X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 7 listopada 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Lilah. Bardzo dobry plan 🙂 Pisz czasami co u Ciebie 🙂

    Ila14m. Dziękuję. Jak Wasze starania?

    No niestety narazie nic dostałam okres 5dni temu wiec czekam na następny miesiąc no cóż trzeba dalej próbować 😉

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 7 listopada 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Annie od kilku tyg zapraszam dziecko do siebie, zapalam swieczke, relaksuje sie i rozmawiam z dziecieca dusza. Wtedy czuje taki spokoj. Nie ma we mnie juz praktycznie w ogole presji ze powinnam zajsc juz teraz, bo czas goni, bo moj wiek, bo roznica wieku miedzy rodzenstwem. Wszystko dzieje sie po cos. Dzieki temu, ze moja corka przyszla na swiat wlasnie wtedy po dlugich staraniach a nie wczesniej, to spotkalo nas cos dobrego, przyjazn na cale zycie ( mam nadzieje). Gdybym zaszla w ciaze wczesniej prawdopodobnie minelybysmy sie. Czekam na moj cud ❤️ ze spokojem i akceptacja. Iui i ivf to taki back up plan, tak naprawde nie wiem, czy sie zdecydujemy na sto procent. Ale bede odkladac, pojdziemy na wizyte i podejmiemy jakas decyzje.

    Jak sie czujesz?

    Ila nieustannie trzymam kciuki &&&&


    Kochana nie dziękuje chciałabym by się udało tym razem naturalnie nie chce przechodzić przez te wszystkie procedury ivf bo to człowieka strasznie rujnuje psychicznie ja byłam wyczerpana i cały czas myśląca czy ta ciąża się przyjmie i czy nie poronie itd bo drugiej szansy nie ma bo to duży koszt itd nie chciałam być w tej sytuacji znów wierze ze się uda tym razem normalnie mam jakiś spokój tym razem co do tego nie jestem tak nastawiona jak wcześniej ze za wszelka cenę muszę zajść bo lata lecą itd

    Całuje dziewczyny 😘

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 listopada 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    No niestety narazie nic dostałam okres 5dni temu wiec czekam na następny miesiąc no cóż trzeba dalej próbować 😉
    To trzymam kciuki za ten cykl. Daj znać 🙂

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila ja tez juz nie chce za wszelka cene...jasne ze nadal bardzo chce ale akceptuje ze nie mam na to wiekszego wplywu. Bede sie wspomagac suplementami, czytam troche o kubeczku, moze tego sprobuje kiedys 😉

    Moze pojde do lekarza moze nie, na ten moment sama nie wiem 🤷

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 12 listopada 2020, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ila ja tez juz nie chce za wszelka cene...jasne ze nadal bardzo chce ale akceptuje ze nie mam na to wiekszego wplywu. Bede sie wspomagac suplementami, czytam troche o kubeczku, moze tego sprobuje kiedys 😉

    Moze pojde do lekarza moze nie, na ten moment sama nie wiem 🤷

    No ja mam dokładnie tak samo ze nie chce za wszelka cenę

    Jaki kubeczek masz na myśli meunstracyjby ?

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila tak kubeczek menstruacyjny...nie do konca nastawiam sie, ze pomoze, ale sprobuje. I tak chcialam zastapic podpaski czyms bardziej eko, przeraza mnie ilosc odpadow przy stosowaniu jednorazowych podpasek.

    Dziewczyny pisza, ze duzo nasienia, ktore zwykle wyplywalo, zostaje zatrzymane. A ze u nas to problematyczna sfera to warto sprobowac. Sorry za szczegoly, ale ze mnie naprawde bardzo duzo sie wylewa, moze tu jest pies pogrzebany?? Maz mial rozne wyniki ale nigdy nie tragiczne czy brak plemnikow, moze z kubeczkiem w jakis sposob zwiekszymy szanse...

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ila tak kubeczek menstruacyjny...nie do konca nastawiam sie, ze pomoze, ale sprobuje. I tak chcialam zastapic podpaski czyms bardziej eko, przeraza mnie ilosc odpadow przy stosowaniu jednorazowych podpasek.

    Dziewczyny pisza, ze duzo nasienia, ktore zwykle wyplywalo, zostaje zatrzymane. A ze u nas to problematyczna sfera to warto sprobowac. Sorry za szczegoly, ale ze mnie naprawde bardzo duzo sie wylewa, moze tu jest pies pogrzebany?? Maz mial rozne wyniki ale nigdy nie tragiczne czy brak plemnikow, moze z kubeczkiem w jakis sposob zwiekszymy szanse...


    Sorry Lilah nie bardzo rozumiem ty chcesz ten kubeczek stosować po stosunku by zatrzymać spermę ?

    Ja zaczekam używać tego kubeczka od ostanich 3miesiecy super sprawa tez mnie przerażała ilość podpasek i tamponow tym bardziej ze u mnie strasznie się zmieniło po porodzie mam strasznie obficie nie nadążam wymieniacz czasem a nigdy przed ciąża tak nie miałam

    Mogę cie pocieszyć ze u nas z tym wywoływaniem spermy tez mam problem i się zastanawiałam czy coś ze mną nie tak nie wiem czemu tak jest przed ivf mnie to stresowało i teraz dalej mimo ze po porodzie mogę ciało bardzo się zmieniło i tez tak myslam ze może to powód dlaczego nie mogę normalnie zajść

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila, tak dokladnie tak!

    To znaczy chce stosowac ten kubeczek w trakcie miesiaczki, ale teraz jak przeczytalam, ze zatrzymuje nasienie, to przeciez nie bylabym soba jakbym nie sprobowala :D Oczywiscie to bardziej tak z ciekawosci bo nie nastawiam sie, ze dzieki temu cudownie zajde w ciaze ;)

    A ktorej firmy Ty masz kubeczek i gdzie kupilas? Jak wyglada zakladanie i zdejmowanie go, latwo to ogarnac? Ja sie najbardziej obawiam, ze mi utknie :)

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 23 listopada 2020, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ila, tak dokladnie tak!

    To znaczy chce stosowac ten kubeczek w trakcie miesiaczki, ale teraz jak przeczytalam, ze zatrzymuje nasienie, to przeciez nie bylabym soba jakbym nie sprobowala :D Oczywiscie to bardziej tak z ciekawosci bo nie nastawiam sie, ze dzieki temu cudownie zajde w ciaze ;)

    A ktorej firmy Ty masz kubeczek i gdzie kupilas? Jak wyglada zakladanie i zdejmowanie go, latwo to ogarnac? Ja sie najbardziej obawiam, ze mi utknie :)

    Hi Lilah

    Ten kubeczek jest tylko na menustracje 😉 ja kupiłam mój w waitrise nazywa się hej girls i jest super wiele nie kosztował ok £10 bo niektóre z nich strasznie dużo nie wiem czemu są dwa rozmiary ja mam większy gdyż jak się rodziło to trzeba ten większy bo wiadomo ze po porodzie wszystko się przesuwa tutaj masz link aaa ta firma tez wspiera charytatywnie kobiety w biedzie których nie stać na środki higieny osobistej wiec mnie to tez jakoś zmotywowało by ich wybrać lubię pomagać

    https://www.heygirls.co.uk/shop/menstrual-cup/

    Generalnie użytkowanie bardzo łatwe ekonomiczne i jest bardzo wygodnie z nim wiec naprawdę polecam ja napewno do tamponów nie wrócę zawsze było mi niewygodnie ale to sprawa indywidualna

    Generalnie wyparzasz go przed pierwszym użycie w każdym cyklu a później gdy wylewasz i myjesz w zlewie woda z takim mydłem w płynie do kubeczków ja mam z lunette ok £8 widziałam na amazonie zreszta ta firma tez ma kubeczki ale droższe jak pozatykają wpiszesz w przeglądarkę popatrz sobie jest dużo tucznych kształtów itd nie wiem co ci by opowiadało są tez takie śmieszne składane przeróżne i kolory tez ja mam czerwony bo wydaje mi się ze biały będzie miał dziwny kolor po długim użytkowaniu

    Ja na początku się bałam ze za głęboko wepchnę i nie wyciągnę ale nie da się tak on się zasysa do ścianek jak taki korek ze zbiornikiem po za tym musi być dobrze włożony bo jak za płytko go włożyłam to się dziwnie czułam po dwóch razach ogarniesz bez problemu każda z nas zna swoje ciało nic się nie bój tylko kupuj i próbuj gwarantuje ze nigdy nie wrócisz do tradycyjnych rzeczy ja teraz po porodzie musiałabym złożyć tonę tamponów bo strasznie mi się pozmieniało

    Jak będziesz mieć jakieś jeszcze pytania daj znać chętnie pomogę jak coś

    Buziaki

    Lilah lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kochana za dokladny opis! Bylam dzis w Waitrose i widzialam dokladnie taki jak Twoj, za £8, ale tylko rozmiar L i nie bylam pewna czy brac czy sprobowac z mniejszym na poczatek.

    Edit: doczytalam teraz ze L sa dla kobiet, ktore juz rodzily wiec kupie przy nastepnej okazji :) A korzystalas z jakichs filmikow z instrukcjami zeby to zalozyc pierwszy raz?

    Wiem ze one sa do menstruacji tylko ale jest tu taki watek i dziewczyny probuja zatrzymac nim wiecej nasienia i podobno u niektorych dziala... Jakkolwiek to brzmi pewnie sprobuje kiedys ;) ale docelowo chce go uzywac do miesiaczki tylko oczywiscie :)

    Ja tez nie przepadam za tamponami.

    Ev. czy Ty mialas transfer juz? zagladasz tu??




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2020, 18:50

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 25 listopada 2020, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Dzieki kochana za dokladny opis! Bylam dzis w Waitrose i widzialam dokladnie taki jak Twoj, za £8, ale tylko rozmiar L i nie bylam pewna czy brac czy sprobowac z mniejszym na poczatek.

    Edit: doczytalam teraz ze L sa dla kobiet, ktore juz rodzily wiec kupie przy nastepnej okazji :) A korzystalas z jakichs filmikow z instrukcjami zeby to zalozyc pierwszy raz?

    Wiem ze one sa do menstruacji tylko ale jest tu taki watek i dziewczyny probuja zatrzymac nim wiecej nasienia i podobno u niektorych dziala... Jakkolwiek to brzmi pewnie sprobuje kiedys ;) ale docelowo chce go uzywac do miesiaczki tylko oczywiscie :)

    Ja tez nie przepadam za tamponami.

    Ev. czy Ty mialas transfer juz? zagladasz tu??

    Hahah dobrze ze doczytalas tak L dla kobiet po porodzie i kobiet po 30 bo podobno ciało się tam zmienia itd

    Nonetem kubeczek ma super opinie wiec kupuj i próbuj ja generalnie przeczytałam instrukcje i tam jest kilka opcji jak włożyć i jak go złożyć by włożyć bo każda z nas jest inna nic się nie bój to super łatwe po dwóch cyklach będziesz śmigać wierz mi dla mnie to taka ulga zwłaszcza w nocy ze nie budzisz się zalana i wkurzona naprawdę ratuje mi życie i jest mega łatwy w użytku!

    Co do wkładania po za okresem tam było w instrukcji napisane ze nie należy umieszczać kubeczka w innych dniach cyklu wiec nie wiem jak te dziewczyny to robią z ta sperma no cóż każdy robi jak uważa

    To powodzenia mam nadzieje ze się przekonasz!

    Lilah lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Ila! Sprobuje na pewno!

    A jak z przeciekaniem, moze powinnam sie jakos dodatkowo zabezpieczyc zanim bede pewna, ze go dobrze zakladam?
    Waitrose mam blisko wiec wyskocze niedlugo kupic :)

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 26 listopada 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Dzieki Ila! Sprobuje na pewno!

    A jak z przeciekaniem, moze powinnam sie jakos dodatkowo zabezpieczyc zanim bede pewna, ze go dobrze zakladam?
    Waitrose mam blisko wiec wyskocze niedlugo kupic :)

    No ja nic dodatkowo nie zakładałam mówię co jest super nic nie czujesz i nic się nie martwisz taka zmiana życia ze hoho z tamponami jeszcze zawsze miałam wkładki maskra

    Powodzenia!

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • ZoeM Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 29 listopada 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Jestem tu nowa. Mieszkamy w Surrey i staramy się o 2 dziecko bez powodzenia. Czytam Wasze historie i podziwiam Was wszystkie ! No i trzymam za Was kciuki!
    Tez co miesiąc mam nadzieję i za każdym razem kiedy robię test wypatruje 2 kresek jak głupia 🙈
    My od czerwca staramy się tak pełną parą, testy owulacyjne, kalendarz, obserwacja śluzu, częściej się przytulamy 🤣 chociaz juz w tamtym roku od października przytulamy się częściej zwłaszcza w okresie owulacji ale do dziś cisza.
    Ostatnio miałam wizytę u GP no i wysłał nas na badania. Maz w piątek niesie swoja próbkę do analizy a ja musze się umówić na badanie krwi ale mam cichą nadzieję że nie będę musiała 😉 Syn skończy 5 lat w marcu i odkąd go urodziłam nie stosowaliśmy żadnych zabezpieczeń ale i nasze libido jest z tej dolnej półki. W sumie jak skończył 3 lata to zaczęliśmy starania ale takie baaardzo na luzie a to wakacje, albo trochę za dużo stresu i kompletny brak ochoty na przytulanie i tak miesiąc po miesiącu mijał no i jesteśmy to gdzie jesteśmy czyli w wielkiej du....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila bede dzialac z kubeczkiem, tylko dzis bylam w Waitrose po drobne zakupy i hmmm o kubeczku zapomnialam...;)

    Witaj Zoe! Surrey to hrabstwo po sasiedzku :) Przybijam piatke, u mnie libido tez raczej z tych marnych. Nie wiem juz czy to dlugie starania o pierwsze, teraz o drugie, czy zawsze tak mialam...Niestety starania moga mocno na to wplynac, ja juz w ogole nie gadam z mezem czy sa plodne czy nie, nie celuje juz, testow nie uzywam, tempki nie mierze, sluzu nie ogladam. A kreseczek tez wypatruje :) i nadzieje mam zawsze.

    Doczekamy sie, tylko nie wolno sie poddac, Powodzenia z badaniami, a najlepiej jakby w ogole nie byly potrzebne!

    ZoeM lubi tę wiadomość

  • Scotch Przyjaciółka
    Postów: 108 99

    Wysłany: 30 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Długo nie pisałam bo u mnie spore zmiany to raz (brak czasu, nowa praca itd.), a dwa że dałam spokój całkowicie że staraniami no ale wygląda na to że się udało . Nie cieszę się jeszcze ale wczoraj miałam naprawdę wyraźną krechę na teście choć nie aż tak mocną jak kontrolną. Jutro powtórzę test i sprawdzę czy jest mocniejsza kreska, poczekam do 5.12 czyli @ i wtedy się zacznę cieszyć. Wiecie że u mnie to już były bladziochy nie raz i nic tego nie było.
    Myślę że tym razem wpływ miała maca która brałam 1,5 miesiąca. Pierwszy raz w tym cyklu miałam taki naprawdę płodny z prawdziwego zdarzenia śluz. Dosłownie jak białko jajka. Wcześniej był taki wodnisty więc może to była przyczyna?
    Zrobię rano fotę dwóch testów i wam wrzucę.

    Ania 😊 gratulacje przepięknej dziewczynki 😊 cieszę się bardzo że wszystko dobrze. A jak się czujesz?

    Pozdrawiam was wszystkie 🙂😊♥️

    ev., Ila14m lubią tę wiadomość

    h4zpk0s35v0g4bu8.png
  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 30 listopada 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie odzywałam się bo jakoś nie miałam kiedy.
    W sobote miał teansfer i kropek jest ze mną. Dwa tygodnie czekania żeby zrobić test to będzie mordęga. Kazali robić dopiero 12.grudnia bo biorę zastrzyki z ovitrelle a one się utrzymują we krwi do 7 dni. Zero objawów trochę mnie martwi ale nic nie zrobię.

    Scotch lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • Scotch Przyjaciółka
    Postów: 108 99

    Wysłany: 30 listopada 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Hej dziewczyny, nie odzywałam się bo jakoś nie miałam kiedy.
    W sobote miał teansfer i kropek jest ze mną. Dwa tygodnie czekania żeby zrobić test to będzie mordęga. Kazali robić dopiero 12.grudnia bo biorę zastrzyki z ovitrelle a one się utrzymują we krwi do 7 dni. Zero objawów trochę mnie martwi ale nic nie zrobię.

    Ev.
    Trzymam kciuki moooocno !!!😊

    ev., ZoeM lubią tę wiadomość

    h4zpk0s35v0g4bu8.png
  • Scotch Przyjaciółka
    Postów: 108 99

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dzisiaj y mnie test ciemniejszy oby wszystko było ok ...

    thumbs

    ZoeM, ev. lubią tę wiadomość

    h4zpk0s35v0g4bu8.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZoeM wrote:
    Hej dziewczyny!

    Jestem tu nowa. Mieszkamy w Surrey i staramy się o 2 dziecko bez powodzenia. Czytam Wasze historie i podziwiam Was wszystkie ! No i trzymam za Was kciuki!
    Tez co miesiąc mam nadzieję i za każdym razem kiedy robię test wypatruje 2 kresek jak głupia 🙈
    My od czerwca staramy się tak pełną parą, testy owulacyjne, kalendarz, obserwacja śluzu, częściej się przytulamy 🤣 chociaz juz w tamtym roku od października przytulamy się częściej zwłaszcza w okresie owulacji ale do dziś cisza.
    Ostatnio miałam wizytę u GP no i wysłał nas na badania. Maz w piątek niesie swoja próbkę do analizy a ja musze się umówić na badanie krwi ale mam cichą nadzieję że nie będę musiała 😉 Syn skończy 5 lat w marcu i odkąd go urodziłam nie stosowaliśmy żadnych zabezpieczeń ale i nasze libido jest z tej dolnej półki. W sumie jak skończył 3 lata to zaczęliśmy starania ale takie baaardzo na luzie a to wakacje, albo trochę za dużo stresu i kompletny brak ochoty na przytulanie i tak miesiąc po miesiącu mijał no i jesteśmy to gdzie jesteśmy czyli w wielkiej du....

    Hej ZoeM

    Witamy w grupie 😉

    ZoeM lubi tę wiadomość

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ