X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 marca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli uda mi sie zajsc i bede miala lezec plackiem to bede siebie obwiniac za ten pomysl. Ale poki co ani nie wiem czy zajde ani nie wiem jak przebiegac moze kolejna ciaza. Wiec ja o tym tak nie mysle.

    A sa mamy co dzieci wysylaja do dziadkow na tydzien -dwa roczne ;p na styczniowkach jest jedna co ma nianie ciagle w domu, mlody zlobek i co tydzien na dwa tygodnie posylaja go do dziadkow bo ona z nim i niania sobie nie daje rady ;p


    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No spoko tylko że pewnie nie karmi go piersią. A to jednak duża różnica.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 marca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    No spoko tylko że pewnie nie karmi go piersią. A to jednak duża różnica.

    No nie, już butelką, młody ma 2 miesiące i powoli też już do butli przyzwyczaja bo chce iść do pracy za miesiąc :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko indywidualna sprawa. Mój starszy bratanek gdy miał 1,5 roku pojechał z moim rodzicami nad morze na 2 tygodnie i ani na chwilę nie wspomniał rodziców. Za to mój młodszy bratanek ma teraz 2,5 roku a nigdy w życiu nie zaśnie z nikim innym niż moja bratowa, nie wspominając o wyjeździe z dziadkami. Za to moim synem zajmowali się moi rodzice gdy wróciłam do pracy przez prawie 2 lata, więc bez problemów jeździ do nich na weekend. Gdy wyjeżdżam na szkolenie zostanie też z moim mężem. Ale wiem, że tak do 2 roku życia bardzo ciężko by zniósł gdyby mnie nie było do nocnego usypiania. Gdy porównuję jaki był w lipcu (gdy bym urodziła dziecko z ciąży, którą straciłam), a jaki jest teraz to uważam, że zdecydowanie teraz jest bardziej gotowy na rodzeństwo. No, powiedzmy tak od 2-3msc. Jest mądry, świadomy, pomocny. Wcześniej to byłoby zajmowanie się dwóją dzieci, a tak wiem, że Tomek mi pomoże przy opiece nad bratem.
    I druga kwestia, że ja bym dostała choroby psychicznej siedząc tyle czasu w domu, gdybym miałam dziecko po dziecku. Fajnie jest wrócić do pracy i robić coś innego niż zmiana pieluch 24/24h. Ale to moja perspektywa.

    Ładna pogoda się robi, wyjeżdżamy jutro na parę dni do Polanicy. To pewnie moje ostatnie "wakacje" w tym roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 11:14

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ale super, że sobie robicie taki fajny wyjazd - baw się dobrze! Korzystajcie ze słońca, odpoczywajcie i łapcie energię na zapas :)

    Ja podobno byłam takim dzieckiem, które nie lubiło być samo, tj. bawić się samo etc. musiałam mieć kogoś na oku, ale na szczęście dla mamy wszystko mi było jedno kto to był :P

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, Seli, w którym tc zaczęłyście kupować rzeczy? Chodzi mi o ogół, czyli łóżeczko, komodę, ciuszki, kosmetyki, rzeczy do torby do szpitala. Kiedy się spakowałyście? Kiedy pranie i prasowanie? :D
    Generalnie większość mam już wybrane, ale oprócz wózka i krzesełka, to nic w domu nie mam :P

    Z jednej strony nie chce się spieszyć, a z drugiej wiem, że może być u mnie różnie.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 29tc miałam wszystko zrobione i kupione. I nie żałuję bo potem musiałam leżeć plackiem. A torbę spakowałam już koło 32 bo było ryzyko.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdz czas oczekiwania na lozeczko, reszte mozna kupic od reki. Ja w Gemini mam zapakowany koszyk, jedno klikniecie i realizuje zamowienie. Masz liste rzeczy, ktore trzeba kupic? Mam tez jeszcze kartki ze szkoly rodzenia z Klinik to moge Ci skany podeslac. Tylko w poniedzialek, bo teraz sie urlopujemy :)
    Ja na Twoim miejscu w 28+0tc bym gleboko odetchnela. A wierze, ze jeszcze w 38tc bedziecie w dwupaku :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Sprawdz czas oczekiwania na lozeczko, reszte mozna kupic od reki. Ja w Gemini mam zapakowany koszyk, jedno klikniecie i realizuje zamowienie. Masz liste rzeczy, ktore trzeba kupic? Mam tez jeszcze kartki ze szkoly rodzenia z Klinik to moge Ci skany podeslac. Tylko w poniedzialek, bo teraz sie urlopujemy :)
    Ja na Twoim miejscu w 28+0tc bym gleboko odetchnela. A wierze, ze jeszcze w 38tc bedziecie w dwupaku :)

    O, to napisze do nich maila ile się czeka.
    Materacyk będę zamawiać ten, który mi podesłałaś.

    W Gemini koszyk też mam już pełny, ale nie wiem za bardzo ile powinnam mieć ubranek. To możesz mi wysłać fotki w smsie, albo podam Ci maila.
    Dziękuję!

    Rożki, kocyki, śpiworki mam upatrzone.
    Po fotelik mąż skoczy w weekend zamówić, bo jak byliśmy ostatnio w 8* to Pan mówił, że 2 tygodnie się czeka na ten fotelik, bo na stanie mają jeden lub dwa.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Myslisz, ze i za rok tak bedzie? ;p
    Seli nasz ma 3,5 I łatwo nie jest :P
    I to też nie to że tata nie wstawał w między czasie. Był moment że nie było problemu ale to dosłownie moment. Teraz na szczęście też się udało i zazwyczaj mąż wstaje i ogólnie usypiamy na zmianę, jeden dzień mąż drugi ja. Nie zmienia to faktu że często afera że on chce żeby mama pomagała się przebierać, żeby usypiała, w nocy jak się budzi to mnie woła mimo że tak jak mówię ostatni mąż wstaje i zazwyczaj nie ma już afery. Zazwyczaj...
    Jestem w szoku że tak że zrozumieniem przyjął mój pobyt w szpitalu ale to 2 nocki tylko i rozmowy na messengerze żeby widział mnie i siostrę.

    Magda co do ciuszków to się nie stresuj. Jak się nagle okaże że czegoś Ci brakuje to przecież zawsze można zamówić z dostawą do domu :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 21 marca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to Hania jest inna, bardzo rzadko zasypia przy karmieniu. Zje i dopiero wtedy różne metody na usypianie. Także mogę ją nakarmić i przekazać tacie niech się usypiają. A syn tylko przy mnie zasypiał. Jak był malutki nawet jak na spacer wychodziłam to mimo że zjadł przed wyjściem, w wózku była afera i zazwyczaj zaraz jakaś ławka w parku była nasza - tulanie i karmienie i dopiero wtedy w wózku zasypiał.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam cudowne dziecko w sumie ;p zasypia u taty, smoka nie toleruje ale cycka tylko na szybkie jedzenie ewentualnie jak chce zwiekszyc sobie ilosc pokarmu ale to raz na miesiac ma dwa - trzy dni takie. Malo spi mi w dzien, w nocy ladnie. Potrafi zasnac sam, nie lubi noszenia na rekach, lubi polezec na macie, w lozeczku. Interesuje sie teraz wszystkim i gada nawet do kwiatka :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Magda co do ciuszków to się nie stresuj. Jak się nagle okaże że czegoś Ci brakuje to przecież zawsze można zamówić z dostawą do domu :)

    No ja i tak wszystkie ubranka będę zamawiała online, bo nie mogę iść na zakupsony. Ale tak mniej więcej chociaż chciałabym wiedzieć ile czego.

    Generalnie chyba obskoczę endo, hm i zare online właśnie. :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda nie kupuj za dużo ciuchów i akcesoriów. Ja nie kupiłam śpiworkow i dobrze bo Ania nie znosi w nich spać. Dostałam 2 i teraz poszły w następne ręce nieużywane. Nie wszystkie dzieci lubią to samo. Co do ciuszkow to generalnie na rozmiar 56 miałam bardzo mało rzeczy i dobrze aczkolwiek Ania nie rośnie jakoś ekspresowo i każdy rozmiar nosiła z 2 miesiące spokojnie. 56 - 2 miesiące jakoś, 62 to samo a z H&m ma jeszcze leginsy 62 i wchodzi w nie, 68 ubieram jakoś już 2 miesiące też i jeszcze są dobre. Dopiero wchodzi w rozmiar 74. Najszybciej to jej głowa rośnie hahaha bo czapek nie nadążam zmieniać : D

    Ja ogólnie wszystkiego miałam mało i nie żałuję. Są rzeczy które trzeba mieć to wiadomo i warto kupić ale resztę można spokojnie dokupić po. Ja i tak wszystko przez neta zamawiałam. Tylko wózek chyba bylam oglądać na żywo a później i tak kupiłam używany ;) teraz spacerówkę zamówię też online bo nie mam czasu łazić po sklepach.

    Pranie zacElam robić chyba ok 32 tyg. Łóżeczko mąż składał w lipcu generalnie na poważnie zajęłam się wszystkim po 30 tyg.

    Torbę spkowalam chyba w 36 tyg. Albo później....

    Moja Ania mogłaby być chodząca reklama H&M bo 90 % ciuchów ma z tego sklepu. Chociaż przyznam się że ma też kilka rzeczy z lumpa ( jakość rzeczy swietna, większość to next, early days, goerge) ale ja nie mam czasu na lazanie i szperanie , moja koleżanka jest mistrzem w tym i to ona kupila Ani te ciuszki za 2-3 zł...

    Wit D polecam vigantol w kroplach. Tania, najlepiej wchłaniana.
    Z maści do tyłka linomag zielony , jak coś się dzieje to bepanthen extra sensitive.
    Innych kosmetyków nie używam w zasadzie, no jak się pojawiły te problemy ze skórą to też xera-calm emolient ale tylko na twarz..nigdy nie smarowalam jej całego ciała. Niczym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 21:16

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas wyrasta ekspresowo... jestesmy juz na 74 :o zaczelismy od 50 ;p

    Tez dostalam spiworki od mamy... mam ich z 6... raz chcialam zalozyc - nie ma opcji. Tak samo cudne woombie. Dobrze, ze je kupilam uzywane i odsprzedalam ;D moj synus lubi luzno lezec i miec swobode.

    A z h&m tez lubie bardzo ciuszki, no i zawsze na bierzaco mozna dokupic :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze polece kompresy na piersi z gemini :D mozna je na cieplo i na zimno - mega ratuja :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zamierzam śpiworek jeden kupić, a potem zobaczymy :) Ja byłam dzieckiem, które uwielbiało być opatulone i do dziś tak mam, że lubię być tortillą.
    Ja też właśnie nie chce przesadzić z kupowaniem, dlatego nic jeszcze nie kupiłam.
    Linomag zielony jest w koszyku, a bepanthen mamy w domu, bo psu smaruje fafle na mordce, to się podzielą najwyżej :D
    Teraz kupiłam też zapas lipikaru dla siebie, to jak trzeba będzie, to oddam trochę małemu ;)

    Akurat wózek, to jedna z dwóch rzeczy, którą udało mi się zobaczyć w sklepie na żywo, bo kupiliśmy dość szybko, a druga to fotelik.
    No i na tym koniec.

    Seli, na ten moment kompresy to dla mnie jakaś abstrakcja, ale dopisuje do listy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 21:54

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy bedziesz karmic piersia czy nie to moga sie przydac :)

    Ja lubie byc zawijasem ;p mlody ma chyba po mezu... Ale za to uwielbia na brzuchu spanie jak ja ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za kompresy mogą Ci robić liście z kapusty. Więc jak dla mnie ułatwienie ale niepotrzebny wydatek :) poza tym możesz mieć bezproblemowe piersi i żadnych zastojów, zapaleń itp u mnie póki co tak jest ( mam nadzieję że nie powiem tego w zła godzinę !)

    Ania lubiła być skrępowana ale w śpiworku się darła. Teraz śpi pod kołderka mimo że mówiłam że kołderka później bo śmierć łóżeczkowa itp. ale życie zweryfikowało.

    My nie śpimy od 5. A w dodatku zostajemy same na weekend bo mąż na kawalerski jedzie w góry. Mam nadzieję że nie zwariuje :p

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 marca 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko jest do tej pory nieprzykrywalne. Spi w pizamie i skarpetkach, nie da sie przykryc. A ja go przykryje gdy zasnie to w sekunde sie rozkopuje. Gdy byl malutki to spiworek zakladalam mu do wozka jesienia/zima.
    Magda, polecam ubranka ktore sa tzw. kopertowe, rozpinane po calosci. Takie ubieranie przez glowe to katorga dla mlodych rodzicow.
    My na urlopie, ale mlody nie rozumie ze wtedy mozna spac dluzej niz do 6:20.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ