X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nattka Koleżanka
    Postów: 67 11

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim po przerwie :)
    Byłam na wizycie i dostałam swój wynik FSH. Mam równe 6,0, więc przy LH 7,79 wychodzi około 1,30 - co o tym myśleć? Chyba nie jest źle?
    Jestem średnio zadowolona ze swojej ostatniej wizyty, bo niczego specjalnego się nie dowiedziałam oprócz tego, że mam walczyć z wagą i brać witaminę D (nic innego ostatnio nie robię). Za miesiąc mam zrobić znowu badania na niedobór wit D i dodatkowo obciążenie glukozą. Jest sens po miesiącu suplementacji robić znowu badanie?

    PCOS
    LH:FSH= 1,30 --> 1,04
    TSH 1,48 --> 1,27
    Testosteron 0,82 --> 0,39
    WitD <20
    Inofem od 02.2018
  • Gemus Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny... listopad 4 miesiąc starań i nic nie wyszło... w tym miesiącu zrobiłam testy owulacyjne, czułam ból jajników byłam pozytywnie nastawiona ze będzie wszystko ok i klops.... dostałam dzisiaj okres w 28dniu cyklu ... zaczynam się powoli martwić co jest nie tak ze mną albo z mężem :/ :(((((

    Gemuse
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 listopada 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie staramy się od czerwca, z konkretną pomocą lekarską. Wcześniej po prostu nie przywiązywaliśmy wagi do niepowodzeń, bo jakby wyszło to super, a jak nie to nie ma tragedii.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Negatywny, ale u niektórych niektóre testy nigdy nie wychodzą pozytywne mimo potwierdzonej owulacji. Może się więc okazać, że jutro kreska zacznie blednąć.
    Zresztą najłatwiej zajść w ciążę nie w dniu owulacji, a na dzień-dwa przed, bo plemniki potrzebują kilkunastu godzin, aby być gotowym do zapłodnienia - a komórka jajowa nie czeka :) Lepiej więc być za wcześnie, niż za późno.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4fffced78609.jpg
    A jeśli chcesz potwierdzić, że owulacja była, to zacznij od razu teraz mierzyć temperaturę, albo jakiś tydzień po owulacji zbadaj progesteron. Testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji :)

    Dziękuję za odpowiedź, właśnie mierze temperaturę w tym cyklu codziennie ale nie wskazuje na owulacje. Prawda że temperatura jest wyznacznikiem owulacji??? Miał ktoś może tak że owulacja miała miejsce a temperatura tego nie wskazała?

    Od dziś mam brać duphaston nie wiem czy jeśli owulacji u mnie jeszcze nie było to jej nie zablokuje ale cóż... Lekarz kazał ja robię...

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś druga kreska bladziutka, Jak pisałaś :) juz raz tak miałam w tym cyklu, 9dc taka kreska jak na zdjęciu następnego blada, teraz drugi raz sie tak powtorzylo

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Hejka no i byłam dziś prywatnie na wizycie u gina..
    To co ważne dla każdej z Was - serio laski badać się, nie czekać żaden gówniany rok..

    - Poszłam po 5 miesiącach starań, dostałam bromergon na zbicie prolaktyny ( miałam 37,8 )
    - cykle 26-32 powiedział ze uznaje się jako regularne
    - na plamienia nic nie dał, chyba uważa że to normalne
    Po usg powiedział że pare rzeczy mu się nie podoba, że wygląda na to że nie było owulacji, że endometrium cienkie ( 8mm w 24 dc ) i że nie widać ciałka żółtego ... więc świetnie ogólnie :/ :/
    Plan taki : 3-4 miesiące bromergon i mówi że może z tym się uda, jak nie to za 4 miesiące na monitorowanie cyklu, jak to będzie ok to badanie nasienia a jak nie będzie ok to wtedy będziemy działać inaczej.
    Mówi żeby dać sobie te 3-4 miesiące jeszcze.. zatem zobaczcie czekając rok i chodząc tam na nfz bym tylko traciła czas, a tu się okazuje że i prolaktyna do zbicia i z owulacją problemy ( UWAGA PROGESTERON MIAŁAM 17, powiedział że progesteronu nie można uważać za wyznacznik owulacji... :/ )

    Tyle :/ także humor dziś słaby...
    Może to zależy indywidualnie od kobiety bo ja robiłam monitoringi i progesteron zawsze się zgadzało jak nie było owu to niski próg jak była to progesteron tez wysoki. Jak miałam hsg to moje endo po owulacji wynosiło 3,5mm przez miesiąc jadłam po 6 migdałów dziennie i kolejny cykl był nasz. Podobno 7mm wystarczy, żeby się udało głowa do góry :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    no i dziwi mnie jedno, równo miesiąc temu, też podczas plamień byłam u gina na NFZ i ona nic nie powiedziała o złym enodemetrium, mówiła że wszystko ok... hmmm.. nic nie kumam juz
    Paula, potwierdza się, że do ginekologów, jak do dentystów - lepiej chodzić prywatnie :/ Taka chora Polska. Tyle płacimy tych składek, a lekarzom i tak okruchy zostają.
    Btw. to dlatego testy owu Ci negatywne ciągle wychodziły!!! Dobrze, że zawalczyłaś o siebie i się zbadałaś.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    Dziś druga kreska bladziutka, Jak pisałaś :) juz raz tak miałam w tym cyklu, 9dc taka kreska jak na zdjęciu następnego blada, teraz drugi raz sie tak powtorzylo
    Dibolek, na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze ze 2-3 dni z duphastonem. Branie go na podstawie dnia cyklu, "bo tak zwykle u kobiet jest owulacja", nie wydaje się najlepszą metodą. Podpytaj jeszcze najlepiej dziewczyny z wątku https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-testowanie/listopadowe-testowanie-czyli-przedswiateczne-prezenty,14113.html , tam siedzą same mądre głowy, doradzą lepiej niż lekarz opierający się na statystyce :)

    Dziewczyny, napiszę Wam więcej później, bo mąż mnie woła do pomocy z kolacją ;) Chciałam tylko Dibolkowi napisać, żeby zdążyła rozważyć wszystkie za i przeciw Duphastonu w tym momencie :)

    gabi90 lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślałam żeby poczekać, z drugiej strony ja, Jak nie biorę duphaston po prostu nie mam miesiączek :(
    Dzięki mi że mogę z tobą pogadać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 20:52

    mi88 lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek, dziwny ten Twój wykres. Trochę wygląda, jakby Twój organizm się przygotowywał do owulacji, nie wypaliło, i teraz podchodził drugi raz. Ale ciężko to stwierdzić bez USG.
    Temperatura powinna pokazać owulację - skok jest do 3 dni przed lub po owulacji. Oczywiście są wyjątki od reguły, więc nie jest to stuprocentowy wyznacznik.
    Dobrze, że zaczęłaś mierzyć temperaturę, bo to ważne skoro bierzesz Duphaston. Trzymam kciuki, żeby jutro-pojutrze w końcu skoczyła!
    Czytałam tu gdzieś na forum świetny post o Duphastonie i tego, jak działa w którym dniu cyklu - ale to było dawno temu i nie wiem, czy uda mi się go w jakiś sposób odgrzebać. Spróbuję.
    A testy owu robisz tak, jak sie powinno? - codziennie o tej samej godzinie i nie pijesz ok. 2h przed testem?
    Jak masz możliwość, przeszłabym się na USG, żeby w razie czego nie stracić tego cyklu.
    Powodzenia! :)


    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym duphastonem to widze ze nie tylko ja mialam problem. Jak bylam u gin to po wywiadzie i badaniu usg, nie pamietam ktory to dzien cyklu byla ale gin powiedziala ze mam brac od 16 dc (cykle mam 30-31 dni) w tym miesiacu dostalam po 32 dniach i teraz dupka wezme od 16 lub 17 dc. W ostatnim robilam testy owu i nigdy nie mialam drugiej kreski mocnej jak testowej.

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda, też mam wielkie nadzieje związane z Twoim CLO!
    U Pilik byłam przekonana, że zaszła w ciążę miesiąc przed tym, kiedy naprawdę zaszła, więc moje dobre przeczucia co do Ciebie też się muszą sprawdzić :D

    Nattka, FSH i LH trzeba mierzyć razem, w 2-5 dniu cyklu. Wtedy można obliczyć ich stosunek. Zobacz, jak one się potem mogą rozjeżdżać, wtedy na pewno ten stosunek jest inny, niż na początku:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8c1bbf165143.jpg
    Jeśli nie badałaś w okolicy owulacji, to badanie powinno być względnie wiarygodne. 1,3 to całkiem nieźle chyba :)

    A witamina D - hmm, ja badałam po 2 miesiącach suplementacji i skoczyła z 22 na 44 przy dawce 4000jm dziennie. Jeśli zbadasz za miesiąc będziesz szybciej wiedziała, czy brać więcej, jeśli będzie Ci bardzo słabo przyrastać.
    Ja pewnie następny raz zbadam za jakieś 3 miesiące, ale to dlatego, że mam jako-takie wyobrażenie tego, jak moje dawki na mnie działają.

    A teraz pochwalę się - u mnie progesteron zaszalał - 8dpo jest 37,82!
    Marzył mi się taki wynik :) Wiem, że on jeszcze nic nie znaczy i biust bolał mnie dokładnie tak samo miesiąc i dwa miesiące temu. Nie wiem, jaki u mnie jest standardowo, bo badałam go tylko raz i akurat trafiłam wtedy na cykl z biochemiczną - 7dpo było 32, potem powoli spadał (16dpo - 27), ale on jest co jakiś czas wyrzucany do krwioobiegu, więc może tak naprawdę wcale nie spadał i wstrzeliłam się wtedy w dołek, nie wiem.
    Co jest dziwne, wcale mi ten wynik nie dał więcej nadziei, wręcz zaczęłam myśleć, że znowu się nie uda. To chyba reakcja obronna organizmu przed rozczarowaniem :)
    Tak czy inaczej, cieszę się, bo nadal mogę wierzyć, że będzie dobrze :)
    W drodze z pracy kupiłam w sklepie czekoladę i wino (Choyę, pyszne śliwkowe). Czekoladę na dzisiaj w przypadku słabego wyniku, wino na za tydzień w przypadku @ :D
    Póki co leżą i czekają do przyszłego poniedziałku ;)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 21:41

    Paulinaaa, nattka lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 20 listopada 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, jak ja kurde czekam, żeby też móc się czasem tak napić lampkę :( A nie mogę, bo dostanę ataku, a nie wiem ile mój organizm jeszcze wytrzyma :( Pocieszam się jutrem, że uda się może dość szybko na ten zabieg i dalej się życie jakoś potoczy.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz mial ciezki dzien w pracy i wracajac kupil czerwone wino i wlasnie popijam ;-) ja nie mam zamiaru sie hamowac w szczesliwym cyklu ( wrzesniowe szalenstwo w pracy) praktycznie co drugi dzien pilam lampke wina.
    Mi a zes zaszalala z tym wynikiem :-)

    mi88 lubi tę wiadomość

  • madziulas Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się staram 3 cykl o dzidzie ☺ Owulacje miałam prawdopodobnie 15.11 w 17dc. Dodam że to tak naprawdę mój 1 cykl staraniowy porządny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 22:11

    Madziulas
  • gabi90 Ekspertka
    Postów: 156 186

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Choya moje ulubione winko <3

    Też im więcej miałam objawów zaczęłam wkręcać, że to organizm mnie wkręca :) Zobaczymy, zdecydowałam, że testuję w piątek jak planowałam, bo jutro nic mi to nie da - niezależnie od wyniku będzie on po prostu niewiarygodny :)

    Maruda kciuki za cykl :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    0d1y43r8v9izoka3.png
    3 cs - udany <3
    Beta-HCG 29.12.2017 - 209 mIU/ml, 02.01.2017 - 1995 mIU/ml
    CLO + Ovitrelle
    AMH - 9,13 ng/ml
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda, ech, cały czas masz pod górkę. I nawet się napić nie możesz :( Przynajmniej słodycze możesz?
    Gabi, trzymam więc kciuki za piątek :)
    Cześć madziulas!
    Anuś_ku, jak w ogóle samopoczucie? :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi --- super prog !!!!

    mi88 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie z winkiem siedzę, mam dziś paskudny paskudny humor :( Ale tak jak mówicie plan działania jest, będzie dobrze, tylko muszę to przetrawić .

    mi88 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuś_ku wrote:
    Z tym duphastonem to widze ze nie tylko ja mialam problem. Jak bylam u gin to po wywiadzie i badaniu usg, nie pamietam ktory to dzien cyklu byla ale gin powiedziala ze mam brac od 16 dc (cykle mam 30-31 dni) w tym miesiacu dostalam po 32 dniach i teraz dupka wezme od 16 lub 17 dc. W ostatnim robilam testy owu i nigdy nie mialam drugiej kreski mocnej jak testowej.


    Witaj w klubie! Może mamy później owu a nasi ginekolowie nie wzięli tego pod uwagę? :D

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ