X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W liście napisali ze może ginekolog zaoferuje mi laparoskopię. A jutro idziemy do urologa.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, ze Ci zrobili to badanie. Inaczej to moglibyście starać wiekami i nic by z tego nie było. Przynajmniej już teraz wiesz na czym stoisz. Miejmy nadzieje, ze laparoskopia pomoże.

    Ja byłam dzisiaj u GP. No i tak jak myślałam, ponieważ już mam jedno dziecko to NHS nie jest w stanie mi pomoc. Mogę liczyć tylko sama na siebie.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka wrote:
    W liście napisali ze może ginekolog zaoferuje mi laparoskopię. A jutro idziemy do urologa.

    To bedziesz miala wizyte u gina w najblizszym czasie zeby zaczac dzialac? Mam nadzieje ze ewentualna laparo poprawi sytuacje.

    Napisz koniecznie jak tam po wizycie u urologa. Trzymam kciuki zeby wszystko szlo do przodu.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Dobrze, ze Ci zrobili to badanie. Inaczej to moglibyście starać wiekami i nic by z tego nie było. Przynajmniej już teraz wiesz na czym stoisz. Miejmy nadzieje, ze laparoskopia pomoże.

    Ja byłam dzisiaj u GP. No i tak jak myślałam, ponieważ już mam jedno dziecko to NHS nie jest w stanie mi pomoc. Mogę liczyć tylko sama na siebie.

    Maaggi no szkoda ze NHS wam nie zrefunduje. A mialas robione generalnie badania tutaj te wszystkie hormony tarczyca droznisci i takie tam? Jesli pisalas wczensiej na forum to z gory przepraszam ale nie pamietam.

  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc badań robiłam w Polsce, cześć tutaj. Zależy jak się złożyło i czy byłam w Polsce w odpowiednim dniu cyklu. Teraz mnie czeka badanie drożności jajowodow i to tez mam zamiar zrobić w Polsce, bo akurat będę tam w pierwszej fazie cyklu.

    Co do NHS to nie jestem zaskoczona-czytałam gdzieś na necie o tym. Poszłam do GP, bo koleżanka mówiła, żebym spróbowała. Zapytać u źródła nie zaszkodzi.

    A jak u Was? Dobrze pamietam, ze 15-go badacie nasienie po raz drugi?

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyznaczyli mi termin do gina na 31 sierpnia ale musze przełożyć termin bo jeszcze bede na urlopie w polsce.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będziemy w Polsce w tym samym czasie :)

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Maaggi w przyszlym tygodniu ponowne badanie nasienia i bede dzwonic umowic wizyte do lekarza w szpitalu. Mam bezposrednio dzwonic do sekretarki mojego gina. Oby nie bylo dlugich terminow. A widzisz ja to wogole do tej pory zadnych badan konkretnych oprocz z krwi i na . rozyczke. moze zdecyduje sie jak bedziemy w `PL z poczatkiem wrzesnia.

    Madzianka szybko ci ustalaja te terminy.

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ze względu na to ze ja mam 30 lat a mój M ma 40 lat i rzadne z nas nigdy nie miało dzieci i ponad 3 lata staramy sie o nasze maleństwo albo u nas w Scarborough nie ma takiego obłożenia do specjalistów jak w większych miastach. Byliśmy wczoraj u tego urologa zbadał mojego M stwierdzil ze jest wszystko wporzadku spojrzal na wyniki dwukrotnego badania nasienia i od razu zrobili Mu badania hormonów. Stwierdzil ze żołnierzyki sa mało ruchliwe. Teraz mamy czekać na kolejny list. Ale to kolejny lekarz który juz mowil o in vitro w naszym przypadku.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym moja siostra konsultowala mój wynik HSG z panią ginekolog w polsce i faktycznie prawy jajowod jest niedrozny a lewy prawdopodobnie przytkany przy ujsciu na końcu jajnika stwierdziła ze jak najszybciej laparoskopia ale nie daje 100% ze uda sie udrozic oba jajowody.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Tak Maaggi w przyszlym tygodniu ponowne badanie nasienia i bede dzwonic umowic wizyte do lekarza w szpitalu. Mam bezposrednio dzwonic do sekretarki mojego gina. Oby nie bylo dlugich terminow. A widzisz ja to wogole do tej pory zadnych badan konkretnych oprocz z krwi i na . rozyczke. moze zdecyduje sie jak bedziemy w `PL z poczatkiem wrzesnia.

    Madzianka szybko ci ustalaja te terminy.

    To jakie badania z krwi miałaś robione? Jak masz możliwość zrobienia badań w Polsce to jasne, ze tak. Tam prywatnie jest znacznie taniej niż w UK. Tylko z drugiej strony, żeby się nie okazało, ze jak lekarze w UK zobaczą, ze stać Cię na prywatne leczenie, to żeby się nie okazało, ze Wasz przypadek zaczną trochę olewać.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka wrote:
    Poza tym moja siostra konsultowala mój wynik HSG z panią ginekolog w polsce i faktycznie prawy jajowod jest niedrozny a lewy prawdopodobnie przytkany przy ujsciu na końcu jajnika stwierdziła ze jak najszybciej laparoskopia ale nie daje 100% ze uda sie udrozic oba jajowody.

    Nawet jeżeli uda się udrożnić jeden to już są szanse na ciaze. Warto wiec próbować.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A maial ktoras w Was robiona laparoskopię tutaj w uk? Jak to wygląda i wogole?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie miałam. Nawet w Polsce, wiec niestety nie pomoge

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi nawet dokladnie nie wiem pod jakim katem bylo to badanie krwi. Na hormony to sie robi w konkretne dni cyklu a ja mialam pobierana krew bez konkrentego nacisku na to. Wiem tylko ze wszystkie moje wyniki sa w normie. Musze przemysle ste bdania w PL. Nie chce tez nic robic wlasnie na wyrost. Mysle ze poczekalabym na lekarza i jego wnioski i potem zaczela dzialac.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzianka oby ta laparo sie odbyla z pozytywnym rezultatem

  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    Maaggi nawet dokladnie nie wiem pod jakim katem bylo to badanie krwi. Na hormony to sie robi w konkretne dni cyklu a ja mialam pobierana krew bez konkrentego nacisku na to. Wiem tylko ze wszystkie moje wyniki sa w normie. Musze przemysle ste bdania w PL. Nie chce tez nic robic wlasnie na wyrost. Mysle ze poczekalabym na lekarza i jego wnioski i potem zaczela dzialac.


    Zrób tak, zebys Ty się dobrze czuła ze swoją decyzja. Jak na razie nie chcesz robić badań na własna rękę to poczekaj na lekarza. Jednak jakbyś chciała wiedzieć co i jak, w którym dniu cyklu to daj znać. Ja wciąż mam notatki od swojego lekarza.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w sobotę i niedziele zrobiłam test Clearblue i wyszła słaba druga kreska. Wczoraj powtórzyłam test z innej firmy i negatyw. I co tu teraz myśleć? Lekarz kazał powtórzyć test jutro. Jednak już się nie nastawiam na dobre wiadomości.

    Głupia już jestem z tego wszystkiego.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    A ja w sobotę i niedziele zrobiłam test Clearblue i wyszła słaba druga kreska. Wczoraj powtórzyłam test z innej firmy i negatyw. I co tu teraz myśleć? Lekarz kazał powtórzyć test jutro. Jednak już się nie nastawiam na dobre wiadomości.

    Głupia już jestem z tego wszystkiego.

    Maaggi no wszystko jest mozliwe !!! Clear blue sa dobre i czule. Kiedy masz miec @ plus minus???

    Ale byla by to radosc dla Ciebie. Trzymam mocno kciuki. Koniecznie pisz jak tam

  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres teoretycznie jutro, ale na pewno go nie dostanę, bo przez ten pozytywny wynik testu ciagle biorę progesteron. Jak jutro test wyjdzie negatywny to mam przestać brac progesteron i dopiero wtedy mogę się @ spodziewać. Na ten moment progesteron blokuje @.

    Muszę przyznać, ze jednak jestem bardziej przygotowana na negatyw niż pozytyw. Dam znać co jutro wyszło, ale nie robie sobie nadziei.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ