X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • mig00ttka Ekspertka
    Postów: 241 105

    Wysłany: 26 lipca 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Dorobić badania:
    -fibrynogen
    -białko C
    -białko S

    Wizyta u hematologa się przyda no i heparyna od owulacji lub od pozytywnego testu.

    No i foliany muszą wjechać. A badałaś homocysteinę? Jeśli nie, to dopisz do listy.

    1. Supelemntacja. Aktualnie przyjmuję:

    B Complex – Bicaps – 1xdziennie
    Multi – Bicaps – co drugi dzień
    Folate – Swanson- pierwszy miesiąc 800, później 400. Od tygodnia ograniczyłam do jednej tabletki 400 na dwa dni z powodu wyższego wyniku kwasu foliowego w krwi.
    Witamina D

    2. Wyniki

    01.2019
    Kwas foliowy - 8,3 (4,6 - 18,7)
    Witamina B12 - 416,90 ( 197 -771)
    Homocysteina - 8,88 (<15)
    TSH 1,45 (0,35-4,94)

    07.2019 (po wprowadzeniu powyższych suplementów)
    ↑ Kwas foliowy 20 (4,6-18,7)
    B12 451 (197-771)
    TSH 1,43 (0,27-4,20)

    Mój błąd, że nie wykonałam homocysteiny.

    Powiedz mi proszę w kwestii tych badań (białek i fibrynogenu) - jest faktycznie sens wykonywać? bo z tego co czytałam to jaki wynik by nie wyszedł i tak postępowanie z pacjentką jest takie samo - Acard + heparyna od pozytywnego testu. Czy te wyniki genetyczne faktycznie mogą wpływać na utrudnione zajście w ciążę czy głównie na jej rozwój?

    Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.
    Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%
    MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
    09.2019 poronienie samoistne (6tc)
    11.2019 poronienie samoistne (5tc)

    12.2019
    29dc beta 147, progesteron 33
    31dc beta 314
    33 dc beta 714, progesteron 32,4
    43 dc ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda kurcze nie wiem ja byłam w takiej samej sytuacji czyli tylko punkty za pracę , Anię zgłosiłam od lutego i do czerwca mieliśmy jakoś 500 pkt. Dostalibyśmy sie wszędzie ale Ania jest z września i jest w najmłodszej grupie dlatego mieliśmy łatwo. Na Twoim miejscu wpisalabym gotowość od wtedy kiedy możesz czyli od 20 tyg życia i czekała na kolej bo jeśli rezygnują to wrzesien / październik później raczej większość miejsce trzyma albo pojedyncze przypadki. A 20 tyg to u Was kiedy będzie ? Jakoś w listopadzie ? To raczej będziecie czekać na przyszły rok czyli od czerwca pewnie znowu sie będzie dziać na nowy rok od września. Ja bym dała ten żłobek na który Ci zależy najbardziej, ewentualnie jakiś drugi alternatywny który też Ci pasuje. Ja dałam dwa państwowe ,było to duże ryzyko ale wiedziałam że Ania ma duże szanse przez datę urodzenia właśnie. Wy będziecie na wrzesień w drugiej grupie czyli najbardziej obleganej. Popatrz sobie jak w tym roku sie układały punkty w żłobkach i oblicz mniej więcej ile Wy będziecie mieć w czerwcu i oszacuj. No dziwne to wszystko ale tak chyba trzeba ;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 lipca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, ja też do ottoprodentu :) dzis mialam logopede, w pon na 12:30 pierwsze zajecia.

    Migotka, moim zdaniem warto, bo jak Ci wyjdzie trombofila, to heparyna nalezy Ci sie na refundacje, przy PAI lekarze różnie dają.

    Jeśli chodzi o PAI, to utrudnia implantację zarodka i chyba podobnie jak trombofilia moze powodowac porobienia nawykowe do 12tc.

    Postępowanie jest takie samo acard+heparyna, ale wydaje mi się że przy pai nikt Ci nie da więcej niż 0.4, ja brałam 0.6, chociaż tu zawsze możesz zrobić anty xa i wtedy wiadomo czy dawka jest dobra.

    A no i ja zaszłam dopiero jak się kułam od owulacji.

    Ver, dzięki ❤️

    edit. po obliczeniach i punktacji w tegorocznej rekrutacji wychodzi, że mamy szansę na żłobek publiczny przy mojej pracy, ten bliżej teściów miał ponad 1200pkt do grupy II 😂🤣😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 21:08

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://askot.pl/produkt/tiny-love-karuzela-podrozna-magiczna-kraina/?polecane

    znalazłam karuzelę z jeżykiem 🙈

    polećcie mi proszę jakieś gadżety i zabawki, bo mały ogarnia już czarny/biały (mamy te karty) grzechotki kolorowej jeszcze nie widzi (mamy jedną). Więcej nic nie mamy a tego jest tyle, że nie wiem, co jest godne zakupu...

    Paula, jak tam sytuacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 20:47

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda my mieliśmy karuzele Tiny live rośnij z muzyką. Robiła robotę przez jakiś czas oczywiście. Zabawek to ja chyba żadnych nie polecam. Generalnie u nas do 6 miesiąca prawie zabawki nie istniały za bardzo tylko właśnie karuzela i dwa gryzaki z mombelli czy jakoś tak ( sorry nie chce mi sie sprawdzać pisowni ) ośmiornica i grzyb.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 lipca 2019, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda z takim maluszkiem? A co takiego sie dzieje?

    Hm... my tez grzybek i malpka z mommbelli jako gryzaki a potem zwykle gryzaki zelowe, oball, karuzela, pluszaki. A obecnie wszystko co zabawka nie jest 🙈 nie mamy zabawek jako tako. Jest robot i koncowki od niego, kable, gazety, co sobie siegnie 😂

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 lipca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, mamy dość sporą asymetrię prawostronną.
    No i ja na 1 wizycie u pediatry poprosiłam o skiero na cito i mi dała :)

    Seli lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 lipca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Seli, mamy dość sporą asymetrię prawostronną.
    No i ja na 1 wizycie u pediatry poprosiłam o skiero na cito i mi dała :)

    To dobrze, ze od razu to wycwiczysz ;) a do ktorego chodzicie? Na kilinskiego?
    Fajne babeczki tam sa :) my bedziemy chodzic az on nie zacznie spacerowac. Powiedziala, ze dobierze nam buty i bedzie ok ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze butów nie mamy. Nasza fizjoterapeuta powiedziala że im dłużej bez butów tym lepiej.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    To dobrze, ze od razu to wycwiczysz ;) a do ktorego chodzicie? Na kilinskiego?
    Fajne babeczki tam sa :) my bedziemy chodzic az on nie zacznie spacerowac. Powiedziala, ze dobierze nam buty i bedzie ok ;D
    Tak, na Kilińskiego, bo tu mamy najbliżej :)
    w pon mamy na 12:30, jestem ciekawa jak ja tam znajde miejsce do parkowania :/

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, my jeszcze tez nie ;) mysle, ze jeszcze troche sie zejdzie nim buty znajdziemy. I mysle, ze fizjo wie co mowi. On jeszcze nie chodzi. A Ania probuje? :)

    Magda oj ciezko bedzie. A wiesz do kogo macie?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania chodzi przy meblach , bawi sie głównie na stojąco np ma coś na stole i stoi przy nim i sie bawi . Robi pierwsze kroki, stoi bez podparcia często ale sama nie chodzi jeszcze. Ja myślę że buty jej kupię jak zacznie konkretnie sama chodzić.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lipca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri też tak myślę :) jak już będzie chodził sam i to na zewnątrz buty się przydadzą, nie będę go w domu trzymać jak przy meblach by łaził :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam Tomkowi buty jak zaczął chodzić sam, nie takie tam trzymanie się mebli czy zjeżdżalni. Teraz jest ciepło więc dziecko śmiało może chodzić na boso czy w skarpetkach na dworze. Tomek zaczął chodzić w czerwcu, pogoda była różna więc wtedy kupiłam mu Attipasy, w sierpniu na roczek dostał Emelki.

    Udało się z piersią, odpukać wytrzymałam urlop mojej położnej. Oby jak najdłużej udało się bez zastojów.

    Mikołaj średnio reaguje na cokolwiek (zabawki), jeszcze jest maluchem, nie ma co za dużo od niego oczekiwać, wystarczy, że się śmieje lub robi zeza kiedy robi kupę (poszedł w środy brata, cały czas trzaska po 8 razy dziennie;) ) Ja mam po Tomku tę karuzele, ale jeszcze jej nie wyciągnęłam z szafy. https://www.smyk.com/tiny-love-karuzela-magiczna-z-projektorem-3w1.html

    veritaserum, Magda - mbc, Seli lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że się z piersią udało!!!

    Mnie się podoba ta rośnij z muzyką, bo ma wiszącego jeża 🙈

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 lipca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołaj cały dzień na cycku... Masakra. Niech te upały się skończą. Tomek z mężem jedzie w piątek nad morze, muszę ich spakować, zastanowić się co mają zabrać, a nic nie robię tylko podaje raz lewa raz prawa pierś. Jeszcze na szybko leciałam z Tomkiem do lekarza, by upewnić się, że ten kaszel to żadne zapalenie płuc.

    Migotka, warto zrobić białka, bo jak wyjdzie Ci trombofilia to będziesz wiedziała, że musisz brać heparynę przy dłuższych lotach czy jeździe autem by nie dostać zatoru. I to co pisała Magda, masz na to dożywotnio refundację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2019, 17:53

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha Paula przybijam piątkę ! Tylko że moja wisi na cycku cale noce. Nie mam naprawdę już sił, budzę sie rano połamana jak cholera ale coz.

    Kurcze dziewczyny to jest niesamowite jak ten mały człowiek sie pięknie rozwija. Dzisiaj coś tam robiła przy stoliku i nagle słyszy jak mąż wraca z pracy no i przekręca klucz w zamku. Patrzy na mnie krzyczy " tataaaa " i leci do drzwi na czworakach. niesamowite :) mąż sie aż wzruszył bo usłyszał to.

    Paula_071, Seli lubią tę wiadomość

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 30 lipca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od dwóch tygodni zbieram co raz to nowe krwiako siniaki. mam już całe uda w sińcach. Uderzanie w przeszkody rogi meble to moja codzienność i zdarzały się siniaki, ale to co się teraz dzieje... wyglądam jak ofiara przemocy seksulanej. Fakt że jedna grupa sników na biodrze wygląda jak od palców heh, ale reszta nie wiem skąd. W weekend robiliśmy przeprowadzkę u babci męża i niosłam karton - pukłam w nogę kartonem,odłożyłam i poszłam do wc,a tam już fiolet w oczach się rozlewał. To może mieć związek z tą trombofilią czy coś? Skoro mam fibrynogen ponad norme i płytki w normie... Kurka w piątek muszę wypytać Potoczka :)

    P.S. do Potoczka zrobić świeży fibrynogen, morfologię i te inr czy coś? podpowiedzcie proszę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2019, 18:56

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 lipca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, siniaki mogą mieć związek. Ja nie robiłam świeżych badań :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 31 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, a we wniosku mam zaznaczyć gotowość od dziś czy od 28.10 - wtedy będzie 20tygodni? :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 361 362 363 364 365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ