X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 8 listopada 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, bardzo mi przykro.
    Ja tu w UK przeszlam 3 poronienia, samoistne, indukowane tabletkami w szpitalu i zabieg. Nie chcieli mnie kontrolowac czy wszystko jest w porzadku. Jedynie w razie podejrzenia infekcji mialam sie zglosic do nich. Oczywiscie pewnie to tez zalezy od szpitala.
    Co do lekow na tarczyce to lepiej zebys sama ich poinformowala.

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Oleczka, bardzo mi przykro.
    Ja tu w UK przeszlam 3 poronienia, samoistne, indukowane tabletkami w szpitalu i zabieg. Nie chcieli mnie kontrolowac czy wszystko jest w porzadku. Jedynie w razie podejrzenia infekcji mialam sie zglosic do nich. Oczywiscie pewnie to tez zalezy od szpitala.
    Co do lekow na tarczyce to lepiej zebys sama ich poinformowala.
    Wlasnie do mnie dzwonili przedtem i mam kontrole za 2 tyg. Tez mialam poronienie samoistne i tabletki, bez zabiegu naszczescie.
    A jak z polozna? Ona dowie sie od szpitala? Czy sama musze sie tym zajmowac...?

    Myslisz ze wizyta u gp cos da jesli chodzi o badanie tsh? Skieruja mnie? Chyba powinni, no kktos chuba musi mi doradzic..nie?

    10.09.2019 Marcel
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 9 listopada 2018, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Wlasnie do mnie dzwonili przedtem i mam kontrole za 2 tyg. Tez mialam poronienie samoistne i tabletki, bez zabiegu naszczescie.
    A jak z polozna? Ona dowie sie od szpitala? Czy sama musze sie tym zajmowac...?

    Myslisz ze wizyta u gp cos da jesli chodzi o badanie tsh? Skieruja mnie? Chyba powinni, no kktos chuba musi mi doradzic..nie?

    To dobrze ze bedziesz miec kontrole.

    Jesli chodzi o plozna mysle ze powinnas zadzzwonic I wyjasnic.

    GP powinien skierowac Cie na badanie tsh. Moja gp byla bardzo pomocna I zlecila mi sporo badan.

    Po 3 poronieniu szpital zrobil badania genetyczne zaroodka, a takze skierowali mnie na mnostwo badan z krwi. Niestety na tym sie zakonczylo diagnozowanie mnie przez NHS bo wszystkie wyniki byly ok.
    Dopiero w klinice w Polsce gdy lekarz zlecil laparo z histero, wyszlo ze mam duza przegrode macicy I bardzo malo miejsca tam. Wiec prawdopodobnie to byl powod moich problemow. A jak mowilam lekarce w szpitalu w UK zeby zrobili histeroskopie to stwierdzili ze nie ma potrzeby, ale moze za jakis czas wysla mnie na usg :)

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Hej dziewczyny u mnie niestety doszlo do poronienia.:-( jest z mi z tym bardzo zle a do tego nie wiem co dalej. Czy onj mnie jakos skontroluja tutaj czy sie oczyscilam z wszystkiego? Co z lekami ktore biore na tarczyce, zainteresuja sie? Czy ja mam sama powiadomic polozna? Tyle pytan moze wy znacie odpowiedz?
    Bardzo ci współczuje wiem co przezywasz niestety... poroniłam w domu jak rozumiem ??? Zrób za jakieś 3 tygodnie po poronieniu test ciążowy - jeśli wyjdzie negatywny to raczej wszystko powinno być ok. Oni Ci tutaj skanu jie zrobią żeby sprawdzić czy wszystko ok. Ja ronilam w szpitalu i tez nie miałam skanu. Jeśli test wyszedł by pozytywny albo jakaś blada krecha to wtedy trzeba się zgłosić do szpitala i wtedy sprawdza. Który to był tydzień jeśli mogę zapytać ?

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Bardzo ci współczuje wiem co przezywasz niestety... poroniłam w domu jak rozumiem ??? Zrób za jakieś 3 tygodnie po poronieniu test ciążowy - jeśli wyjdzie negatywny to raczej wszystko powinno być ok. Oni Ci tutaj skanu jie zrobią żeby sprawdzić czy wszystko ok. Ja ronilam w szpitalu i tez nie miałam skanu. Jeśli test wyszedł by pozytywny albo jakaś blada krecha to wtedy trzeba się zgłosić do szpitala i wtedy sprawdza. Który to był tydzień jeśli mogę zapytać ?
    Tak jak pisalam wyzej, bede miala skan kontrolny po 2 tyg po poronieniu.... wiec z tego jestem zadowolona.
    Poronilam w 8tygodniu. Dostalam tylko tabletku na oczyszczanie sie i przeciwbolowe.

    Niestety gp nie chce mnie wyslac na jakie kolwiek badanie tsh... twierdzi ze nie ma po co. Sama se zbadam w styczniu w Pl. Łaski bez :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    To dobrze ze bedziesz miec kontrole.

    Jesli chodzi o plozna mysle ze powinnas zadzzwonic I wyjasnic.

    GP powinien skierowac Cie na badanie tsh. Moja gp byla bardzo pomocna I zlecila mi sporo badan.

    Po 3 poronieniu szpital zrobil badania genetyczne zaroodka, a takze skierowali mnie na mnostwo badan z krwi. Niestety na tym sie zakonczylo diagnozowanie mnie przez NHS bo wszystkie wyniki byly ok.
    Dopiero w klinice w Polsce gdy lekarz zlecil laparo z histero, wyszlo ze mam duza przegrode macicy I bardzo malo miejsca tam. Wiec prawdopodobnie to byl powod moich problemow. A jak mowilam lekarce w szpitalu w UK zeby zrobili histeroskopie to stwierdzili ze nie ma potrzeby, ale moze za jakis czas wysla mnie na usg :)
    A jak to bylo z ta Twoja przegroda? Zrobili cos w tym kierunku? Czy to ci wyszlo na usg? Czy dopiero po tych badaniach w Pl? Pomogli ci tutaj jakos?
    Zastanwiam sie tylko nad jednym. Przed poronieniem z gp skierowali mnie na badania hormonow bo nasciemnialam ich ze staram sie ponad rok i mam podejzenie pcos (staralisny sie ok. 7miesiecy tak naprawde). Czy teraz po poronieniu myslisz ze moga mi dalej pomagac? Czy znowu musi uplynac ten 'rok' naturalnych staran i nie mam co na nich liczyc?

    10.09.2019 Marcel
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 16 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tej mojej przegrody nigdy nie bylo widac na zwyczajnym USG, pomimo ze byla duza.
    W sierpniu wyladowalismy w klinice w Katowicach, nastawiajac sie na IVF. Lekarz stwierdzil ze zanim zaczniemy dzialac w tym kierunku to wypadaloby zrobic laparoskopie z histeroskopia. Zabieg mialam we wrzesniu i dopiero wtedy okazalo sie ze mam ta przegrode. Lekarz nacial tylko czesc bo niestety nie dalo sie usunac calej za jednym razem. W międzyczasie lekarz zalecil zrobic usg3d na ktorym bylo widac przegrode i dzieki temu wiadomo bylo ile jej mozna usunac tak zeby nie naruszyc scianek macicy. W pazdzierniku mialam kolejna histeroskopie podczas ktorej usunieto juz prawie cala.

    W UK tym sie w ogole nie zainteresowali. Co najdziwniejsze trzecie poronienie odbylo sie w szpitalu. Lekarka mowila ze wprowadzali kamere i wysysali zarodek. No wiec skoro ta przegroda byla i to duza to podczas tego zabiegu na pewno ja widzieli. Niestety nikt sie tym nie zainteresowal.

    Co do badan to wydaje mi sie ze GP powinien skierowac Cie na badania, przynajmniej te podstawowe i nie musisz czekac kolejnego roku. Niestety do kliniki poronien i pelna diagnostyke robia dopiero po 3 poronieniach.

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Tej mojej przegrody nigdy nie bylo widac na zwyczajnym USG, pomimo ze byla duza.
    W sierpniu wyladowalismy w klinice w Katowicach, nastawiajac sie na IVF. Lekarz stwierdzil ze zanim zaczniemy dzialac w tym kierunku to wypadaloby zrobic laparoskopie z histeroskopia. Zabieg mialam we wrzesniu i dopiero wtedy okazalo sie ze mam ta przegrode. Lekarz nacial tylko czesc bo niestety nie dalo sie usunac calej za jednym razem. W międzyczasie lekarz zalecil zrobic usg3d na ktorym bylo widac przegrode i dzieki temu wiadomo bylo ile jej mozna usunac tak zeby nie naruszyc scianek macicy. W pazdzierniku mialam kolejna histeroskopie podczas ktorej usunieto juz prawie cala.

    W UK tym sie w ogole nie zainteresowali. Co najdziwniejsze trzecie poronienie odbylo sie w szpitalu. Lekarka mowila ze wprowadzali kamere i wysysali zarodek. No wiec skoro ta przegroda byla i to duza to podczas tego zabiegu na pewno ja widzieli. Niestety nikt sie tym nie zainteresowal.

    Co do badan to wydaje mi sie ze GP powinien skierowac Cie na badania, przynajmniej te podstawowe i nie musisz czekac kolejnego roku. Niestety do kliniki poronien i pelna diagnostyke robia dopiero po 3 poronieniach.
    Ahaa to dluga masz historie. A probujecie dalej naturalnie?

    Ja dam sobie chwile czasu plus w styczniu wizyta w Pl badania leki itd. Jesli to nie zadziala to bede tu probowac ale chce dam sobie chwile czasu na luzie bo moze akurat sie uda. W te ciaze zaszlam tylko na jednej tabl duphastonu dziennie. Moze to pomoglo a moze nie. :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 17 listopada 2018, 02:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wlasnie tez zjechalam do UK na jakis czas, nasze starania zaczelismy 1,5r temu. wczesniej tez sie nie zabezpieczalismy za bardzo.. w Pl mialam hsg- lewy jajowod niedrozny,problemy z owulacja wiec stymulacja CLO I Ovitrelle tsh 4.29 wiec przyjmuje euthyrox zeby zbic. Bylam tutaj na badaniach krwi to spadlo na 2.43, moj endo z PL kazal mi jeszcze przez miesiac brac troche wieksza dawke I za miesiac znowu zbadac tsh. Z tym ze nie wiem czy mi drugi raz zrobia, bo tu oczywiscie uwazaja ze nie ma takiej potrzeby bo wynik nawet ten z PL czyli 4.29 jest ok..masakra tutaj.. :/

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 17 listopada 2018, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    Hej wlasnie tez zjechalam do UK na jakis czas, nasze starania zaczelismy 1,5r temu. wczesniej tez sie nie zabezpieczalismy za bardzo.. w Pl mialam hsg- lewy jajowod niedrozny,problemy z owulacja wiec stymulacja CLO I Ovitrelle tsh 4.29 wiec przyjmuje euthyrox zeby zbic. Bylam tutaj na badaniach krwi to spadlo na 2.43, moj endo z PL kazal mi jeszcze przez miesiac brac troche wieksza dawke I za miesiac znowu zbadac tsh. Z tym ze nie wiem czy mi drugi raz zrobia, bo tu oczywiscie uwazaja ze nie ma takiej potrzeby bo wynik nawet ten z PL czyli 4.29 jest ok..masakra tutaj.. :/
    Dokladnie. Mi pomimo poronienia nie chca tsh zbadac... a wiadomo ze moglo sie zmienic... wiec bede musiala sama w Pl sprawdzic. A ktory cykl na CLO?:-) orvitelle to rozumiem te zastrzyki na pekanie pecherzykow? Skad bedziesz wiedziala kiedy go sobie zrobic?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 17 listopada 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na clo i ovitrelle byłam w pl, tutaj mam że sobą też ale nie odważę się sama zrobić bez monitoringu.. 4 cykle miałam stymulowanie, pocieszające jest to że owulacje zawsze byly z prawej, czyli tej droznej strony. No ale nic to nie dało. W tym miesiącu pierwszy raz od dawna czułam że mam owulacje, śluz był piękny i ból identyczny jak po zastrzyku.. Może od kad biorę euthyrox coś mi się tam uregulowalo mam taką nadzieję.. Mam jeszcze tydz do @ a bola mnie jajniki od momentu domniemaniej owulacji. Taki promieniujacy ból do uda, ale nie za mocny..

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 17 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Tak jak pisalam wyzej, bede miala skan kontrolny po 2 tyg po poronieniu.... wiec z tego jestem zadowolona.
    Poronilam w 8tygodniu. Dostalam tylko tabletku na oczyszczanie sie i przeciwbolowe.

    Niestety gp nie chce mnie wyslac na jakie kolwiek badanie tsh... twierdzi ze nie ma po co. Sama se zbadam w styczniu w Pl. Łaski bez :-)
    Ja sama tez zrobiłam sobie badania w pl tutaj miałam tylko robiła krew i hormony - Ae tez nie wszystkie.

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 17 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    Na clo i ovitrelle byłam w pl, tutaj mam że sobą też ale nie odważę się sama zrobić bez monitoringu.. 4 cykle miałam stymulowanie, pocieszające jest to że owulacje zawsze byly z prawej, czyli tej droznej strony. No ale nic to nie dało. W tym miesiącu pierwszy raz od dawna czułam że mam owulacje, śluz był piękny i ból identyczny jak po zastrzyku.. Może od kad biorę euthyrox coś mi się tam uregulowalo mam taką nadzieję.. Mam jeszcze tydz do @ a bola mnie jajniki od momentu domniemaniej owulacji. Taki promieniujacy ból do uda, ale nie za mocny..
    Ja tak mialam w cyklu ciazowym. Trzymam kciuki :-)

    Olga_89 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 17 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Ja sama tez zrobiłam sobie badania w pl tutaj miałam tylko robiła krew i hormony - Ae tez nie wszystkie.
    Dokladnie. Musze czekac do stycznia. :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 zobaczymy co czas pokaże :) ja już tyle miałam objawów ciążowych przez te wszystkie cykle, że głowa boli :)

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    Oleczka94 zobaczymy co czas pokaże :) ja już tyle miałam objawów ciążowych przez te wszystkie cykle, że głowa boli :)
    Hehhe dokladnie. Tak samo jak ja :-) no ale jestem dobrej mysli, skoro raz sie udalo to i kolejny raz sie uda. Oby tylko dotrzymac do szczesliwego rozwiazania :-)

    Olga_89 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 18 listopada 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki:)

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 19 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) dawno mnie tu nie bylo :-( za co niezmiernie przepraszam ale w koncu nasza droga ma jakis sens i od srody zaczynamy stymulacje do ivf.

    Olga_89, Annie1981 lubią tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 27 listopada 2018, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    Co tam u was slychac ?

    Kkkropka jakies newsy
    a co u ciebie NewAgeMissK juz wiesz kiedy masz transfer?

    Ja tylko chcialam sie podzielic wiadomoscia ze od wczoraj zaczelam czuc ruchy dzidzi i ze wkoncu moge uwiezyc ze tam naprawde jest :)

    Pozdrawiam i dobrej nocy :)

    Ilona

    Olga_89, krrropka, Annie1981, Edyzia lubią tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam szybkie pytanie. 7.11 bylam w szpitalu stwierdzili poronienie a dzisiaj dostalam list z NHS z karta taka biala ktora upowaznia mnie do darmowych lekow dentysty i takich tam. Nie zdziwila bym sie (pewnie maja burdel albo cos) gdyby nie to ze data wyslania listu to 22.11. To jest 15dni po poronieniu. Czy dalej moge kozystac z karty pomimo ze nie jestem w ciazy? Data uzytkowania jest do 2020roku.

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ