Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Avina Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    No ja też latałam, byłam skłonna nawet trochę zapłacić byleby jak najszybciej, a Fabijański mi wszystko na NFZ zrobić
    . Laparo miałam dosłownie chyba 40 dni od decyzji o niej, wszystko załatwione błyskawicą. Histeroskopię podobnie, nawet miesiąca nie czekałam , tylko do okresu. Nigdzie się nie rejestrowałam, po prostu zgłosiłam się na izbę przyjęć ustalonego dnia i już wszystko się samo toczyło.

Avina teraz doczytałam. Nie pomogę Ci bo nie znam się na tym schorzeniu. Chyba musisz poczekać co powie lekarz.

Właśnie człowieka zestresują i jest w stanie wydać kupę kasy, żeby tylko udało się zaleczyć. Bo przy endometriozie o wyleczeniu nie ma mowy. Może niektórzy lekarzy wykorzystują to, że pacjentki są zdesperowane... Fabijański robił Ci laparo? W którym szpitalu?

Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 - nieudana procedura in vitro - żaden zarodek nie dotrwal do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

29.08.20 transfer zarodka 8a
    1 ❄ 8a

Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • Avina Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja bym nie szła... A co takiego stwierdzili, jaki stopień? Jakieś ogniska? co z tą torbielą?... Wiesz, mi ostatnio babeczka widziała mięśniaki :P Vissane ok - ale po laparoskopii najlepiej i ją się powinno brać ok 6-9 miesięcy przynajmniej by działała. Dobrze zrobić laparoskopie, wyciąć ewentualne ogniska, rozeznać się co i jak jest :) Ja bym poleciła Fabijańskiego... On jest dociekliwy, raczej nie wymyśla nie wiadomo czego.

Powiedzieli tylko, że zaawansowana. Nie spodziewali się endometriozy, tylko wyrostka. Chyba nie byli na to przygotowani :/ Od laparo minęło już prawie dwa tygodnie, a jeszcze wypisu ze szpitala nie dostałam. Nic mi nie powiedzieli, a ja po zabiegu nie miała do tego wszystkiego głowy. Liczę, że na wypisie będą jakieś informacje. Jesteś zadowolona z wizyt u Fabijańskiego? Też masz endometriozę?

Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Listopad 2019 - nieudana procedura in vitro - żaden zarodek nie dotrwal do 5 doby
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

1 ❄ 8a

• Seli Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina wrote:
    Powiedzieli tylko, że zaawansowana. Nie spodziewali się endometriozy, tylko wyrostka. Chyba nie byli na to przygotowani :/ Od laparo minęło już prawie dwa tygodnie, a jeszcze wypisu ze szpitala nie dostałam. Nic mi nie powiedzieli, a ja po zabiegu nie miała do tego wszystkiego głowy. Liczę, że na wypisie będą jakieś informacje. Jesteś zadowolona z wizyt u Fabijańskiego? Też masz endometriozę?

Tak, mam. Od 8 lat ;) ale wczesniej leczylam sie w innym miescie. Mam wyciete ogniska, zaleczone vissane, jest duzo lepiej. Od 7 cykli nie jestem na hormonach ;) Fabijanski uspokoil mnie, bo nie widac u mnie aktywnosci endometriozy, pochwalil jajnik (mam tylko jeden), wyszukal problem - nie jest nim endometrioza. Jest specyficzny ale w sumie mi odpowiada, a przerobilam juz kilku ;p

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2019, 14:22

• Avina Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum I miałaś laparo robioną na NFZ? A do Fabijańskiego chodzicie do Ginemedica? Chyba zrezygnuję z Karmowskiego...

Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

1 ❄ 8a

• Paula_071 Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina, a w ktorym szpitalu teraz bylas?
    My tu wszystkie chodzimy do Fabijanskiego :)

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • Avina Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Avina, a w ktorym szpitalu teraz bylas?
    My tu wszystkie chodzimy do Fabijanskiego :)

Teraz byłam na Kamieńskiego. To chyba musi być dobry jak wszystkie do niego chodzicie :) Chodzicie do ginemedica czy gdzieś indziej?

Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

1 ❄ 8a

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:04

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 06:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• Pati88 Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jest nadzieja, że mnie gdzieś wciśnie na podglądnięcie czy ewentualny pęcherzyk pękł czy nie? Bo ide do niego ale nie wiem co tam zastanie. Teoretycznie dziś powinna być owu wg aplikacji ale nie jestem pewna. Śluz się pojawił dopiero wczoraj. A ja bym bardzo chciała przyczaić czy pękają. No zobaczymy co on tam będzie chciał:)

07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi trochę szkoda, że mnie odesłał w 10dc i powiedział, że na pewno nic nie urośnie do 18dc... Wydaje mi się,że tak jak mówiłam jutro będę miała owulację :P :) ale mi nie kazał przychodzić na razie bo to bezsens... Eh, trochę to mnie denerwuje, bo nie wiem czy te shgb mam dobre, czy jednak jest tak źle i w ogóle beznadzieja. Po ostatniej wizycie nawet mąż złudzeń nie miał i stwierdziliśmy - dobra, adopcja. A teraz kurczę pojawia się ta owulacja, wynik tak wypośrodkowany... nie wiem ;/

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Seli zaufaj mu, nawet jak shbg powinnas miec wyzsze to i tak bierzesz duzo gluco, wiec podskoczy :)

wiesz, chcę zaufać, ale umawialiśmy się na monitoring i potem na laparo po niej ;/ a tak co? Mam sporo planów na lato, a tylko wtedy mogę wcisnąć sobie taki zabieg, bo potem pracuje ;/ i nie chce potem by było,że źle zniosę to i co? Pół roku zwolnienia? Wiem, niby to nie jest bóg wie jaki zabieg, ale znam już siebie i wiem co i jak znoszę ;/

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• Seli Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli a odpisal Ci w koncu na te wyniki ?

Nie ;/ napisałam dwa smsy... :P i więcej nie piszę ani nic... Chyba przejdę się mimo wszystko w maju do niego i zapytam.

dZhdp1.png

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wolę iść w maju i podpytać, czy nadal chce to laparoskopie. Bo bierzemy drugi ślub w lipcu, mam ślub przyjaciółki, mam obronę mgr, a do tego chcę odpocząć... a ciężko mi będzie pracować później z dziećmi po laparo... Chce mieć więcej czasu na regenerację.

Magda - mbc lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Paula_071 lubi tę wiadomość

• Seli Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ;D Ty tez z 13? ;) ja sie ogarniam do pracy ale mam mocne bole owulacyjne i mocno czuje jajnik ;p

veritaserum lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie kalendarza owulacji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego