X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 5 lutego 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie przypuszczałam, że TSH ma taki wpływ. Niestety wysokie TSH u mojej koleżanki siostry spowodowało, że poroniła dwa razy, przynajmniej takie są przypuszczenia.

    Ja będą na wizycie u endokrynologa zapytałam co w przypadku, gdy będę chciała zajść w ciążę (na tamtą chwilę miałam 3,6 albo 3,9) na co ona powiedziała, że jeżeli przez 4 cykle nie zajdę to mam się u niej pokazać i wdrożymy leczenie hormonalne. Powiem Wam szczerze, że dla mnie to ostateczność.
    Dlatego postanowiłam, że zakupię ashwanghande (czy inaczej witania ospała) i w życiu nie uwierzyłabym, że może spowodować spadek TSH do 1,48. Sprawdzałam po miesiącu. A po pięciu m-cach poziom TSH plasuje się na poziomie 1,58, a miałam przeczucie, że jest gorzej. Oczywiście zażywałam kropelki nie starałam się o ciążę, chciałam tylko obniżyć TSH. :)

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • nattka Koleżanka
    Postów: 67 11

    Wysłany: 5 lutego 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Nattka, ja miałam identycznie w poprzednim cyklu. Ludzie w pracy się do mnie nie odzywali, mąż bał się podejść, każdy mnie unikał. Trwało to ponad tydzień. Chyba najgorszy czas w życiu. Dostałam okres i jak ręką odjął! Wyjaśniłam mężowi, że czułam jakąś niemoc, nie mogłam opanować złego nastroju. Później poczytałam w Internecie, że to wina hormonów i od razu zamówiłam Castagnus i podjęłam też decyzję, że nie mogę dłużej czekać. Pora zbadać hormony, bo mój związek się rozpadnie.
    Musisz nad sobą pracować, Kochana. Starać się myśleć pozytywnie, próbować to przezwyciężyć. Doszukuj się plusów w swoim życiu, spojrzyj w lustro na swoją minę. Sama chyba nie chciałabyś oglądać siebie wiecznie smutnej i nadąsanej? A co dopiero ukochane osoby dookoła Ciebie. Powodzenia! Wierzę, że dasz radę :*

    Ojej dziękuję za miłe słowa :-) aż mi się lepiej zrobiło jak przeczytałam :-)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    PCOS
    LH:FSH= 1,30 --> 1,04
    TSH 1,48 --> 1,27
    Testosteron 0,82 --> 0,39
    WitD <20
    Inofem od 02.2018
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 5 lutego 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    Też nie przypuszczałam, że TSH ma taki wpływ. Niestety wysokie TSH u mojej koleżanki siostry spowodowało, że poroniła dwa razy, przynajmniej takie są przypuszczenia.

    Ja będą na wizycie u endokrynologa zapytałam co w przypadku, gdy będę chciała zajść w ciążę (na tamtą chwilę miałam 3,6 albo 3,9) na co ona powiedziała, że jeżeli przez 4 cykle nie zajdę to mam się u niej pokazać i wdrożymy leczenie hormonalne. Powiem Wam szczerze, że dla mnie to ostateczność.
    Dlatego postanowiłam, że zakupię ashwanghande (czy inaczej witania ospała) i w życiu nie uwierzyłabym, że może spowodować spadek TSH do 1,48. Sprawdzałam po miesiącu. A po pięciu m-cach poziom TSH plasuje się na poziomie 1,58, a miałam przeczucie, że jest gorzej. Oczywiście zażywałam kropelki nie starałam się o ciążę, chciałam tylko obniżyć TSH. :)

    Czytałam o ashwagandzie ale nie miałam żywego przykładu, że tak powiem;) podpowiesz jakiej firmy ? Może warto zakupić!:) chętnie skorzystam z tej wiedzy. U mnie mimo braku leków TSH rośnie.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 5 lutego 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    A jakie masz pozostałe wyniki?;) podaj może coś podpowiem, ostatnio sporo siedzę w wynikach niestety..

    Dziewczyny czuje już, że @ jutro przyjdzie co za żal po raz kolejny :/ brzuch już tak boli, że chyba bym tego nie pomyliła z niczym innym:/

    Ft3 2.95,ft4 1.41, tsh 3.080 i jak to wygląda?

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 5 lutego 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy też jakie masz normy badań ale ft3 jest trochę za niskie. Poczytaj sobie artykuły o konwersji hormonów:) http://apetytnazycie.com.pl/2017/08/21/co-zaburza-konwersje-hormonow-tarczycy-i-jak-ja-poprawic/ , może tutaj jest wina;)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 5 lutego 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Zobaczę co jutro powie mi na te wyniki lekarz.

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, tak jak myślałam dziś idealnie 28d cyklu i jak co cykl temperatura poszła sporo w dół. Nie ma się co łudzić, nie zasługuje na dziecko. Już innego wytłumaczenia dla siebie nie mam.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel ja też jestem bardzo sceptyczna co do takich specyfików, ale mam tak, że wolę spróbować coś mniej inwazyjnego, niż od razu zabierać się za hormony, choć z tyłu głowy miałam, że gdy zaczniemy się starać to mnie to nie ominie.
    Na początek stwierdziłam, że kupię kropelki Ashwanghanda z Mother's Protect, ale nie są tanie 149 zł za miesiąc kuracji. Z tym, że podkreślam- wtedy się nie starałam, byłam ciekawa rezultatów, bo nie wpływają one tylko na tarczycę. :) Po sobotnich badaniach byłam pewna, że wyniki będą przekroczone i chciałam zaopatrzyć się tym razem w tabletki i wyszukałam, że polecane są z Apollos Hegemony.

    O Boże i nigdy nie pisz, że nie zasługujesz na dziecko. Oczywiście, że zasługujesz, jak każda z Nas.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel ja dzisiejszy dzien zaczynam okresem. Nie dopuszczaj do glowy takich mysli. Oczywiście, ze zaslugujesz!!!. Odpedzej zle mysli i walcz mocno o te pozytywne. Nie mozemy sie poddawac:*

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    To chyba ta pogoda i ciągły brak słońca tak negatywnie wpływa na samopoczucie. Nie wiem jak Wy, ale ja non stop czuję się przemęczona. Z utęsknieniem czekam na wiosnę.

    Jak radzicie sobie z oczekiwaniem na koniec okresu i rozpoczęcie starań a później momentem ewentualnego testowania?

    Może macie jakieś ulubione zajęcia, pasje? :)

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • Ora2018 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem też ciekawa czy wprowadziłyście może jakieś zmiany w swojej dotychczasowej diecie?

    25 lat, 2 cs o pierwszego Bobasa, brak chorób przewlekłych, hormony - w normie.

    Kwas foliowy, vit prenatalne.
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 6 lutego 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, Beatrix dziękuję dziewczyny. Człowiek bo takim czasie zaczyna już sobie w głowie różne scenariusze układać, ale pewnie pogoda też swoje robi. Codziennie boli mnje głowa i wiecznie chce się spać!:/
    Ora ciężko znaleźć sobue jakieś zajęcie żeby nie myśleć o tym oczekiwaniu. A jeśli chodzi o dietę to my całkowicie rzucilismy wszelkie przetworzone jedzenie i fast food. Odżywiamy się zdrowiej po prostu. Myślę, że nie ma co szalec z dietami chociaż zarówno nadwaga jak i niedowaga mogą mieć wpływ na zajście w ciaze ;)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 lutego 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie pogoda wpływa bardzo źle na mnie- zmęczenie, bóle głowy, senność.
    Nie wypowiem się co do oczekiwania, bo dopiero pierwszy raz, ale uwierzcie podziwiam kobiety, które całkowicie potrafią o tym nie myśleć. Można w obsesje popaść.
    Aczkolwiek może warto sobie zorganizować jak najwięcej zajęć, żeby nie mieć czasu, ani na myślenie, ani na przeszukiwanie wzdłuż i wszerz internetu (wiadomo co googlując).

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 6 lutego 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel! Normalnie baty Ci się należą za takie gadanie! I myślenie! Będziesz wspaniałą mamą! Ale pomyśl tylko, ile razy dziecko będzie Cię wyprowadzało z równowagi, denerwowało niemiłosiernie i ile razy będziesz się go chciała pozbyć - choćby na 10 minut :D Po prostu natura Cię już do tego przygotowuje, uczy cierpliwości i spokoju :) Tak to sobie tłumacz! ;)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 lutego 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam sie do słów Kasiulki, Erastel bedziesz najwspanialsza mamą i nie nawet o niczym innym nie myśl. Wiem ze sie odechciewa, ale musimy byc cierpliwe i walczyć.
    Ja mam wiecznie w zimie depresje, tylko bym spala o bólu glowy nie wspomne, najchetniej bymnsie na ten czas zamknęła w kokoniku i wyszla jak bedzie cieplo :D
    Ora co do zajęć ja robię kartki, albumy, ogolnie zajmuję sie rekodziełem. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 08:52

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 6 lutego 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Erastel! Normalnie baty Ci się należą za takie gadanie! I myślenie! Będziesz wspaniałą mamą! Ale pomyśl tylko, ile razy dziecko będzie Cię wyprowadzało z równowagi, denerwowało niemiłosiernie i ile razy będziesz się go chciała pozbyć - choćby na 10 minut :D Po prostu natura Cię już do tego przygotowuje, uczy cierpliwości i spokoju :) Tak to sobie tłumacz! ;)

    Bardzo mądre słowa;) Gacka Tobie też dziękuję. Muszę jeszcze do piątku wytrzymać i urlop. Przyjeżdża do mnie na ferie bratanica więc nie będę się nudzić, a w sobotę Wesele przyjaciółki to się wybawie:)
    Dziś jest mi tak niedobrze od rana ..bleh:(

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Beatrix Koleżanka
    Postów: 56 10

    Wysłany: 6 lutego 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam Jodid 200, mam wybrac opakowanie i ponowic badanie tsh czyli za jakies 3 miesiace. Chyba ze wczesniej zajde w ciążę to mam sie zgłosić odrazu. Brała to któraś z Was?

    33 l, 4 cs, olej z wiesiolka - nie ma poprawy, kwas foliowy, testy owu., conceive plus, Jodid200
    Tsh - 3.080 (styczen), Tf3 - 2,95, ft4 - 1.41
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 6 lutego 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj (z resztą nie tylko dzisiaj) też mam podły humor....bo boję się jutrzejszej wizyty u gina ;/ nie chcę usłyszeć, że żaden nie pękł i, że nici z owu... czuję się podłamana .... wczoraj co prawda bolał mnie prawy jajnik, ale czy to cokolwiek znaczyło? ehhh.... zmęczona jestem tym wszystkim.....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 lutego 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, wiem, że to meczace, ale gra jest warta świeczki. Wiem ze mówienie ze trzeba wierzyc nic nie daje, ale nie eaz przekonałam sie, że pozytywne nastawienie potrafi zdziałać cuda, bo jeśli ty nie będziesz nastawiona pozytywnie, to kto to za Ciebie zrobi? Nasz organizm juz tak działa jeśli zablokujesz się w głowie to on też się zablokuje.

    Też mam dosyc i jestem zmeczona co miesiąc, jak już udalo sie prawie wykluczyć pcos, badania mam idealne, to wyszło, że K. ma problem z nasieniem, ale walczymy i kazda z nas musi, taki scenariusz ktos dla nas wymyślił niestety. Sciskam Was mocno, wspierajmy się wyżalajmy, ale nie poddawajmy się ani na chwilę. :*

    Kasiulka90, agaaa90 lubią tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 6 lutego 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Gacka za te słowa :* wiem, że masz rację i, że trzeba wierzyć i walczyć, ale to się staje coraz trudniejsze... jutro będę mądrzejsza po wizycie i zobaczymy co mi gin powie... po cichu liczę na owu, ale boję się rozczarowania .... no nic, nie mam na to wpływu więc co ma być to będzie ;) Mam nadzieję, że wyniki Twojego K szybko się poprawią i w końcu każda z nas z of zostanie mamą :*

    gacka89 lubi tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ