X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    Kobietki, czy wam też przychodzi milion pytań do głowy po wyjściu od ginekologa? :)
    zdecydowanie tak. w ogóle stwierdzam, że mi w gabinecie odcinają się zwoje mózgowe, bo moje gapiostwo jest do tego stopnia duże, że już dwa razy zapomniałam nawet zapłacić już nie mówiąc o zadaniu wszystkich pytań które miałam zadać :D

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak podchodzicie do aktywności fizycznej (pytanie do niezafasolkowanych :3 )? Ja od tego cyklu postanowiłam, że mam w nosie i będę regularnie ćwiczyć. Dotychczas w 2 połowie cyklu sobie odpuszczałam, bo " a może", " a jeśli" itd. Nie trenuję bardzo intensywnie(treningi Chodakowskiej, głównie te "nie skaczące" hihi).

    W ogóle chyba nadszedł u mnie ten moment, że mam w nosie to wieczne wyczekiwanie. Będzie co ma być, a na razie zajmę się sobą i odpuszczę tą moją staraniową nagonkę. (Oczywiście po tym, jak mój luby się dokładnie przebada, bo już nawet ustalił termin :P)Ostatnio spotkałam u rodziców sąsiadkę (z rodzaju wścibskich), która zmierzyła mnie surowym wzrokiem i z udawaną życzliwością spytała czy nie zamierzam mieć dzieci. To jej odpowiedziałam, że na razie mam świnkę morską, jak zdechnie to pomyślę :)

    Miłego weekendu kochane :*

    cedr697 lubi tę wiadomość

    Już razem <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 maja 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie wrócilismy z badan genetycznych Pan bardzo fajny wytluaczyla nam pokolei co i jak
    Kariotyp obydwoje mamt zrobiony mz dodatkowo mutace genu AZF , CFTR :)
    Z jednej stony uciesznei jestesmy z drugeij mamy obawy ..
    Okazuje sie ze nawet jelsi AZF wyjdzie w iare .. to musimy sie liczyc z tym zejesli pobiora plemniki z jader meza to jesli urodzi sie syn to na 100% bedzie przechodzi to samo co my teraz ... :( jesli dziewczynka to luzik ..

    Tak samo z mutacja CFTR jesli u meza wyjdzie wtedy beda robic i mi bo jesli i u mnie bedzie to ddziecko bedzie chore na Mucowiscytoze .. ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 10 maja 2014, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cordy wrote:
    Dziewczyny, a jak podchodzicie do aktywności fizycznej (pytanie do niezafasolkowanych :3 )? Ja od tego cyklu postanowiłam, że mam w nosie i będę regularnie ćwiczyć. Dotychczas w 2 połowie cyklu sobie odpuszczałam, bo " a może", " a jeśli" itd. Nie trenuję bardzo intensywnie(treningi Chodakowskiej, głównie te "nie skaczące" hihi).

    W ogóle chyba nadszedł u mnie ten moment, że mam w nosie to wieczne wyczekiwanie. Będzie co ma być, a na razie zajmę się sobą i odpuszczę tą moją staraniową nagonkę. (Oczywiście po tym, jak mój luby się dokładnie przebada, bo już nawet ustalił termin :P)Ostatnio spotkałam u rodziców sąsiadkę (z rodzaju wścibskich), która zmierzyła mnie surowym wzrokiem i z udawaną życzliwością spytała czy nie zamierzam mieć dzieci. To jej odpowiedziałam, że na razie mam świnkę morską, jak zdechnie to pomyślę :)

    Miłego weekendu kochane :*
    C

    hahaha to ładnie dogadałaś tej sąsiadce, podkradnę ci ten tekst tylko świnkę na kota zamienię:) niech się wścibskie babska nie wtrącają! a co! hahaha:) nieźle naprawdę :)


    a co do aktywności... to właśnie u mnie jest problem, bo od pół roku nic nie robię, czuję jak moje ciało robi się powoli takie jakby "lejące", nie wiem czy wiecie o co mi chodzi. nawet jak już się zmobilizuję do ćwiczeń, to sobie myślę, że może lepiej nie, że może się udało i nawet nie będę wiedziała, że straciłam szansę itp itd...

    jednak wczoraj zrobiłam kilka przysiadów i taką rozgrzewkę, poszłam na krótki spacer, żeby nie siedzieć nieustannie na miejscu, żeby cokolwiek po troszku zacząć ćwiczyć, po 5-10 min rano i wieczorem byłoby idealnie dla mnie, ale albo się boję, albo mi się nie chce:P

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 10 maja 2014, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczko niby jedne obawy z głowy i poczucie ulgi, a tu zaraz te pierwsze obawy zaczynają zastępować jakieś inne. życzę więc córeczki i czekam na rozwój wypadków:) moim zdaniem zrobiliście już największy krok z możliwych w stronę dzidziusia. Jak do tej pory nic was nie zniechęciło, to z tej drogi nie zejdziecie puki nie osiągniecie upragnionego celu:) niemożliwe staje się coraz bardziej możliwe:) jak byście zwątpili kiedykolwiek to przetrzepię całe Kielce żeby was znaleźć i będę na badania prowadzała za rączkę jak dzieci:) podziwiam za determinację i życzę z całego serca powodzenia:*

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym nawet jeśli będzie chłopiec, to przynajmniej w razie problemów, będziecie wiedzieć, co może być przyczyną. Na dzień dzisiejszy medycyna ma do zaoferowania to, co ma. Ale ta nauka ewoluuje więc nie należy tracić wiary, że kiedyś lekarze znajdą sposób na pomoc w rozwiązaniu tych problemów.Ja trzymam kciuki by wszystko wyszło dobrze i życzę zdrowego dzieciątka i Wam także zdrowia.

    Alternatywa :)wracając do aktywności fizycznej. Miałam przypadek koleżanki, która zaczęła się ruszać (siłownia, bieganie itd) i jak zajść nie mogła tak, po kilku miesiącach i kilku kg w dół w końcu zaskoczyła. No ale na to wpływ też mogły mieć inne czynniki lub zwykły przypadek. Jak zawsze.

    Już razem <3
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 10 maja 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta podwojona!!!!
    Beta po 48 h 933,3
    Progesteron 33,09
    Jestem już spokojniejsza :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2014, 18:15

    turkawka, Cordy, ewcia21k, cedr697 lubią tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia108 no super! pięknie to wygląda i oby już tak do stycznia 2015 r. :)

    Aniu w pełni popieram to co dziewczyny mówią, a poza tym, to kochana najważniejsze, że coraz bardziej wiecie na czym stoicie, że tak powiem. Wiesz jak bardzo trzymam za Ciebie kciuki i jak mocno Wam kibicuje. Grunt, to, że wieści są optymistyczne a martwic się na zapas to nie ma co :* <3

    Pinia108 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dawno mnie tu nie było...

    Pinia serdecznie gratuluje wreszcie coś u Nas ruszyło :)

    Aniu nie myśl na zapas, trzeba być dobrej myśli najważniejsze, że sprawy ruszyły do przodu

    A ja mam doła... W tym miesiącu znów okres się ze mną bawi... spóźnia się trzeci dzień, boje się robić testu, żeby się nie rozczarować, objawów zero :( Ech szkoda gadać

  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cordy, u mnie jak by był problem to raczej z niedowagą niż nadwagą. A moja koleżanka też chciała zrobić badania przed rozpoczęciem starań i pierwsze co to dostała skierowanie do diabetologa, czy kogoś tam, kto ustala diety dla odchudzających się. schudła już 20 kg w ciągu ostatnich miesięcy więc pewnie dostanie "pozwolenie" na staranka :)

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem dziewczynki i wcale nie mamy zamiau sie poddawac..
    Ale wiecie okazuje sie ze w karitypie jesli wyjdzie ze maz ma dodatkow chormosom..to wlasnie on bedzie przekazywany dalej i kazdy meski potomek meza bedzie g mial.. ;/
    wiem ze nie ma co sie martwic na zapas ale jednak maz zaczal sie zastanwiac .. czy chcialby zeby jeo syn to wszytso przechodzil a dodatkow jesli potwierdzi sie jedna choroba meza.. juz nie pamietam nazwy.. to zarowno on jak i dziecko beda barziej narazeni na nowotwor sutka
    z jednej strony ceszymy sie ze bedziemy wiedziec wszytsko ..ale z drugiej stoyn po porstu nie wiemy co zdecydujemy w takim przypadku dalej ..

    :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczko, ja wiem, że to jest tylko i wyłącznie Wasza decyzja i wątpliwości zawsze będą ale popatrz na to z tej strony, że medycyna idzie szalenie naprzód, kto wie co będzie z 5, 10 lat. Poza tym jaką my wszyscy w ogóle mamy gwarancję, że nasze dzieci nie zachorują na coś, że nie są obciążone wadliwymi genami, ba nawet my sami. pewnie zdecydowana większość nawet o tym nie wie i nigdy się nie dowie... A poza tym może będzie dziewczynka, szanse są pół na pół :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 maja 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem :)
    Najpierw musimy nzalezc plemnki ..wtedy bedziemy sie zastanwiac :)

    turkawka, Cordy lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 11 maja 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia108 wrote:
    Byłam tam w poniedziałek kilka minut po 11. Kolejka do rejestracji z 5 osób, do samego ginka 7 babeczek - więc nie czekałam. Byłam więc wczoraj ok. 9:30 do rejestracji 2 osoby a pod gabinetem nikt nie czekał.

    Zazwyczaj chodzę ok. 10-11 (Wt-Pt). Z samego rana nieraz są gigantyczne kolejki do rejestracji (jest jedna do wszystkich specjalistów).

    Przed chwila byłam w Poliklinice na pobraniu krwi, do rejestracji było duuuuuuużo ludzi.

    fe5375b39e80121093ea4d8bedb55fce.png


    byłam na tym usg i aż głupio się czułam, bo nikt nie czekal, było przed poludniem, a daje ci zdjęcia z usg? bo mi nic nie dał

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 12 maja 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dostawałam zdjęcia z usg, nawet w poprzednej ciąży - chyba tam nie ma drukowania :-( w poniedziałek byłam po 11 to czekało z 7-8 babeczek w kolejce, nie czekałam, przyszłam na drugi dzień nikogo nie było. Różnie bywa.

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 12 maja 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia108 wrote:
    Nie dostawałam zdjęcia z usg, nawet w poprzednej ciąży - chyba tam nie ma drukowania :-( w poniedziałek byłam po 11 to czekało z 7-8 babeczek w kolejce, nie czekałam, przyszłam na drugi dzień nikogo nie było. Różnie bywa.

    a nie wiesz jak tam z lekarzem internistą, bo ja teraz nie jestem nigdzie zapisana i się zastanawiam, gdzie by tu w kielcach się zapisac, gdzie nie ma strasznych kolejek, i z rana nie kończą się numerki :P

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na stoku :) Medica :) ja zapisuje reestracja tel i zawsze mam tego samego dnia lekarza :) wypisuje recepty poprzez zamowienie meilowe ;)

    Bardzo fajna dr Olejnik :) mloda sympatyczna :) no i co najwazniejsze jak chcesz jakies badania to w wiekszosci przepisuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 20:36

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 13 maja 2014, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie bardzo, bo na stok to bym miała strasznie daleko, gdyby mi coś znaleźli do leczenia

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 14 maja 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam pojawić się u gina w 4-5dc, nie później niż w 5... ale, że dzisiaj środa 1dc, a w poniedziałek 6dc, to muszę iść 3, co za pech! Chociaż w sumie to może dobrze, bo podjadę zrobić sobie od razu badania, nie wiem tylko o której jechać i czy najpierw do niego, czy najpierw do laboratorium na jagiellońskiej.

    W @ może zdiagnozować, czy wyleczyłam już moje infekcje? Miałyście może usg w 3dc, podzieli się któraś swoimi doświadczeniami, troszkę mnie to przeraża powiem szczerze...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 14 maja 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zna któraś endokrynolog Dr Aldonę Kowalską z Kielc?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ