X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila daj znać, jeżeli pójdziesz na tą akupunkturę. Ciekawa jestem ile zabiegów zalecają i jakie są mniej więcej koszty.

    A co do wiesiołka to prawda. Ma jakieś działanie, że może wywoływać skurcze macicy, więc nie zaleca się go ani w drugiej fazie cyklu, ani tym bardziej w ciąży.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila daj znać, jeżeli pójdziesz na tą akupunkturę. Ciekawa jestem ile zabiegów zalecają i jakie są mniej więcej koszty.

    A co do wiesiołka to prawda. Ma jakieś działanie, że może wywoływać skurcze macicy, więc nie zaleca się go ani w drugiej fazie cyklu, ani tym bardziej w ciąży.

    ok dam znac musze poszukac w swojej okolicy

    a dzieki za info co do wiesiolka!

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 10 listopada 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Tez mieszkam w UK I staramy sie o dziecko juz od 1.5 roku.

    Mam 27 lat i biore suplement diety 'Pregnacare' dla starajacych sie o dziecko, a moj maz bierze 'Androvit' na polepszenie jakosci nasienia. Jak dotad robilam badania krwi na tarczyce tsh - w normie, hormony - w normie, usg i cytologia - wszystko w normie. Badania nasienia mojego meza - robione 2 razy w odstepie czasu 6 miesiecy i za kazdym razem wyniki byly zupelnie inne. Idzie na badanie znowu pod koniec tego miesiaca.

    Przez 3 cykle bralam Clostilbegyt i Luteine Progesterum - nic nie pomoglo.

    Ja mam dzisiaj wizyte u GP -jako ze wyniki badan krwi wyszly mi ostatnio dobre to powiedzial, ze musimy pomyslec co robic dalej. Nie wiem co to oznacza - mam nadzieje, ze dostane skierowanie do kliniki diagnostyki nieplodnosci, ale czekanie na jakikolwiek list od GP to jakis koszmar.
    Moj maz po pierwszej wizycie mial czekac na list z potwierdzenie skierowania na badanie nasienia. Czekal 3 tygodnie, po czym znow udal sie do lekarza i okazalo sie, ze doktor przez pomylke zapomnial czegosc podpisac i list nie zostal wyslany wogole. Obiecali wyslac, a my czekalismy kolejne 2 tygodnie. Po otrzymaniu listu trzeba bylo zadzwonic pod podany numer i umowic sie na wizyte, na ktora rowniez trzeba czekac I to az 1.5 miesiaca. Po wizycie trzeba pewnie bedzie czekac drugie tyle na wyniki. Koszmarnie dlugo to wszystko trwa.......
    Bedac w Polsce maz robil badania nasienia prywatnie 'od reki' w cenie 70zl I z wynikami nastepnego dnia. Tutaj nikomu sie nie spieszy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 12:17

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Witajcie!

    Tez mieszkam w UK I staramy sie o dziecko juz od 1.5 roku.

    Mam 27 lat i biore suplement diety 'Pregnacare' dla starajacych sie o dziecko, a moj maz bierze 'Androvit' na polepszenie jakosci nasienia. Jak dotad robilam badania krwi na tarczyce tsh - w normie, hormony - w normie, usg i cytologia - wszystko w normie. Badania nasienia mojego meza - robione 2 razy w odstepie czasu 6 miesiecy i za kazdym razem wyniki byly zupelnie inne. Idzie na badanie znowu pod koniec tego miesiaca.

    Przez 3 cykle bralam Clostilbegyt i Luteine Progesterum - nic nie pomoglo.

    Ja mam dzisiaj wizyte u GP -jako ze wyniki badan krwi wyszly mi ostatnio dobre to powiedzial, ze musimy pomyslec co robic dalej. Nie wiem co to oznacza - mam nadzieje, ze dostane skierowanie do kliniki diagnostyki nieplodnosci, ale czekanie na jakikolwiek list od GP to jakis koszmar.
    Moj maz po pierwszej wizycie mial czekac na list z potwierdzenie skierowania na badanie nasienia. Czekal 3 tygodnie, po czym znow udal sie do lekarza i okazalo sie, ze doktor przez pomylke zapomnial czegosc podpisac i list nie zostal wyslany wogole. Obiecali wyslac, a my czekalismy kolejne 2 tygodnie. Po otrzymaniu listu trzeba bylo zadzwonic pod podany numer i umowic sie na wizyte, na ktora rowniez trzeba czekac I to az 1.5 miesiaca. Po wizycie trzeba pewnie bedzie czekac drugie tyle na wyniki. Koszmarnie dlugo to wszystko trwa.......
    Bedac w Polsce maz robil badania nasienia prywatnie 'od reki' w cenie 70zl I z wynikami nastepnego dnia. Tutaj nikomu sie nie spieszy


    Witaj Chcebycmama

    No doskonale to rozumiem tez mamy ten problem czekania wlasnie mija ponad rok od pierwszego spotkania z GP kiedy postanowilam poprosic o pomoc niestety wydaje mi sie ze tutaj tak jest tez czekam miesiacami na listy skierowania itd na pierwszy list z zaproszeniem do kliniki czekalam 4 miesiace pozniej znow na nastepne kokretniejsze spotkanie i wkoncu rozmowa o problemie nastepne 4 i to bylo w czerwcu tego roku i wkoncu teraz w grudniu idziemy i rozpoczynamy procedury przygotowujace do IVF tyle to miesiecy trwa maskara jakas strasznie mnie to stresuje a to nie pomaga by zajsc bo oczywiscie caly czas probujemy normalnie bo ja caly czas mam nadzieje ze uda sie bez niczyjej pomocy :)

    Chcebycmama a ty gdzie mieszkasz w UK?

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 10 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Chcebycmama.

    Dziewczyny dzisiaj przez przypadek natknęłam się na klinikę w UK abc ivf. Zerknijcie sobie na to. Generalnie to jest ivf na naturalnym cyklu (czy tez delikatnie wspomaganym) z wykorzystaniem nowej metody hodowania zarodków. Co o tym sądzicie? Koszt porównywalny do kosztu w PL. Nie powiem dla mnie oferta wyglada ciekawie, bo na darmowe ivf w UK nie mam szans, a do Polski to tak ciężko latać.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Witaj Chcebycmama.

    Dziewczyny dzisiaj przez przypadek natknęłam się na klinikę w UK abc ivf. Zerknijcie sobie na to. Generalnie to jest ivf na naturalnym cyklu (czy tez delikatnie wspomaganym) z wykorzystaniem nowej metody hodowania zarodków. Co o tym sądzicie? Koszt porównywalny do kosztu w PL. Nie powiem dla mnie oferta wyglada ciekawie, bo na darmowe ivf w UK nie mam szans, a do Polski to tak ciężko latać.

    Czesc Maaggi

    Super a wrzucisz jakis link to sobie zobacze i poczytam :)

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.abcivf.co.uk/costs

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Dziewczyny chcialam sie was zapytac co sadzicie o akupunkturze jesli chodzi o zajscie bo moja znajoma ostanio mi poradzila ze moze powinnam zadzialac w ta strone sama nie wiem co o tym myslec napewno zgodze sie z nia ze dzisiejsze zycie jest szybkie i stresujace co tez nie wplywa dobrze zeby zajsc i ona mi powiedziala ze moze to by mi pomoglo sie zrelaksowac i wyciszyc

    Co wy na to?

    Na forum IVF w Anglii niektore dziewczyny chodzily na akupunkture przed transferem i sie udalo, ale na ile to ma sens. Choc zgodze sie z tym ze moze pomoc zrelaksowac sie.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy chcebycmama

    czekanie to tutaj norma - idzie "jajo zniesc doslownie" chociaz u nas nie bylo za wiele wizyt w szpitalu u specjalisty od nieplodnosci bo wyniki partnera dwukrotnie kiepskie i zbednej gadki nie bylo - czekalismy na pierwsza wizyte 3 miesiace a potem miesiac i teraz we wtorek pierwsze spotkanie w klinice ivf. Cos niesamowicie dlugo czekaliscie na to skierowanie na badanie nasienia- niewiarygodne, my dostalismy u GP od reki i do 2 tygodni mielismy dostepny termin na oddanie probki i wyniki do tygodnia.
    Musicie byc cierpliwi i walczyc nieugiecie.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 listopada 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Witaj Chcebycmama.

    Dziewczyny dzisiaj przez przypadek natknęłam się na klinikę w UK abc ivf. Zerknijcie sobie na to. Generalnie to jest ivf na naturalnym cyklu (czy tez delikatnie wspomaganym) z wykorzystaniem nowej metody hodowania zarodków. Co o tym sądzicie? Koszt porównywalny do kosztu w PL. Nie powiem dla mnie oferta wyglada ciekawie, bo na darmowe ivf w UK nie mam szans, a do Polski to tak ciężko latać.


    Maaggi trzeba bedzie zalukac i poczytac a jesli byloby to dla Was sensowne rozwiazanie to jak najbardziej powinniscie to rozwazyc.
    Ja poczytam bo kto wie czy sama nie bede szukac alternatywy jakna NHS sie nie uda.

  • Niunka87 Przyjaciółka
    Postów: 99 77

    Wysłany: 11 listopada 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    u mnie tez troche czekania bylo z klinika ale potem
    mialam wizyty czesto do czasu gdy stwierdzili, ze pomoc juz nie moga. Pamietam, ze
    na laparoskopie czekalam dlugo, musialam sama zadzwonic i im przypomniec.

    Szczesliwa mama 2015 :)
    staramy sie o drugie
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 13 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    https://www.abcivf.co.uk/costs


    dzieki za link Maaggi

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 13 listopada 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze was o pomoc w w moim wykresie bo ja tutaj wsumie robie na ovu moj pierwszy cykl i nie wiem czemu nie mam jeszcze kreski ze owulacja na wykresie czy to znaczy ze ten miesiac bezowulacji szczerze gubie sie jeszcze w tych wykresach jak je odczytywac no i z ta temperatura tez podpowiecie mi cos

    pozd

    link jest tutaj
    https://ovufriend.pl/graph/d293a2b6c596e0dbb24ef385ab4a2578

    d293a2b6c596e0dbb24ef385ab4a2578.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2017, 13:53

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 13 listopada 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila wg mnie nie było jeszcze owulacji, brak skoku temperatury. U Ciebie dopiero 11 dc wiec powinna być zaraz być :) Jak długie masz cykle?
    Idziemy prawie równo, u mnie 12 dc i też jeszcze nie było owu. Chociaż ja się zaczynam zastanawiać czy wogóle będzie, to mój pierwszy cykl po laparoskopii, może mi coś popsuli :/

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 13 listopada 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila wg mnie nie było jeszcze owulacji, brak skoku temperatury. U Ciebie dopiero 11 dc wiec powinna być zaraz być :) Jak długie masz cykle?
    Idziemy prawie równo, u mnie 12 dc i też jeszcze nie było owu. Chociaż ja się zaczynam zastanawiać czy wogóle będzie, to mój pierwszy cykl po laparoskopii, może mi coś popsuli :/


    Dzieki Krrropka za odp

    super mam nadzieje ze obydwie bedziemy mialy w tym miesiacu no i moze sie uda :)

    ah sie denerwuje bo narazie nie mam sluzu i sucho po za tym nigdy wsumie nie mierzylam temperatury robie to dopiero od kilku tyg po za tym wczesniej robilam przez ostatni rok testy owulcyjne szczerze nigdy mi nic w nich nie wychodzilo tylko jakies slabe te kreski

    aaa moj cykl przewaznie 27-28 raczej regularnie po za tym mam problemy ze sluzem bo w lato bralam clomid przez 2 miesiace i od tego czasu mam maskre wlasnie sobie kupilam zel Conceive Plus bo tyle sie naczytalam ze super i ze duzo kobiet mowilo ze pomogl w zajsciu itd i wczoraj uzywalismy pierwszy raz dla mnie rewelacja



    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 13 listopada 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ila wg mnie nie było jeszcze owulacji, brak skoku temperatury. U Ciebie dopiero 11 dc wiec powinna być zaraz być :) Jak długie masz cykle?
    Idziemy prawie równo, u mnie 12 dc i też jeszcze nie było owu. Chociaż ja się zaczynam zastanawiać czy wogóle będzie, to mój pierwszy cykl po laparoskopii, może mi coś popsuli :/


    mialam cie jeszcze zapytac w jakich granicach temperatura musi podskoczyc bym wiedziala ze to owulacja? jesli oczywiscie ksiazkowa to 36.6 to ile powinno byc?

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 13 listopada 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm szczerze mówiąc to nie wiem. Coś mi świta, że czytałam że powinno to być o ok 0.5 stopnia więcej niż przed owulacją, ale pewna nie jestem, czy o to chodziło. Jakoś nigdy nie zgłębiałam się w szczegóły, u siebie wykres traktuje tak bardziej orientacyjnie, sprawdzam czy wogóle jest skok i czy miewam cykle bezowulacyjne.Bardziej patrzę na trend czy jest rosnący, niż na wartości poszczególnych temperatur.
    Generalnie raczej będziesz wiedziała, kiedy będzie owu, bo na wykresie temperatura pójdzie w górę i już nie powinna spaść bardziej, niż do czerwonej krechy, która sie tam pojawi.
    Ale patrząc na wykresy innych dziewczyn, to różnie to wygląda (możesz sobie przejrzeć udostępnione wykresy w galerii wykresów, powinno dać Ci to mnie więcej obraz sytuacji). Nie wiem czy wynikia to ze specyfiki organizmu, przyjmowanych leków, czy też część dziewczyn popełnia błędy przy mierzeniu.
    Myślę, że najlepiej jak na razie potraktujesz ten cykl testowo i zobaczysz jak sie temperatura u Ciebie zachowuje.

    Ogólnie to jest dosyć skomplikowana sprawa, wymaga prowadzenia regularnego trybu życia i systematyczności. Wg mnie fajnie może pomóc przy staraniach, daje pewien obraz organizmu, ale żeby traktować wykres temp jako kontrolę płodności to w życiu bym się nie zdecydowała. Dla mnie zbyt trudne i obarczone ryzykiem błędów.

    Ale się rozpisałam, żeby napisać że nie wiem :D

    Ila14m lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 13 listopada 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze żeby utrudnić mogę dopisać, że czasem program sie myli i źle zaznacza owulację :D

    Ila14m lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 13 listopada 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila, jak dla mnie tez jesteś dopiero przed owulacja i wyglada na to, ze owu będzie już niedługo. Ovufriend wyznaczy Ci termin owulacji trzy dni po ciągłym wzroście temperatur. Może się tez tak zdarzyć, ze zmieni termin wyznaczonej wcześniej owulacji.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 14 listopada 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila dziewczyny maja racje, owulcja jeszcze przed Toba. U mnie np wiem ze owy byla bo tempka nastepnego dnia albo 24 h po zawyczaj prekracza 37 stopni. Po za tym sluz sie zmienia na taki mleczny u mnie. Zdarzalo mi sie rowniez ze testy owulacyjne nie wychodzily mi w niektorych cyklach. Ale mimo to uwazam ze warto je sprawdzac bo po kilku cyklach mozna zauwzyc pewne schematy.
    A temperature jak mierzysz i testy owu?

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ