X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Ja nie miałam do tej pory żadnych badań ani monitoringów w kierunku niepłodności. Panikowałam kilka miesięcy temu i chciałam się zapisywać do lekarza, ale jakoś tak w końcu zluzowałam i czekamy aż nam rok starań stuknie ;) Jesteśmy oboje przed 30-tką, więc chyba na spokojnie trzeba podejść.

    wiesz... miałam takie podejście nim poszłam się przebadać przed planowaniem dziecka że przecież jest ok. Okazało się mięśniak lub polip badanie SiS potwierdziło że to mięśniak. Chodzenie od lekarza do lekarza nic nie pomogło. Mój D teraz bardziej chce niż ja. Słowa: musimy pogadać, muszę Ci coś powiedzieć napina się jak struna. A mnie się płakać chce. Ja mam w lipcu 28 lat a mój 32 . niby nie jest duża różnica ale jest. W poniedziałek idzie Mój D na badanie nasienia.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie,miałam mieć dni płodne w tamtym tygodniu i ostatni stosunek był w piątek. To czy przy przesunięciu dni płodnych (przeziębiona bylam) na ten tydzień, wciąż możliwe jest zapłodnienie?

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie,miałam mieć dni płodne w tamtym tygodniu i ostatni stosunek był w piątek. To czy przy przesunięciu dni płodnych (przeziębiona bylam) na ten tydzień, wciąż możliwe jest zapłodnienie?

    Ja uważam z mojego punktu medycznego widzenia ze każda owulacja + nasienie = zapłodnienie lub ślepy szczał lub cykl bezowulacyjny.

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Doczekałam się i ja!
    Po tylu cyklach starań w końcu beta rośnie! :)
    Moja droga do tego momentu trwała ładnych parę lat i dalej czuje potworny strach, ale mam nadzieje, że teraz już będzie tylko dobrze.

    <3

    Kasiulka90, Ania2014, Paulinaaa lubią tę wiadomość

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje, trzymamy kciuki za Ciebie i Dzidzię :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss wrote:
    Dziewczyny!
    Doczekałam się i ja!
    Po tylu cyklach starań w końcu beta rośnie! :)
    Moja droga do tego momentu trwała ładnych parę lat i dalej czuje potworny strach, ale mam nadzieje, że teraz już będzie tylko dobrze.

    <3
    No to pięknie :* będzie dobrze:**

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss wrote:
    Dziewczyny!
    Doczekałam się i ja!
    Po tylu cyklach starań w końcu beta rośnie! :)
    Moja droga do tego momentu trwała ładnych parę lat i dalej czuje potworny strach, ale mam nadzieje, że teraz już będzie tylko dobrze.

    <3

    Będzie dobrze,a ciąża cudowna ;*

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Ja uważam z mojego punktu medycznego widzenia ze każda owulacja + nasienie = zapłodnienie lub ślepy szczał lub cykl bezowulacyjny.
    No dobrze, ale czy jakbym miała owulacje w tym tygodniu to czy stosunek z piątku ma szansę na zapłodnienie?

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    No dobrze, ale czy jakbym miała owulacje w tym tygodniu to czy stosunek z piątku ma szansę na zapłodnienie?
    Nie. Chyba ze byś miała w pon

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss, gratulacje! Podziwiam, że tyle lat walczyłaś dzielnie.
    Karota, raz widziałam na forum wypowiedź zaskoczonej dziewczyny, że zaszła w ciążę ze stosunku 5 dni przed owulacją. Ale dłużej plemniki raczej nie wytrzymają. Zresztą - cuda się zdarzają :) Trzeba wierzyć :)

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dzisiaj czytałam o tych badaniach nasienia Waszych drógich połówek i bardzo Wam zazdroszczę mój Luby nie chce nawet o tym rozmawiać ze mną walczę z nim ale bez jego współpracy nic nie zrobię.

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania może w końcu zrozumie, że wykonanie tego badania jest dla Was bardzo ważne, a w tak zwanym międzyczasie spróbuj chociaż go namówić na branie suplementów? :) nie zaszkodzi, a może pomóc :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mi się przypomniało, że w niektórych placówkach jest taka możliwość, żeby oddać nasienie w domu i dowieźć w przeciągu godziny. Może taka forma by go przekonała? :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nattka Koleżanka
    Postów: 67 11

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss wrote:
    Dziewczyny!
    Doczekałam się i ja!
    Po tylu cyklach starań w końcu beta rośnie! :)
    Moja droga do tego momentu trwała ładnych parę lat i dalej czuje potworny strach, ale mam nadzieje, że teraz już będzie tylko dobrze.

    <3

    To cudowna wiadomość ! Gratuluję z całego serca :-)

    U mnie wczoraj negatywny test owulacyjny, więc dochodzę do wniosku że mimo pcos testy w moim przypadku nie zaklamaly. Teraz ja przez najbliższe dni będę wyczekiwać niespokojnie na testowanie.

    PCOS
    LH:FSH= 1,30 --> 1,04
    TSH 1,48 --> 1,27
    Testosteron 0,82 --> 0,39
    WitD <20
    Inofem od 02.2018
  • kasik25 Debiutantka
    Postów: 11 20

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, u mnie testy owu nie wychodziły w zasadzie, a owulacja według usg była. Do tego ból jajnika i śluz... a i tak się nie udawało - cykle po 40-50 dni, jak u Ciebie. 14 dni idealnie, temperatura książkowo, skok z innymi objawami, a potem... 3-4 tygodnie PMS... -.- Zero progesteronu w drugiej fazie (robione po 20 dni), pomógł dopiero progesteron - 3-miesięczna kuracja duphastonem. Wtedy się udało.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam blada kreske ! juz po becie czekam na wyniki !!!!!! <3 <3 <3

    Beatrix_, MartitaS, Kasiulka90, Marza89, 91Magda, Paulinaaa, mi88 lubią tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • Beatrix_ Autorytet
    Postów: 984 684

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    Dziewczyny mam blada kreske ! juz po becie czekam na wyniki !!!!!! <3 <3 <3
    Super!!! Gratulacje :)

    Dibolek lubi tę wiadomość

    6dbd72f665.png


    h4zp9jcg0106napq.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    Dziewczyny mam blada kreske ! juz po becie czekam na wyniki !!!!!! <3 <3 <3
    Taaaaaak!!! Piątek trzynastego szczęśliwy! <3 Chwal się betą, może nam się udzieli :D

    U mnie dzisiaj skok temp., więc w sumie owulka mogła być dzień po ostatnim pozytywnym teście owu i wzrost temperatury 3 dni po, tak jak gdzieniegdzie piszą, że czasem może się tak zdarzyć. Albo wyrzut LH był wcześniej, a owu dopiero wczoraj? Obojętne. Na razie się cieszę brakiem PMSu :D Pewnie mnie dopadnie za jakiś tydzień.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Taaaaaak!!! Piątek trzynastego szczęśliwy! <3 Chwal się betą, może nam się udzieli :D

    U mnie dzisiaj skok temp., więc w sumie owulka mogła być dzień po ostatnim pozytywnym teście owu i wzrost temperatury 3 dni po, tak jak gdzieniegdzie piszą, że czasem może się tak zdarzyć. Albo wyrzut LH był wcześniej, a owu dopiero wczoraj? Obojętne. Na razie się cieszę brakiem PMSu :D Pewnie mnie dopadnie za jakiś tydzień.
    !!! <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 !!!
    żadnego pms nie bedzie ! trzymam kciuki ! <3

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • 91Magda Przyjaciółka
    Postów: 214 38

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) mogę dołączyć? :)
    Właśnie minął nam rok starań o pierwszego maluszka. Od samego początku są to starania z pomocą lekarza, ponieważ jak poszłam do gin przed rozpoczęciem starań to po badaniach wyszło, że mam IO, podejrzenie PCO (na szczęście nie mam), miałam mega nieregularne cykle (czasami 30, czasami 60) - okazało się, że były spowodowane brakiem owulacji i niskim progiem, do tego było podwyższone TSH. Od gin dostałam duphaston, który miałam brać jeśli cykl będzie dłuższy niż 30 dni i metformax . No ale po 3 miesiącach przeprowadziłam się do innego miasta, więc trzeba było znaleźć nowego lekarza. Znalazłam niby najlepszą ginekolog w okolicy. po pierwszej wizycie i przejrzeniu wcześniejszych badań wypisała mi Clo, nie zaleciła monitoringu ale i tak sama się zapisywałam na wizytę w okolicy 14dc - trzy razy usłyszałam, że "w tym cyklu owulacji nie będzie" i od razu miałam brać dupka, żeby nie przedłużać cyklu. Nie podobało mi się jej podejście i w dodatku ciężko było się do niej dostać a mimo umawiania się na konkretną godzinę zawsze musiałam czekać ok 3 godzin aż wejdę do gabinetu. Więc znalazłam kolejną ginekolog. Zleciła mi kilka badań i badanie nasienia dla mojego M (wyszło ok), kazała odstawić Clo i dupka. Jakie było moje zdziwienie, gdy w kolejnym cyklu ok 30dc usłyszałam od niej "mam nadzieję, że działali państwo w weekend, bo wczoraj/dzisiaj była piękna owulacja" :o i tak trzy cykle z rzędu. Także powiedziała, że jedyne co to mogę brać Ovarin, bo widocznie taki mój urok, że mam późną owulację. Ale, że dalej ciąży brak, to dostałam skierowanie na HSG. W maju albo czerwcu będę podchodzić do zabiegu. Później damy sobie dwa-trzy cykle i jak się nie uda to będziemy podchodzić do IUI. Niby powinnam się cieszyć, bo w końcu trafiłam na konkretną ginekolog i mamy ustalony plan działania, ale mam już dość kolejnych niepowodzeń :(

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ