X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nattka Koleżanka
    Postów: 67 11

    Wysłany: 6 marca 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę Was o radę.. jaki olej z wiesiołka kupić ? Polecacie jakiś konkretny ?
    U mnie ten miesiąc znowu stracony, ale po inofemie chyba zaczęło mi coś ruszać. Jestem mniej więcej na dwa dni przed okresem i pierwszy raz od dawna mam tego jakiekolwiek objawy.
    Temperatura w tym miesiącu dziwnie mi skakała. Najpierw wykres pokazał owulację na 9 dzień cyklu potem na 10 a na końcu magiczna kreska zniknęła całkiem także już sama nie wiem co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 07:17

    PCOS
    LH:FSH= 1,30 --> 1,04
    TSH 1,48 --> 1,27
    Testosteron 0,82 --> 0,39
    WitD <20
    Inofem od 02.2018
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 6 marca 2018, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje oeparol.

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 6 marca 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. A więc jak pisałam wcześniej u mnie sporo zmian, u mnie nowa praca od kwietnia, u męża też zmiany. Strasznie dużo stresu, że aż szkoda gadac bo mam coraz więcej wątpliwości czy sobie poradzę. Dziś przyszła również @, przez to wszystko nawet nie wiedziałam kiedy ma się pojawić, oj masakra jakaś.

    Mi, ale u Ciebie suwaczek już daleko ;)

    mi88 lubi tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pochwalilyscoe mój wykres i tempa zaczyna spadać :) więc chyba nic z tego. Jutro powinna przyjść @ ale pewnie przez jelitowka znowu coś się przełoży. Została moja Prolaktyna i tarczyca oraz mąż. Po wynikach czeka nas poważna rozmowa ze to juz ten czas

    f1d9680377.png
  • tempo89 Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    przyłączę się do Was :) Jesteśmy po 3 miesiącach starań, dość mocno liczyliśmy z mężem na ten cykl, ale niestety :( Zakupiłam termometr do mierzenia temp, selen dla męża i żel Conceive Plus.
    Oby marzec był dla Nas pomyślny.

    Skarpeta, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha ja dzisiaj też spadek i to dosyć, chociaż do @ powinni jeszcze trochę czasu być,ale wg cyklu wypada mi na jutro, ale znowu to dopiero 8dpo yhhh no i czuję że będzie dupa.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Lohoho jak tutaj tłoczno się zrobiło, muszę nadrobić bo nie czytałam z 2 dni. Byliśmy z M na badaniach w sobotę.

    Mamy już wyniki seminogramu. Chyba wszystko ok. Morfologia 4%- wartości referencyjne powyżej lub 4%, ilość plemników 330mln - wartości referencyjne równo lub pow 39mln.
    Ruch (%) postepowy 43 - wartości referencyjne równo lub pow 32%, niepostepowy 4- brak wartości , ogółem 47 - wartości referencyjne równo lub pow 40%, bez ruchu 53 - bez ruchu równo lub poniżej 60%.koncentracja 55mln/ml - wartości referencyjne równo lub pow 15mln/ml. Ph 7,5 - wartości referencyjne równo lub 7,2. Konsystencja prawidłowa. Objętość 6ml - wartości referencyjne równo lub pow 1,5ml. Brak komórek okrągłych brak aglutynacji.
    Pomożecie w interpretacji? Czy według Was jest ok ? Mi się wydaje że mogłyby być trochę bardziej ruchliwe...
    U mnie już 7cs. Z mierzenie tempki dopiero 3ci ale już tracę cierpliwość. Mój m powiedział że już nie chce tego dziecka bo szajba mi odbija. Już nawet nie wchodzę na ovu przy nim... ja też już bardziej wyluzowalam albo tak sobie tylko wmawiam.

    Wczoraj wyprobowalismy żel conceive plus- na prawdę super sprawa ;)

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 6 marca 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tempo89 wrote:
    Hej dziewczyny,

    przyłączę się do Was :) Jesteśmy po 3 miesiącach starań, dość mocno liczyliśmy z mężem na ten cykl, ale niestety :( Zakupiłam termometr do mierzenia temp, selen dla męża i żel Conceive Plus.
    Oby marzec był dla Nas pomyślny.


    3mam mocno kciuki :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej klot wydaje mi się że to całkiem dobre wyniki ;)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka uff to super ;) czyli teraz potrzeba nam cierpliwości...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z uplynnieniem masz zaznaczone? I gęstość u nas z tym był problem i miało to wpływ na ilość nieżywych plemników.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Ja tez tutaj zaglądam tylko ostatnio było trochę w tematach, których nie pomoge typu Cleo wspomaganie wiec nie miałam za bardzo co napisać, ale czytam codziennie :) Co do wiesiołka ja na początku brałam Operol potem zmieniłam na gal bo wychodził taniej a przy ilości różnych rzeczy, które kupujemy cena ma znaczenie a nie zauważyłam różnicy wiec po co przepłacać :) Nie tyle marka ważna co picie dużo wody przy braniu wiesiołka pamiętajcie o tym kochane :)
    Skarpeta ja miałam cykle 35-40 chodziłam na monitoring i często owu była dooiero w okolicach 20 dnia wiec u ciebie może być jeszczcze później. Spróbuj z mierzeniem temperatury jak to nie pomoże to można dołożyć do tego testy owu jak już będziesz wiedziała kiedy masz owulacje to można zrobić progesteron 7dni po.Najlepiej iść na monitoring i po potwierdzonej owulacji wtedy będziesz wiedziała jaki masz wynik proga mnien więcej. Przy długich cyklach zdecydowanie polecam monitoring i nie warto iść wcześniej niż 20dc jwtedy będziesz miała mniej więcej pogląd na to kiedy ta owulka wystąpi i inne paramentry typu temp śluz testy będą bardziej przejrzyste :)
    Zostawiam wiruski tez byłam ciekawa co u marudy, ale jak prowadzi pamiętnik muszę wejść zobaczyć :)
    Miłego dnia kochane

    mi88 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja wczoraj miałam spadek, a dzisiaj 7dpo jak szalona podskoczyła temperatura. Jakiś dziwny mam ten wykres w tym cyklu.
    Mam pytanie do dziewczyn pijących niepokalanka - kupujecie w necie czy miejscowym zielarskim? Polecicie coś?

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka czas uplynnienia- 10 min a wartości referencyjne to poniżej 60min więc chyba Ok? :) konsystencja- prawidłowa.
    U mnie test owu przedwczoraj pozytywny (tak mi się wydaje, nigdy mi taka ciemna kreska nie wyszła mimo że owu potwierdzona wcześnie była monitoringiem, więc mam nadzieję że faktycznie owu jest) chociaż objawów nie mam, np klucia w jajnikach zero. Mało śluzu mimo zażywania wiesiolka. Mam nadzieję że żel conceive pomoże.
    Ineczka a ile u Ciebie zajęły starania ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 09:46

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka super że jesteś, jak się czujecie?

    Martita no licze tez ze jednak odbije jutro w górę, bo jeśli nie to dosyć będzie to nie pokojące. A u Ciebie pięknie odbiła trzymam kciuki.:)

    Klot rewelacja! U nas nie było w ciągu 60 min :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 09:47

    kłot lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    My z mężem również staramy się o pierwsze dziecko, to nasz 4 cykl starań :)
    Od tego cyklu zaczelam pomiar temperatur :)
    Życzę wszystkim powodzenia i dwóch kreseczek na teście :)

    gacka89, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w 14 do to raczej nie mam co liczyć na skok do góry. Smutno mi dzisiaj, w sumie ledwo od płaczu się powstrzymuje. I nawet nie mogę się napchac czekolada i popic winem bo mam ta cholerny jelitowke. To pierwszy taki cykl, kiedy tak mnie to zdołało. Ktoś tu chyba pisał że po ok pół roku jest kryzys.

    Gacka a nuż implantacja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 10:13

    f1d9680377.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    No ja w 14 do to raczej nie mam co liczyć na skok do góry. Smutno mi dzisiaj, w sumie ledwo od płaczu się powstrzymuje. I nawet nie mogę się napchac czekolada i popic winem bo mam ta cholerny jelitowke. To pierwszy taki cykl, kiedy tak mnie to zdołało. Ktoś tu chyba pisał że po ok pół roku jest kryzys.

    Gacka a nuż implantacja :)

    Z kryzysem się zgodzę jak najbardziej. Po pół roku zaczęłam sobie wmawiać swą beznadziejnosc. Ale pamiętaj puki nie ma @, jest nadzieja.

    Gacka, jak tam u Ciebie ?:)

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak mniej każda chyba ma kryzys, teraz tak jak wczesniej pisalam jakoś nie reaguje, i sie zastanawiam co jest ze mną nie tak, jak czytam, że dziewczyny całkiem odwrotnie reagują. Chyba się już nauczyłam liczyć z porażką po tylu zawirowaniach zdrowotnych.

    Mycha u ciebie ten spadek taki tragiczny nie jest bo temperatura dalej wysoka, już sie troche naoglądałam wykresów więc różnie to wyglądało, no chyba że już znasz swój cykl.

    U mnie było zawsze tak, że przy 10dpo temperatura zaczynała spadać i po 2 dniach była @.

    Z tym moim spadkiem też się chyba tak denerwuje, przez to, że cały czas mi przypomina, że jutro powinnam mieć @, bez sensu, że to nie przesunęło się jak owu wystąpiła później.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Z kryzysem się zgodzę jak najbardziej. Po pół roku zaczęłam sobie wmawiać swą beznadziejnosc. Ale pamiętaj puki nie ma @, jest nadzieja.

    Gacka, jak tam u Ciebie ?:)

    Hej Erastel, u mnie jedna wielka nie wiadoma. Miałam monitoring, owu potwierdzona :) okazalo się, że pomimo wcześniejszych objawów wystąpiła później. No i tak czekam, dzisiaj 8dpo, zapowiedziałam sobie, że szybciej niż w sobote nie testuje. Dzisiaj mam spadek temperatury i już mnie szlag trafia. Gin powiedział, że mamy sie wynikami K. nie przejmować, mogłyby być lepsze, ale nie są tragiczne więc go słucham, za 2-3 miesiące jakby nie wychodziło dalej mamy powtórzyć.

    A po za tym to wychwytuje zachowania mojego organizmu których wcześniej nie widziałam, no tak sobie czekam.

    A jak u Ciebie jakieś wieści, rokowania? :)

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 454 455 456 457 458 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ