X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 września 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wczoraj tez co chwila chodzilam. Ja sie narazie trzymam, ale wiem ze sie musze pilnować w tym okresie bardziej mnie rozkladalo przez przemeczenie irgabizm oslabiony i odrazu sie przeziebialam.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 24 września 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez jestem przemeczona, spac mi sie chce o 19 lewo widze na oczy. A dzisiaj czuje sie jak bym faktycznie chora byla strasznie mi zimno, a na twarzy takie wypieki ze szok, strasznie wybredna jestem co do jedzenia. Zwalam wszystko na dupka. Ide pod kocyk ogladac serial, zrobie sobie herbatke z miodem i cytyna i odpoczywam.

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpoczywaj :-) Herbata z miodem najlepsza <3

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 września 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja w kiepskim nastroju, ale ogarniam się. Dzisiaj szyje od rana pomoce do pracy. Jesień się zbliża, więc chmurki, liski, odpowiednie kolory. Jest co robić ;)...
    A do tego czuje że mnie zbiera.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej !! Witam wszystkie Panie zniecierpliwione oczekiwaniem na dzieciątko ( przynajmniej większość) :) Jestem tu od miesiąca dokładnie 4 września, kiedy to zaczął się mój cykl. Od kwietnia jestem szczęśliwą mężatką. Od lipca się staramy. I niestety nic :( postanowiłam założyć ovu, nie chce dłużej czekać. Zrobiłam sobie również badania- hormony, tarczyce , krew i wszystko wyszło ok. Byłam również u ginekologa, oczywiście nakłamałam że staramy się od ponad pół roku. Niestety służba zdrowia jest taka że jak nie jesteś w beznadziejnej sytuacji to nie robi nic w tym kierunku. Przez sześć lat leczyłam się na zapalenie pęcherza. Gdyby sama sobie nie robiła badań, nikt by mi ich nie zlecił. Mam nauczkę teraz staram się chuchać na zimne. Nie ma odpowiedniego czasu oczekiwania. Tak jak to mówią normalna para czeka rok... Bzdura nawet była porada dnia na ovufrends, jeśli wiesz że masz problem zajmij się nim od zaraz. ... Kolejnym krokiem będzie badanie spermy.... dam sobie jeszcze ten miesiąc :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej !! Witam wszystkie Panie zniecierpliwione oczekiwaniem na dzieciątko ( przynajmniej większość) :) Jestem tu od miesiąca dokładnie 4 września, kiedy to zaczął się mój cykl. Od kwietnia jestem szczęśliwą mężatką. Od lipca się staramy. I niestety nic :( postanowiłam założyć ovu, nie chce dłużej czekać. Zrobiłam sobie również badania- hormony, tarczyce , krew i wszystko wyszło ok. Byłam również u ginekologa, oczywiście nakłamałam że staramy się od ponad pół roku. Niestety służba zdrowia jest taka że jak nie jesteś w beznadziejnej sytuacji to nie robi nic w tym kierunku. Przez sześć lat leczyłam się na zapalenie pęcherza. Gdyby sama sobie nie robiła badań, nikt by mi ich nie zlecił. Mam nauczkę teraz staram się chuchać na zimne. Nie ma odpowiedniego czasu oczekiwania. Tak jak to mówią normalna para czeka rok... Bzdura nawet była porada dnia na ovufrends, jeśli wiesz że masz problem zajmij się nim od zaraz. ... Kolejnym krokiem będzie badanie spermy.... dam sobie jeszcze ten miesiąc :)

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie mi kochane jak po owulacji zobaczyć czy jest ciąża ? jak interpretować swój wykres po owulacji?

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 września 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Malinowa;)
    Bardzo dobrze zrobilas ze naklamalas bo im szybciej sie leczysz tym lepiej, a czas to nasz wróg niestety , nie ma czasu na czekanie ;)
    Wiesz co ? Tak naprawde nie ma takiego obiawu ktory potwierdzi ciaze przed testem ciazowym.
    Sa koniety ktore po prostu czuja ze sie udalo tak jak Welonce;)
    Po owulacji nie wiele da sie zauwazyc , moze byc plamienie na okolo 6-10 dni po owu lecz tez nie zawsze .
    I niestety prawie wszystkie objawy ciozaowe rownaja sie objawa na @ wiec mysle ze najlepiej zaczekac na dzuen miesiaczmi u zatestowac , wiem ze trudno ale raczej takie doszukowanie sie i testowanie wczesniej nie ma sensu bo nov to nie zmieni;)

    Tez trovge zaczynam wariowac juz bo jestem prawdopodobnie po owu i to czekanie....;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Biedroneczka94 Przyjaciółka
    Postów: 71 54

    Wysłany: 24 września 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jak Wam mija niedziela ? ;) mi bardzo leniwie, cały dzien w lozku i cały czas cos zajadam :D

    Hej Malinowa ;) Powiem Ci na swoim przykładzie. Nie miałam żadnych plamien jedyne co to gdzie około 3 dni przed planowana miesiączka zaczęłam miewać mdłości i lekkie bóle jajników. A tak to wszystko było w jak najlepszym porządku. Dzien przed planowana miesiączka zrobic test bo juz wytrzymać nie umiałam i co? 2 kreseczki ;) Takze nie ma co na sile szukać u siebie objawów tylko z cierpliwością czekać chociaż na ten jeden dzien przed miesiączka chociaż i wtedy niektórym dziewczynom nie wychodzą ukochane 2 kreski, moja była bardzo bardzo blada. Powodzenia i posyłam moc zieloności <3

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Ci bardzo !! nic nie pozostaje tylko czekać, cierpliwość albo bardziej jej brak to moja najgorsza wada :P nic jednak nie pozostaje, jeśli się nie uda w tym miesiącu wyśle męża na badania. :)

    SanKwt lubi tę wiadomość

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 września 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedroneczka94 wrote:
    Cześć dziewczyny! Jak Wam mija niedziela ? ;) mi bardzo leniwie, cały dzien w lozku i cały czas cos zajadam :D

    Hej Malinowa ;) Powiem Ci na swoim przykładzie. Nie miałam żadnych plamien jedyne co to gdzie około 3 dni przed planowana miesiączka zaczęłam miewać mdłości i lekkie bóle jajników. A tak to wszystko było w jak najlepszym porządku. Dzien przed planowana miesiączka zrobic test bo juz wytrzymać nie umiałam i co? 2 kreseczki ;) Takze nie ma co na sile szukać u siebie objawów tylko z cierpliwością czekać chociaż na ten jeden dzien przed miesiączka chociaż i wtedy niektórym dziewczynom nie wychodzą ukochane 2 kreski, moja była bardzo bardzo blada. Powodzenia i posyłam moc zieloności <3
    No i dobrze zaslugujesz na odpoczynek;) ja w pracy jestem, narazie spokój ale to chyba cisza przed burza;/
    Trzymajcie sie;)

    Malinowa5 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 24 września 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sankwt powiedz mi jak to zrobić żeby się wyluzować. Cały czas się staram ale presja z zewnątrz jest ogromną... Cały czas teściowie, koleżanki rodzina. Wszyscy mówią dlaczego jeszcze nie macie dziecka. Dla wszystkich jest to tak naturalne że aż nie douwierzenia że ktoś może mieć z tym problemy....

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 września 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Sankwt powiedz mi jak to zrobić żeby się wyluzować. Cały czas się staram ale presja z zewnątrz jest ogromną... Cały czas teściowie, koleżanki rodzina. Wszyscy mówią dlaczego jeszcze nie macie dziecka. Dla wszystkich jest to tak naturalne że aż nie douwierzenia że ktoś może mieć z tym problemy....
    Wiesz co? Nie ma tak za bardzo recepty na to ;)
    Ale ja zaczelam od tego ze przestałam mierzyc temp i poprosilam meza zeby schowal termometr tak zebym go nie mogla znalezc, potem stopniowo przestalam badac szyjke, przestalam prowadzic notatki a na końcu postanowiłam ze nie bede nawet sluzu badac no a co dalo mi największy luz to ze przestalam liczyc dni cyklu;) jakos z taka nie świadomością zyje mi sie lepiej.

    Testy owu zrobie jak mi sie przypomni ;)
    Jedybe co musze pilnowac zeby kochac sie z mezem tak co 2 3 dni;)
    Ale zeby wyluzować to trzeba chcieć i miec silna wole postanowienia;) ja długo sie jej uczylam;)
    Juz teraz nawet testow nie robię ciazowych tylko czrkam na @.

    A co do pytań to tez mialam ciagle pytania. Az raz sie wkurzylam i powiedzilam ze takie pytania mi nie pomagaja i ze jest mi ciezko gdy ciagle o to wypytuja.. narazie mam spokoj;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Biedroneczka94 Przyjaciółka
    Postów: 71 54

    Wysłany: 24 września 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie presja była podobna tymbardziej jak widziałam swoją szwagierkę chodząca z brzuchem w 5 miesiącu i jeszcze z bliźniacza ciąża.. starania sie 6 miesięcy na nic..

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 września 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez szfagierka mojego meza jest w ciazy za którą nie przepadam i jak sie dowiedziałam to plakalam z zazdrosci , teraz jest w 6 mies ale jakos sie juz z ta mysla oswoilam.

    Malinowa5 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 24 września 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez juz pomalu staram sie wyluzowac, zostal mi jeszcze jeden cykl z castagnusem i chyba tez z dupkiem, bo ba razie dostalam na dwa cyklr. Zobaczymy jak bedzie teraz bo zostaly mi 4 tabletki dupka, najgorsze jest to ze gin kazala mi zrobic test po dupku, bo jak sie jakos uda to bede musiala brac dalej. W tym miesiacu moj maz mnie zaskoczyl bo zadzwonil do mnie z oburzeniem ze nie powiedzialam o dniach plodnych. A ja po prostu nie patrzylam na nie. Ovu wiem kiedy mialam bo mam zawsze bol jajnikow i wzdety brzuch tego nie da sie ukryc.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 września 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny;)
    Malinowa witaj:)
    Gacka u mnie tez bylo plamienie które trwało pare godzin i tyle ,zrób test przynajmniej będziesz miała jasna sytuację .

    Ja siedzę w pracy usypiam juz w nocy nie mogę spać a w dzień zasypiam , rano doszly mdłości i piersi zaczynają bolec. Jak M zareagował ucieszył się bardzo ,ale pierwsze pytanie bylo czy go nie wkręcam , ale tak jak ja powiedzial ze dojdzie do niego jak potwierdzi lekarz . Według miesiączki wychodzi ze To równy 5tydzien a ba bf wyznaczyło termin porodu na drugiego czerwca.

    age.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 września 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka u mbie to bylo jednorazowo kilka nitek krwi na papierze. Zrobię kupilam juz test w rossmanie ten wykrywqjacy wczesna ciaze jutro rani sie okqze.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 24 września 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) ale miałam cięzki weekend. W końcu w domu po pracy, przuch boli paskudnie. Czuje się cała spuchnięta, woda zatrzymana i wyglądam jak balon:/

    Gacka koniecznie zrób test, czekam rano na wieści ;)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 24 września 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wróciłam dopiero do domu od siostrzenicy. Boli mnie głowa i tak jakby mi niedobrze, a i mam wrażenie ze leci ze mnie i latam sprawdzać czy to nie @ jednak. Nawet nie mam ochoty na kolację. Zaraz ide sie spakowac na wyjazd i spać. Mimo ze wiem ze szanse sa niskie to wole byc spokojna niz myslec a może jednak a ja wypiłam ... Kurcze nawet jak sie starasz wylaczyc to jedno niecodzienne zachowanie organizmu i myslisz ze to sygnal.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 21:08

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ