X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak i to jest fajne tutaj ze jak już wiedzą że jesteś w ciąży to spokojnie możesz śmigać po badaniach bez żadnych konsekwencji w pracy. Praca zdalna bylaby super tylko ciezko mi taka znalezc 🤔 To musi być piękne uczucie usłyszeć serduszko 🥰 i świetny pomysł z gender reveal, ogladam czasem filmiki z takich imprez i reakcje rodzicow sa mega, ale ja to bym chyba nie dala rady czekać i chciałabym wiedzieć od razu, ciekawość by mnie zeżarła 😆 napewno dzidzius będzie zdrowy, nie ma co brać pod uwagę innej opcji, będzie zdrowy silny chłopczyk albo zdrowa piękna dziewczynka 🥰 daj znać jak będziesz miała wszystkie wyniki 🍀

    Ja cały czas szukam pracy biurowej, komputer, dokumenty itp. Ale tak naprawde nie mam w tym za duzego doswiadczenia do tego moj angielski nie jest fluent a czesto tego wymagaja w takiej pracy wiec jak nie bede mogla jeszcze chwilę znaleźć to zacznę patrzeć na sales assistant w sklepie albo jakiś coffee shop bo muszę złapać cokolwiek narazie zeby do urlopu w sierpniu przerobić a po urlopie będę bardziej wybrzydzać z pracą 😅

    Lilah gratulacje ! Wspaniale ze juz jest z Wami i rzeczywiscie jest kruszynka malutka 🥰 moja kuzynka tez miała wywoływany i wspomina tragicznie także cos w tym musi być 😬 zdradzisz jak daliście na imię? 😊 I jak siostrzyczka zareagowała na nowego członka rodziny ? 😊 trzymajcie się cieplo i cieszcie sobą 🥰

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Magdak i to jest fajne tutaj ze jak już wiedzą że jesteś w ciąży to spokojnie możesz śmigać po badaniach bez żadnych konsekwencji w pracy. Praca zdalna bylaby super tylko ciezko mi taka znalezc 🤔 To musi być piękne uczucie usłyszeć serduszko 🥰 i świetny pomysł z gender reveal, ogladam czasem filmiki z takich imprez i reakcje rodzicow sa mega, ale ja to bym chyba nie dala rady czekać i chciałabym wiedzieć od razu, ciekawość by mnie zeżarła 😆 napewno dzidzius będzie zdrowy, nie ma co brać pod uwagę innej opcji, będzie zdrowy silny chłopczyk albo zdrowa piękna dziewczynka 🥰 daj znać jak będziesz miała wszystkie wyniki 🍀

    Ja cały czas szukam pracy biurowej, komputer, dokumenty itp. Ale tak naprawde nie mam w tym za duzego doswiadczenia do tego moj angielski nie jest fluent a czesto tego wymagaja w takiej pracy wiec jak nie bede mogla jeszcze chwilę znaleźć to zacznę patrzeć na sales assistant w sklepie albo jakiś coffee shop bo muszę złapać cokolwiek narazie zeby do urlopu w sierpniu przerobić a po urlopie będę bardziej wybrzydzać z pracą 😅

    Lilah gratulacje ! Wspaniale ze juz jest z Wami i rzeczywiscie jest kruszynka malutka 🥰 moja kuzynka tez miała wywoływany i wspomina tragicznie także cos w tym musi być 😬 zdradzisz jak daliście na imię? 😊 I jak siostrzyczka zareagowała na nowego członka rodziny ? 😊 trzymajcie się cieplo i cieszcie sobą 🥰

    Rozumiem, nie wiem czym sie interesujesz, ale szukaj w specjalizacjach, ktore Ci pasuja „entry level”, wiele firm bierze teraz np analitykow od zera i wszystkiego ucza juz w pracy, nie trzeba miec super angielskiego. U mnie w podatkach tez angielski nie jest priorytetem i rowniez zaczynalam od zera. Nie polecam aplikowac o admin, recepcjonistka i sekretarka bo wlasnie do tych rol lubia jak angielski jest fluent, a najlepiej british. Sama zrobilam kiedys ten blad bo myslalam, ze taka prace bedzie mi najlatwiej znalezc bo pasowaly mi moje umiejetnosci pod role, a dostawalam same odmowy i juz sie poddawalam😅 ale jak zalezy Ci na czasie to szukaj czegokolwiek bo stres w obecnej pracy na pewno nie pomaga. Powodzenia🍀

    Ja nie wiem jak niektorzy daja rade czekac z plcia do czasu porodu! Podziwiam za cierpliwosc. Ja do imprezy dam rade, ale powiedzielismy znajomym ze to moze sie okazac zwykly grill jak dziecko nie bedzie chcialo wspolpracowac😅 skan mam za 1.5 tygodnia wiec zobaczymy. Dam znac jak otrzymam wyniki i czy bobo wspolpracowal na wizycie☺️

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Lilah, super, ze czujesz sie dobrze juz przed sama koncowka i mozecie jeszcze z corka korzystac z pogody przed pojawieniem sie bobasa☺️ Z angielskim systemem to chyba jak z mezczyznani, nie mozna za duzo chwalic bo pozniej jest calkowicie na odwrot😂
    Trzymam kciuki za koncowke u Ciebie❤️ Wspominali juz cos czy cc czy naturalnie?

    Moja polozna bardzo mila, ale mam wrazenie, ze jest zwariowana. Powiedziala, ze przy hashimoto powinnam brac aspiryne bo poprawia krazenie, a pozniej stwierdzila, ze jednak lepiej jak nie bede brac bo jestem w ciazy😅 tak samo jak rozmawialysmy, ze nie jem miesa, ale jem ryby okazyjnie i ogolnie pytala sie jakie ryby, pozniej przeszla do zawodu meza i zamiast head chef w papierach mam head fish🤣 no wiec, jakiekolwiek leki przez nia przepisane bede konsultowac z lekarzem z PL.

    Misska, to faktycznie maja jeszcze 10 dni, ale wiadomo liczy sie, ze zadzwonia predzej🤔 dawaj znac na biezaco o calym procesie jak juz Ciebie pokieruja☺️ Mocne kciuki, zebys jak najszybciej dolaczyla do nas! Faktycznie zmeczenie nie jest takie zle jak czyta sie o ogromnych mdlosciach, plamieniach itp. Ja mdlosci mam po niektorych posilkach i jak za dlugo nie jem, ale juz poznalam swoj organizm wiec jest dobrze. Zycze Ci zebys tyla tak szybko jak ja😅 jak polozna obliczala moje BMI to az sie przerazilam, oczywiscie w normie i stwierdzila ze na ciaze idealne bo nie za gruba i nie za chuda, ale ja mialam bardzo niska wage poczatkowa przed przyjazdem do UK wiec widze roznice😁

    Fasolka 11 dni temu. Jestem ciekawa jak bedzie wygladac za 2 tygodnie😄
    49-D8-AC48-01-B3-411-C-8330-F456-DE6-BBA3-B.jpg
    Jaka piekna fasoleczka 😍😍😍

    Magdak, Nasti6 lubią tę wiadomość

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny Wy sie napewno orientujecie bardziej.Kiedy moge powiedziec pracodowcy ze jestem w ciazy,czy tylko po potwierdzeniu od lekarza?Jestem chefem kuchni i nie ma lekko 🙃pozdrawiam serdecznie

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Hej dziewczyny Wy sie napewno orientujecie bardziej.Kiedy moge powiedziec pracodowcy ze jestem w ciazy,czy tylko po potwierdzeniu od lekarza?Jestem chefem kuchni i nie ma lekko 🙃pozdrawiam serdecznie

    Mi akurat ciezko powiedziec, ale z tego co sie orientuje to na poczatku ciazy jest sie tutaj slabo chronionym. Moze ktoras z dziewczyn wie? Najlepiej jak powiesz przelozonemu, ze nie mozesz nic dzwigac przez problemy zdrowotne, a jak ciaza bedzie juz potwierdzona to powiesz oficjalnie o ciazy. Masz jeszcze jakis niebezpieczny zakres obowiazkow, jak tak to postaraj sie je wszystkie ograniczyc. Pracowac bedziesz musiala przed macierzynskim bo tutaj nie ma chorobowego w ciazy.

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było 😳 ale dużo się dzieje u mnie ostatnio i nie mam głowy do internetów 😅 w wielkim skrócie dostalam wyniki z kolposkopii i nie mam żadnych zmian rakowych ale niestety mam dysplazje szyjki macicy cin2 i jestem już umówiona na badanie kontrolne w grudniu...troche mnie to podłamało bo znowu nie jest tak jak powinno. Klinika milczy i nie wiem czy w ogóle teraz do nich dzwonić co z tym in vitro czy czekać na rozwój sytuacji z ta dysplazja..a do tego okres mi sie spóźnia 2tygodnie, czasami mam sluz lekko zabarwiony na różowo i od kilku dni miewam lekkie zawroty glowy. Zrobiłam test 6dni temu i biel. Nie wiem czy dzwonić do lekarza czy czekać dalej. Czuje ze stanęłam w miejscu i nie wiem co ze sobą zrobić 🤷🏻‍♀️

    Magdak jak tam u Ciebie ? Dostałaś wszystkie wyniki ? Jak sie czujesz ? 🙂

    Nadzieja ja nie pomogę bo się na tym nie znam ale z tego co słyszę to dziewczyny często mowia po upływie 3miesiecy bo wtedy mogą się czuć bezpiecznie w pracy i nikt nie może ich tak ot zwolnić.

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Dawno mnie tu nie było 😳 ale dużo się dzieje u mnie ostatnio i nie mam głowy do internetów 😅 w wielkim skrócie dostalam wyniki z kolposkopii i nie mam żadnych zmian rakowych ale niestety mam dysplazje szyjki macicy cin2 i jestem już umówiona na badanie kontrolne w grudniu...troche mnie to podłamało bo znowu nie jest tak jak powinno. Klinika milczy i nie wiem czy w ogóle teraz do nich dzwonić co z tym in vitro czy czekać na rozwój sytuacji z ta dysplazja..a do tego okres mi sie spóźnia 2tygodnie, czasami mam sluz lekko zabarwiony na różowo i od kilku dni miewam lekkie zawroty glowy. Zrobiłam test 6dni temu i biel. Nie wiem czy dzwonić do lekarza czy czekać dalej. Czuje ze stanęłam w miejscu i nie wiem co ze sobą zrobić 🤷🏻‍♀️

    Magdak jak tam u Ciebie ? Dostałaś wszystkie wyniki ? Jak sie czujesz ? 🙂

    Nadzieja ja nie pomogę bo się na tym nie znam ale z tego co słyszę to dziewczyny często mowia po upływie 3miesiecy bo wtedy mogą się czuć bezpiecznie w pracy i nikt nie może ich tak ot zwolnić.

    Naprawde wspolczuje kochana, widze, ze pierwsze polowa 2022 naprawde dala Ci za sporo stresu ze zdrowiem i praca, ale mam nadzieje, ze w drugiej polowie wyjdzie slonce i pojawi sie tecza🙏🏼 Rzadziej tu wchodze i dostalas okres w miedzyczasie? Mialas tak moze kiedys? Probowalas test innej firmy?

    Urlop juz niedlugo wiec mam nadzieje, ze odpoczniesz, jedziecie gdzie ms konkretnie? Ja w sierpniu ostatni raz lece do PL sama i na poczatku wrzesnia lecimy do Hiszpanii na tzw babymoon, myslalam o czyms dalszym, ale wole nie ryzykowac w razie czego.

    Dziekuje, u mnie wszystko dobrze, ryzyka male, wszystko rozwija sie prawidlowo, w niedziele mielismy gender reveal i mamy chlopca💙 niby maz mowil, ze mu obojetnie i najwazniejsze aby bylo zdrowe, ale chyba jednak mial preferencje😅

    Lilah lubi tę wiadomość

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 4 lipca 2022, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Naprawde wspolczuje kochana, widze, ze pierwsze polowa 2022 naprawde dala Ci za sporo stresu ze zdrowiem i praca, ale mam nadzieje, ze w drugiej polowie wyjdzie slonce i pojawi sie tecza🙏🏼 Rzadziej tu wchodze i dostalas okres w miedzyczasie? Mialas tak moze kiedys? Probowalas test innej firmy?

    Urlop juz niedlugo wiec mam nadzieje, ze odpoczniesz, jedziecie gdzie ms konkretnie? Ja w sierpniu ostatni raz lece do PL sama i na poczatku wrzesnia lecimy do Hiszpanii na tzw babymoon, myslalam o czyms dalszym, ale wole nie ryzykowac w razie czego.

    Dziekuje, u mnie wszystko dobrze, ryzyka male, wszystko rozwija sie prawidlowo, w niedziele mielismy gender reveal i mamy chlopca💙 niby maz mowil, ze mu obojetnie i najwazniejsze aby bylo zdrowe, ale chyba jednak mial preferencje😅
    Tez mam wrażenie że pierwsza połowa roku daje mi troche w dupe ale jak to się mówi 'po każdej burzy wychodzi slonce' i mam nadzieje ze i dla mnie to się sprawdzi 😅 wlasnie mialam takie krwawe plamienia teraz przez kilka dni i nie wiem czy mogę to uznać za okres 🤔 czasem mi się zdarzało nie mieć po kilka miesięcy okresu ale to było kilka lat temu, robilam kolejny test kilka dni temu i wyszla biel. Napisałam tez do kliniki czemu z ich strony jest cisza i mają dać znać w tym tygodniu o co chodzi.

    To super, gratuluję zdrowego chłopczyka! 💙 każdy mówi ze tylko chce zeby było zdrowe ale nawet mimowolnie myśli o konkretnej płci 😅 to tatuś musi być w siódmym niebie bo mężczyźni zazwyczaj chcą pierwszego syna 😁 a w jaki sposób się dowiedzieliście? Balony ? Konfetti ? 🥳 babymoon ? Nie słyszałam o czymś takim 🤔 ale brzmi fajnie, udanego wypadu w takim razie 😄 my lecimy na drugą połowę sierpnia do Polski, głównie będziemy odpoczywac no i wstapimy do urzędu stanu cywilnego po obrączki 😆

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Tez mam wrażenie że pierwsza połowa roku daje mi troche w dupe ale jak to się mówi 'po każdej burzy wychodzi slonce' i mam nadzieje ze i dla mnie to się sprawdzi 😅 wlasnie mialam takie krwawe plamienia teraz przez kilka dni i nie wiem czy mogę to uznać za okres 🤔 czasem mi się zdarzało nie mieć po kilka miesięcy okresu ale to było kilka lat temu, robilam kolejny test kilka dni temu i wyszla biel. Napisałam tez do kliniki czemu z ich strony jest cisza i mają dać znać w tym tygodniu o co chodzi.

    To super, gratuluję zdrowego chłopczyka! 💙 każdy mówi ze tylko chce zeby było zdrowe ale nawet mimowolnie myśli o konkretnej płci 😅 to tatuś musi być w siódmym niebie bo mężczyźni zazwyczaj chcą pierwszego syna 😁 a w jaki sposób się dowiedzieliście? Balony ? Konfetti ? 🥳 babymoon ? Nie słyszałam o czymś takim 🤔 ale brzmi fajnie, udanego wypadu w takim razie 😄 my lecimy na drugą połowę sierpnia do Polski, głównie będziemy odpoczywac no i wstapimy do urzędu stanu cywilnego po obrączki 😆

    Wcale mnie nie dziwi ich ignoracja, ja musialam im przypomniec o wizycie w 16 tyg, bo jest skan 12 tyg i pozniej kolejny 20 tyg i w miedzyczasie jest wizyta🙄 byl balon i konfetti i zdecydowanie nie polecam bo do dzis mam je w ogrodzie, juz z bezradnosci zaczelam je wciagac odkurzaczem🤣 babymoon to chyba typowo instagramowe pojecie, nie mniej jednak ostatni wyjazd w dwojke (przynajmniej na najblizsze 20 lat😅)
    Z dziewczynka na pewno bym wydala wiecej kasy bo ciuszki o wiele bardziej mi sie podoba. Juz zaczelam kompletowac, choc i tak staram sie kupowac unisex zeby trzymac na nastepne☺️
    Uuu, gratulacje!!! Kameralnie czy wesele tez robicie? Wszystko juz przygotowane? ❤️

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 9 lipca 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Wcale mnie nie dziwi ich ignoracja, ja musialam im przypomniec o wizycie w 16 tyg, bo jest skan 12 tyg i pozniej kolejny 20 tyg i w miedzyczasie jest wizyta🙄 byl balon i konfetti i zdecydowanie nie polecam bo do dzis mam je w ogrodzie, juz z bezradnosci zaczelam je wciagac odkurzaczem🤣 babymoon to chyba typowo instagramowe pojecie, nie mniej jednak ostatni wyjazd w dwojke (przynajmniej na najblizsze 20 lat😅)
    Z dziewczynka na pewno bym wydala wiecej kasy bo ciuszki o wiele bardziej mi sie podoba. Juz zaczelam kompletowac, choc i tak staram sie kupowac unisex zeby trzymac na nastepne☺️
    Uuu, gratulacje!!! Kameralnie czy wesele tez robicie? Wszystko juz przygotowane? ❤️
    Nie wiem z czego to wynika, czy mają w dupie czy taki zapierdziel czy o co chodzi ze trzeba się ciągle o coś upominać 🙄 haha nie ma to jak odkurzac ogród 😆 to teraz trzeba zacząć myśleć nad imieniem, czy już dawno wybrane ? 😅 ja to już mam od lat imiona tylko nie ma komu dać 😆 No to wspaniałego wyjazdu we dwoje, korzystajcie i nacieszcie się sobą w spokoju 😁 oj tak ciuszki dla dziewczynek sa mega ale dresiki dla chłopczyków tez super 🤩
    Kameralnie, ślub cywilny łącznie z nami jakieś 15 osób, szybkie obrączkowanie w urzędzie, wynajęliśmy mala salkę na wylacznosc w restauracji także będzie obiad, tort, toast i jedziemy na noc poslubna za miasto 😄 sukienke mam, tort zamówiony, obraczki są tylko pan mlody garniak kupi przed samym ślubem 😄

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    Nie wiem z czego to wynika, czy mają w dupie czy taki zapierdziel czy o co chodzi ze trzeba się ciągle o coś upominać 🙄 haha nie ma to jak odkurzac ogród 😆 to teraz trzeba zacząć myśleć nad imieniem, czy już dawno wybrane ? 😅 ja to już mam od lat imiona tylko nie ma komu dać 😆 No to wspaniałego wyjazdu we dwoje, korzystajcie i nacieszcie się sobą w spokoju 😁 oj tak ciuszki dla dziewczynek sa mega ale dresiki dla chłopczyków tez super 🤩
    Kameralnie, ślub cywilny łącznie z nami jakieś 15 osób, szybkie obrączkowanie w urzędzie, wynajęliśmy mala salkę na wylacznosc w restauracji także będzie obiad, tort, toast i jedziemy na noc poslubna za miasto 😄 sukienke mam, tort zamówiony, obraczki są tylko pan mlody garniak kupi przed samym ślubem 😄

    Imie juz raczej mamy, miedzynarodowy klasyk, ale pochwale sie juz pod koniec jak bedzie ono 'pewne'. Maz nie jest Polakiem, a poza tym zyjac w UK gdzie planujemy zostac raczej bym nie dala przez trudnosc z wymowa i pisownia (choc niektore polskie baardzo mi sie podobaja i pewnie w PL bym je uzyla), sama mialam problemy z nazwiskiem panienskim i drugim imieniem, nawet moje pierwsze czasem zle zapisuja pelne, z Magda na szczescie nie maja problemow :D Dla dziewczynki na pewno mialam wiecej, jakos latwiej mi sie szukalo, jako moj numer jeden bylo Maya i pewnie corka tak bedzie miec na imie :) oo, podziel sie imionami, chyba ze tajmnica.

    Tez zrobilismy podobnie, w lekko wiekszym gronie, ale plan podobny. Jak robilismy cywilny w UK to marzylo mi sie duze wesele w PL, ale pozniej mi sie odwidzialo, moze dlatego, ze juz ubralam ta biala suknie i stwierdzilam, ze szkoda kasy i wydalismy ja na podrozowanie. U meza w kraju tez nie robilismy. Obecnie nie zaluje i pewnie teraz zrobilabym slub na jakies pieknej plazy w malym gronie, moze tak zrobimy odnowienie przysiegi na 10 lub 20 rocznice :D Teraz ogolnie doceniam rozne imprezy w malym gronie, baby shower tez bede robic na jakos 8 osob, juz zdecydowanie nie jestem typem duzych imprez.

    Daj znac jak sytuacja z cyklem, robisz tesy owulacyjne, zeby sprawdzic czy to byl okres ci mialas czy nie chcesz sie stresowac?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje drogie,

    Czytam Was ale czesto reki brakuje, zeby odpisac. U nas naprawde ok, malutka jest cudowna ale wiadomo, wymaga duzo uwagi 🙂. Jak nie ona, to starsza. A jak zlapie chwile, to nadrabiam zaleglosci w praniu, sprzataniu i czasem nawet uda mi sie o siebie zadbac, jakis peeling zrobic 😉.

    Magda gratuluje synka ❤️ Jak znosisz upaly? Dobry pomysl z wyjazdem, naladujesz akumulatory akurat na ponura zime.

    Misska daj znac, co powiedza w klinice. Caly czas trzymam kciuki. Ale i tak widze, ze bedzie sie u Ciebie dzialo w sierpniu. 👰
    Ja tez jestem zdecydowanie za kameralnymi przyjeciami. A sama mialam wesele ma ponad sto osob. 🙄 Ale to bylo dawno temu, troche uleglam rodzicom, mloda bylam i chcialam wszystkich zadowolic. Nie zaluje jakos bardzo, wyszlo naprawde ok, ale teraz zrobilabym cos calkiem innego.

    Corka ma na imie Sylwia. A starsza siostra jest bardzo opiekuncza i dzielna. Przytula malutka i ciagle mowi, ze ja kocha ❤️ Dla takich chwil warto przejsc te wszyatkie trudnosci i nieprzespane noce 🥴

    Ila jak sobie radzisz? Jest latwiej?

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 13 lipca 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Hej moje drogie,

    Czytam Was ale czesto reki brakuje, zeby odpisac. U nas naprawde ok, malutka jest cudowna ale wiadomo, wymaga duzo uwagi 🙂. Jak nie ona, to starsza. A jak zlapie chwile, to nadrabiam zaleglosci w praniu, sprzataniu i czasem nawet uda mi sie o siebie zadbac, jakis peeling zrobic 😉.

    Magda gratuluje synka ❤️ Jak znosisz upaly? Dobry pomysl z wyjazdem, naladujesz akumulatory akurat na ponura zime.

    Misska daj znac, co powiedza w klinice. Caly czas trzymam kciuki. Ale i tak widze, ze bedzie sie u Ciebie dzialo w sierpniu. 👰
    Ja tez jestem zdecydowanie za kameralnymi przyjeciami. A sama mialam wesele ma ponad sto osob. 🙄 Ale to bylo dawno temu, troche uleglam rodzicom, mloda bylam i chcialam wszystkich zadowolic. Nie zaluje jakos bardzo, wyszlo naprawde ok, ale teraz zrobilabym cos calkiem innego.

    Corka ma na imie Sylwia. A starsza siostra jest bardzo opiekuncza i dzielna. Przytula malutka i ciagle mowi, ze ja kocha ❤️ Dla takich chwil warto przejsc te wszyatkie trudnosci i nieprzespane noce 🥴

    Ila jak sobie radzisz? Jest latwiej?

    Cześć Lilah

    Fajnie ze się odezwalas 😊 super ze u ciebie wszytko dobrze! I ze dziewczynki się lubią to ważne jak nie wiem co to jest ale dzieci lubią małe baby i strasznie do nich lgna mój starszy Nin stop całuje małego i mówi ze mega kocha 🥰

    U nas lepiej i gorzej każdy dzień inny przyzwyczajamy sie do siebie i nowej sytuacji niestety nie ma czasu dla siebie bo czasem padam poprostu na twarz i trochę jadę na autopilocie non stop coś do zrobienia zreszta sama wiesz jak to jest 😉 no cóż życie 😊😊😊 ale kocham te moje dzieciaki ponad życie


    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 13 lipca 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne, poczekamy do końca zeby poznać imię 😄 moje numery jeden to dla chłopca Bruno a dla dziewczynki Bianka 😊 poza nimi Iwo, Ernest, Blanka, Lena, Noemi i Nela 😄 jeszcze zostaje kwestia uzgodnienia z moim bo jemu się inne imiona podobają, ale do moich numerów jeden nie ma wiekszych zastrzeżeń także może się uda 😆

    Zauważyłam że coraz więcej osób odchodzi od hucznych imprez. Ja tak samo jak Ty Magda wole wydać pieniądze na jakąś fajną podróż, poza tym tak naprawdę dla nas ślub to tylko formalność i nie potrzebujemy tego celebrowac z ciotkami, kuzynami i znajomymi, będą tylko rodzice i rodzeństwo 🙂 fajny pomysł z tym odnowieniem przysięgi 😄

    Nie robię testów i w ogóle ostatnio nic nie sprawdzam jakos nie skupiam się na tych staraniach teraz bo trochę mnie zmęczyło to kontrolowanie owulacji itd przez ostatnie dwa lata. Klinika ma niby dzisiaj zadzwonic zeby mnie umówić na taki pierwszy appointment w sprawie in vitro, zobaczymy czy zadzwonią czy znowu będę musiała się upominać 🙄

    Lilah super ze znajdujesz w tym wszystkim troche czasu dla siebie 🤗 Twoje dwie księżniczki to musi być piekny widok 🥰 a jak malutka, zdrowo się rozwija ? Co mówi położna? Sylwia śliczne imie ☺️

    Ila życzę Ci dużo siły i żeby udało Ci się wygospodarować chociaz trochę czasu dla siebie na odpoczynek 😊 No i zeby tych dwóch małych dzentelmenow nie dawało Ci za bardzo w kość 😅 a o Natanielu co mowi położna? Wszystko w porządku?

    A tak na marginesie to właśnie dopadł mnie covid 🤧🤒 pierwszy dzień był okropny gorączka 39, ból kości, głowy, gardła, teraz lepiej ale katar się pojawił. Oby udało wam się uniknąć tego cholerstwa a jak nie to żebyście chociaz łagodnie przeszły!

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Cześć Lilah

    Fajnie ze się odezwalas 😊 super ze u ciebie wszytko dobrze! I ze dziewczynki się lubią to ważne jak nie wiem co to jest ale dzieci lubią małe baby i strasznie do nich lgna mój starszy Nin stop całuje małego i mówi ze mega kocha 🥰

    U nas lepiej i gorzej każdy dzień inny przyzwyczajamy sie do siebie i nowej sytuacji niestety nie ma czasu dla siebie bo czasem padam poprostu na twarz i trochę jadę na autopilocie non stop coś do zrobienia zreszta sama wiesz jak to jest 😉 no cóż życie 😊😊😊 ale kocham te moje dzieciaki ponad życie


    Ila u mnie szczerze mowiac duzo daje to, ze starsza corka jest w przedszkolu. Maz ja zawozi i przywozi. Ja mam wtedy czas, zeby skupic sie tylko na bobasie i dlatego jest latwiej. Ale za tydzien przedszkole sie konczy i zaczyna sie przerwa wakacyjna 🙈. Zobaczymy co bede mowic wtedy. Teraz zostaje tez na weekend sama z dziewczynkami, a maja byc ekstremalne upaly 🥵. Ciekawe, jak damy rade.

    Liczylam, ze ktos z rodziny odwiedzi nas latem, ale sie przeliczylam...I wiecie co rozumiem, ze to nie jest takie latwe i tanie przyleciec do nas, ale jest mi cholernie przykro, ze dziadkowie nie maja wielkich checi, zeby poznac wnuczke.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    No jasne, poczekamy do końca zeby poznać imię 😄 moje numery jeden to dla chłopca Bruno a dla dziewczynki Bianka 😊 poza nimi Iwo, Ernest, Blanka, Lena, Noemi i Nela 😄 jeszcze zostaje kwestia uzgodnienia z moim bo jemu się inne imiona podobają, ale do moich numerów jeden nie ma wiekszych zastrzeżeń także może się uda 😆

    Zauważyłam że coraz więcej osób odchodzi od hucznych imprez. Ja tak samo jak Ty Magda wole wydać pieniądze na jakąś fajną podróż, poza tym tak naprawdę dla nas ślub to tylko formalność i nie potrzebujemy tego celebrowac z ciotkami, kuzynami i znajomymi, będą tylko rodzice i rodzeństwo 🙂 fajny pomysł z tym odnowieniem przysięgi 😄

    Nie robię testów i w ogóle ostatnio nic nie sprawdzam jakos nie skupiam się na tych staraniach teraz bo trochę mnie zmęczyło to kontrolowanie owulacji itd przez ostatnie dwa lata. Klinika ma niby dzisiaj zadzwonic zeby mnie umówić na taki pierwszy appointment w sprawie in vitro, zobaczymy czy zadzwonią czy znowu będę musiała się upominać 🙄

    Lilah super ze znajdujesz w tym wszystkim troche czasu dla siebie 🤗 Twoje dwie księżniczki to musi być piekny widok 🥰 a jak malutka, zdrowo się rozwija ? Co mówi położna? Sylwia śliczne imie ☺️

    Ila życzę Ci dużo siły i żeby udało Ci się wygospodarować chociaz trochę czasu dla siebie na odpoczynek 😊 No i zeby tych dwóch małych dzentelmenow nie dawało Ci za bardzo w kość 😅 a o Natanielu co mowi położna? Wszystko w porządku?

    A tak na marginesie to właśnie dopadł mnie covid 🤧🤒 pierwszy dzień był okropny gorączka 39, ból kości, głowy, gardła, teraz lepiej ale katar się pojawił. Oby udało wam się uniknąć tego cholerstwa a jak nie to żebyście chociaz łagodnie przeszły!

    Misska zdrowka zycze! Dbaj tam siebie. Znowu zaczyna sie slyszec o zachorowaniach niestety 🙄. Obys szybko doszla do siebie.
    Sliczne imiona, tez mi sie podobaja 🥰.
    My w przyszlym tyg mamy 6 weeks check up u GP i health visitor, mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Malutka wlasnie zaczela sie swiadomie usmiechac 🙂.


    Ja tez powiem Wam mam gorsze dni, ale jak jest mi ciezko, to przypominam sobie, ze tak marzylam o dwoch dziewczynkach i jakos tak latwiej wtedy zmierzyc sie z trudnosciami. Tak naprawde najwazniejsze, zeby byly drowe, a z wszystkim innym lepiej albo gorzej ale sobie poradze. Ale nie mowie, ze jest tylko kolorowo i latwo, bo nie jest 🥴.

    Daj znac czy cos ruszylo z klinika.

    A co planujesz ubrac na slub? 👗👠🙂

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 14 lipca 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj wiem jak to jest z tymi odwiedzinami z Polski...jestem tutaj 7lat kilkakrotnie zapraszałam przyjaciółki i jeszcze nie dotarły 😶 już przestałam o tym wspominać, może mnie kiedyś zaskoczą i wpadną 🤷🏻‍♀️ niestety z tego co słyszę to dużo ludzi tutaj na to narzeka 😔 wychodzi na to że to w naszej kwestii żebyśmy jeździli do Polski i odwiedzali wszystkich po kolei...

    Dziękuję, z dnia na dzień jest coraz lepiej, myślę że jutro będzie całkiem ok 😊 a więc z klinika sprawa wygląda tak że babeczka doradziła mi żebyśmy zaczęli jak wrócę z Polski. Powiedziała że od początku do końca in vitro trwa ok 4-5 tygodni (ale może być dluzej) i że bez sensu zaczynac teraz skoro za miesiąc wyjezdzam na 2 tygodnie. Jak wrócę mam od razu dzwonić i umówią mnie najszybciej jak się da zeby znowu się to wszystko w czasie nie przeciągało. Szczerze to podoba mi się ten pomysł bo nie dość że teraz na spokojnie pochodzę do pracy nie będę się musiała prosić o wolne co chwile, potem w Polsce się wyluzujemy naładujemy akumulatory to będę miała więcej czasu na przytycie bo narazie dalej mi brakuje 3kg do minimum 🤭

    Nie da się tak żeby zawsze było pieknie, są lepsze i gorsze chwile, ważne żeby umieć sobie radzić w tych słabszych momentach. Czasem musimy zaciskać zęby i trochę się natrudzić, ale za to później przychodzą takie piękne chwile jak pierwsze uśmiechy maluszków i wszystko nam wynagradzają 😊 daj znać koniecznie po kontroli ale napewno bedzie wszystko ok 🙂

    Mam bardzo prosta, dopasowana sukienkę ecru za kolano na cienkich ramiączkach i z takim luźnym "lejącym się" dekoltem ? Nie wiem jak go nazwać a nie wiem jak tutaj wrzucić zdjęcie 🤣 do tego albo złote albo diamentowe dodatki, jeszcze się zastanawiam co będzie lepiej wyglądać 🤔

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 15 lipca 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misska wrote:
    No jasne, poczekamy do końca zeby poznać imię 😄 moje numery jeden to dla chłopca Bruno a dla dziewczynki Bianka 😊 poza nimi Iwo, Ernest, Blanka, Lena, Noemi i Nela 😄 jeszcze zostaje kwestia uzgodnienia z moim bo jemu się inne imiona podobają, ale do moich numerów jeden nie ma wiekszych zastrzeżeń także może się uda 😆

    Zauważyłam że coraz więcej osób odchodzi od hucznych imprez. Ja tak samo jak Ty Magda wole wydać pieniądze na jakąś fajną podróż, poza tym tak naprawdę dla nas ślub to tylko formalność i nie potrzebujemy tego celebrowac z ciotkami, kuzynami i znajomymi, będą tylko rodzice i rodzeństwo 🙂 fajny pomysł z tym odnowieniem przysięgi 😄

    Nie robię testów i w ogóle ostatnio nic nie sprawdzam jakos nie skupiam się na tych staraniach teraz bo trochę mnie zmęczyło to kontrolowanie owulacji itd przez ostatnie dwa lata. Klinika ma niby dzisiaj zadzwonic zeby mnie umówić na taki pierwszy appointment w sprawie in vitro, zobaczymy czy zadzwonią czy znowu będę musiała się upominać 🙄

    Lilah super ze znajdujesz w tym wszystkim troche czasu dla siebie 🤗 Twoje dwie księżniczki to musi być piekny widok 🥰 a jak malutka, zdrowo się rozwija ? Co mówi położna? Sylwia śliczne imie ☺️

    Ila życzę Ci dużo siły i żeby udało Ci się wygospodarować chociaz trochę czasu dla siebie na odpoczynek 😊 No i zeby tych dwóch małych dzentelmenow nie dawało Ci za bardzo w kość 😅 a o Natanielu co mowi położna? Wszystko w porządku?

    A tak na marginesie to właśnie dopadł mnie covid 🤧🤒 pierwszy dzień był okropny gorączka 39, ból kości, głowy, gardła, teraz lepiej ale katar się pojawił. Oby udało wam się uniknąć tego cholerstwa a jak nie to żebyście chociaz łagodnie przeszły!

    Misska dziękuje za każde miłe słowo 😊 Nataniel super mimo ze tak przyszedł na świat jak przyszedł super się rozwija i przybiera wszystko ok widziałam ze na twojej liście jest Ernest tak jak moj starszy syn 🥰

    Wszystkiego dobrego z okazji ślubu życzę ci by wszystko wyszło po twojej myśli ❤️

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 15 lipca 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ila u mnie szczerze mowiac duzo daje to, ze starsza corka jest w przedszkolu. Maz ja zawozi i przywozi. Ja mam wtedy czas, zeby skupic sie tylko na bobasie i dlatego jest latwiej. Ale za tydzien przedszkole sie konczy i zaczyna sie przerwa wakacyjna 🙈. Zobaczymy co bede mowic wtedy. Teraz zostaje tez na weekend sama z dziewczynkami, a maja byc ekstremalne upaly 🥵. Ciekawe, jak damy rade.

    Liczylam, ze ktos z rodziny odwiedzi nas latem, ale sie przeliczylam...I wiecie co rozumiem, ze to nie jest takie latwe i tanie przyleciec do nas, ale jest mi cholernie przykro, ze dziadkowie nie maja wielkich checi, zeby poznac wnuczke.

    Lilah to napewno jest łatwiej jak starszak jest w przedszkolu bo bobas jest łatwy w obsłudze ja tak ostatnio wywnioskowałam 😉

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Troche mnie nie bylo, ale aplikacja w telefonie przestala mi dzialac (caly czas nie dziala i pisze z przegladarki) a pozniej doszlo sporo pracy i te upaly🥵
    U nas wszystko dobrze, maly rosnie i juz wlasciwie polowa za nami🥰

    Misska, bardzo ladne imiona i mam nadzieje, ze juz pokonalas covid, a jak nie to zycze zdrowka☺️ W PL troche odpocznie i poswietujecie, tez odliczam dnia do urlopu w PL - rowno 3 tyg zostaly.

    Lilah, dobrze, ze chociaz masz troszke czasu dla siebie i dla bobasa jak starsza corka jest w przedszkolu, choc na pewno pomoc z rodziny by sie przydala. Moi akurat czesto przylatuja, ale na jakas pomoc nie licze bo mama chora, a tata sama nie wiem chyba ze jakis instykt dziadkowy sie ukaze wiec zobaczymy😅 siostra mowi, ze pomoze czasem, ale ma 20 lat wiec po godzinie z bobasem pewnie bedzie miec dosyc.

    Ila, obys tez znalazla troche czasu dla siebie, ale wlasnie tak jak kiedys pisalysmy slabo, ze ten kraj nie wspiera jakos ludzi pracujacych oferujac darmowe godziny w przedszkolu, tylko trzeba czekac do tych minimum 3 lat… i jak sie rozlozy na caly rok to tych godzin tez nie ma jakos bardzo duzo bo to wychodza 2 cale dnie z tego co mi kumpela mowia.

‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ