X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)
Odpowiedz

Staraczki z woj. świętokrzyskiego :)

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cedr super info :)
    co do płci to mowia ze w 12 tyg bardzo podobne sa płcie :) i ze trudno rozronic :) wiec moze w 13 juz jakos mozna ;)

    cedr697 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 22:03

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doladnie zrowiutke newazne cz oIo czy (I) :D

    cedr697 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 26 lipca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cedr697 wrote:
    mój się cieszy że zdrowe dziecko i że Syn (przez duże S) ale ja jeszcze sie nie przywiązuję do płci zbytnio bo wydaje mi się że za wcześnie, ale ważne że zdrowe!!
    Mnie ginka nic a płci nie wspominała ale ja też nie pytałam :)
    A myślałaś w którym szpitalu chcesz rodzić?

    Też sobie zmieniłam awatar :)
    Pojechałam z bratanicą na tygodniu nad zalew do Strawczyna, a tam ani jednego ludzia tylko bociek sobie chadzał :) to mu kilka fotek pstryknęłam - na czas ciąży jak znalazł na awatar :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2014, 18:19

    cedr697, Frozen lubią tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cedr697 wrote:
    Doktor mówił że wygląda na chłopca, ale czy to nie za wcześnie na płeć (13tydz.).
    cedr697 w tym tyg to nie ufałabym zbytnio rozróżnieniu płci, choć teoretycznie jest to już oczywiście możliwe. Dopiero na połówkowym można mieć pewność (niby). na belly było mnóstwo pomyłek, tzn chłopcy okazywali się dziewczynkami i na odwrót, a dziewczyny już pokupowały ciuszki, wózki itp. i później musiały kombinować :) także radziłabym się Wam wstrzymać do połówkowego :) ja nawet po połówkowym niedowierzałam tak do końca lekarzowi i na ostatnim usg kazałam ginwi (innemu) jeszcze raz sprawdzić, ale na szczęście okazało się, że Stasiek nadal ma klejnoty :) gin mi to nawet na zdjęciu wydrukował żebym nie miała już wątpliwości :)

    a w ogóle to mam propozycje dla zaciążonych, żebyśmy może się przeniosły na belly i utworzyły ewentualnie jakieś wątek dla świętokrzyskich mam, żeby nie zaśmiecać staraczkom wątku. mnie osobiście to irytowało jak się starałam, a poza tym uważam, że każdy temat powinien mieć swoje miejsce. oczywiście to tylko luźna propozycja. Jak coś to można uaktywnić wątek: https://bellybestfriend.pl/forum/porod/gdzie-rodzic-w-kielcach,3590.html

    cedr697 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 22:03

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 27 lipca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    kalia współczuję takiej sytuacji, ale odpoczynek od starań dobrze ci zrobi, a na pewno nie zaszkodzi:*

    witaj miscelle, czyli to będzie wasz pierwszy cykl staran?


    Tak to pierwszy cykl teraz w lipcu. Mało jestem obeznana jeszcze w te tematy, nigdy nie obserwowałam swojego organizmu, cyklów, także dopiero się wdrażam :)

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cedr697 wrote:
    Witaj miscelle.

    Alternatywa jak się czujesz?

    Byłam dzisiaj na przezierności i takich tam bajerach i wsztystko jest w porządku. Mały warzy 71g i mierzy 69mm. :) Doktor mówił że wygląda na chłopca, ale czy to nie za wcześnie na płeć (13tydz.).

    ponoć na początku odległości między jądrami a jajnikami są identyczne, więc ciężko określić, ale ja nie wiem, tak tylko słyszałam:)

    ja czuję się nie najgorzej, oby tylko tak dalej, to byłaby cudowna ciąża, jedynie co to stres mnie męczy, jak na jedno pytanie znajde odpowiedź to na jego miejsce pojawia się kilka innych

    cedr697 lubi tę wiadomość

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świętokrzyskie mamy - czekamy, kochamy, zapraszamy!

    dziewczyny taki wątek założyłam dla mam nie tylko z kielc, ale z całego województwa, może się rozwinie, a staraczki niech od nas troszeczkę odpoczną, a na fioletową stronę do wątku zapraszamy w kazdej chwili:) będziemy pomagały radą i wsparciem:)

    rozsyłam wiruski i idę po wodę:*

    turkawka, cedr697 lubią tę wiadomość

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 28 lipca 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po moim urlopie dziewczyny! Przyjechałam odprężona, opalona, ale po powrocie dostałam @ i to znowu podcięło mi skrzydła...
    Kolejny cykl starań i nic z tego. Ehh, tak bym chciała się nie przejmować, a z drugiej strony, nie potrafię. Tak czy siak rozpoczęłam nowy cykl i mąż mnie namawia abym poszła do lekarza.

    Nie wiem czy iść teraz w trakcie okresu po jakieś leki (wspomagacze) do zapłodnienia, czy czekać aż @ minie i wtedy. Jednak jakbym miała coś brać to chyba wcześniej niż po okresie, prawda? Zupełnie nie orientuję się w tym momencie.

    Zobaczyłam, że mój mąż się martwi, że nam się nie udaje i mówi, żebym poszła do lekarza z tego też powodu aby dowiedzieć się jakie on mógłby zrobić sobie badania. Myślę aby pójść do dr. Witczaka, byłyście u niego? A może mogłybyście polecić mi jakiegoś dobrego? Nie wiem czy już iść do lekarza to po pierwsze, czy poczekać jeszcze ten miesiąc jeden. A po drugie o co pytać na pierwszej wizycie dotyczącej starania się? Chciałabym wyjść z gabinetu wiedząc, że wydane pieniądze przyniosły mi dobre informacje.

    Bardzo proszę Was o informacje jak przebiegała taka wizyta u Was i na co zwrócić uwagę.

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 28 lipca 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he... Witczak to mnie na świat przyjmował :) moja mama bardzo go chwali :)

    Ania_84, Ania_84 lubią tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 lipca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka niestety ale musisz pochodzic mniej wiecej po lekarzach i sama ocenic bo jednej przypadnie do gustu drugeije nie :)

    co do bdan to jedyne poki co jakie maz maze zrobic to badanie nasienia komputerowe

    http://www.witamed.com.pl/ u mozna zrobic maja dobre warunki i co najwazniejsze jest to pelne badania komputerowe :)

    co do twoich pytan to zalezy czy masz cykle regularne czy nie ..
    czy robilas juz jakies badania ..j

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miscelle wrote:
    he... Witczak to mnie na świat przyjmował :) moja mama bardzo go chwali :)

    W takim razie uważasz, że nie bardzo na obecne czasy? :) Podobno do tej pory jest dobry i dlatego chciałam poznać Wasze zdanie, bo mam totalny mętlik i nie wiem gdzie iść...

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Kawuszka niestety ale musisz pochodzic mniej wiecej po lekarzach i sama ocenic bo jednej przypadnie do gustu drugeije nie :)

    co do bdan to jedyne poki co jakie maz maze zrobic to badanie nasienia komputerowe

    http://www.witamed.com.pl/ u mozna zrobic maja dobre warunki i co najwazniejsze jest to pelne badania komputerowe :)

    co do twoich pytan to zalezy czy masz cykle regularne czy nie ..
    czy robilas juz jakies badania ..j

    Oczywiście zgadzam się, że można jednego lekarza polubić innego nie, ale najważniejsze jest jakim jest fachowcem. A co myślicie o tej opinii, że powinno się iść do lekarza, który pracuje w szpitalu gdzie chciałybyście rodzić?

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84, dziękuję za ten namiar, może pomyślimy o tym. Ile kosztuje takie badanie?

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana co do tego czy wyberac lekarza ktory pracuej w szpitalu gdzi chcesz rodzic.. powiem krotko na tym sie nie koncentruj :)
    najpierw znajdz lekarza ktory jest dobry w doprowadzenieu do ciazy a jak juz bedziesz w ciazy wtedy mysl o lekarzy ktory pracuje tam gdzie chcesz rodzic :)

    co do ceny to cos kolo 150 zl

    turkawka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bratowa chodziła do Kliniki niepłodności i oni prowadzą kobietę tylko do momentu zajścia w ciąże - potem i tak musiała szukać innej poradni i lekarza, który poprowadził jej ciąże.

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawuszka wrote:
    W takim razie uważasz, że nie bardzo na obecne czasy? :) Podobno do tej pory jest dobry i dlatego chciałam poznać Wasze zdanie, bo mam totalny mętlik i nie wiem gdzie iść...

    ja swoją ciąże chciałabym u niego prowadzić

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Kawuszka Autorytet
    Postów: 526 321

    Wysłany: 30 lipca 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Kochana co do tego czy wyberac lekarza ktory pracuej w szpitalu gdzi chcesz rodzic.. powiem krotko na tym sie nie koncentruj :)
    najpierw znajdz lekarza ktory jest dobry w doprowadzenieu do ciazy a jak juz bedziesz w ciazy wtedy mysl o lekarzy ktory pracuje tam gdzie chcesz rodzic :)

    co do ceny to cos kolo 150 zl

    Dziękuję za te słowa! Tylko który jest dobry w doprowadzaniu do ciąży? Hmm... przez lata chodziłam do doktora Chamerskiego, który jest również endokrynologiem i zawsze miał też na uwadze moje problemy z tarczycą. Później koleżanki powiedziały mi, że lepiej od razu iść do takiego, który będzie pracował w szpitalu, ale masz rację, że najpierw muszę być w tej ciąży. Możecie polecić lekarza, który pomoże mi być w ciąży? Ja chodziłam tylko do Chamerskiego i byłam raz u Witczaka, dlatego moje doświadczenie jest kiepskie...

    zi133e3k7xw895tv.png
    atdc2n0azl7ch4oo.png
    Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego
    sprawiedliwość, a wszystko będzie wam dodane.
    (Mt 6,33)
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 30 lipca 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę do Ziółkowskiego, dzisiaj bylam na pct i estradiolu i monitoringu owu. Już czas trza działać :)

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ