X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia i okolic:)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia i okolic:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jako OF świeżynka dołączam do wrocławskiego wątku :)

    co do lekarza we Wrocławiu, to jeszcze nie zdarzyło mi się trafić do dobrego gina, raczej wszyscy mnie spławiali stwierdzeniem "jak po pół roku nie zajdzie pani w ciążę, to można przyjść na konsultację"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja, wątek podobny był ale zaginął w akcji ;) ja tez poszukuje nowego gina i tez jak we mgle przeszukuje neta w poszukiwaniach, widze ze Wy dziewczynki to swiezynki w staraniach:) jutro ide do dr Kamili Korczak-Kucharskiej do Lux Medu zobacze co to za babeczka:) ogolnie szukam endo-gina bo 2 tyg temu wyszło ze mam niedoczynnosc i hasimoto mam endo prowadzacego juz ale jakby sie zadazyl taki 2 w jednym to było by ok :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zawsze jak się idzie do nowego Gina to mówcie ze staracie się już rok wtedy potraktują Was poważnie:)

  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 7 listopada 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Drogie Panie,
    chętnie dołączę do konwersacji :)

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też jestem z Wrocławia :) nie mam tu wielkiego doświadczenia z lekarzami, byłam tylko u dwóch - dr Zofii Borowiec (nie byłam zbyt zadowolona z wizyty, była przekonana, że mam PCOS, mimo, że objawy się nie zgadzały - chyba mi nie uwierzyła i kazała poczytać w Internecie, co to takiego. Nadal się nie zgadzają) i dr Moniki Pytel - tu lepiej, wszystkiego dowiedziałam się na miejscu, i chyba już u niej zostanę. Aczkolwiek w obu przypadkach to raczej kwestia dogadywania się, bo o kompetencjach na razie niewiele mogę powiedzieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama co do obserwacji to zaczynam mierzyć od kolejnego cyklu, kupiłam porządny termometr:)

    do tej pory obserwowałam swój organizm, tzn wiedziałam kiedy mam jaki śluz, kiedy kłuje jajnik na owulkę itd. Naiwnie myślałam, że to wystarczy, żeby ot tak, za pierwszym razem zaciążyć:)))

    co do gina, to kolegi żona jest lekarzem na Borowskiej i ma tam znajomości, mówiła, że jak zajdę i będę potrzebować gina to poleci kilku. No ale narazie, nie ujawniając, że się staramy żeby uniknąć pytań itd, nie pytałam do kogo najlepiej chodzić..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 09:16

  • Bączek Debiutantka
    Postów: 15 6

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! To i jak się dołączę do dyskusji! :) Ja od dwóch cykli chodzę do dr. Marcina Trzeciaka z Invimedu. Polecać będę jak nam się uda zajść w ciąże...ale...opinie na "znany lekarz" ma dobre, a w kontakcie jest naprawdę świetny! Jak usłyszał, że się staramy niecały rok, to powiedział, że nas będzie traktował na razie "ulgowo" i zaleca zaczekać do stycznia, chyba że wolimy od razu działać... Ale jak zobaczył, że jednak mi zależy to nie zalecał się "wyluzować" (chyba najgorsza rada jaką słyszą co chwile staraczki) tylko jasno rozpisał plan działań które mogą pomóc. Jest optymistą, ale z drugiej strony działa - a nie czeka. Tylko że ważne, aby samemu wiedzieć, czego się chce, bo do częstych wizyt nie namawia. :) Mi np. w poprzednim cyklu przeprowadził monitoring i okazało się, że owulki nie było. W tym cyklu miała przyjść w drugiej połowie, aby zobaczyć, czy sytuacja się powtórzy - ale postanowiłam sama pójść wcześniej, aby zobaczyć co i jak i "przy okazji" dostałam receptę na zastrzyk aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że pęknie + oczywiście podstawowe (i mniej podstawowe) badania. Jak się nie uda to w przyszłym miesiącu sprawdzimy drożność. Lekarz dużo sugeruje, podpowiada, odpowiada na wszystkie pytania i wzbudza zaufanie. Oby tylko był skuteczny! :)) Pozdrawiam koleżanki! :)

  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 9 listopada 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Witam sie i ja, wątek podobny był ale zaginął w akcji ;) ja tez poszukuje nowego gina i tez jak we mgle przeszukuje neta w poszukiwaniach, widze ze Wy dziewczynki to swiezynki w staraniach:) jutro ide do dr Kamili Korczak-Kucharskiej do Lux Medu zobacze co to za babeczka:) ogolnie szukam endo-gina bo 2 tyg temu wyszło ze mam niedoczynnosc i hasimoto mam endo prowadzacego juz ale jakby sie zadazyl taki 2 w jednym to było by ok :)


    Bardzo poproszę o opinię nt tego lekarza.

    .
  • aganieta Znajoma
    Postów: 30 11

    Wysłany: 9 listopada 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Hej, nie widziałam nigdzie takiego tematu a myślę, że warto żeby taki był:) Zawsze można wymienić się wrażeniami, opiniami o lekarzach, badaniach czy szpitalach:) Albo poplotkować przy okazji, żeby nie sfiksowac całkiem:D
    Również jestem za :)

    .
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aganieta wrote:
    Bardzo poproszę o opinię nt tego lekarza.
    Hej, tak w kontakcie jest ok, ale jeśli chcesz iść do Lux medu do niej to odradzam, nie chce przepisać skierowania na podstawowe hormony. Po badaniu gin i usg stwierdziła że wszystko w jak najlepszym porządku i nie widzi wskazań do badań hormonalnych mimo że płacę za to miesięcznie nie mała kasę :(



    A więc nadal szukam :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i właśnie dlatego szukam lekarzy spoza luxmedu i na temat ich się w ogóle nie wypowiadam, nie warto (przynajmniej w ramach ich usług dla luxmedu, prywatnie nie wiem)

    Ostatnio przez dwa cykle pobolewała mnie lewa pierś w okolicy pachy, poszłam do lekarza do luxmedu (mam abon z pracy) i mu mówię o objawach. No i skurczybyk zanim mi wypisał głupie skierowanie na usg piersi (mam 27 lat i nigdy nie miałam jeszcze) to mnie 10 min wypytywał, robił wywiad i w końcu z ciężkim sercem wypisał skierowanie.
    Żenujące, płacisz za coś i jeszcze Ci ktoś problem robi, że profilaktycznie chcesz się przebadać i czujesz się jakbyś o coś żebrała.
    Na szczęście już pani doktor na badaniu była bardzo miła i nadrobiła podejściem za siebie i tamtego buca:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, ja podjęłam decyzję ze rezygnuje z usług Lux medu bo to bez sensu, wywalac kasę w błoto, znalazłam już chyba mojego gina i endo w jednym :) byłam już u niego na wizycie w klinice invicta a teraz dowiedziałam się ze przyjmuje też w enel med wizyta 140 zł ale mam 2 w jednym bo za samą wizytę u endo płacę teraz 130 zł. A do tego wiem że ten lekarz zna się na leczeniu niepłodności. Jeszcze czekam na informacje ile w enel medzie pakiet kosztuje, a ten lekarz to Mirosław jakubów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 09:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za informację Ania :)

  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 16 listopada 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny:) cieszę się,że tu zajrzałam od dawna szukam jakiegoś endo-gina. Ja chodzę do przychodni ACZ wejherowska do doktora Piotra Lepki nie wiem ile kosztuje wizyta gdyż mam wykupiony pakiet medyczny. Prowadził moją ciążę do 3mc jeśli chodzi o zestaw badań wysyłał na naprawdę dużo. Pracuje na borowskiej więc mogłam też liczyć na wsparcie kiedy byłam tam na zabiegu. Nie będę go tak bardzo polecać,bo nie wiem jak podejdzie do moich starań o dziecko po poronieniu. Biorąc pod uwagę chorą tarczyce i Hashimoto to wolałabym mieć dwa w 1.
    Aniu jakie masz atg i atpo. Ostatnio dużo czytałam i zastanawiam się czy te przecwciala mogą atakować płód i doprowadzać do jego obumarcia .

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • MANIEK Autorytet
    Postów: 3216 2845

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny z lux medu się wypiszcie oni z góry mają narzucone tylko ogólne badanie i tabletki, i nie wysyłają na badania hormonów bi nie zajmują się kobietami starajacymi się o ciążę.
    Ja chodzę do dr Jalochy jyz kilka lat staram się od kilku miesięcy ii zobaczymy jak to będzie

    Maniek
    iv09krhmozg1hdwh.png
    km5szbmht7h3hofn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Donek wrote:
    Część dziewczyny:) cieszę się,że tu zajrzałam od dawna szukam jakiegoś endo-gina. Ja chodzę do przychodni ACZ wejherowska do doktora Piotra Lepki nie wiem ile kosztuje wizyta gdyż mam wykupiony pakiet medyczny. Prowadził moją ciążę do 3mc jeśli chodzi o zestaw badań wysyłał na naprawdę dużo. Pracuje na borowskiej więc mogłam też liczyć na wsparcie kiedy byłam tam na zabiegu. Nie będę go tak bardzo polecać,bo nie wiem jak podejdzie do moich starań o dziecko po poronieniu. Biorąc pod uwagę chorą tarczyce i Hashimoto to wolałabym mieć dwa w 1.
    Aniu jakie masz atg i atpo. Ostatnio dużo czytałam i zastanawiam się czy te przecwciala mogą atakować płód i doprowadzać do jego obumarcia .
    kochana ja mam niedoczynnosc i chyba hashi bo na obrazie usg zapalenie i na rozpoznaniu mam autoimmunologiczne zapalenie, a wczoraj roblam ze skierowania anty tpo i MAM W NORMIE!!anty-TPO 9,96 IU/ml norma 0,00-34,00 na anty tg nie mialam skierowania ale po tym jak anty tpo wyszlo w normie to chyba sama zrobie na wlasna reke jeszcze anty tg, mi endo powiedzial tak ze jesli ciaza konczy sie w poblizu terminu miesiaczki to jak najbardziej jest to ksiazkowy przykład działan hashi, u mnie ciaze konczyły sie z terminem @ ale teraz nie wiem co mam myslec, musze czekac do wizyty 17 grudnia. Ale ogolnie słyszałam ze hashi jesli tarczyca jest niewyregulowane to sieje spustoszenie a plod traktuje jak ciało obce/zagrozenie ktore trzeba zniszczyc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MANIEK wrote:
    Hej dziewczyny z lux medu się wypiszcie oni z góry mają narzucone tylko ogólne badanie i tabletki, i nie wysyłają na badania hormonów bi nie zajmują się kobietami starajacymi się o ciążę.
    Ja chodzę do dr Jalochy jyz kilka lat staram się od kilku miesięcy ii zobaczymy jak to będzie
    Kochana a ta doktorka zajmuje sie "tematem doprowadzenia do ciazy"? czy to zwyklu ginekolog, ktory zajmuje sie juz uzyskana ciaza?

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Dziewczyny zawsze jak się idzie do nowego Gina to mówcie ze staracie się już rok wtedy potraktują Was poważnie:)

    Aniu 1986 święta racja!!! Też wyszłam z założenia, że lepiej mówić, że minął już rok od starania. Lekarz zleci wtedy kompleksowe badania, lepiej się zainteresuje. Zresztą warto wykonać pewne badania wcześniej, niż po roku dowiadywać się, że coś Ci dolega...

    Ania1986 lubi tę wiadomość

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam we Wrocławiu już parę doświadczeń z ginekologami, niestety nie wszystkie były przyjemne. Trzeba było się prosić o badania, skierowania itp.
    Teraz korzystam z prywatnej opieki w medfemina na ul. Kukuczki 5 (www.medfemina.pl) i jestem zadowolona. Fajna, przyjemna atmosfera, dobrze wyposażone gabinety. Moim lekarzem jest Marta Zastawny. Odpowiada zawsze na wszystkie pytania obszernie, nie mam poczucie, że próbuje się mnie jak najszybciej pozbyć. Jeśli proszę o jakieś badania, to bez problemu uzyskuje skierowania, nawet jeśli uznaje, że jeszcze nie trzeba tego typu badań robić.
    Ja jednak dla swojego komfortu psychicznego czasem wole zrobić coś wcześniej, jak później.
    Także polecam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes81 wrote:
    Miałam we Wrocławiu już parę doświadczeń z ginekologami, niestety nie wszystkie były przyjemne. Trzeba było się prosić o badania, skierowania itp.
    Teraz korzystam z prywatnej opieki w medfemina na ul. Kukuczki 5 (www.medfemina.pl) i jestem zadowolona. Fajna, przyjemna atmosfera, dobrze wyposażone gabinety. Moim lekarzem jest Marta Zastawny. Odpowiada zawsze na wszystkie pytania obszernie, nie mam poczucie, że próbuje się mnie jak najszybciej pozbyć. Jeśli proszę o jakieś badania, to bez problemu uzyskuje skierowania, nawet jeśli uznaje, że jeszcze nie trzeba tego typu badań robić.
    Ja jednak dla swojego komfortu psychicznego czasem wole zrobić coś wcześniej, jak później.
    Także polecam :)
    Własnie w piatek trafilam na strone medifemina, kochana powiedz mi czy jak dostajesz skierowanie na badania to obowiazuje Cie ten cennik z labolatorium ktory jest na stronie?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ