X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • Dora524 Przyjaciółka
    Postów: 67 46

    Wysłany: 13 lutego 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale Ci się nie dziwie, zastanawia mnie tylko co chciał przez to osiągnąć? My całe szczęście widzieliśmy wyniki męża więc jestem spokojna, choć teraz jak byłam w szpitalu Wojner powiedział, że i tak musimy powtórzyć badania meża bo teraz robią jakąś metodą komputerową.

    Kochana mam pytanie, czy jak zrobie badanie progesteronu tam w poradni to wynik będzie tego samego dnia?

    =
  • Dora524 Przyjaciółka
    Postów: 67 46

    Wysłany: 13 lutego 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo się na nie czeka?

    =
  • Dora524 Przyjaciółka
    Postów: 67 46

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i to badanie też robi się w poradni na prostej? sami zaproponowali, że wyślą wam wyniki na meila?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    =
  • Dora524 Przyjaciółka
    Postów: 67 46

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, masz całkowitą rację. Ja jeszcze poczekam, zobaczymy jak mi wyszły te wyniki, co zaproponuje nam i jakie będą efekty.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    =
  • Dora524 Przyjaciółka
    Postów: 67 46

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co czas pokaże. A dla Was kochana dużo sił i wytrwałości oby było coraz lepiej

    =
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !
    Jestem tutaj nowa, pomimo młodego wieku- 22 lata z mężem postanowiliśmy zdecydować się na dziecko, staramy się już 3 miesiąc i nic.. W sierpniu okres spóźnił mi się tydzień ale test wyszedł negatywny. Wybrałam się prywatnie do dr Węgrzyckiego, który stwierdził "podejrzenie ciąży" ale oznajmił że pęcherzyk nie zagnieździł się i zalecił Duphaston. Po tygodniu pojawiła się miesiączka... Od tego czasu nic...

    Czasem się zastanawiam jak pomimo młodego wieku, zdrowego trybu życia, można mieć trudności z zajściem w ciąże ? A jednak... Dr Węgrzycki stwierdził na wizycie w sierpniu że trzeba wrzucić na luz i jeśli do stycznia nie zajdę w ciąże mogę przyjść i wspomoże mnie farmakologiczne... Nie wiem co robić.

    Dziś 16 dc może zaskoczy w tym miesiącu :)

    Ania_84, cedr697 lubią tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 13 lutego 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania - oby sie ladnie wyniki poprawily. A gdzie byscie podchodzili do inseminacji? W Kielcach czy gdzies w wiekszym miescie?

    Moj maz mial badane nasienie i powiedzieli mu zeby przyszedl piatego dnia. Nasienie oddal w domu.
    Nie wiem czy to komputerowe bylo czy nie.

    Magda witaj.
    Nie stresuj sie - 3 miesiace to naprawde niedlugo.
    To tylko nastolatki wpadaja po pierwszym razie - podobno po pierwszym. ;)

    Ania_84, cedr697 lubią tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania - a w Krakowie nie ma jakiejs dobrej kliniki?
    Bo troche blizej jednak do Krakowa mamy z Kielc.

    Landryneczka - o dziekuje bardzo!

    I wam wszystkim zycze mile spedzonego czasu z waszymi drugimi polowkami!
    graphics-valentine-914013.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 14:04

    cedr697 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:54

  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 15 lutego 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj magda_ck ! Trzymamy kciuki. Mnie w sierpniu też lekarz kazał wrzucić na luz :) a we wrześniu zaciążyłam.
    Może zanim lekarz zacznie Cię wspomagać farmakologicznie warto najpierw zbadać czynnik męski...

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 19 lutego 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania- to teraz obyscie sie szybko do Warszawy dostali.

    Magda - ciekawe jak chce cie wspomagac farmakologicznie? Mnie nikt tego nie zaproponowal. ;)
    A jak sie martwisz to zbadaj sobie podstawowe hormony i tarczyce. Jest przyczyna problemow z zajsciem a w wiekszosci wypadkow nawet nie wiemy ze cos nie gra.

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 19 lutego 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no własnie.. my staramy się od lipca 2013 i nic, w końcu ruszyłam po pomoc i okazało się, że mam problemy z tarczycą. Może nie jakieś wielkie, ale takie, które mogą mieć faktyczny wpływ na problemy z "zaskoczeniem": TSH 3,6 aTPO 130. Dostałam Euthyroks. Tu moje pytanie - brała któraś z was lub bierze nadal ten lek? Jeśli tak, to jak się po nim czujecie?

    Już razem <3
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 19 lutego 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:17

    Marzec x 2 <3 <3
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 19 lutego 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I żadnych efektów ubocznych? Bo jestem raczej hipochondrykiem i przyjmowanie hormonów mnie przeraża. W ogóle jak tylko coś jest ze mną nie tak to się "przerażam" :) Chodzi mi przede wszystkim o jakieś zaburzenia w odżywianiu - więszy apetyt, spadek apetytu, gromadzenie wody? Nic? :) aa i po jakim czasie Ci się ustabilizowało TSH ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 14:04

    Już razem <3
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 19 lutego 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:17

    Cordy lubi tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 19 lutego 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) uspokoiłaś nieco mojego wewnętrznego hipochondryka :) Mam nadzieję, że i ja przejdę leczenie bez większych zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu. Na razie mam dawkowanie 2 tabl na zmianę z 1,5 tabl po 25. No własnie - TSH poniżej 2. Mam nadzieję, że ładnie zejdzie i się uda z ciążą :)

    Już razem <3
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 19 lutego 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:17

    sjoanka lubi tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Węgrzycki to specyficzny lekarz także jak usłyszałam że wspomoże mnie farmakologicznie to na razie podziękowałam... Ostatnio wyczytałam o Dr Agnieszce Gaj pracuje na Kościuszki a przyjmuje prywatnie na Sandomierskiej ma dużo pozytywnych opinii młoda lekarka także może się wybiorę.

    Ps. Dziś 23 dc a od 3 dni pobolewa, ciągnie mnie prawy jajnik. Dziwne uczucie, nigdy wcześniej nie zaobserwowałam czegoś takiego...

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda-ck :) Czyli do niej masz zamiar się teraz przenieść? Bo ja tak właśnie szukam pomysłu na fajnego lekarza ginekologa, bo sama chodzę do naprotechnologa, ale on nie jest ginekologiem i zastanawiam się nad dobrym wyborem.

    Już razem <3
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Problem z tarczyca mam i ja.
    Zaczynałam od Euthyroxu N 25, a potem 50 i 75. Endokrynolog jakieś 2-3 lata temu stwierdziła u mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy (TSH podwyższone (6-7), FT3, FT4, antyTPO i anty TG w normie). Leczę się w Omedze pani doktor przyjeżdża raz w miesiącu do Kielc.
    Gdy byłam już na etapie planowania ciąży to naszym celem było TSH poniżej 1. Teraz mam 0,56 :). Obecnie biorę Euthyrox N 88 1 raz dziennie.
    Ja czuje się normalnie po tych tabletkach.
    W listopadzie kiedy poroniłam miałam TSH 3,07. Endokrynolog powiedziała co takiego: "nie daj sobie wmówić że poroniłaś przez TSH czy tarczycę"

    Cordy lubi tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ