X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proga powinno się robić 7 dpo wtedy masz miarodajny wynik, a u ciebie gin przyjął że masz owu w 14 DC najwidoczniej, więc niski wynik świadczy o tym że jeszcze owu nie było.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Hej dziewczyny :) Ja też w środę mam monitoring, to trzymajcie kciuki żeby po CLO coś urosło.
    Fajnie, że coś w wątku ruszyło, bo ostatnio cisza tu była. Podczytywałam sobie, bo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy pisałyście, a teraz większość zaciążona :)
    Malutka_Mycha, ja mogę powiedzieć że chyba jelitówka panuje, bo wśród moich dzieci pogrom. Biegunki, wymioty i gorączki. Przynajmniej w Opolu, ale teraz taka pogoda dziwna, że się będzie rozprzestrzeniać
    Alex, ja też z Opola :) Mnie od soboty mdli, a myślałam, że to przez piątkową libację alkoholową :D Mam nadzieję, że to nie grypa żołądkowa...

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta gdybym miała robić progesteron w 21 dc to wyszła by mi dupa, bo wtedy to ja jestem jeszcze przed owulacja. Jak zaczniesz mierzyć temperaturę to będziesz widzieć kiedy masz skok temperatury i po 7 dniach zbadasz hormon. A tak to szkoda kasy i czasu niestety :( a lekarz wie że masz tak długie cykle?

    No, wykres mnie delikatnie wkurza bo daje mi zbyt duże nadzieje. A temperatura faktycznie zawsze do ostatniej chwili jest wyższa, ale nigdy nie tak wysoka i tak książkowo rosnąca.

    Kasiulka mi wczoraj taka myśl przemknela przez myśl, aż mi wstyd było. Padlam spać wczoraj szybko ale później nie umiałam zasnąć bo koszmarnie cycki mnie bolały, nie umiałam się ułożyć. I jak sobie pomyślałam że w ciąży jest 1000x gorzej to zawitał że może ja się jednak do tego nie nadaje :(

    f1d9680377.png
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha no właśnie mówiłam tej pani dr, w zasadzie między innymi dlatego też poszłąm do lekarza, ale może mi się trafił taki mało ogarnięty lekarz.. na pewno zacznę mierzyć... teraz jak z Wami tak piszę to wiem że to ważne

    dzięki dziewczyny :)

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka Mycha, każdy ma prawo zwątpić :* Niedługo słoneczko zaświeci i znowu będziesz pozytywniej myślała :)

    Hehe chociaż mogę Wam dobrych rad i miłego słowa udzielić, bo sama na siebie tak nie działam xD Nie mówię sobie "będzie dobrze", bo jest coraz bardziej nijako. Dzisiaj mężowi zaproponowałam, żebyśmy może przełożyli naszą wizytę w poradni i się zgodził. A miałam nadzieję, że chociaż spyta dlaczego. Ech, kobiecie się nie dogodzi xD

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Alex, ja też z Opola :) Mnie od soboty mdli, a myślałam, że to przez piątkową libację alkoholową :D Mam nadzieję, że to nie grypa żołądkowa...
    Wiem, pisałyśmy kiedyś o tym, że z Opola :)
    A gdzie do kliniki się wybieracie, GMW w Opolu?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ewidentnie masz potrzebę wygadania się. To chyba Ty musisz zacząć rozmowę z mężem bo oni są niedomyslni. Albo pisz tutaj, może zmotywujemy Cie do dzialania.
    U mnie to jeszcze nie było zwątpienie tylko taka chwila refleksji że ta ciąża to pewnie usłane różami nie będzie :/ a ja do cierpliwy nie należę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2018, 18:52

    f1d9680377.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, czyli jedyną nie jestem. Mnie nie tyle co zwątpienie dopadło, tylko jak tak sobie myślę, o tym że nadal się nie udaje to nic nie czuję ani złości, ani smutku bo nie wiem jakoś chyba zobojętniałam na to wszystko. Staramy się i tak dalej, ale jakoś nie reaguje ostatnio jak przychodzi @. Przyjmuje to do wiadomości poprostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2018, 19:01

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Was ciągle podczytuję, tylko po cichu :) I kibicuję :D I czekam na agę, bo gdzieś zniknęła. Maruda na szczęście prowadzi pamiętnik, więc przynajmniej u niej wiadomo, co się dzieje :)

    Skarpeta, zastanawiam się, czemu dostałaś Duphaston. Jeśli faktycznie długie cykle są przez to, że owulacja jest późno, to chyba bez sensu...
    A masz potwierdzoną owulację na USG? W którym dniu cyklu byłaś u lekarza i co było widać?
    Jak dla mnie taka podstawa to właśnie potwierdzenie tego, czy owulacja w ogóle występuje - do tego niezbędne jest USG na parę dni przed przewidywanym terminem owulacji, żeby stwierdzić, czy jakiś pęcherzyk rośnie. I dopiero po określeniu dokładnego terminu owulacji po 7 dniach robimy progesteron i na tej podstawie stwierdza się, czy potrzebny jest sztuczny progesteron w Duphastonie, czy nie.
    Temperatura, śluz i obserwacja szyjki daje dużą wiedzę, ale stuprocentową niestety tylko USG.

    gacka89, Skarpeta lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Wiem, pisałyśmy kiedyś o tym, że z Opola :)
    A gdzie do kliniki się wybieracie, GMW w Opolu?
    Hahaha ja mam strasznie krótką pamięć i dlatego nie pamiętałam :D Wybacz :)
    Do tej nowootwartej przy porodówce. Na 24opole wyczytałam w styczniu.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    O, czyli jedyną nie jestem. Mnie nie tyle co zwątpienie dopadło, tylko jak tak sobie myślę, o tym że nadal się nie udaje to nic nie czuję ani złości, ani smutku bo nie wiem jakoś chyba zobojętniałam na to wszystko. Staramy się i tak dalej, ale jakoś nie reaguje ostatnio jak przychodzi @. Przyjmuje to do wiadomości poprostu.
    Mam identycznie. To dla mnie obce uczucie, bo jestem bardzo empatyczna. Ale widać jak się na coś długo czeka, to w pewnym momencie się traci cierpliwość i kropka.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah fakt, jest coś takiego! :) Jak mi teraz to CLO nie wyjdzie to pewnie też rozważymy... Na razie działamy :) Mąż ma w tym cyklu mega libido, ja zresztą też coraz bardziej... Więc zawsze jakaś nadzieja jest
    mi88, ty już w 18 tygodniu :) Dopiero gdzieś podczytywałam, że testujesz :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi! Ale ten suwak zaiwania do przodu!

    Kasiulka no ja właśnie aż się dziwię, że nie wyje jak bóbr xD

    Kasiulka90, mi88 lubią tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz wyję nawet na komediach... Albo dzisiaj, czytałam z dzieckiem w pracy książkę i mi łzy poleciały bez powodu! :D Burza hormonalna normalnie, może jednak coś się ruszyło :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 5 marca 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Ja Was ciągle podczytuję, tylko po cichu :) I kibicuję :D I czekam na agę, bo gdzieś zniknęła. Maruda na szczęście prowadzi pamiętnik, więc przynajmniej u niej wiadomo, co się dzieje :)

    Skarpeta, zastanawiam się, czemu dostałaś Duphaston. Jeśli faktycznie długie cykle są przez to, że owulacja jest późno, to chyba bez sensu...
    A masz potwierdzoną owulację na USG? W którym dniu cyklu byłaś u lekarza i co było widać?
    Jak dla mnie taka podstawa to właśnie potwierdzenie tego, czy owulacja w ogóle występuje - do tego niezbędne jest USG na parę dni przed przewidywanym terminem owulacji, żeby stwierdzić, czy jakiś pęcherzyk rośnie. I dopiero po określeniu dokładnego terminu owulacji po 7 dniach robimy progesteron i na tej podstawie stwierdza się, czy potrzebny jest sztuczny progesteron w Duphastonie, czy nie.
    Temperatura, śluz i obserwacja szyjki daje dużą wiedzę, ale stuprocentową niestety tylko USG.


    no właśnie ja powiedziałąm tej pani dr że cykle mam dłuższe od jakiegoś czasu, zrobiłą mi usg ale wtedy to ja byłam z tydzień przez @, na razie nie robiłam sobie ani monitoringów ani nic takiego, dopiero zaczęłam się dowiadywać co i jak... ale bardzo dziękuję za wskazówki, jak mi dziś albo jutro przyjdzie @ zaczynam mierzyć temp.i bardziej se obserwować... nie ma na co czekać :) raz jeszcze dziękuję i dużo zdrówka dla Was :*

    gacka89 lubi tę wiadomość

    Staramy się o dzidziusia :)
  • nattka Koleżanka
    Postów: 67 11

    Wysłany: 5 marca 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KIM127 wrote:
    Hej zmarła a chętnie a kiedy masz czas?! I proponuje jakaś kawę :)
    Najchętniej w weekend bo w tygodniu ciężko z czasem:-)

    KIM127 lubi tę wiadomość

    PCOS
    LH:FSH= 1,30 --> 1,04
    TSH 1,48 --> 1,27
    Testosteron 0,82 --> 0,39
    WitD <20
    Inofem od 02.2018
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 marca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och co za wieczór... Jelitowka się rozkręca na maksa więc jutro czeka mnie lekarz :(

    f1d9680377.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 marca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Och co za wieczór... Jelitowka się rozkręca na maksa więc jutro czeka mnie lekarz :(
    Nie masz możliwości wypicia smecty? Elektrolity te dobrze zakupić. Jeśli nie to do jutra polecam cole i wogole dużo pij .

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 5 marca 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj już nic, dopiero jutro się zaopatrze. Pije, ale nie wiem czy cokolwiek przyswajam :)

    f1d9680377.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 marca 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne że pijesz nawet jakby miało przylecieć. Trzymaj sie, jelitowka to nic przyjemnego

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
‹‹ 453 454 455 456 457 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ