko i nie są w stanie pomoc a naprawdę nie jest łatwo mieć codzienie 3 latka który ma dużo energii i noworotka który chce być tylko ze mną na cycu a ja nie mogę się ruszyć z sofy bo non stop karmie 🙈 wiec przedemna kilka ciężkich miesięcy jak przeżyje jakoś do września to będzie super mąż pracuje full time po za tym ktoś musi płacić kredyt i zarabiać na utrzymanie 🤷‍♀️ Takie życie a najbardziej mnie wkurza jak Polska rodzina myśli ze my w tym kraju many tyle zasiłków ze pracować nie trzeba aż mnie krew zalewa jak o tym myśle!

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak ucichłam bo w Polsce jestem od piątku i za dużo mam na głowie a do tego staram się spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi i nawet tu nie zaglądałam 🤭

    O kurcze to stresik był ale najwazniejsze że przeszlo, a powiedzieli przez co tak mogło być? Chociaz slyszalam ze takie plamienia w ciąży sa częste, ale zawsze trzeba je kontrolować. Piękna plamka, niech rośnie duża i zdrowa 🥰 marzy Ci sie dziewczynka czy chłopczyk? 💗💙

    Lilah mam nadzieję że fajnie odpoczeliscie 😊 to dobrze ze wcześniej odpuściłaś pracę, a nie siedziałaś na siłę dłużej, trzeba niwelować tyle stresu ile się da i znajdować jak najwięcej czasu na odpoczynek. Nie ma co teraz wybiegać aż tak do przodu, narazie musisz się skupić na organizacji i porodzie 🙂 powiesz mi ile czekałaś od wpisania na listę in vitro do pierwszej wizyty z omówieniem całej procedury i podpisaniem papierów? Lekarka mi powiedziała że ktoś ma do mnie zadzwonić z wyznaczona data i ze wizyta powinna być za ok 6 tygodni i cały czas się zastanawiam kiedy ktoś zadzwoni i na kiedy będzie wizyta 😅



    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misska u mnie to bylo okolo 6-8 tyg, nie pamietam dokladnie. W kazdym razie pamietam, ze powiedzieli w jakim przedziale czasowym zadzwonia i zadzwonili tak jak obiecali. Jak juz przejela mnie klinika, to wszystko poszlo super sprawnie.

    Mam nadzieje, ze u Ciebie tez pojdzie sprawnie, trzymam kciuki. 🤞

    misska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    A ja tak ucichłam bo w Polsce jestem od piątku i za dużo mam na głowie a do tego staram się spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi i nawet tu nie zaglądałam 🤭

    O kurcze to stresik był ale najwazniejsze że przeszlo, a powiedzieli przez co tak mogło być? Chociaz slyszalam ze takie plamienia w ciąży sa częste, ale zawsze trzeba je kontrolować. Piękna plamka, niech rośnie duża i zdrowa 🥰 marzy Ci sie dziewczynka czy chłopczyk? 💗💙

    Lilah mam nadzieję że fajnie odpoczeliscie 😊 to dobrze ze wcześniej odpuściłaś pracę, a nie siedziałaś na siłę dłużej, trzeba niwelować tyle stresu ile się da i znajdować jak najwięcej czasu na odpoczynek. Nie ma co teraz wybiegać aż tak do przodu, narazie musisz się skupić na organizacji i porodzie 🙂 powiesz mi ile czekałaś od wpisania na listę in vitro do pierwszej wizyty z omówieniem całej procedury i podpisaniem papierów? Lekarka mi powiedziała że ktoś ma do mnie zadzwonić z wyznaczona data i ze wizyta powinna być za ok 6 tygodni i cały czas się zastanawiam kiedy ktoś zadzwoni i na kiedy będzie wizyta 😅

    Dziekuje dziewczyny!🥰

    Ja tez niedlugo bede leciec do Polski i wtedy nigdy na nic nie mam czasu bo duzo spotkan z rodzina i znajomymi. Odpoczywaj😊 Duzo przed Wami wiec na pewno odpoczynek sie przyda i trzymam kciuki za szybki telefon z kliniki i zaczniecie dzialac.

    Powiedzieli, ze w srodku nie ma zadnych oznak krwawienia wiec moze zmiany hormonalne? Raczej nie jakies naczynko albo torbiel, za tydzien zbadam progesteron i zobaczymy jaka dawke Duphastonu mam kontynowac, bo teraz biore 3x1, a moze okaze sie, ze nie musze tyle brac, albo zmienimy na cos innego. Mam wizyte z moja ginekolog wiec ona na pewno bedzie bardziej pomocna jezeli chodzi o nastepne kroki dzialania, musze tez umowic sie do endokrynologa bo mam Hashimoto. Jako pierwsze dziecko zawsze chcialam miec chlopca, chinski kalendarz tez tak przepowiada, ale zobaczymy za kilka miesiecy, najwazniejsze aby bylo zdrowe🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda nie napisalam Ci ale ja w tej ciazy mialam plamienia i nawet krwawienia. Oczywiscie, ze stres jest ale nie musi to byc nic zlego. Odpoczywaj ile mozesz. Jak sie czujesz?

    Wg kalendarza chinskiego moja corka jest chlopcem 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Cześć Lilah
    Tak maja darmowe wiem o tym i dostanę te darmowe 30h ale dopiero we wrześniu bo mój syn się urodził koniec kwietnia dokładnie dziś kończy 3 lata ale przez to musimy czekać do nowgo termu co za bzdura i teraz mam bardzo ciężkie 4 miesiące bo jestem na tym kiepskim macierzyńskim bo tylko 3 miesiące dostaje 90% mojej wypłaty wiec nie stać nas z jednej wypłaty by płacić za przedszkole tak jest beznadziejnie ustawione w tym kraju ze teraz gdy naprawdę potrzebuje przedszkola bo mam jeszcze teraz noworodka to mnie nie stać aż mi się płakać chce ze tak mało pomocy w tym kraju a rodzina daleko i nie są w stanie pomoc a naprawdę nie jest łatwo mieć codzienie 3 latka który ma dużo energii i noworotka który chce być tylko ze mną na cycu a ja nie mogę się ruszyć z sofy bo non stop karmie 🙈 wiec przedemna kilka ciężkich miesięcy jak przeżyje jakoś do września to będzie super mąż pracuje full time po za tym ktoś musi płacić kredyt i zarabiać na utrzymanie 🤷‍♀️ Takie życie a najbardziej mnie wkurza jak Polska rodzina myśli ze my w tym kraju many tyle zasiłków ze pracować nie trzeba aż mnie krew zalewa jak o tym myśle!


    Acha rozumiem juz, to rzeczywiscie dopiero od wrzesnia mu przysluguje. Tak dopytywalam w razie czego, bo np moja kolezanka nie miala o tym pojecia, ze sa jakies godziny w przedszkolu darmowe i ze cos jej przysluguje, to sie chyba zmienilo kilka lat temu.

    Moge sie tylko domyslac, ze jest Ci ciezko z dwojka maluchow. Z jednym bywalo trudno bez zadnej pomocy rodziny. A jest szansa, zeby ktos z rodziny przyjechal do Was albo Ty z dzieciaczkami do Pl? Gdybys byla blizej, to bym chetnie wziela Twojego synka na plac zabaw, zebys mogla chwile odetchnac...
    Zgadzam sie, ze ten system jest marny, nie wspiera zbyt zakladania i poszerzania rodzin...Po 9 miesiacach macierzynskiego zostajesz bez kasy.
    Wiem, ze sa rozne przekonania i szanuje je ale dla mnie osobiscie nie jest komfortowe zostawianie takiego maluszka w zlobku lub z niania. Pomijajac fakt, ze nawet jakbym chciala wrocic na full time do pracy, to wlasciwie cala moja wyplata szla by na opieke. Nie widze wiec dziecka i nie zarabiam, gdzie w tym sens?

    Ale wiadomo, w zadnym kraju nie jest idealnie, jest tez sporo rzeczy ktore mi sie podobaja, np te play groups dla matek z maluchami, darmowe lub za symbolicznego funta. Z corka chodzilam gdzies codzien, w ogole nie czulam sie odizolowana i zamknieta w domu z malutkim dzieckiem. Dostalam tez wsparcie w karmieniu piersia, rowniez za darmo byly spotkania.

    Z kazdym tygodniem bedzie troche latwiej, trzymaj sie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Magda nie napisalam Ci ale ja w tej ciazy mialam plamienia i nawet krwawienia. Oczywiscie, ze stres jest ale nie musi to byc nic zlego. Odpoczywaj ile mozesz. Jak sie czujesz?

    Wg kalendarza chinskiego moja corka jest chlopcem 😉

    Dzieki za pocieszenie☺️ U mnie na razie przeszlo (odpukac) W glowie od razu mialam czarne mysli, ale czytam, ze to popularne zjawisko, kolejna wizyta za tydzien i juz nie moge sie doczekac!

    Dziekuje, calkiem okej, ro 15 jest idealnie, ale po poludniu mam ogromne wzdecia - brzuch od o wiele wiekszy i mdlosci😒 tak bylo trzy ostatnie dni, moze chwilowe bo od razu gorzej funkcjonuje.

    Haha, no wlasnie tym chinskim nie ma co wierzyc, ale chyba kazdy sprawdza z ciekawosci. Dziewczynka tez bylaby super, lepsze outfity i wiecej wspolnego❤️

    Jak sie czujesz juz na koncowce?

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Acha rozumiem juz, to rzeczywiscie dopiero od wrzesnia mu przysluguje. Tak dopytywalam w razie czego, bo np moja kolezanka nie miala o tym pojecia, ze sa jakies godziny w przedszkolu darmowe i ze cos jej przysluguje, to sie chyba zmienilo kilka lat temu.

    Moge sie tylko domyslac, ze jest Ci ciezko z dwojka maluchow. Z jednym bywalo trudno bez zadnej pomocy rodziny. A jest szansa, zeby ktos z rodziny przyjechal do Was albo Ty z dzieciaczkami do Pl? Gdybys byla blizej, to bym chetnie wziela Twojego synka na plac zabaw, zebys mogla chwile odetchnac...
    Zgadzam sie, ze ten system jest marny, nie wspiera zbyt zakladania i poszerzania rodzin...Po 9 miesiacach macierzynskiego zostajesz bez kasy.
    Wiem, ze sa rozne przekonania i szanuje je ale dla mnie osobiscie nie jest komfortowe zostawianie takiego maluszka w zlobku lub z niania. Pomijajac fakt, ze nawet jakbym chciala wrocic na full time do pracy, to wlasciwie cala moja wyplata szla by na opieke. Nie widze wiec dziecka i nie zarabiam, gdzie w tym sens?

    Ale wiadomo, w zadnym kraju nie jest idealnie, jest tez sporo rzeczy ktore mi sie podobaja, np te play groups dla matek z maluchami, darmowe lub za symbolicznego funta. Z corka chodzilam gdzies codzien, w ogole nie czulam sie odizolowana i zamknieta w domu z malutkim dzieckiem. Dostalam tez wsparcie w karmieniu piersia, rowniez za darmo byly spotkania.

    Z kazdym tygodniem bedzie troche latwiej, trzymaj sie :)


    Lilah czekam na te darmowe godziny Joanna zbawienie 🙈
    Niestety nie ma możliwości pomocy od rodziny wiec jesteśmy trochę sami w tym wszystkim moji rodzice to ciężki przypadek nie są za bardzo zainteresowani wnukami bardzo to smutne mam więcej wsparcia i pomocy od obcych ludzi niż rodziny to samo ze strony mojego męża moja teściowa jest angielka i jedyne co ja interesuje to gdzie wyskoczyć na zakupy czy drinka ze znajomymi lub gdzie następne wakacje jest na emeryturze i jak jej powiedziałam by mogła pomoc to mi powiedział ze jej tez nikt nie pomagał przy dwójce dzieci maskra jak dla mnie nie ma serca i widocznie nie potrzebuje rodziny no cóż nic na to nie mogę poradzić nie chce to nie chce musimy liczyc tylko na siebie

    Kochana dziękuje za oferowana pomoc to bardzo miłe z twojej strony szkoda ze nie jesteśmy sąsiadkami 🥰 ja zapomniałam gdzie ty mieszkasz w UK?

    Co do systemu no to jest maskra wogole nie motywuje do tego by mieć dużo dzieci bo państwo ma to gdzieś młode pary są skazane tylko na siebie a to im powinno zależeć ze dużo dzieci się rodzi bo to znaczy ze te dzieci będą kiedyś płaciły podatki i koło się kręci ale to maja gdzieś

    Ja tez się nie czuje komfortowo zostawiać takiego malucha w przedszkolu ale nie mam wyjścia mój starszy syn Ernest zaczął przedszkole jak skończył 18 miesięcy i to było dość późno tylko dlatego ze nie miałam pracy ale najmłodszy małych pójdzie jak będzie 12 miesięcy bo nie mam wyjścia bo po roku muszę wrócić do pracy ale wiem ze naszym przedszkolu są maluchy które maja po 4 miesiące bo mama musiała wrócić do pracy ja bym nie miała serca mogłabym wrócić po 9 miesiącach gdybym myślałam tylko o kasie ale zostaje na macierzyńskim tyle ile mogę najdłużej czyli 12 miesięcy po za tym moja cała wypłata idzie na przedszkole jakaś maskra ale muszę to przeżyć mój starszy syn uwielbia tam być ma kolego robią rożne fajne rzeczy uwielbia swoją panią przedszkolanke widzę jak jest szczęśliwy i jak bardzo się rozwinął wiec to jest ważne a pieniądze są i za chwile ich nie ma taka jest prawda 🤷‍♀️

    Grupy są świetne my dużo robiliśmy z moim synkiem i teraz tez będę chodzić poznałam wiele wspaniałych matek które są teraz moim dobrymi koleżankami i bardzo się nawzajem wspieramy 🥰

    U nas właśnie mina 6 tydz i jest trochę lepiej

    Lilah a jak ty się czujesz na końcówce przygotowana?

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 1 maja 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak trzymam kciuki za wizytę i mam nadzieję że ciąża nie będzie Cie męczyć tylko będziesz mogła się nią w 100% cieszyć 😄 No i miłego pobytu w Polsce 😁

    Brak wsparcia od rodziny to coś strasznego, współczuję Ila, czasem tak jak mówisz więcej pomocy możemy dostać od obcych ale dobrze ze w ogole mamy jakiekolwiek wsparcie jak nie od rodziny to od znajomych, przedszkolanek czy tak jak wspomniałaś od mam innych dzieci. Musimy sobie radzić 💪🏻 moja przyjaciółka z Polski której wlasnie sie skończyło macierzyńskie powiedziała że ona ma zamiar znowu zaciążyć w najbliższym czasie zeby dalej w domu siedzieć i nie wracać do pracy. A slyszalam ze tutaj musi być minimum rok roznicy między dziećmi zeby dostawać macierzyńskie na następne dziecko.

    Ja wczoraj miałam taki bol brzucha ze dawno tak nie miałam...za wcześnie na okres, za późno na owu poza tym wydaje mi się ze czułam owu jakiś tydzień temu i do tego minimalne białe plamienia, nie wiem co to może być 🤔

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 10 maja 2022, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cicho się tutaj zrobiło 🙊 co u Was dziewczyny ?
    Magdak jak samopoczucie ? Wróciłaś już z Polski ? Byłaś u gina ? 🙂
    Lilah jak na końcówce? Bejbik pcha się powoli na wolność? 😅
    Ila jak sobie dajesz radę z dwoma maluchami ?👬

    Mam nadzieje ze wszystko u Was ok 🤗

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Ale cicho się tutaj zrobiło 🙊 co u Was dziewczyny ?
    Magdak jak samopoczucie ? Wróciłaś już z Polski ? Byłaś u gina ? 🙂
    Lilah jak na końcówce? Bejbik pcha się powoli na wolność? 😅
    Ila jak sobie dajesz radę z dwoma maluchami ?👬

    Mam nadzieje ze wszystko u Was ok 🤗

    Wlasnie ostatnio nie moglam znalezc tego forum i myslalam, ze zostalo usuniete! Ogolnie malo tutaj przebywam ostatnio. Pobyt w PL bardzo sie udal. Fasolka juz przypomina czlowieczka, wszystko dobrze sie rozwija. Oprocz ogromnego zmeczenia nie jest zle🙂 W poniedzialek mialam pierwsze spotkanie z polozna, zostala zalozona karta i czekam na skan 31 maja. Jak dowiedziala sie, ze mam Hashimoto i problemy z tarczyca to wpisala mnie na podwyzszone ryzyko i bede miec dwa dodatkowe skany i spotkanie z lekarzem, wiec podejrzewam, ze beda sie bardziej o mnie martwic co podczas ciazy jest pomocne :). Wrocilam do Euthyroxu (endokrynolog w PL przypisal) wiec TSH powinno sie poprawic. Duphaston powoli odstawiam bo progesteron mam az za wysoki wiec zmniejszam dawke i odstawiam.

    Jak u Was dziewczyny?

    Misska, jak u Ciebie? Cos ruszylo? Mialas jakies spotkanie/telefon przez ostatnie 2 tyg? Trzymam kciuki! 🥰

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Wlasnie ostatnio nie moglam znalezc tego forum i myslalam, ze zostalo usuniete! Ogolnie malo tutaj przebywam ostatnio. Pobyt w PL bardzo sie udal. Fasolka juz przypomina czlowieczka, wszystko dobrze sie rozwija. Oprocz ogromnego zmeczenia nie jest zle🙂 W poniedzialek mialam pierwsze spotkanie z polozna, zostala zalozona karta i czekam na skan 31 maja. Jak dowiedziala sie, ze mam Hashimoto i problemy z tarczyca to wpisala mnie na podwyzszone ryzyko i bede miec dwa dodatkowe skany i spotkanie z lekarzem, wiec podejrzewam, ze beda sie bardziej o mnie martwic co podczas ciazy jest pomocne :). Wrocilam do Euthyroxu (endokrynolog w PL przypisal) wiec TSH powinno sie poprawic. Duphaston powoli odstawiam bo progesteron mam az za wysoki wiec zmniejszam dawke i odstawiam.

    Jak u Was dziewczyny?

    Misska, jak u Ciebie? Cos ruszylo? Mialas jakies spotkanie/telefon przez ostatnie 2 tyg? Trzymam kciuki! 🥰
    No to super ze z dzidzia wszystko ok 🥰 czekam na zdjęcie skanu jak nie tego co byłaś to tego z końca maja 😄 i fajnie ze będą Cie bardziej sprawdzać jednak dwa skany więcej dużo daje i przynajmniej nie trzeba będzie wydawac na skan prywatnie (ja jeśli będę miała tylko te podstawowe skany napewno prywatnie tez będę chodzić podglądać). Dobrze ze tylko zmęczenie Cie meczy, wydaje mi się ze to "najlepszy" objaw ciąży jaki może być 😅 a napewno lepszy niż rzyganie, mdlenie itp 🥴

    A ja czekam na kontakt, mialo być za ok 6tygodni od appointmentu czyli wypada 26maja ale dam im czas do końca maja i jak dalej będzie cisza to przedzwonię początkiem czerwca. Ale dobra wiadomość taka ze udaje mi się przybierać na wadze 💪🏻brakowało mi 4kg a teraz zostały jeszcze 2 do zrobienia 🙂 aa no i czekam na wyniki z cytologii bo miałam robiona 2tyg temu i ciekawa jestem czy znikło to co wykryli rok temu

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ