X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 16 maja 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli coś się z zębem dzieje i wymaga wyrwania, to nawet trzeba go wyrwać, mimo ciąży. Pozostawienie go może bardziej zaszkodzić nam i maluszkowi :)

    Myśmy wczoraj odpuścili seks, mimo, że podejrzewałam, że miałam owulacje. Byliśmy zmęczeni, ale na siłę nie chciałam :P Dzień przed był wieczorową porą, więc liczę, że jeśli miało zaskoczyć, to zaskoczy :P

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 16 maja 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnił mi się pozytywny wynik testu, więc jak się obudziłam poleciałam zrobić. Niestety, znowu się nie udało. Czekam na @ i zastawiam się co dalej... Zapisałam się już do gin i poproszę o jakieś badania. Możecie mi podpowiedzieć co na początek? Wysyłać już męża na kontrole?

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 16 maja 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrób może progesteron i prolaktynę, dziewczyny mi mówiły, że to podstawowe badania :)

    No i męża bym posłała, dla spokoju ducha :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2017, 10:27

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 16 maja 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania93 wrote:
    Śnił mi się pozytywny wynik testu, więc jak się obudziłam poleciałam zrobić. Niestety, znowu się nie udało. Czekam na @ i zastawiam się co dalej... Zapisałam się już do gin i poproszę o jakieś badania. Możecie mi podpowiedzieć co na początek? Wysyłać już męża na kontrole?
    Ja tez bede szla do gin mam na 25 maja. Tez mam zamiar go poprosic o jakies badania. Mam nie regularne cylke boje sie ze znow da mi antykoncepcyjne na wyrownanie cyklu.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 16 maja 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się, że znów usłyszę "badania po roku starań". Nie rozumiem po co rok czekać na odkrycie problemu. Mam prywatny pakiet opieki medycznej, więc jak poproszę o badania to pewnie mnie skieruje. Tylko muszę wiedzieć na jakie :) Na liście zapisałam już progesteron i prolaktynę, chociaż czytając o nich nie zauważam żadnych z opisanych objawów. Znalazłam już miejsce gdzie robią rozszerzone badanie nasienia za około 175 zł - co myślicie o tej cenie?

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 16 maja 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania93 wrote:
    Boje się, że znów usłyszę "badania po roku starań". Nie rozumiem po co rok czekać na odkrycie problemu. Mam prywatny pakiet opieki medycznej, więc jak poproszę o badania to pewnie mnie skieruje. Tylko muszę wiedzieć na jakie :) Na liście zapisałam już progesteron i prolaktynę, chociaż czytając o nich nie zauważam żadnych z opisanych objawów. Znalazłam już miejsce gdzie robią rozszerzone badanie nasienia za około 175 zł - co myślicie o tej cenie?
    USG narządów rodnych,
    badania hormonalne (FSH, LH, AMH, prolaktyna, testosteron, estrogeny, hormony tarczycy - TSH, FT4, FT3) i immunologiczne,
    testy owulacji i testy PCT,
    badanie drożność jajowodów (HSG) i histeroskopię (badanie wnętrza macicy),
    może być także potrzebna laparoskopia (badanie budowy narządów rodnych to znalazlam na stronce . Nie wiedzialam jakie dokladnie wykonac wiec doczytalam. Mozesz tez isc do lekarza rodzinnego i wylonac badania podstawowo zdrowotne ja swojego poprosilam i dal mi skierowanie na : morfologie ,OB , kreatynine , glukoza w sur , ALT, cholesrerol , WR , zelazo w sur, badanie moczu, CA 125 TSH , fT3, fT4.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 16 maja 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt dzięki za podpowiedź. Czy wszystkie badania hormonalne robi się z krwi i można zrobić je za jednym zamachem?

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 16 maja 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania93 wrote:
    SanKwt dzięki za podpowiedź. Czy wszystkie badania hormonalne robi się z krwi i można zrobić je za jednym zamachem?
    Wydaje mi sie ze tak , a jesli badania sa z krwi to raczej za jednym zamachem zrobisz .

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 16 maja 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zalamana normalnie dziewczyny;( wszystko sie komplikuje.. dzis mam 38 dc ,@ dalej nie mam;( 25 mam gin ale jak zacznie mi sie @ po raz 3 bede musiala odwolac gina;( do tego odwolano moja wizyte i sromatologa gdzie mialam miec wyrywana osemke;( chcialam wyrobic sie do czerwca ale nie dam rady . Wizyte mam na 19 czerwca wiec narazie musze czekac;( az mi sie plakac chce z nerwow;( nic sie noe układa

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SunKwt spokojnie, nie denwrwuj sie bo to nic nie.pomoze.. moze nie przesunie Ci sie na tyle.zeby odwolac wizyte ;) A test.robilas ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    SunKwt spokojnie, nie denwrwuj sie bo to nic nie.pomoze.. moze nie przesunie Ci sie na tyle.zeby odwolac wizyte ;) A test.robilas ?
    Robilam pare dni temu, to nie ciaza. Jestem jakas niedorobiona chyba.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sankwt spokojnie, wszystko się ułoży :)
    co do badań to też już usłyszałam raz że po roku, jeju jacy ci lekarze są dziwni. przecież nie przychodzi do nich dziecko że chce mieć dziecko tylko dorosłe kobiety i każdy mc to strata czasu. lepiej od razu zlecić badania te podstawowe żeby wiedzieć czy są jakieś obszary do leczenia. ehh służba zdrowia...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Agusia dobrze pisze o badaniach - zrobić i wiedzieć co w trawie piszczy. Moim zdaniem trzeba meczyć lekarzy niech zlecają badania, bo sądząc po forum to sporo par ma problem.

    San spokojnie, porób co masz porobić i wtedy zaczniesz działać. Nie mamy wpływu na pewne rzeczy, więc trzeba je oswoić. Trzymaj się - jesteśmy z Tobą :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:30

  • Mania93 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 16 maja 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Mój mąż zrobił badanie za 150 w Poznaniu. 175 chyba normalna cena.
    A powiesz gdzie dokładnie w Poznaniu?

    24 lata, 8cs o pierwszego maluszka
    95b3b1f65bd0e73ad3d6ef8cede5ca3d.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 16 maja 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, tak sobie Was podczytuje od jakiegoś czasu i stwierdziłam, że pora dołączyć. W końcu w grupie raźniej :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    N,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:30

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 16 maja 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dzisiaj do.14 w pracy, potem ktotka drzemka a teraz jade na spotkanie ;) i dzien zlecial w sumie do teraz na niczym ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:31

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ