X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 23 listopada 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewMiss lepiej nie szalej i niech tam wszystko dobrze wyjdzie ;) A Ty miałaś badanie drożności? Sorki, jeżeli już pisałaś, ale nie pamiętam.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 24 listopada 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka nie miałam - ja wogole nie miałam żadnych konkretnych badań. Moja GP to nawet nie wysłała mnie w konkretne dni cyklu na sprawdzenie hormonów. A specjalista od niepłodności w szpitalu jak zobaczył wyniki partnera to tez powiedział ze nic nie będziemy działać ze mną bo jak widać problem męski mamy.dopiero w klinice niepłodności w Birmingham na ostatniej ostatecznej konsultacji lekarz mnie skierował na hormony. Dziś przyszła @ wiec w poniedziałek jadę do kliniki oddać krew na sprawdzenie hormonów LH i LSH. Dlatego ja kompletnie nie mam pojęcia czy u mnie wszystko funkcjonuje jak powinno.

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 24 listopada 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    New Age oj rozumiem Cię. U mnie też jak odkryli, że jest problem z drożnością to już żadnych innych badań nie robią, tylko na tym się skupili. A ja ciągle myślę, że może coś jeszcze jest nie tak, przecież często pojawia się więcej niż jeden problem. Widzię ile dziewczyny na forum piszą o badaniach na nietolerancję, immunologicznych, genetycznych i tak sobie wymyślam.
    Fajnie, że chociaż w Pl można porobić wyniki prywatnie, ostatnio w czasie urlopu skorzystałam i teraz już ciut spokojniejsza jestem.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 25 listopada 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Krrropka nie miałam - ja wogole nie miałam żadnych konkretnych badań. Moja GP to nawet nie wysłała mnie w konkretne dni cyklu na sprawdzenie hormonów. A specjalista od niepłodności w szpitalu jak zobaczył wyniki partnera to tez powiedział ze nic nie będziemy działać ze mną bo jak widać problem męski mamy.dopiero w klinice niepłodności w Birmingham na ostatniej ostatecznej konsultacji lekarz mnie skierował na hormony. Dziś przyszła @ wiec w poniedziałek jadę do kliniki oddać krew na sprawdzenie hormonów LH i LSH. Dlatego ja kompletnie nie mam pojęcia czy u mnie wszystko funkcjonuje jak powinno.


    NewAgeMissK myśle ze to zależy od lekarza i od miejsca moze budżetu jakim dysponuje lekarz itd bo u mojej znajomej tutaj w Londynie która miała zablokowany jajowod zrobili 2 invitro bez problemu bo lekarz stwierdził ze naturalnie nie zajdzie niestały nie udało sie jej ale lekarz powiedział żeby nie tracić nadzieji

    Wiec głowa do góry będzie dobrze wierze w to napewno wkoncu sie uda :)

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sama nie wiem... Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 26 listopada 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Dziś kolejny test negatywny... i tak już ponad dwa lata.
    Dwa miesiące temu zdecydowaliśmy ze oddamy się w ręce lekarzy w UK i spróbujemy znaleźć przyczynę- czemu się nie udaje.
    Przeszłam badania krwi i wszelkie możliwe wymazy- wszystko ok. Badania ginekologiczne w Polsce raz na pół roku - wszystko książkowo.
    M- badanie nasienia x2; jedno lekko poniżej normy, kolejne świetne wyniki.

    Jutro czekam na telefon od GP w sprawie wyników i przesłania ich do kliniki niepłodności.

    Mam pytanie czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji i może jest już po wizycie w klinice ?

    Czego mogę spodziewać się od takiej kliniki ?

    Ps. Półtora roku temu dowiedziałam się jak to jest być w ciąży, niestety tylko na 12 tygodni :(



  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 26 listopada 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sama nie wiem... :)
    My też staramy się już ponad 2 lata, ale już od prawie roku jesteśmy pod opieką lekarza. Trudno powiedzieć co Cię czeka w klinice, ale raczej nastaw się na czekanie na różne wizyty itp. Dużo zależy na jakiego lekarza trafisz i co Ci znajdą.

    Przykro mi z powodu poronienia.

    Ila14m lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sama nie wiem...

    No my tez jestesmy w podobnej sytuacji i tak jak krrropka jestesmy od roku pod opieka lekarza i tez sie z nia zgadzam przygotuj sie psychicznie na kolejki i dlugie czekanie na kazdy glupi wynik no i generalnie w tym kraju jest straszny burel i trzeba o wszystko sie caly czas prosic i walczyc by cookolwiek cos ci pomogli wyslali zrobili te czekanie jest najgorsze w tym wszytkim i zawieszenie ktore nie jest od ciebie zalezne naprawde nie lubie tej calej sytuacji ale naszescie w grudniu mam kolejna wizyte w klinice na ktora czekalam od czerwca :( wiec mam nadzieje ze czegos sie dowiem

    Powodzenia i trzyma kciuki by wam pomoglli ale uzbroic sie w cierpliwosc

    Ps przykro mi z powodu poronienia mysle ze tez powinnas to sprawdzic dlaczego tak sie stalo

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sama nie wiem... Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny :*

    Domyślam się, ze będzie trwało to wieki bo same badania zajęły prawie 3 miesiące ! ( najdłużej czekało się na wyniki ! )

    Czy tylko ja mam wrażenie, ze gdybym była w Polsce już dawno wiedziała bym, co i jak i może już była bym w upragnionej ciąży...

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem... wrote:

    Czy tylko ja mam wrażenie, ze gdybym była w Polsce już dawno wiedziała bym, co i jak i może już była bym w upragnionej ciąży...


    Czy ja wiem? Na tym forum jest mnóstwo dziewczyn z Polski, które sie leczą i w ciąży nie są. Ja staram się nie myśleć w ten sposób i skupiać się raczej na tym, co mogę tutaj osiągnąć, a nie zastanawiać co by było gdyby. To że polscy lekarze robią całą masę badań i przepisują leki wcale nie znaczy, że są skuteczniejsi niż ci tutaj. Poza tym mogą sobie na to pozwolić bo w Pl w większości za wszystko płaci się prywatnie. Tutaj niestety na nhs trzeba się wpasować w ich procedury, co często bywa bardzo irytujące. No i mam wrażenie, że oni tutaj są mocno nastawieni na procedurę ivf.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 12:39

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 27 listopada 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sama nie wiem..

    Nam juz minie w styczniu rok od pierwszej wizyty u GP.Jak nas skierowala w koncu to specjalisty od nieplodnosci w naszym szpitalu to czekalismy na wizyte 3 miesiace. Poniewaz widoczny byl problem meski u nas - oligozoospermia, nie przedluzal zbytnio zabawy z nami. Powtorzylismy tylko kolejny raz badanie nasienia po zazywaniu witamin i poniewaz wynik znowu kiepsciutki od razu wyslal papiery zeby nas zakwalifikowano do refundowanego ivf. Jestesmy po wizycie juz w klinice ivf ale nadal czekamy bo administracja musi wyrazic oficjalna zgode i wyslac nam papiery. A ze u nas listy oczekiwania sa - bo sporo osob to do wiosny nam jeszcze zejdzie zanim zaczniemy juz na dobre.

    Wszystko tez chyba zalezy od problemu jaki sie ma. Ja nigdy niestety nie bylam w ciazy. Wspolczuje Ci poronienia.

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 27 listopada 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy ktoras z was pila siemie lniane bo slyszalm ze warto. No i czy moze ktos mi powiedziec jak sie przyzadza ta miksture :)

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 27 listopada 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila ja piłam przez jakiś czas. Podobno dobrze działa na śluz, chociaż sama nie zauważyłam jakiejś widocznej poprawy. Brałam dwie łyżeczki siemienia, zalewałam szklanką wody i chwile gotowałam, jakieś 10 minut. Robił sie taki "glut", który odcedzałam i wypijałam. Wiem, że dziewczyny piły też siemię mielone, którego chyba nie trzeba gotować, tylko zalewa się wrzatkiem o ile pamiętam.

    Ila14m lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swego czasu pilam, ale to nie na poprawe sluzu. Ja zalewalam wrzatkiem/goraca woda i leciutko dosladzalam.

    Ila14m lubi tę wiadomość

  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, Northamptonshire wita :)
    Zaczynamy z mężem nasze starania w uk choć nie zaprzeczam, jestem peĺna obaw jak ogarnę tutejszą służbę zdrowia

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila ja piłam przez jakiś czas. Podobno dobrze działa na śluz, chociaż sama nie zauważyłam jakiejś widocznej poprawy. Brałam dwie łyżeczki siemienia, zalewałam szklanką wody i chwile gotowałam, jakieś 10 minut. Robił sie taki "glut", który odcedzałam i wypijałam. Wiem, że dziewczyny piły też siemię mielone, którego chyba nie trzeba gotować, tylko zalewa się wrzatkiem o ile pamiętam.


    dzieki krrropka i NewAgeMissK za odp no musze cos rozbic bo mam straszne problemy ze sluzem a bralam wiesiolka i jakos nie czuyje by cos to dalo niestety

    Milego dnia wszytkim
    Lodyn piekny i sloneczny dzisiaj!

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziorro wrote:
    Cześć dziewczyny, Northamptonshire wita :)
    Zaczynamy z mężem nasze starania w uk choć nie zaprzeczam, jestem peĺna obaw jak ogarnę tutejszą służbę zdrowia

    Czesc Edziorro

    witamy w grupie!
    Ja powiem tylko jedno uzbroj sie w cierpliwosc bo tu sie czeka i czeka w tym kraju na wszytko!

    Powodzenia

    krrropka lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe przyjęcie :)
    No zobaczymy jak to w praktyce będzie...
    Dziewczyny starające się w Uk- macie w planach zjazd do Polski na okres trwania ciąży/porodu? Jeśli tak to w którym tygodniu? Samolotem/busem?

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziorro witaj na wątku i życzę Ci, abyś szybko zobaczyła dwie kreseczki. Długo się już staracie? Robiłaś jakieś badania? Napisz nam coś o sobie.

    Co do Polski, to ja sobie wymyśliłam, że dziecko urodzę tutaj, a potem wrócimy, być może na stałe. Ale to było bardzo dawno temu ;) kiedy jeszcze myślałam, że w ciążę zachodzi się ot tak. Teraz nie robię dalekosiężnych planów, skupiam się na teraźniejszości.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 28 listopada 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila jak się czujesz? Widzę że temperatura sie jeszcze trzyma :) Oby do pozytywnego, zielonego końca!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 13:02

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila jak się czujesz? Widzę że temperatura sie jeszcze trzyma :) Oby do pozytywnego, zielonego końca!

    No trzyma sie jeszcze ale caly czas mysle ze powinna byc wyzej jesli sie cos zadzialo. Czy sie myle ? bo to moj pierwszy wykres tutaj wiec jak wiesz nie wiem jeszcze wszytkiego szczerze mowiac od paru dni jestem non stop glodna nie wiem czy to cos oznacza czy sobie cos wkrecam

    o matko wyobraz sobie krrropka ze dzis znalazlam ze mam 2 wizyty w grudniu w klinice zapomnialam o tej jedne i ta druga mam na 21ego a my zabukowalismy lot do polski na swieta maskra no i dzic probowalam przelozyc chocaz godzine np na rano i sie nie da i babka mi powiedziala ze jak to przeloze to dopiero dostane nastepne na uwaga WRZESIEN 2018!!! MASKRA jakas!!! wiec jestesmy w trakcie przebukowywania lotu bo to jest wazniejsze niz pieniadze i czekanie do wrzesnia bo mam taka nadzieje ze do wrzesnia to moze juz sie udac przeciez to tyle czasu az mnie to wszytko wyprowadzilo z rownowagi cholerny NHS :(

    a co tam u cibie krrropka jak sie sprawy teraz maja

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ