X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 marca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    To mam nie iść do lekarza? :( a po jakim czasie powtarzałas badania?
    Do endokrynologa idź kochana bo tyle o ile stosunek LH do FSH można wyrównać ja brałam Ovarin i tez mi pomógł, ale musiałam zrobić tez porządek z PRL i tsh. U ciebie może być problem z niedoczynnością wiec na ft3 po zbadaniu musi tobie lekarz wypisać ja biorę jodid plus euthyrox jod trzyma mi ładnie w ryzach to ft3, ale jest na recepte. Zrób sobie tylko to anty tg i antyTPO przed ta wizyta. I jest jeszcze prolaktyna tez pewnie będzie do zbicia leki na recepte od endo.A Ovarin jest bez recepty wiec nie ma problemu :) A masz nieregularne albo długie cykle?Bo może jak obniżysz inne hormony to nie będzie potrzebny a żeby był jakiś rezultat trzeba go brac min 3 miesiące pod wie tabletki dziennie najlepiej osobno.

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 marca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    czytając o tym stosunku lh do fsh zerknęłam na moje badania (dosyć stare bo z tamtego roku z czerwca) i mi wychodzi 0,58 więc słabo z tego co czytałam :/ ovarin przyjdzie mi pewnie pod koniec tygodnia więc zacznę brać. Gacka - a przy ovarinie już nie brać dodatkowo samego kw foliowego i wit d?
    Ja brałam dodatkowo i ładnie uzupełniłam sobie witd i kwas foliowy nie zaszkodzi bo w naszym klimacie sporo osób ma poważne niedobory :)

    kłot lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 14 marca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka czyli radzisz jednak do ovarinu brać jeszcze wit d i kwas foliowy?
    ja biorę ovarin od wczoraj ale odstawiłam kwas i wit d3k2 żeby nie przedobrzyć...

    Staramy się o dzidziusia :)
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 14 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie robiłam te anty tg i anty TPO a nie mam wyników i nie wiem czy trzeba więcej na nie czekać. Póki mi nie napisałyscie o tym badaniu to nie pamiętałam że powinnam mieć więcej wyników :( przedzwonię tam.
    Już w sumie nie mogę się doczekać wizyty, żeby się wszystkiego podowiadywac

    f1d9680377.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 14 marca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Zapisałam się do endokrynologa na pt.
    ile mniej więcej trwa zbicie Tsh?
    A stosunek Lh do Fsh też można wyregulowac lekami?
    I co można zrobić z FT3? Też idzie to podnieść czy taka już moja uroda?
    Idź idź do lekarza.
    A co do zbicia TSH ciężko powiedzieć. Jak dostaniesz od razu odpowiednią dawkę to chwila. U mnie było to tak że najpierw brałam codziennie 25mg Eythyroxu i spadło ledwo o 0,3 (przez miesiąc) a jak tylko zmieniłam dawkę na 50mg to w miesiąc spadło z 2,7 na 1,5 a potem na 1,3.

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 marca 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    Ineczka czyli radzisz jednak do ovarinu brać jeszcze wit d i kwas foliowy?
    ja biorę ovarin od wczoraj ale odstawiłam kwas i wit d3k2 żeby nie przedobrzyć...
    Myśle, ze tak możesz sobie zrobić badanie z krwi na wit d i kw foliowy zobaczyć jaki masz wynik wtedy będziesz wiedziała, ale cenowo wychodzi trochę.Wiekszosc z nas ma niedobór wit d a poważne niedobory i ich suplementacja może trwać nawet rok a ciężko przedawkować teraz wit d jak nie ma słońca ja brałam wit d32000 plus Ovarin.Co do kwasu to jeżeli nie masz problemu z mutacjami i wchłania się normalnie to tez nie zrobisz sobie krzywdy biorąc dodatkowo

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 marca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    No właśnie robiłam te anty tg i anty TPO a nie mam wyników i nie wiem czy trzeba więcej na nie czekać. Póki mi nie napisałyscie o tym badaniu to nie pamiętałam że powinnam mieć więcej wyników :( przedzwonię tam.
    Już w sumie nie mogę się doczekać wizyty, żeby się wszystkiego podowiadywac
    2-3 miesiące z takiegomwyniku jak ty masz zbijalam, ale ja miałam wysoka prolaktyne bo ponnad 40 wiec mogło to dłużej trwać.Warto się przypomnieć o te wyniki bo są istotne :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, bałam się że więcej miesięcy może to trwać. A tak jest nadzieja ze juz niedługo będzie dobrze.

    f1d9680377.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 14 marca 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    To dobrze, bałam się że więcej miesięcy może to trwać. A tak jest nadzieja ze juz niedługo będzie dobrze.
    Im szybciej zrobisz z tym porządek tym bezie łatwiej wizytę u endo masz wiec wszystko unormuje. Musisz tylko zwrócić uwagę na to, ze dla niektórych endokrynolog wysoka PRL niby nie przeszkadza w zajściu w ciszę dopóki nie blokuje owulacji moja gin uważała inaczej i do tego się nie wtrącał

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 14 marca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie rozumiem. Twój gin uważał że Prolaktyna przeszkadza pomimo tego że nie blokowala owulacji? A co na to endokrynolog?

    f1d9680377.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 15 marca 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Chyba nie rozumiem. Twój gin uważał że Prolaktyna przeszkadza pomimo tego że nie blokowala owulacji? A co na to endokrynolog?
    Tak bo mimo wysokiej prolaktyny ponad 40 miałam normalnie owulacje.Endokrynolog uważał, ze można ja zbić,ale skoro mam owulacje to nie jest tak zle.Za to gin od razu przepisała mi Norplorac bo w każdej chwili mogło mi ta owulacje zatrzymać no i wysoka prolaktyna podnosi czasmi tsh u mnie tak było jak zrobiłam porządek z PRL i jednocześnie z tsh wszystko ładnie się unormowalo. Średniosię tez czułam przy takiej wysokiej PRL byłam nerwowa itp Dzięki temu, ze wszystko zostało szybko wykryte tsh spadło szybko przy najmniejszej dawce euthyroxu. Później jak zaszłam w ciąże tez byl dylemat czy dalej brac leki na PRL czy nie endo twierdził, ze już nie bo i tsk będzie sama teraz skakać a gin ze tak bo miała sytuacje, ze różnie się to kończyło z racji tego, ze byłam cały czas na leku doszłyśmy do wniosku, ze do 11 tyg biorę leki na PRL zmieniła mi Norplorac na Bromka bo tego można w ciąży i wszsytko dobrze z młodym nie żałuje tego, ze po raz kolejny posłuchałam gin a endo uszanował moja wole :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ineczka, ja mam tylko podwyższone więc nie wiem czy endo da mi na nią jakieś leki.
    ale dzisiaj dostałam wyniki anty tg i anty TPO i to drugie mam przekroczone 40 krotnie. Norma jest tylko do 60 a ja mam wynik 2452 :( trochę jestem przerazona

    f1d9680377.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka - ja Was tutaj cały czas podczytuje :) i kibicuję rzecz jasna. Jak zobaczyłam Twój wpis na forum ciążowym to pierwsze co pomyślałam " o nie, nie czytałam 1 dzień forum tego i coś mnie ominęło :) " Czekamy tam na Ciebie, na Agę, Gackę i wszystkie dziewczyny stąd.

    Mówiłaś że ciekawa jesteś co u mnie :) A dobrze, od ponad tygodnia wróciłam do świata żywych :) W końcu, myślałam że te wymioty się nigdy nie skończą. Mam w ten piątek wizytę i już nie potrafię o niczym innym myśleć :P Brzuch mam raczej maaaaały, ruchów żadnych nie czuje, i wiesz, jak to kobieca psychika, już sobie wkręcam złe historie. Jednak te kilka miesięcy starań, czytania również smutnych historii sprawiło że w sumie mam teraz złe nastawienie. Sama uważam, że jest złe i na siebie jestem zła, że dalej nie wierzę w ciążę.

    Z Wami jestem tu na bieżąco, trzymam kciuki, nie poddawajcie się :) u Ciebie coś nowego ? Z tego co kojarzę chyba wizytę w poradni czekasz ?? Dobrze kojarzę, że To ty miałaś takie długie cykle ?? dalej takie są ?

    Kasiulka90, gacka89 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w 10dniu cyklu. Czytam ciągle co u Was, ale jak nie prowadzę wykresu to zdecydowanie rzadziej tutaj zaglądam:(
    Dopada mnie ostatnio jakąś depresja, odpuściłam starania. Jakoś totalnie mnie to przerosło i nawet nie mam ochoty na <3, a to do mnie nie podobne :p

    Ogólnie jeśli chodzi o zabijanie TSH to jest różnie i wcale to nie jest takie proste. Może to trwać kilka miesięcy, ale też kilka lat. Moja przyjaciółka zbijała TSH 2 lata i dopiero wtedy udało jej się zająć w ciążę. U mnie 6 miesięcy i bez zmian, a inne wyniki są dobre więc lipa.

    Miłego dnia dziewczęta!:*

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, bardzo mi miło, że się odezwałaś :) Kochana, Ty już jesteś na półmetku! Teraz już nie ma prawa nic złego się stać. Ryzyko poronienia odeszło, dzieciątku u Ciebie dobrze jak widać :) A co do małego brzucha - pozazdrościć :D Obyś nie musiała za dużo zrzucać po ciąży ;) Ja odwołałam wizytę w poradni niepłodności. Nie chcę komuś innemu blokować miejsca, skoro my z mężem nie jesteśmy jeszcze gotowi. Chyba w końcu podchodzę do tego na spokojnie i czekam co los przyniesie.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel ja się tak miotam od nadziei do depresji. Ale po dzisiejszych wynikach te nieszczęsne Tsh to chyba będzie mój najmniejszy problem. Od maja wisi nade mną wizja jakieś choroby autoimmunologicznej, najpierw z wyników krwi, teraz tarczycy. Jeszcze wyjdzie jakieś paskudztwo.

    Paulina pisz czasami, fajnie się czyta takie optymistyczne wiadomości, przypominasz że może się udać.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, i pochwal się po piątkowej wizycie, jakie nowe wieści :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel, Mycha, jakieś takie pocieszenie czuję, że czytam Wasze historie identyczne do moich myśli :D Ostatnio już sobie wkręcałam, że ja wcale nie chcę tego dziecka, że przecież zbyt wiele się wtedy w życiu zmienia, ale wczoraj zobaczyłam taaaaaaką przecudną sukienusię! <3 To był chyba znak, żebym nie podupadała na duchu.

    mi88, Skarpeta lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Erastel, Mycha, jakieś takie pocieszenie czuję, że czytam Wasze historie identyczne do moich myśli :D Ostatnio już sobie wkręcałam, że ja wcale nie chcę tego dziecka, że przecież zbyt wiele się wtedy w życiu zmienia, ale wczoraj zobaczyłam taaaaaaką przecudną sukienusię! <3 To był chyba znak, żebym nie podupadała na duchu.

    No kochana Co to człowiekowi w głowie siedzi to nie ogarniam.. też już miałam myśli, że nie chce, że tyle rzeczy przede mną. Masakra jakas, a później człowiek budzi się po 40 i już często po ptakach, że tak powiem. Więc trzeba się otrząsnąć i być dobrej myśli;) jakoś trzeba..

    Kasiulka90, Beatrix_ lubią tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Reybok Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja ;) starania o pierwszego malucha

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

‹‹ 459 460 461 462 463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ