X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 18 maja 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszaka76 wrote:
    Hej dziewczeta, piękna pogoda! Wybieram sie z dziewczynami z pracy na winko dzisiaj. I moje pytanie bo ja poczatkująca jestem.
    Czy ja moge pić winko? Nie mam stymulacji na razie staramy sie naturalnie.
    No jasne, że możesz :) Udanego wieczoru :D

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 18 maja 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Nie mam pojecia wszystko jak na zlosc.. ja prawdopodobnie mam obnizony poziom prolaktyny . Bede sie bronic zeby mi gin nie przepisal antykoncepcyjnych . Moze zapytam o cos takiego co wyrownuje cykl i przy okazji ułatwia zajscie w ciaze;)

    To dawaj koniecznie znać jak się dowiesz jakichś newsów w tej kwestii. Jestem ciekawa czy warto w ogóle się udawać do gina, bo tak jak mówisz- tabletki anty i koniec tematu

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Klayd Przyjaciółka
    Postów: 80 25

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już czuję, że z tego cyklu nici. Śluzu płodnego ani grama, pewnie cykl rozregulowany, mąż chory, śpi sobie, bo w nocy jedzie do pracy i ogólnie nie nastawiam się na wiele ;)
    Jedyny plus, że umówiłam się na 29 do lekarza.
    No cóż ;) Umówiłam się na drinka z koleżankami w sobotę, może zdam egzaminy
    to będę świętować.

    Starając się o pierwsze dziecko - nasze terminy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mSYxN1-UHM0M37r-MnKvH86EgRGhdgGhgYYWaRGE67A/edit?usp=sharing
  • kejt8 Koleżanka
    Postów: 34 5

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie nie nastawiam w tym cyklu...

    3 x IUI
    2 x IVF
    NK 21%
    PCOS
    od kwietnia 2017 starania z Gametą
  • KolorowyBalonik Ekspertka
    Postów: 159 108

    Wysłany: 18 maja 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja dziś jak w kieracie. Uczyłam 7 godzin, potem godzinka sprawdzania kartkówek i wywiadówka. Dotarłam do domu o 18.30 i padałam przed telewizorem. Potem zamówiliśmy kebaba i w końcu leżę w łóżeczku, bo jutro znów rano pobudka.
    Dziwnie sie czuję, tak jakbym miała dostać okres. Śluzu brak, totalna Sahara. Żle mi.
    KUźwa nic z tego zastrzyku pewnie nie będzie.

    niedoczynność tarczycy, pscos, cykle bezowulacyjne
    Starania od grudnia 2016
    f2w3rjjgv0aic1n5.png]
    26 czerwca dwie kreski:)
    3 lipca pierwsza wizyta u ginekologa :)
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 19 maja 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dziewczyny w kolejnym cyklu. Mam wrażenie że to się nigdy nie skończy! :(

    Co u Was?

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Agness12 Autorytet
    Postów: 370 206

    Wysłany: 19 maja 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Witam się dziewczyny w kolejnym cyklu. Mam wrażenie że to się nigdy nie skończy! :(

    Co u Was?
    Tule <3
    Kochana nie łam sie, musimy byc silne babki :)

    Anet_86, Parsleyek lubią tę wiadomość

    3i49df9hi1sl1iuj.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Witam się dziewczyny w kolejnym cyklu. Mam wrażenie że to się nigdy nie skończy! :(

    Co u Was?
    Nie ma co sie poddawac kobietko;)
    I mnie kicha dalek nie mam @ wiec albo bede miala @ na wizycie u gina (25 maja)albo nie dostane wcale . Nie wiem co gorsze bo w ciazy na 100 procent nie jestem. Mimo wszystko ppjde do gina nawet w @ nie chce zeby wizyta przepadła.. najwyzej poprosze o badania i jakies leki wyrównujące cykle byle mi nie dal anty. Jak myslicie czy przepisze mi cos takiego co wyrownuje cykl i zarazem wspomoze zajscie w ciaze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 12:07

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki :)
    Pogoda za oknem dalej rozpieszcza :) Tymczasem ja nadal w oczekiwaniu na @, jutro testuję jeszcze raz. W poniedziałek wizyta u mojego ginekologa, może wyjaśni co jest grane. Już nie wiem o co chodzi z moimi hormonami, dobija mnie to. Męczy mnie to ciągłe faszerowanie się lekami, hormonami itd.

    Stąd moje pytanie. Myślicie, że to dobry pomysł, żeby (oczywiście po konsultacji z ginkiem) rzucić progesteron i sprawdzić jak będzie się miał mój cykl? Łykać tylko Ovarin, metforminę (której nadal nie zaczęłam stosować) i euthyrox na obniżenie TSH? Boję się, że takie ciągłe łykanie hormonów mi zaszkodzi :( Ostatnio się głupia tyle naczytałam, że nawet profilaktycznie zapisałam się na usg piersi. Mąż się ze mnie śmieje, że jestem jak taka stara babka co mówi że ją wszystko boli i na wszystko choruje, a ja się naprawdę boję :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2017, 12:24

    p19us65g7l1efcda.png
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 19 maja 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Nie ma co sie poddawac kobietko;)
    I mnie kicha dalek nie mam @ wiec albo bede miala @ na wizycie u gina (25 maja)albo nie dostane wcale . Nie wiem co gorsze bo w ciazy na 100 procent nie jestem. Mimo wszystko ppjde do gina nawet w @ nie chce zeby wizyta przepadła.. najwyzej poprosze o badania i jakies leki wyrównujące cykle byle mi nie dal anty. Jak myslicie czy przepisze mi cos takiego co wyrownuje cykl i zarazem wspomoze zajscie w ciaze?

    A bierzesz coś w drugiej fazie cyklu po owulacji? Musisz porozmawiać z ginem, nie powinien Ci przepisywać anty w momencie kiedy się staracie o Dzieciaczka. Raczej coś innego Ci przepisze, na unormowanie cyklu :)

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 19 maja 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu90 wrote:
    A bierzesz coś w drugiej fazie cyklu po owulacji? Musisz porozmawiać z ginem, nie powinien Ci przepisywać anty w momencie kiedy się staracie o Dzieciaczka. Raczej coś innego Ci przepisze, na unormowanie cyklu :)
    Nir nic nie biore. Mam nadzieję ze gin cis zaradzi.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej witajcie
    Parę dni mnie nie był,miałam jakeś załamanie. Wczoraj pół dnia płakałam, niewiem czy to nie depresja albo nerwica?
    We wtorek byłam u laryngologa z gardłem, przepisał antybiotyk bo niby stan zapalny i zlecił zabiegi(laser), ale mnie gardło nie boli, tylko czuję jak by coś "siedziało" mi w środku. Zobaczymy co powie we wtorek bo mam iść na kontrol.

    W środę byłam u gina z wynikami, powiedział, że wyniki dobre no i zapisał mnie na 8 czerwca na laparoskopie.

    SanKwt to Twój cykl długi,nie wiem co Ci doradzić, ale jak pójdziesz do gina to wypisze Ci coś na uregulowanie. Ja czytałam,że na regulacje to tabletki anykoncepcyjne dają.

    Agu90 bierz euthyrox co by TSH nie przekraczało 2,5

    Letibe witaj w klubie. Długo już chorujesz na epi? Jakie bierzesz leki jeśli można wiedzieś?

  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 19 maja 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jiwa zdrowiej tam szybciorem! super, że wyniki masz dobre

    p19us65g7l1efcda.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 19 maja 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jiwa wrote:
    hej witajcie
    Parę dni mnie nie był,miałam jakeś załamanie. Wczoraj pół dnia płakałam, niewiem czy to nie depresja albo nerwica?
    We wtorek byłam u laryngologa z gardłem, przepisał antybiotyk bo niby stan zapalny i zlecił zabiegi(laser), ale mnie gardło nie boli, tylko czuję jak by coś "siedziało" mi w środku. Zobaczymy co powie we wtorek bo mam iść na kontrol.

    W środę byłam u gina z wynikami, powiedział, że wyniki dobre no i zapisał mnie na 8 czerwca na laparoskopie.

    SanKwt to Twój cykl długi,nie wiem co Ci doradzić, ale jak pójdziesz do gina to wypisze Ci coś na uregulowanie. Ja czytałam,że na regulacje to tabletki anykoncepcyjne dają.

    Agu90 bierz euthyrox co by TSH nie przekraczało 2,5

    Letibe witaj w klubie. Długo już chorujesz na epi? Jakie bierzesz leki jeśli można wiedzieś?
    Jak swedzi gardlo to jakies zapalenie i tez trzeba brac antybiotyk czasem moja siostra czesto tak ma.
    A co do cyklu to moja znajoma tez ma takie tabsy na regulacje cyklu ale tp nie sa anty.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie wyniki dobre, mąż też badania ma dobre, a już niedługi pięć lat minie a baby nie ma:(. Badania robiłam już rok temu prywatnie i miałam dobre. Ale teraz gin kazał zrobiś jeszcze raz, chciał mieć swoje. No może ta laparoskopia coś wykaże, że jest coś nie tak.

    Taka ładna pogoda, że już można się opalać:) A tu przed słoneczniem trzeba się chować, jestem biała jak z młyna haha

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:32

  • KolorowyBalonik Ekspertka
    Postów: 159 108

    Wysłany: 19 maja 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZiewczyny nie martwimy się, trzeba się skupić na tu i teraz. Nasze życie trwa od okresu do owulacji, czekanie, okres i tyle, o załamkę nietrudno. Ja jeszcze ponad tydzień czekania, chyba oszaleję.Zabrałam się za porządki w szafie, ale nie chce mi się ;) Zrobiłam 2 półki i piszę :)))

    niedoczynność tarczycy, pscos, cykle bezowulacyjne
    Starania od grudnia 2016
    f2w3rjjgv0aic1n5.png]
    26 czerwca dwie kreski:)
    3 lipca pierwsza wizyta u ginekologa :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 15:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anet86, już dziś lepiej. Mi też jeszcze niecałe dwa tygodnie zostały.
    Powiem Ci jak to było u mnie, chociaż już chyba pisałam. Przez dwa miesięce chodziłam na monitoring. W jednym cyklu byłam dwa razy ( 10 i 15 dzień), w drugim trzy(11, 13 17 dzień). Zapłaciłam 50 zł za te 5 razy, ale to były wizyty nie w pryatnym gabinecie tylko w szpitalu bo gin jest ordynatorem.I po jednym i po drugim musiałam zrobić w 7 dniu po owulacji progesteron.

    Ja tydzień temu robiłam porządki w szafie zmieniłam ciuszki z zimowych na letnie. Trafiłam bo pogoda ładna była. Podobno już jutro chłodniej. A może jutro jakieś okienko umyję jak nie będzie podać bo mam ich aż 16 w domku.

  • meggi90 Autorytet
    Postów: 631 266

    Wysłany: 19 maja 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam jakiś kiepski dzień. Niby ciepło, pogoda super. Ale jestem wypompowana dziś. Jedynie odliczam.Za tydzień mam panieński, za dwa chrzciny a za trzy komunie a za 5 wesele :-) wiec moze odciagnie to moja uwage od staran :-)

    Jesteśmy małżeństwem od 20.06.2015
    xnw4skjo49k4p9mf.png
    ckaidqk3t2grx5um.png
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ