X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O porodzie na razie nie myślę. Jeszcze nie gadałam na ten temat z F., ale na Chałubińskiego wszyscy lelarze, którzy mnie konsultowali mi mówili, że pewnie będę mieć planowe CC, bo u nich większość pacjentek ze szwem tak ma.
    Szczerze, to nie dopytywałam wtedy o szczegóły bo wolałam raczej skupić się na nie-rodzeniu ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy pamietacie swoje poczatki? chodzi mi o bol piersi;-)
    Dotyczyl tlyko bolu piersi/sutkow czy tez zmian w wygladzie? Moje wygladaja jak krowie wymiona-ciemne obwodki, ciezkie i sterczace piersi. Zadnych zylek tylko to powiekszenie az nienormlane jak na taki poczatek. Oczywiscie moj facet baaardzo zadowolony :-P

    860i3e5edambhnvb.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczyny czy pamietacie swoje poczatki? chodzi mi o bol piersi;-)
    Dotyczyl tlyko bolu piersi/sutkow czy tez zmian w wygladzie? Moje wygladaja jak krowie wymiona-ciemne obwodki, ciezkie i sterczace piersi. Zadnych zylek tylko to powiekszenie az nienormlane jak na taki poczatek. Oczywiscie moj facet baaardzo zadowolony :-P

    u mnie poszło o rozmiar a dopiero po porodzie był szał... I z 75 D noszę teraz 75 H... :P I nie wiem czy jeszcze raz się nie wybiorę do brafitterki bo mam wrażenie, że ten H zrobił się przymały ostatnio... ale mnie jakoś nie bolały mocno, nie miałam żyłek ani innego koloru.


    Future to teraz macie ogrom roboty.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    u mnie poszło o rozmiar a dopiero po porodzie był szał... I z 75 D noszę teraz 75 H... :P I nie wiem czy jeszcze raz się nie wybiorę do brafitterki bo mam wrażenie, że ten H zrobił się przymały ostatnio... ale mnie jakoś nie bolały mocno, nie miałam żyłek ani innego koloru.

    wow , rozmiar H :-P ja zawsze mialam male miedzy B a C wiec teraz zmiana jest widoczna :-)

    Seli lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://gazetawroclawska.pl/najwiekszym-wroclawskim-szpitalom-grozi-zamkniecie-tylko-do-konca-marca-maja-czas-na-dostosowanie-sie-do-wysrubowanych-norm/ar/13978301#zdrowie

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 marca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Paula super że u dzieci wszystko dobrze :)
    Mam nadzieję że z oczami nic poważnego się nie wydarzy i po ciąży wszystko do normy wróci:)
    Zazdroszczę trochę że masz komu młodego sprzedać. U nas mały przeżywa chyba wszystko co się dzieje, wczoraj już sajgonw dużym pokoju bo jedna szafa rozebrana i milion kartonów. Staramy się pomóc jak możemy a on chciałby wszystko zobaczyć, otworzyć itd. Padł wieczorem bez problemu ale potem do północy płacz. Co udało się uspokoić to jak zostawał sam zaraz pobudka i płacz. Przed północą małą nakarmiłam i do następnego karmienia już z nim spałam. Dopiero to go uspokoiło i spał do rana, aż do 6:30.

    Magda jak możesz to lactovaginal dla mnie super. Ja w ciąży profilaktycznie często używałam, szczególnie jak tylko cokolwiek zaczęłam czuć i prawie do końca nic się nie działo :) GBSem się nie stresuj, grunt żeby antybiotyk dali na czas :)

    To masz nieciekawie. Współczuję, wszyscy na głowie. Ja się cieszę, że rano mąż zawozi młodego do przedszkola i mam chwilę by odpocząć i się zdrzemnąć. Oczywiście mój też ma pomysły, by wołać mnie w nocy, np. żebym go przykryła, albo, żeby mi powiedzieć, że rano do owsianki chce wiśnie więc żebym wyjęła z zamrażarki, żeby się rozmroziły :| Ostatnio Tomek śpi 22-6, więc bez drzemki w dzień bym padła, bo oprócz wstawania do niego jeszcze pobudka na siku ;)

    Magda, teściu wczoraj nam opowiadał o planach zamknięcia kolejnych oddziałów, a raczej przeniesienia/połączenia z innymi szpitalami. Ciekawe kiedy to wszystko się wydarzy, czy to tylko takie straszenia.
    A, i gdybyś miała do odstąpienia jakąś wizytę za 2 tygodnie do F. to daj znać, bo ja mam dopiero na 10.04 a kazał mi już co 2 tygodnie przychodzić.

    Ja mam piersi większe, sutki też. Ale po skończeniu karmienia z mojego pierwotnego 75C zrobiło się 75B (podczas karmienia miałam 80C/D), piersi przestały już być fajne. Wolę nie myśleć co będzie teraz... ;)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    To masz nieciekawie. Współczuję, wszyscy na głowie. Ja się cieszę, że rano mąż zawozi młodego do przedszkola i mam chwilę by odpocząć i się zdrzemnąć. Oczywiście mój też ma pomysły, by wołać mnie w nocy, np. żebym go przykryła, albo, żeby mi powiedzieć, że rano do owsianki chce wiśnie więc żebym wyjęła z zamrażarki, żeby się rozmroziły :| Ostatnio Tomek śpi 22-6, więc bez drzemki w dzień bym padła, bo oprócz wstawania do niego jeszcze pobudka na siku ;)

    Magda, teściu wczoraj nam opowiadał o planach zamknięcia kolejnych oddziałów, a raczej przeniesienia/połączenia z innymi szpitalami. Ciekawe kiedy to wszystko się wydarzy, czy to tylko takie straszenia.
    A, i gdybyś miała do odstąpienia jakąś wizytę za 2 tygodnie do F. to daj znać, bo ja mam dopiero na 10.04 a kazał mi już co 2 tygodnie przychodzić.

    Ja mam piersi większe, sutki też. Ale po skończeniu karmienia z mojego pierwotnego 75C zrobiło się 75B (podczas karmienia miałam 80C/D), piersi przestały już być fajne. Wolę nie myśleć co będzie teraz... ;)

    Ja tez sie boje :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Magda, teściu wczoraj nam opowiadał o planach zamknięcia kolejnych oddziałów, a raczej przeniesienia/połączenia z innymi szpitalami. Ciekawe kiedy to wszystko się wydarzy, czy to tylko takie straszenia.
    A, i gdybyś miała do odstąpienia jakąś wizytę za 2 tygodnie do F. to daj znać, bo ja mam dopiero na 10.04 a kazał mi już co 2 tygodnie przychodzić.

    W piątek po wizycie dam Ci znać, czy coś będę mieć.
    W ogóle wzięłam właśnie antybiotyk i nie zauważyłam, że F. przepisał mi jednak 500mg, bo wczoraj w smsie napisal 2x2 250mg i wzięłam dwie te 500mg, masakra.

    Oczywiście w ulotce jest napisane żeby nie brać podwójnej dawki :/ A w ciąży przyjmować tylko w wysoce uzasadnionych wypadkach. Nie cierpię tych ulotek!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 20:22

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam zinnat... cale tabletki i chyba 500 mg... F. Mi przepisywal. Mysle, ze jednorazowo az tak nie zaszkodza.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja bralam zinnat... cale tabletki i chyba 500 mg... F. Mi przepisywal. Mysle, ze jednorazowo az tak nie zaszkodza.

    no też mi się tak wydaje, że jednorazowo nic się nie stanie. I tak w zasadzie caly czas biore jakis antybiotyk i tak, bo w szpitalu po zabiegu tez dostawalam profilaktycznie. Raptem 10dni byłam bez antybiotyku teraz :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda jednorazowo nic nie powinno się stać. Zinnat jest jednym z najbezpieczniejszych antybiotyków w ciąży. Będzie dobrze.

    U nas nowe umiejętności się pojawiły jak to określił mój mąż ruchy kopulacyjne. Haha Ania na kolanach unosi tyłek góra dół. I tak cały czas. Myślę że jesteśmy krok od czworakowania ;)

    Magda - mbc, Seli lubią tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Magda jednorazowo nic nie powinno się stać. Zinnat jest jednym z najbezpieczniejszych antybiotyków w ciąży. Będzie dobrze.

    U nas nowe umiejętności się pojawiły jak to określił mój mąż ruchy kopulacyjne. Haha Ania na kolanach unosi tyłek góra dół. I tak cały czas. Myślę że jesteśmy krok od czworakowania ;)

    Napisałam smsa do F., też tak odpisał :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bylam ciagle na antybiotyku, masakra... ale mlody jest zdrowy, pieknie sie rozwija <3 a balam sie tego bardzo.


    Ja dzis mam pierwszy dzien okresu :D troszke cmi, ciekawe jak drugi dzien bedzie bo drugi mialam zawsze najgorszy i tak obficie... Ciekawe jak bedzie dalej ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja tez bylam ciagle na antybiotyku, masakra... ale mlody jest zdrowy, pieknie sie rozwija <3 a balam sie tego bardzo.

    I to najważniejsze! :)

    Mnie niestety ciąża jeszcze bardziej zniechęciła do posiadania więcej niż jednego dziecka. Dla mnie to co się dzieje od połówkowych, na poziomie emocjonalnym, to jest za dużo.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 marca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    I to najważniejsze! :)

    Mnie niestety ciąża jeszcze bardziej zniechęciła do posiadania więcej niż jednego dziecka. Dla mnie to co się dzieje od połówkowych, na poziomie emocjonalnym, to jest za dużo.

    Na koncowce podobnie myslalam, a teraz chce drugie ;D troche boje sie ale nie mozna myslec negatywnie ciagle.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 marca 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Na koncowce podobnie myslalam, a teraz chce drugie ;D troche boje sie ale nie mozna myslec negatywnie ciagle.

    Nie no jasne, ale jakby Ci powiedzieli, że w następnych ciążach w 14/15tc idziesz przymusowo na szew i zostawiasz malucha i męża na 10dni samych w domu, to nie wiem czy byś tak chętne zachodziła w ciąże kiedy Twoje dziecko ma dopiero 3 mies. i mama mu potrzebna w domu nie w szpitalu ;)

    veritaserum lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Nie no jasne, ale jakby Ci powiedzieli, że w następnych ciążach w 14/15tc idziesz przymusowo na szew i zostawiasz malucha i męża na 10dni samych w domu, to nie wiem czy byś tak chętne zachodziła w ciąże kiedy Twoje dziecko ma dopiero 3 mies. i mama mu potrzebna w domu nie w szpitalu ;)

    Nie no jasne. U Ciebie inna sytuacja bo masz niewydolnosc szyjki, u mnie infekcje. Ja licze, ze nie bede lezala 2 tygodni czy dluzej po drugim porodzie i ze bedzie wszystko ok.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda święta racja !

    Ja teraz sobie myślę że nie wiem jakby Aneczka 1,5 roczna zniosła moja nieobecność np na czas porodu gdybym była w ciąży. W nocy darlaby się chyba cały czas. I niech mi ktoś powie że nie próbuje żeby tata ja usypiał, uspokajał itp to zabije ;p

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 marca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Magda święta racja !

    Ja teraz sobie myślę że nie wiem jakby Aneczka 1,5 roczna zniosła moja nieobecność np na czas porodu gdybym była w ciąży. W nocy darlaby się chyba cały czas. I niech mi ktoś powie że nie próbuje żeby tata ja usypiał, uspokajał itp to zabije ;p

    Myslisz, ze i za rok tak bedzie? ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 marca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Magda święta racja !

    Ja teraz sobie myślę że nie wiem jakby Aneczka 1,5 roczna zniosła moja nieobecność np na czas porodu gdybym była w ciąży. W nocy darlaby się chyba cały czas. I niech mi ktoś powie że nie próbuje żeby tata ja usypiał, uspokajał itp to zabije ;p

    no ja myślę, że bez wyrzutów sumienia to bym chyba dopiero 5latka zostawiła :D Mimo że mój mąż jest masterem w ogarnianiu rzeczywistości :)

    Każdy ma inną psychikę, ja zawsze myślałam, że jestem mega silna, a teraz ciąża i hormony rozkładają mnie na łopatki. No masakra :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 312 313 314 315 316 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ