X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ora2018 wrote:
    Gacka89 dokładnie. Pozytywne myślenie to podstawa :) Zawsze jeśli nie spóźniony prezent Walentynkowy to może od króliczka na Wielkanoc ;) Oczywiście im wcześniej, tym lepiej ale w końcu po burzy zawsze wychodzi słońce...

    Hej Ora, nie wiem ile próbujecie, ale ja w 5CS udałam się do ginekologa "od zachodzenia w ciąży" :D i dostałam pierwszy pakiet badań.
    Oczywiście przed staraniami sama zrobiłam sobie podstawowe badania z krwi, tsh, ft3, ft4, i wszelkie usg i cytologie.

    Także jeśli jeszcze nie myślałaś o tym, to zainteresuj się tym za jakiś czas.
    Ja nie chciałam na początku robić żadnych badań, a teraz powoli robię - na razie wszystkie wychodzą dobrze, więc czas na nasienie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc, w moim przypadku to dopiero pierwszy cykl starań za nami. Po @ zaczynamy drugi. Oczywiście przed rozpoczęciem starań zrobiłam sobie na własną rękę komplet hormonów i tzw. "pakiet dla kobiet planujących ciążę". Wszystkie wyniki były w normie, więc czas pokaże.

    Zgadzam się w pełni, że warto zacząć działać odpowiednio wcześniej, ale też trzeba zachować w tym zdrowy rozsądek, bo przecież tyle osób pomimo prawidłowych wyników stara się latami. Czasami najlepszym lekarstwem jest po prostu czas, choć życzę zarówno Wam, jak i sobie by był dla nas łaskawy:)

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ora2018 wrote:
    Gacka89 dokładnie. Pozytywne myślenie to podstawa :) Zawsze jeśli nie spóźniony prezent Walentynkowy to może od króliczka na Wielkanoc ;) Oczywiście im wcześniej, tym lepiej ale w końcu po burzy zawsze wychodzi słońce...
    No u mnie to predzej na Wielkanoc, chociaz szybciej jest dzień kobiet haha :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz gacka89 - wszędzie trzeba szukać pozytywów:)

    gacka89 lubi tę wiadomość

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ora2018 wrote:
    Magda - mbc, w moim przypadku to dopiero pierwszy cykl starań za nami. Po @ zaczynamy drugi. Oczywiście przed rozpoczęciem starań zrobiłam sobie na własną rękę komplet hormonów i tzw. "pakiet dla kobiet planujących ciążę". Wszystkie wyniki były w normie, więc czas pokaże.

    Zgadzam się w pełni, że warto zacząć działać odpowiednio wcześniej, ale też trzeba zachować w tym zdrowy rozsądek, bo przecież tyle osób pomimo prawidłowych wyników stara się latami. Czasami najlepszym lekarstwem jest po prostu czas, choć życzę zarówno Wam, jak i sobie by był dla nas łaskawy:)

    Co do zdrowego rozsądku to zgadzam się i nie zgadzam. Moje zdroworozsądkowe podejście polegało na tym, że zrobiłam podstawowe badania i koniec. Zdroworozsądkowe podejście spowodowało, że nie zrobiłam GÓRY badań, tylko podstawowe. Ale, zdroworozsądkowe podejście w końcu uznało, że może jest problem, którego nie widać, stąd reszta badań.

    Dziewczyny mają tutaj infekcje o których nie wiedzą, robią badania, leczą i hop już są w ciąży. Także zdrowy rozsądek jak najbardziej, ale nauka na doświadczeniach tutaj opisywanych też jest dobrym tropem :)

    Jest tutaj taka dziewczyna, która mnie zainspirowała, nick: 0na29, leczyła się baaardzo dłuugo, robiła badania na każdą stronę. Dopiero po czasie zrobili badanie nasienia, i co? Bingo! Wtedy napisała bardzo poruszający post o tym, żeby nie czkać i ja postanowiłam już nie czekać. Nie ma na co, szkoda tych lecących cykli ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja założyłam sobie, że jeśli nie będę miała żadnych niepokojących dolegliwości to cierpliwie poczekam pół roku, a później jeśli nie zaskoczy lub w razie wcześniejszej potrzeby (wynikającej z obserwacji własnego cyklu itd.) podejmę działania diagnostyczne.

    Dotychczas jestem zadowolona z mojego ginekologa, który wyprowadził mnie na prostą, więc mam nadzieję, że pozostaję w dobrych rękach :)

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejszy pozostaje dla mnie fakt, iż mój partner współpracuje ze mną i wiem, że gdyby zaistniała taka potrzeba to też na pewno zrobi wszystko by się przebadać i dostosować do zaleceń lekarzy. To poczucie komfortu psychicznego jest dla mnie bezcenne. :) Zawsze pozostaję otwarta na ludzkie doświadczenia i konstruktywne rady, więc w razie trudności z chęcią się nimi posłużę.

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 2 lutego 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    No u mnie to predzej na Wielkanoc, chociaz szybciej jest dzień kobiet haha :)

    Gacka robią z Tobą się pisze na dzień kobiet bo mój chłop ma wtedy urodziny;p jestem za ;p U mnie niby ciągle piłka e grze, ale ja wiem, że @pewnie przyjdzie tak więc już się zaczynam nastawiam na kolejny cykl. Nawet zaklepalam wizytę u gina

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja tam trzymam kciuki Erastel za ten cykl. Ja mam wizytę 23.02 więc bede juz wtedy po owu, czyli sie dalej nic nie dowiem tylko czekanie.
    Ale za to w weekend sie odstresuje jade do Wroclawia na warsztaty :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiosna musi być nasza !! ;) no bo kurcze ile można ;) walentynki, dzień kobiet, wielkanoc tyleeee okazji po drodze :D uhh tak bardzo bym chciała, żeby każdej z nas się już udało :*

    Erastel skoro nie ma jeszcze @ to przeciez jest nadzieja :* wiem, że wolisz się miło zaskoczyć niż niemile rozczarować, ale może za szybko skreślasz ten cykl?;)

    KIM127, Natalia91! lubią tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    wraz z partnerem zdecydowaliśmy się, że możemy zacząć "starać"się o dzidzię. Jest to mój pierwszy cykl i pierwsza świadoma próba. Nie mam absolutnie wielkich nadziei, więc póki co mam czystą głowę.
    Mimo wszystko pomyślałam, że miło będzie poznać osoby, które też starają się o pierwsze dziecko.
    Trzymam za wszystkie kobiety kciuki i życzę Wam jak najlepiej! :)

    gacka89, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Kasia2388 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Byłam się dziś skonsultować z innym ginekologiem i zalecił dokładnie tę samą drogę . czyli skoro jest owulacja to robimy hsg. Także czekam teraz na @ i umawiam się do szpitala. Chociaż mam nadzieję, że @ nie przyjdzie dziś 27dc....wczoraj niemiłosiernie bolało mnie podbrzusze i plecy jak nigdy!! od kiedy miesiączkuje to nigdy nie bolał mnie brzuch, jedynie na chwilę dosłownie przed krwawieniem ale to pół godziny i po sprawie, a wczoraj potworny ból aż w pachwinach....chciałabym, żeby to jednak nie była @.

  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam tylko zameldować, że jest pęcherzyk 14.5 mm, endo 8 mm, w pn ostatnia kontrola przed IUI :)

    Potem Was nadrobię :*

    KIM127, welonka, Natalia91! lubią tę wiadomość

    thgfugpjfonf59xe.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 2 lutego 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka 3mam kciuki :*

    Jaszmurka lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Wpadam tylko zameldować, że jest pęcherzyk 14.5 mm, endo 8 mm, w pn ostatnia kontrola przed IUI :)

    Potem Was nadrobię :*

    Jupi!:) super , będzie dobrze ;)

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 2 lutego 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Aga, Jaszmurka dobrze że tu każda, każdą rozumie, bo to samo przechodzi.

    U mnie już dzisiaj wszelkie nadzieje rozwiane, plamienie przeszło w @ :(

    To prawda, nie sądziłam nigdy, że jakiekolwiek forum da mi takie wsparcie.

    Przykro, ale to pierwszy dzień nowego cyklu i z tego sie cieszymy.
    Czy Ty kochana masz jakis dalszy plan czy na razie spokojnie czekasz i monitorujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 17:37

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Postanowilam dzis do Was dołączyć:) To mój trzeci cykl staran. Właśnie jestem w 24dc i i czekam na okres. Objawów ciąży brak za to brzuch boli okresowo.
    Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam za nas kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 18:34

    gacka89 lubi tę wiadomość

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    To prawda, nie sądziłam nigdy, że jakiekolwiek forum da mi takie wsparcie.

    Przykro, ale to pierwszy dzień nowego cyklu i z tego sie cieszymy.
    Czy Ty kochana masz jakis dalszy plan czy na razie spokojnie czekasz i monitorujesz?
    Muszę narazie czekać do wizyty 23.02 jestem po badaniach, wiec tylko możemy próbować.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Muszę narazie czekać do wizyty 23.02 jestem po badaniach, wiec tylko możemy próbować.

    Gacka, będzie dobrze:) Wiosna nas nastroi do działań;p tak właśnie myslr ile czasu juz tu z Wami jestem. Szybko to leci;)A tyle bratniej duszyczek:*

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Gacka, będzie dobrze:) Wiosna nas nastroi do działań;p tak właśnie myslr ile czasu juz tu z Wami jestem. Szybko to leci;)A tyle bratniej duszyczek:*
    Mam nadzieję Erastel :) ja pod koniec
    maja dołączyłam :) pamiętam że szukalam pomocy, bo to był jakiś dziwny cykl i sie radzilam dziewczyn co robić.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ